Skocz do zawartości

Croma czy jednak Bravo??


krzysiekkce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Do przyszłorocznych wakacji planuję wymianę auta - mam 2 córki w wieku 8 i 13 lat więc pomyślałem o Cromie z uwagi na wygodę samochodu rodzinnego i świetny jak się wydaje stosunek ceny do wydajności. Czytałem wiele wątków o tym modelu również na tym forum i niepokoi mnie fakt że powtarza się często uwaga o złym kącie ustawienia kierownicy w tym samochodzie nawet pomimo regulacji. Czy to na codzień jest naprawdę uciążliwe?

Zastanawiam się także nad nową bravą - ceny są bardzo podobne do cen Cromy w podobnym roczniku...co myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Do przyszłorocznych wakacji planuję wymianę auta - mam 2 córki w wieku 8 i 13 lat więc pomyślałem o

> Cromie z uwagi na wygodę samochodu rodzinnego i świetny jak się wydaje stosunek ceny do

> wydajności. Czytałem wiele wątków o tym modelu również na tym forum i niepokoi mnie fakt że

> powtarza się często uwaga o złym kącie ustawienia kierownicy w tym samochodzie nawet pomimo

> regulacji. Czy to na codzień jest naprawdę uciążliwe?

> Zastanawiam się także nad nową bravą - ceny są bardzo podobne do cen Cromy w podobnym roczniku...co

> myślicie???

Regulacja kierownicy jest specyficzna, nie da się jej opuścić niżej, a zdecydowanie by się to przydało. Oczywiście problem ten niweluje wszechstronna regulacja fotela, ale jeśli nie lubisz pozycji ,,ala siedzenie na wysokim sraczu grinser006.gif '' to może Ci to przeszkadzać.

Co do Twojego dylematu Croma czy Bravo sprawy regulacji kierownicy nie stawiałbym za jakiś priorytet, wszak w Bravo też nie ma rewelacji jeśli chodzi o tzw. ergonomię (to moja subiektywna opinia) .

Ważniejsze pytania to :

- Czy potrzebujesz prawdziwie rodzinnego samochodu czy też Bravo wystarczy jako substytut. W Bravo jest ciasno, zwłaszcza na tylnych fotelach i w bagażniku.

- Jaki jest stan techniczny i pochodzenie samochodu. Jeśli miałbym do wyboru przykładowo Bravo z pewnego źródła w dobrym stanie, albo Cromę z importu i z niewiadomą historią brałbym bravo itp.

Corma to kawał samochodu, jeśli jeździsz często po mieście, a tylko raz czy dwa razy w roku gdzieś dalej za ,,miasto'' to chyba Bravo będzie lepsze, jeśli jednak cenisz sobie wygodę swoją i pasażerów Croma jest bezkonkurencyjna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak do miasta to raczej brał bym Bravo.... mniejsze i zwinniejsze auto...

> Co do kierownicy to muszę zmierzyć po przekątnej od kierownicy do fotela czy tak jest jak inni

> piszą

Kierownica w mojej ocenie nie jest osiowo z fotelem, nie mierzyłem tego, ale mam wyraźnie takie wrażenie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisza koledzy, jesli czesto wyjezdzasz to Croma, jesli jazda miejska to BRavo. Co do pozycji za kirownica. Ja wsiadlem ustawilem raz i jest mi mega wygodnie. Moj ojciec ktory jest "kawalem chlopa" rowniez wsiada i jedzie. Ost 2 dni jezdzil i probowal mi swojego Leona na zamiane wcisnac biglaugh.gif

Najlepiej jedz do jakiegos komisu i sie przymierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię kolegi Koxa. Od siebie dodam, że jeśli ma to być jedno auto uniwersalne, to wolałbym Cromę. Poza zaletami większego auta jest ono po prostu tańsze na rynku wtórnym, jako mnie popularne. Tym samym możesz mieć więcej za mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Mo ta regulacja przeszkadza(ła) ale nauczylem sie z tym zyc.

jako,ze nie lubie siedzenia na taborecie, wiec fotel mam najnizej opuszczony, i kierownicy brakuje na oko jakies 2cm w dol wiecej.

