Skocz do zawartości

[F] centralny zamek oszalał


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się.

Dzisiaj próbuję otworzyć samochód, a tu dyskoteka, alarm wyje, drzwi się nie otwierają albo otwierają a alarm się uzbraja... różne konfiguracje.

W końcu udało mi się otworzyć autko wyłączyć alarm, ale aku do ładowania.

Naładowałem, podłączyłem i centralny zachowuje się dziwnie.

Jak zamykam z kluczyka od kierowcy to zamyka tylko te drzwi + bagażnik, po czym odrazu się otwiera.

Jak zamknę od pasażera to zamyka się też przód od kierowcy i bagażnik.

Tył w ogóle nie reaguje.

No i teraz się zastanawiam czy padł któryś siłownik i całość głupieje, czy też padła centralka?

Alarm mam oczywiście dokładany, ale dla testów odłączyłem go i jest to samo.

Z pilota zamyka się tylko od kierowcy i bagażnik i zaraz się otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pilota zamyka się tylko od kierowcy i bagażnik i zaraz się otwiera

Ja mam co prawda AG, ale może cię naprowadzi informacja, że u mnie takie objawy dają otwarte drzwi pasażera. Proponuję sprawdzić krańcówki w progach (najlepiej wszystkich 4), bo one informują CZ (i alarm również!) o możliwości otwartych drzwi...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa sprawa, bo wszystkie siłowniki zamków są zasilane z jednej linii. Mam pewne podejrzenia i jak będziesz przy aucie to spróbuj zaryglować je kluczykiem przekręcając kluczyk do poziomu i odryglować, otworzyć i zamknąć. W drzwiach kierowcy jest mikrostyk odpowiedzialny za ryglowanie i jego niesprawność w pewnych warunkach mogłaby powodować takie objawy. Nie pasuje mi tylko możliwość zamknięcia od strony pasażera ale sprawdzić ten mikrostyk nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i stało się.

> Dzisiaj próbuję otworzyć samochód, a tu dyskoteka, alarm wyje, drzwi się nie otwierają albo

> otwierają a alarm się uzbraja... różne konfiguracje.

> W końcu udało mi się otworzyć autko wyłączyć alarm, ale aku do ładowania.

> Naładowałem, podłączyłem i centralny zachowuje się dziwnie.

> Jak zamykam z kluczyka od kierowcy to zamyka tylko te drzwi + bagażnik, po czym odrazu się otwiera.

> Jak zamknę od pasażera to zamyka się też przód od kierowcy i bagażnik.

> Tył w ogóle nie reaguje.

> No i teraz się zastanawiam czy padł któryś siłownik i całość głupieje, czy też padła centralka?

> Alarm mam oczywiście dokładany, ale dla testów odłączyłem go i jest to samo.

> Z pilota zamyka się tylko od kierowcy i bagażnik i zaraz się otwiera

Ja u siebie miałem to samo. Okazało się, że rozsprzęglił się siłownik z zamkiem w klapie bagażnika. Po prostu wyskoczył bolec siłownika z dziurki zamka. Objawy były takie same jak u Ciebie. Zajrzyj do klapy - nie ma dużo roboty. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź w środkowym słupku jest łączenie na wtyczkę (przynajmniej powinno być jeżeli instalka jest orginalna) przewodów biegnących do siłownika zamka można się dostać do niego od zewnątrz po zdjęciu gumowej osłony choć może być troszeczkę ciężko z wydostaniem na zewnątrz lub od środka po zdjęciu plastików. Może się obędzie bez rozbierania tapicerki (w każdym razie coś trzeba będzie rozebrać) a drzwi przednie to już bez problemu wystarczy rozłączyć złącze między słupkiem a drzwiami. (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze inne wątki związane z centralnym może coś wyczytasz ciekawego

1

2

3

Sprawdz jeszcze mase jak koledzy radzą, a jak nie to już kabelkologia zostaje (sprawdź pod kątem połączeń, uszkodzeń przetarć izolacji kabli w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia) ewentylalnie podmianka centralki żeby wykluczyć jej uszkodzenie (w ostateczności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie nic

20.GIF

Właśnie, nic. Jeżeli c. alarmu wysyla sygnał otw/zamknięcia, to wysyła go dla wszystkich punktów równocześnie, więc błędu szukałbym w okolicach tylnych drzwi. Może być przełamanie przewodu , lub, jeżeli to jest fabryczna instalacja, tylne drzwi pozostały w pozycji "zaryglowane". Ale raczej szukałbym przerwy między centralką a tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie, nic.

