Skocz do zawartości

ewidencja używania prywatnego pojazdu w rodzinie


subArek

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś tekst

i cytacik

Quote:

.... Interes staje się coraz bardziej opłacalny, bo sądy coraz surowiej karzą właścicieli, którzy nie wskazują danych kierowcy popełniających wykroczenie. Najwyższa do tej pory grzywna wyniosła 850 zł.
Posłowie zamierzają to zmienić. Chcą zobowiązać właścicieli aut do ewidencjonowania wykorzystywania ich samochodu. Taki wykaz mieliby przechowywać przez dwa lata.


już nie wiem sam czy się śmiać czy płakać crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego kontrola posiadania takiego wykazu przy każdej kontroli drogowej i każdym BT.

> Dla wiarygodności - podbijanie co tydzień w ITD.

> Brak wykazu lub poświadczenia w ITD - 1kpln kary.

> Ein reich, ein volk, ein fuhrer !

a przekazanie samochodu dokumentowane zdjęciem z datą i oświadczeniem z datą pewną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł - kolejny krok w dobrym kierunku. Później wyposaży się wszystkich ludzi w GPSy (wszczepiane pod skórę tuż po urodzeniu) z rejestracją ścieżki i przesyłaniem danych do centralnego systemu (dostępnego dla policji, straży miejskiej, służby ochrony kolei, insp. transportu drogowego, sanepidu, służby zdrowia, straży pożarnej i leśnej, pracodawców danej osoby, urzędu skarbowego, banku w którym mamy kredyt, ubazpieczyciela, ...). Przecież każdy może popełnić przestępstwo. Analiza logów pozwoli stwierdzić czy np. podejrzany w chwili popełnienia przestępstwa był w danym miejscu.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przekazanie samochodu dokumentowane zdjęciem z datą i oświadczeniem z datą pewną

Nie, nie - to by zbyt proste było.

Wyłącznie osobiście w wojewódzkim inspektoracie ITD, gdzie zostanie sporządzony protokół podpisany przez naczelnika. Oczywiście, drobna opłata administracyjna nie wyższa niż 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobry pomysł - kolejny krok w dobrym kierunku. Później wyposaży się wszystkich ludzi w GPSy

Tylko ?

Myślę, że każdy powinien nosić kask (w sumie też dla bezpieczeństwa) z kamerką na wysięgniku, rejestrującą 24h na dobę obraz i dźwięk.

Do mózgu wszczepić rejestrator myśli - przecież mógł popełnić myślozbrodnię.

A w ogóle, to może prościej i łatwiej wszystkich do obozów koncentracyjnych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore... z artykułów KK można nie pamietać a za niepamiętanie z KW dostaje się grzywne...

Myśle że dla budżetu było by dobrze jakby przekroczenie prędkości o 5km/h kosztowało 10.000. A potem 1000 za każdy kilometr. Oczywiście obowiązek wyposażenia każdego samochodu w rejestrator trasy GPS odpowiednio legalizowany i plombowany przez IDT. Każdy włąscieciel pojazdu raz w miesiącu musiałby stawiać sie w specjalnej stacji kontroli gdzie dane z GPS były by zgrywane i wystawiana opłata za korzystanie z sieci drogowej ponad limit. No i do tego obowiązek zainstalowania urządzeń rejestrujących na podstawie odcisku palca, tęczówki oka, nacisku na fotel osób korzystających z pojazdu. Możliwość zakodowania do samochodu nowej osoby realizowana była by przez ww stacje prowadzone przez IDT.

Czy ktoś w końcu rozgoni to towarzystwo bo to zaczyna być generalnie chore i podchodzi pod represje.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już nie wiem sam czy się śmiać czy płakać

W Niemcech przy przekroczeniach predkosci fotografuja od przodu wiec dokladnie widac twarz kierujacego. Urzad rozsyla mandaty z fotami, mozna napisac odwolanie lub nie. Po uplynieciu czasu trzeba zaplacic, w razie Veta policja moze sprawdzic fatygujac sie do wlasciciela.

W przypadku niewskazania prowadzacego pojazdu urzad moze nalozyc na wlasciciela obowiazek prowadzenia ewidencji. Jezeli podczes kontroli wyjda braki to jest kara, najpierw mniejsza a nastepnie sukcesywnie wieksza az do momentu albo naprostowania albo pozegnaia sie wlascciela z prawem do prowadzenia pojazdow.

Osobiscie nie kumam o co Ci chodzi ?