Ale mozna z tym zyc i nawet niespecjalnie odczuwam dyskomfort.

Wielkosc cromy robi wrazenie, takie nadmuchane kombi, w srodku z tylu to i fikac mozna no i do niej sie wchodzi, a nie wsiada:)

Przy 2ce dzieci nie pakowalbym sie w HTB bo nigdy za duzo miejsca.

Powiem, ze jadac nad morze zakladalem jeszcze BOX:)

Wady:

-duze auto, w miescie wiadomo, szalu ni ema zeby wcisnac sie to tu to tam

W miesice cromka niestety spala ze 7,7 l w 120KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weszłem do Fiata i zobaczyłem Cromę,weszłem do srodka itp.ale jak zobaczyłem cene to mówię w życiu

> takiego auta chyba nie będę miał:)

Z takim słownictwem to powinieneś sobie kupić BMW, CZARNE i nikt by się nie czepiał o "weszłem" wink.gif

Tak żeby było na temat. Croma czy Bravo? Zdecydowanie Croma. Najlepiej Moja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam!

> Do przyszłorocznych wakacji planuję wymianę auta - mam 2 córki w wieku 8 i 13 lat więc pomyślałem o

> Cromie z uwagi na wygodę samochodu rodzinnego i świetny jak się wydaje stosunek ceny do

> wydajności. Czytałem wiele wątków o tym modelu również na tym forum i niepokoi mnie fakt że

> powtarza się często uwaga o złym kącie ustawienia kierownicy w tym samochodzie nawet pomimo

> regulacji. Czy to na codzień jest naprawdę uciążliwe?

> Zastanawiam się także nad nową bravą - ceny są bardzo podobne do cen Cromy w podobnym roczniku...co

> myślicie???

Sąsiad ma Cromę, nie wiem jak z użytkowaniem i awaryjnością, ale z obserwacji powiem, że jak przychodzi zaparkować, to ciężko wjechać w miejsce, w które Grande wjeżdżam, z zamkniętymi oczyma. Także jeśli w 95% jeździsz po mieście, to brałbym mniejsze auto, a na wakacje ewentualnie jakiś BOX na dach by bagażnik powiększyć.

Generalnie, jak widzę ludzi którzy jeżdżąc głównie albo tylko po mieście kupują kombi ze względu na rodzinę, to trochę to śmiesznie wygląda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja również mam taki dylemat... Croma czy Bravo. Aż wstyd się przyznać ale ostatnio siedziałem w Linei...

Biorąc pod uwagę moje założenia, że te autko ma mi służyć na:

- codzienne dojazdy do pracy 12km (jeździmy w trójkę) w jedną stronę po prostej drodze ze średnią ok 60kmh

- raz w miesiącu wojaże z rodzinką 2+2 - ok 200-300km

- 2 razy w roku dalszy wyjazd na wakacje

Autko ma być w rodzinie min 5 lat więc myślę, że Croma wygrywa.

Trochę martwią mnie droższe koszty eksploatacyjne w Cromie aniżeli w Bravo - opony, hamulce, tylne zawieszenie... Chyba że przesadzam to proszę Was o wyprostowanie moich przemyśleń smile.gif

Inna rzecz że wygląd Bravo (tak jak i 159-tka) prowokuje do dynamiczniejszej jazdy i używane Bravo może być bardziej zużyte aniżeli dostojna Croma o spokojnej sylwetce smile.gif - spalanie u mnie w przypadku tych dwóch aut wyszłoby podobne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę martwią mnie droższe koszty eksploatacyjne w Cromie aniżeli w Bravo - opony, hamulce, tylne

> zawieszenie...

