Skocz do zawartości

Megane II wycieraczki co polecicie ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> sezono deszczu i śniegu się zbliża a moje zachowują się niczym w operze skrzypaczka

Ja już od dawna stosuję tureckie wycieraczki Silbak. Nazwa może mało znana, ale towar jest dobry. Zresztą na forum Megane wiele osób popróbowało i potwierdziło dobrą opinię. Wcześniej stosowałem w MII Valeo (z tej tańszej grupy), we Fluensie montuję tylko i wyłącznie Silbaki (właśnie dzisiaj przyszedł mi nowy komplecik) zlosnik.gif Poczytaj w necie opinie na temat tej firmy. Relacja jakość/cena - moim zdaniem bardzo dobre. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już od dawna stosuję tureckie wycieraczki Silbak. Nazwa może mało znana, ale towar jest dobry.

> Zresztą na forum Megane wiele osób popróbowało i potwierdziło dobrą opinię. Wcześniej

> stosowałem w MII Valeo (z tej tańszej grupy), we Fluensie montuję tylko i wyłącznie Silbaki

> (właśnie dzisiaj przyszedł mi nowy komplecik) Poczytaj w necie opinie na temat tej firmy.

> Relacja jakość/cena - moim zdaniem bardzo dobre.

a skąd zamawiałeś ? hmm.gif teraz mam jakieś takie ładne płaskie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam całe życie motgumu.

Kupiłem jakiś czas temu - zbierały dobrze jakieś pół roku - teraz już "nie doczyszczają" szyby zwłaszcza ta od kierowcy - przed zimą chyba założę te na "S" zlosnik.gif - zobaczymy czy dadzą radę dłużej i sprawniej obsługiwać przednią szybę devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłączę się do tematu, na aukcjach z tymi wycieraczkami Silbaki, sprzedający mówi, żeby do Megane

> II FL kupić od Megane III. Z tego co zauważyłem, to w Megane III wycieraczka pasażera ma 400mm

> zamiast 450. Zakładał ktoś taki komplet?

mi doradza żebym kupił od Scenica a w necie piszą że są inne icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłączę się do tematu, na aukcjach z tymi wycieraczkami Silbaki, sprzedający mówi, żeby do Megane

> II FL kupić od Megane III. Z tego co zauważyłem, to w Megane III wycieraczka pasażera ma 400mm

> zamiast 450. Zakładał ktoś taki komplet?

w katalogach są głupoty

dobierz sobie z długości

ja tak zrobiłem kupując do Meganki I

kupowałem MOTGUMy i dobierałem sobie z magazynu najstarsze jakie były

nowe MOTGUMy się skiepściły frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Podłączę się do tematu, na aukcjach z tymi wycieraczkami Silbaki, sprzedający mówi, żeby do Megane

> II FL kupić od Megane III. Z tego co zauważyłem, to w Megane III wycieraczka pasażera ma 400mm

> zamiast 450. Zakładał ktoś taki komplet?

Już może ktoś kupił bo zmarudziłem a już się nie da jeździć tak skrzypią zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już może ktoś kupił bo zmarudziłem a już się nie da jeździć tak skrzypią

Ale chcesz się dowiedzieć konkretnie o Silbaki czy o to czy może być 400 zamiast 450mm?

Bo Silbaki zamówiłem i będę miał w przyszłym tygodniu ale do Fluence więc inny rozmiar.

Natomiast w Stilo kiedyś założyłem na stronę pasażera 400 (też powinien mieć 450 albo nawet

wg niektórych katalogów 480) i nie było problemu. To raptem 2.5cm różnicy z każdej strony.

A wycieraczki po zimie i tak raczej do wyrzucenia jeżeli auto pod chmurką nocuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chcesz się dowiedzieć konkretnie o Silbaki czy o to czy może być 400 zamiast 450mm?

> Bo Silbaki zamówiłem i będę miał w przyszłym tygodniu ale do Fluence więc inny rozmiar.

> Natomiast w Stilo kiedyś założyłem na stronę pasażera 400 (też powinien mieć 450 albo nawet

> wg niektórych katalogów 480) i nie było problemu. To raptem 2.5cm różnicy z każdej strony.

> A wycieraczki po zimie i tak raczej do wyrzucenia jeżeli auto pod chmurką nocuje.

a gdzie zamówiłeś te silbaki ? bo na allegro deficyt icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> unitec ?? one sa po 10 zl

Do Stilo kupowałem w Selgrosie wycieraczki firmy Unipoint. Właśnie koło 10zł/sztuke. Były lepsze od Boscha i Valeo XTRM.

Nie wyglądały ładnie (nie były płaskie tylko takie klasyczne z powyginanymi blachami) ale były dobre. Czasem się dało dostać tą dłuższą (od kierowcy) z blaszanym spojlerkiem bo te bez to przy wyższych prędkościach się trochę odrywały - jedyna ich wada.

Żeby nie było - XTRMy miałem dwa komplety. Oba w sumie nie wytrzymały pół roku.

-- edyta --

Do GP mam Valeo ale zwykłe (nie XTRM) i dają radę. Wymieniam 1-2 razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.