Skocz do zawartości

Świece żarowe 1.9jtd


DeviLLL

Rekomendowane odpowiedzi

> Na ile km / lat starczają świece żarowe ? Mam od nowości i zastanawiam się czy ich żywot nie

> dobiega końca.

> Jakie są objawy kończących świec ?

we właściwym czasie body Cię poinformuje, że konieczna jest wymiana wyświetlając wspaniały komunikat "preheat fault" bbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile km / lat starczają świece żarowe ? Mam od nowości i zastanawiam się czy ich żywot nie

> dobiega końca.

> Jakie są objawy kończących świec ?

dluzsze grzanie, slabsze odpalanie w niskiej temp na zimnym

ja wymienilem po ok 90tys km, komunikatu nie bylo ale widac bylo ze dluzej grzeje i przy - slabiej odpalal

uchuchomien zaplonu bylo cos ponad dobrze 12tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jak się zrobiło w okolicach 0 to rano słabiej odpala , a akumulator roczny.

> Świece mają już te ponad 8 lat , tak więc jakie byście proponowali ? Bosche ?

bosch lub beru, te dwie marki klepia swiece na oe do jtd/mj, ja wyjalem beru a zakrecilem boscha

swieczki w pudelku oe wychodza drogo nawet po rabacie, wiec jak cos wez cos w pudelku producenta bez nr oe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile km / lat starczają świece żarowe ? Mam od nowości i zastanawiam się czy ich żywot nie

> dobiega końca.

> Jakie są objawy kończących świec ?

u mnie wytrzymały 6 lat i cos ok 150 tys km.

Założyłem Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie wytrzymały 6 lat i cos ok 150 tys km.

> Założyłem Denso.

U mnie jakies 8lat, i cos kolo 160k km.

W sumie to padła tylko jedna, po pomiarach wyszło że druga też już kończy życie, dwie pozostałe miały opór jak nowe, więc te dwie zostały, a dwie wymieniłem na Denso, placilem 45zl/szt.

ps. wymieniałem sam, tragedii nie ma, choć trzeba się trochę nagimnastykować, zwłaszcza przy (jeśli dobrze pamiętam) pierwszej od strony rozrządu, bo zaraz nad nią leci rurka paliwowa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to będą świece bosch 0 250 202 036 , ile mniej więcej koszt wymiany ?

Nie pamiętam dokładnie czy taki nr,ale coś koło tego,tylko jeszcze miały oznaczenia literowe po tym numerze(ale też nie pamiętam jakie)

Co do wymiany,to sam sobie wymieniłem.Było dużo zabawy,bo przewody wysokiego ciśnienia były tak kiepsko wyprofilowane,że co chwila spadała mi nasadka frown.gifAle po kilku h,,, i ku,,, itp się udało.Dobrym pomysłem przy wykonywaniu tej czynności jest zaopatrzenie się w magnes na elastycznym przewodzie(ja miałem od sprężonego powietrza fi 10mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to będą świece bosch 0 250 202 036 , ile mniej więcej koszt wymiany ?

Znalazłem nr świec 0 250 202 132 4fs(te końcowe oznaczenia to ponoć wg producenta "lepsze grzanie" confused.gif)I tak twierdzi koleś z Boscha. Takie są u mnie.Ale tak jak pisałem to do Bravo 120 km.

Nie wiem,czy jest to spowodowane samą myślą,że świece wymienione,ale wydaje mi się,ze auto lepiej pali na tych nowych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie 208kkm i świece raczej niewymieniane. Zastanawiam się teraz po przeczytaniu wątku, bo ostatnio jak śniegiem sypnęło i troszkę chłodniej było, wydaje mi się, że grzały dłużej niż zwykle w niższych temp.

Co byście radzili? Czekać aż...? Czy profilaktycznie wymienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.