Przez rok zrobiłem blisko 30 000km....jeśli chodzi o eksploatację to tylko klocki wymieniłem i lałem ropę:)....zawieszenie jeszcze nie potrzebuje ingerencji mechanika....choć w nie jedną dziurę wjechałem....aż sam się krzywiłem po usłyszeniu i odczuciu dziury....co do opon....na zimówkach robię 2-gi sezon i wygląda na to że i 3-ci oblecą...letnie po jednym sezonie ale już się tak nie trzymają jak zimówki- jeszcze jeden sezon objeżdżą...

> Inna rzecz że wygląd Bravo (tak jak i 159-tka) prowokuje do dynamiczniejszej jazdy i używane Bravo

> może być bardziej zużyte aniżeli dostojna Croma o spokojnej sylwetce

trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Faktycznie Bravo ma dynamiczny kształt...jak bym je miał to bym pewnie cisnął....a Croma....też czasami ją pociskam...po to jest żeby sprawnie i bezpiecznie mnie przemieścić...a że czasem trzeba pocisnąć to inna sprawa.....jak sprzedam moją Cromcię to przymierzę się do AR159SW Q4....ale z silnikiem 2,4....jak ją trochę pocisne to opiszę wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę martwią mnie droższe koszty eksploatacyjne w Cromie aniżeli w Bravo - opony, hamulce, tylne

> zawieszenie... Chyba że przesadzam to proszę Was o wyprostowanie moich przemyśleń

>

Nie wiem bo opony w Cromie możesz mieć 16'' lub 17 lub 18 zlosnik.gif w Bravo to samo więc różnicy nie widzę a cena zalezy od wielkości zlosnik.gif a jeśli chodzi o tylne zawieszenie to po 2006 roku praktycznie jest nie do zdarcia a przed tym czasem padają banany ale to koszt jakiś 120 zł ... tarcze i klocki to również nic strasznego ... cześci jest w brud bo to te same co do Vectry C czy Saaba 9-3, Signum jest w czym wybierać ... tarcze z Polskiej firmy: Mikody możesz mieć za około 100/150 - zł/szt podobnie klocki w tej cenie dostaniesz lub za 200 zł lepsze .... ja raczej bałbym się że kupisz jakiś egzemplarz który będzie wymagał dużego nakładu finansowego bo będzie miał 600 tyś km za sobą hehe.gif sylwetka Cromy po lifcie nie różni się znacząco od Bravo czy 159 ... jest dynamiczna przed liftem jest dostojna zlosnik.gif ....

poszukaj dobrego egzemplarza i kupuj .... ok.gif jak widac na tym forum za dużo się nie dzieje... ludzie jeżdżą a nie ciągle naprawiają Cromy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bravo wchodzą i 15-stki - takie letnie Continentale mi zostały po Lybrze smile.gif

Croma najczęściej stoi na 17stkach - 200-300zł więcej na sztuce. Wiem, że kupując coś z segmentu D trzeba się liczyć z większymi kosztami eksploatacyjnymi.

Czyli hamulcami, klockami itp... się nie przejmuję.

Muszę sobie jakąś Cromę czym prędzej kupić, bo mi po głowie chodzą Fordy i Ople... a potem będę sobie wypominał, że mogłem kupić sobie fajnego Fiata smile.gif

Trochę szkoda, że Croma nie ma fajnej benzyny pod gaz... Dieselka trochę się boję przy zakładanym użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Bravo wchodzą i 15-stki - takie letnie Continentale mi zostały po Lybrze

> Croma najczęściej stoi na 17stkach - 200-300zł więcej na sztuce. Wiem, że kupując coś z segmentu D

Moja stoi na 16" i nie zamierzam zmieniać ... 215/55 zlosnik.gif ale cena za dobrą oponkę w okolicy 500 zł

> trzeba się liczyć z większymi kosztami eksploatacyjnymi.

> Czyli hamulcami, klockami itp... się nie przejmuję.