A nie byłbym taki pewien. Zgodnie z przykładowym schematem powiązanie jest oczywiste. Jeśli masa będzie kiepska, to efektem będą stany nieokreślone, czyli opisane w pierwszym poście Kolegi Mizaja.

Niejednokrotnie takowe samochody do mnie trafiały. Zwróć też uwagę, że zdiagnozowanie tego jest znacznie mniej pracochłonne niż prucie słupków/progów i szukanie przeciętego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie byłbym taki pewien. Zgodnie z przykładowym schematem powiązanie jest oczywiste. Jeśli masa

> będzie kiepska, to efektem będą stany nieokreślone, czyli opisane w pierwszym poście Kolegi

> Mizaja.

> Niejednokrotnie takowe samochody do mnie trafiały. Zwróć też uwagę, że zdiagnozowanie tego jest

> znacznie mniej pracochłonne niż prucie słupków/progów i szukanie przeciętego przewodu.

Widzę że Kolega nie daje się przekonać. Alarm w przypadku Opla podaje minus raz do impulsu otwierania, innym razem do zamykania, Jeżeli centralka będzie miała słabą masę, to zacznie wariować w funkcji alarmu, natomiast w funkcji sterownika c. zamka nie poda impulsu wcale, lub nie za każdym razem. mnie interesuje jak użytkownik odłączył alarm do prób. Miałem przypadki że klient wyłączenie syrenki kluczykiem rozumiał jako odłączenie alarmu, a przecież wystarczyło wyjąć bezpiecznik na przewodzie zasilającym (czerwonym). I teraz c. zamek jest w stanie "fabrycznym" i albo wariuje dalej, czyli jest uszkodzony, albo się naprawił, czyli awaria jest w obwodach alarmu.

Myślę że teraz się zgodzimy, to właśnie miałem na myśli pisząc że alarm (odłączony) nie ma wpływu na c. zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zamykam z kluczyka od kierowcy to zamyka tylko te drzwi + bagażnik, po czym odrazu się otwiera.

> Jak zamknę od pasażera to zamyka się też przód od kierowcy i bagażnik.

> Tył w ogóle nie reaguje.

> Z pilota zamyka się tylko od kierowcy i bagażnik i zaraz się otwiera

Takie zachowanie centralnego ewidentnie wskazuje na wiszący w powietrzu przewód SWBL.

Jeżeli zamkniemy zamki centralnym i odłączymy ten przewód to jeden koniec siłowników jest w powietrzu i nie ma na nie zasilania w żadną stronę. Oczywiście mowa jest o siłownikach pasażerów z funkcją ryglowania elektrycznego. Siłownik kierowcy nie ma ryglowania elektrycznego więc możliwe jest jego sterowanie z centralki. Siłownik pasażera nie zamknie się z wyżej podanego powodu więc daje masę na otwarcie i zamki się otwierają. Siłownik pasażera wysteruje drzwi kierowcy ale wtedy obsługiwany jest mechanicznie przez kluczyk bądź rygiel. nie ma sterowania elektrycznego. Aby to jednoznacznie stwierdzić To niech autor problemu zamknie od strony pasażera i spróbuje otworzyć od kierowcy. Jeżeli otworzy się tylko zamek kierowcy i bagażnik i z powrotem zamknie to kolejny raz wskazuje na wiszący w powietrzu przewód SWBL.

Co do powodów usterki alarmu to nie mam pomysłu czemu tak się stało ale zachowanie samego centralnego wskazuje na problem na kablach i ja bym od tego zaczął walkę.

Coś wiem o takim zachowaniu i opisane jest >>TUTAJ<<

W moi przypadku brak działania siłowników pasażerów wynikał ze świadomego przecięcia przewodu SWBL co było wymagane do podłączenia mojego układu. Całą drogę nad morze i z powrotem jechałem zastanawiając się co się stało i przyjąłem do wiadomości że spaliłem centralkę i trzy siłowniki. Po powrocie na spokojnie okazało się że uszkodzona jest tylko centralka a trzy zamki czyli pasażer przód i pasażerowie tył nie działały z powodu odpiętego przewodu SWBL.

ALe oczywiście u Ciebie może być zupełnie inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. Kosztowało mnie to ponad 170 zł spaliło mi 2x siłownik i centralkę pilota a wada tkwiła w tylnych drzwiach. Ta guma która łączy się z drzwiami zaginała się całkowicie a nie wchodziła łagodnie w drzwi przy zamykaniu. W końcu na przewodach które idą do siłownika przetarła się izolacja i było zwarcie i zamek wariował. Założyłem nową gumę poprawiłem przewody i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.