> Muszę sobie jakąś Cromę czym prędzej kupić, bo mi po głowie chodzą Fordy i Ople...

Croma ma tyle elementów GM że dla mnie to bardziej OPEL z silnikiem Fiata zlosnik.gif

> Trochę szkoda, że Croma nie ma fajnej benzyny pod gaz... Dieselka trochę się boję przy zakładanym

> użytkowaniu...

Ale i LPG to nie dobre rozwiązanie dla ciebie... zanim się płyn nagrzeje aby przełączyć się na LPG z PB to już jesteś w pracy zlosnik.gif Dieselek i to jeszcze z DPF-em nie polubi ciebie nie wiem czy na twoim miejscu kupował bym Cromę... pewnie wybrał bym jednak Bravo z silnikiem 1,4 bez turbiny na na LPG... tanio będzie a i mocy do normalnej jazdy starczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jak widzę ludzi którzy jeżdżąc głównie albo tylko po mieście kupują kombi ze względu na

> rodzinę, to trochę to śmiesznie wygląda

Smiesznie wyglada rodzina rumunow w HTB, z boxem na dachu i 4 rowerami na haku:) a w srodku reklamowki:)

Przy jednym dziecku spokojnie Bravo, przy dwojce maluchow to juz trzeba z tylu miec niemalo miejsca dla...komfortu

A ja lubie kombi i BASTA smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czytałem wiele wątków o tym modelu również na tym forum i niepokoi mnie fakt że

> powtarza się często uwaga o złym kącie ustawienia kierownicy w tym samochodzie nawet pomimo

> regulacji. Czy to na codzień jest naprawdę uciążliwe?

Na poczatku mnie to zadziwialo, mam 175 cm, siedzenie na maxa w dol bo tak lubie i powiem Ci ze nie zwracam uwagi.

Przestronnosc wnetrza, wygoda wchodzenia bija braki schowkow w podlodze jak w sceniku:)

Im mniej schowkow tym wiekszy ład.

Tyle co jest spokojnie wystarcza, a majac podwojna podloge bagaznika, po bokach mam przydatne "kieszenie" na jakis plum, reczniki papierowe czy pierdoly jakies.

Croma wygrala z vectra C czy innymi klasycznymi kombi....rzadkoscia na ulicy i rozsadnym stosunkiem ceny do wieku i wyposazenia.

Bierz i nie ciesz sie, za 20-24 tys juz z 2007 mozna krajowke wciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja stoi na 16" i nie zamierzam zmieniać ... 215/55 ale cena za dobrą oponkę w okolicy 500 zł

wiesz, że nie do końca - kupiłem super opony 17" niezbyt popularnej w PL marki i komplet wyszedł poniżej 2kzł. Czyli 215/50/17 (niezbyt popularny rozmiar) da się kupić w przyzwoitej cenie, wiem że można jeszcze taniej, jednak już ze spadkiem jakości...,

> Croma ma tyle elementów GM że dla mnie to bardziej OPEL z silnikiem Fiata

Właśnie dlatego części do Cromy wychodzą relatywnie taniej niż do Bravo - robiłem porównanie ze Stilo. To, że masz trójkę Opel/Fiat/Saab dużo daje wink.gif

> Ale i LPG to nie dobre rozwiązanie dla ciebie... zanim się płyn nagrzeje aby przełączyć się na LPG

> z PB to już jesteś w pracy Dieselek i to jeszcze z DPF-em

można kupić jeszcze fabrycznie noDPF wink.gif

> pewnie wybrał bym jednak Bravo z silnikiem 1,4 bez turbiny

> na na LPG... tanio będzie a i mocy do normalnej jazdy starczy ...

wyjazdy na wakacje zapakowanym 1.4 (może jeszcze z boxem, bo Bravo ilością miejsca nie grzeszy) do przyjemnych nie należy...

Generalnie wszystko zależy od tego, kto i gdzie będzie jeździł.

Gdyby nie to, że jeżdżę ostatnio najlepszym samochodem na świecie (służbowym) oraz to, że mojej żonie Croma jest za wielka do komfortowego prowadzenia, to w życiu bym jej nie sprzedawał. Pomimo kilku bolączek i pierdół, to na prawdę zacne autko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładałeś do Cromy 15"..?

> jak do tego opona, aby zachować średnicę - 195/70/15?

195/65/15

da radę do mniejszych hamulców - 285mm

myślałem o tym na zimę ale zostałem na 16'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 195/65/15

> da radę do mniejszych hamulców - 285mm

> myślałem o tym na zimę ale zostałem na 16'

wzorcowym rozmiarem dla Cromy jest 215/50/17.

15" nie jest nawet homologowane dla tego auta.

Jak widać poniżej dla podanego przez Ciebie rozmiaru (dedykowanego dla Stilo) są duże różnice wink.gif

opona wzorcowa 215/50/17

zamiennik 1 195/65/15

zamiennik 2 215/55/16

średnica (mm) różnica średnic (mm) różnica średnic (%)

opona wzorcowa 646.8 mm 0 mm 0 %

zamiennik 1 634.5 mm -12.3 mm -1.94 %

zamiennik 2 642.9 mm -3.9 mm -0.61 %

Różnica w prędkości

50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 1 49.03 km/h 98.06 km/h 147.09 km/h

zamiennik 2 49.7 km/h 99.39 km/h 149.09 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... 15'' do Cromy? już chyba coś takiego widziałem... a nie... to było TATA Nano smile.gif

Benzynka 1.8 w moim poprzednim aucie dostawała gazu przy 30stopniach (przy -10* był to około kilometr) także z gazem nie ma źle.

Niestety trochę mało silników benzynowych w Cromie montowali...

Co do miejsca to swoim starym Bravo 1.2 80KM jechaliśmy we trójkę (2+1) te 650km nad polskie morze. Boks na dachu - wózek, mleka, pieluchy, zabawki w boksie, w bagażniku walizka i lodówka i dało radę smile.gif Fakt że nie jechałem autostradą, bo auto maksymalnie rozpędzało mi się do 120kmh... takich hardkorów chciałbym już uniknąć smile.gif

Chyba wyjdzie na to że se tą Lineę kupię smile.gif - benzyna, części tanie, dużo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie, jak widzę ludzi którzy jeżdżąc głównie albo tylko po mieście kupują kombi ze względu na

> rodzinę, to trochę to śmiesznie wygląda

Hmm, no to właśnie ja kupiłem cromę żeby mieć gdzie wózek zapakować, młody bezpiecznie i wygodnie podróżował - taki rodzinny wóz.

Szukałem auto z bagażnikiem co bym bez problemu zmieścił wózek i parę innych gratów.

Szukałem, szukałem, szukałem no i stwierdziłem że obecna croma jest pewna, krajówka i takiego auta szukałem.

Samochody kombi które mnie interesowały to: stilo najbardziej, astraIII, ficusII, ceed, octawia, nawet fabia a mam cromę i jestem bardzo zadowolony bo nie wiele ich jeździ a części nie są takie drogie mimo że klasa auta jest wyższa niż poszukiwałem.

Uważam że pojemnościowo bravo szału nie robi i bardziej nastawił bym się na grande ale priorytet to auto "pewne" a czy bravo czy inny to mniej ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm... 15'' do Cromy? już chyba coś takiego widziałem... a nie... to było TATA Nano

> Benzynka 1.8 w moim poprzednim aucie dostawała gazu przy 30stopniach (przy -10* był to około

> kilometr) także z gazem nie ma źle.

> Niestety trochę mało silników benzynowych w Cromie montowali...

> Co do miejsca to swoim starym Bravo 1.2 80KM jechaliśmy we trójkę (2+1) te 650km nad polskie morze.

> Boks na dachu - wózek, mleka, pieluchy, zabawki w boksie, w bagażniku walizka i lodówka i dało

> radę Fakt że nie jechałem autostradą, bo auto maksymalnie rozpędzało mi się do 120kmh...

> takich hardkorów chciałbym już uniknąć

> Chyba wyjdzie na to że se tą Lineę kupię - benzyna, części tanie, dużo miejsca

Ja ja, te Bravo to miałeś na pedały czy jak ? 120 to na 3 biegu kręciło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do miejsca to swoim starym Bravo 1.2 80KM jechaliśmy we trójkę (2+1) te 650km nad polskie morze.

W Bravie pakowałem wózek i również w góry dawała radę.... a miałem LPG i koło dojazdowe zlosnik.gif ale była trochę większa od Bravo i wydaje mi się że nawet od Bravo II.. Croma ma olbrzymi bagażnik... nie wiem ile tam jest litrów ( 500 jest do roletki ) ale wchodzi tam to: Zapakowana Croma + 2 foteliki i 2 osoby dorosłe zlosnik.gif

Croma jest wielka i bardzo wygodna... nie ma aspiracji sportowych bo siedzenia nie są wyprofilowane.... to taki kanapowóz.. ale to nie znaczy że jest wolna wink.gif nie jest to również miniwan i ustępuje funkcjonalnością wnętrza nawet do Stilo ( brak schowków, brak przesuwanej tylnej kanapy, brak płaskiej podłogi po złożeniu siedzeń )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Croma ma olbrzymi bagażnik...

> nie wiem ile tam jest litrów ( 500 jest do roletki )

Cóż moja małżonka dyskutowała by z Tobą odnośnie tego czy Croma ma olbrzymi bagażnik wink.gif. Przed Cromą miałem Opla Zafirę i tam to był olbrzymi bagażnik (650l do roletki), do dzisiaj słucham, że w Cromie mały bagażnik i że ją ograniczam a do Zafiry wchodziło wszystko. Pod względem miejsca w środku jak najbardziej jest go pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ja, te Bravo to miałeś na pedały czy jak ? 120 to na 3 biegu kręciło

Tyle to wiem, 140-150 we dwójkę spokojnie dawało radę. Ale niestety na dachu miałem boxa. I to nie żaden opływowy model bo taka kostka 90szerokości, 40cm wysokości, a to już przy prędkościach 120kmh daje niezły opór, którego 1,2 już nie zmogło... Box musiał być krótki, co by mi się klapa z tyłu otwierała i dlatego był taki szeroki...

Jechałem dziś Lineą... i wiem, że to nie dla mnie. 1.4 77KM jeździ gorzej od Pandy 1.1 i to jeszcze było na gaz. Siedzenia jakieś twarde, plastik goni plastik... in plus to bagażnik sporych rozmiarów - tyle co w Cromie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż moja małżonka dyskutowała by z Tobą odnośnie tego czy Croma ma olbrzymi bagażnik .

Bo widzisz ja nie przesiadłem się z większego auta do mniejszego zlosnik.gif ale moja mulher.gif już w tym roku zapełniła bagażnik na maxa więc Croma robi się ciasna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładałeś do Cromy 15"..?

> jak do tego opona, aby zachować średnicę - 195/70/15?

Fabryczna 16" 205/55R16 ma 198,5cm po obwodzie,

zamiennik 15" (z Zafiry) 195/65R15 ma raptem 8mm więcej czyli 199,3cm

a różnica (0,4%) 8mm na obwodzie koła jest pomijalna (dopuszczalne są 2%).

Ja nie narzekam, jeżdżę na 15" jest miękko a w marcu zmieniam z powrotem na 17".

A felgi 15" i roczne opony zimowe (Dębice) dostałem za pół darmo (komplet w cenie jednej letniej dobrej opony 17" :-), to je założyłem i jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.