Dla mnie to normalka

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia. Załóżmy, że mam samochód który kupiłem przed zawarciem małżeństwa, a więc nie jest on częścią majątku wspólnego. Jeżeli w takim razie pożyczam go żonie, to powinien zostać od tego odprowadzony podatek (np. w oparciu o średnią cenę wypożyczenia samochodu w okolicy). Tym bardziej jeżeli pożyczę samochód znajomemu. Taki zeszyt ułatwi urzędowi skarbowemu ściąganie należnych podatków.

k.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwość zakodowania do samochodu nowej osoby realizowana była by przez ww stacje prowadzone przez IDT.

Mam prostsze rozwiązanie. Konieczność wyposażenia każdego samochodu w 3 sloty:

1 - dowód osobisty + weryfikacja odciskiem palca

2 - karta płatnicza

3 - prawo jazdy.

Samochód łączy się on-line z wszystkimi bazami i w razie przekroczenia prędkości automatycznie pobiera kasę z karty i punkty z prawa jazdy. Jak się skończą - stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobry pomysł - kolejny krok w dobrym kierunku. Później wyposaży się wszystkich ludzi w GPSy

> (wszczepiane pod skórę tuż po urodzeniu) z rejestracją ścieżki i przesyłaniem danych do

> centralnego systemu (dostępnego dla policji, straży miejskiej, służby ochrony kolei, insp.

> transportu drogowego,

He, he, dobre 5 lat temu na innym forum pisalem o projekcie jaki maja juz od dawna przygotowane towarzystwa ubezpieczeniowe.

POjazdy maja zostac wyposazone w black box'y z GPS'em w momencie przekrocenia predkosci fakt wysylany jest mailem do urzedu i do TU gdzie wlascicielowi zostaje przyznany mandat z urzedu a TU podnosi stawke ubezpieczenia np o 5%

Mozesz spac wiec spokojnie, dojdzie i do PL, jedyne pytanie to tylko KIEDY? ? ?

BMW od lat stosuje system locznosci pojazdu a servce'm gdzie wlasciciel jest informowany co trzeba zrobic i kiedy.

Nowa A klasa Mesia jest juz w to tez wyposazona. jeden update i .....

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myśle że dla budżetu było by dobrze jakby przekroczenie prędkości o 5km/h kosztowało 10.000. A

> potem 1000 za każdy kilometr.

Nie, to się nie sprawdzi. Ludzie zbankrutują lub zrezygnują z samochodów i przestaną płacić. A chodzi o to, żeby budżet był stale zasilany, więc nie można przesadzić z restrykcjami. Jak się np. okazało że zbyt dużo ludzi traci pj z powodu punktów, to nieco złagodzono zasady, żeby wrócili na drogi i dalej mogli opłacać "składki".

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Niemcech przy przekroczeniach predkosci fotografuja od przodu wiec dokladnie widac twarz

> kierujacego. Urzad rozsyla mandaty z fotami,

po ostatnich wątkach i praktykach jak widzisz u nas wysyła się "wezwanie do przyznania się do winy" pod rygorem postępowania sądowego

> czasu trzeba zaplacic, w razie Veta policja moze sprawdzic fatygujac sie do wlasciciela.

u nas nikt się nie fatyguje, zeby porównać facjatę

> W przypadku niewskazania prowadzacego pojazdu urzad moze nalozyc na wlasciciela obowiazek

> prowadzenia ewidencji. Jezeli podczes kontroli wyjda braki to jest kara, najpierw mniejsza a

> nastepnie sukcesywnie wieksza az do momentu albo naprostowania albo pozegnaia sie wlascciela z

> prawem do prowadzenia pojazdow.

"kochanie jedziesz na zakupy?, to wpisz się najpierw do książki"

"wiesz co zmieńmy się bo jestem zmeczony juz tym kierowaniem.. nie możemy bo nie zabrałam ewidencji ..."

"synu wyślij mi skanem czas i okres kiedy korzystałeś z zarejestrowanego na mnie samochodu bo mnie ścigają bo rzekomo 29 dni temu, w okolicach Chwoszczyc Małych jakiś gość patrząc z okna stwierdził, że ten samochód wyprzedzał na końcówce linii ciągłej / tu piszą, że ten samochód jechał 53 na 40 o 23:20 i jako, że nie przysłali zdjęcia to musimy ustalić kto jechał ty, synowa czy któreś z wnuczków"

> Osobiscie nie kumam o co Ci chodzi ?

o przerzucanie każdego obowiązku, nawet najmniejszego na obywatela pod rygorem przyłożenia

> Dla mnie to normalka

dla mnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w ogóle, to może prościej i łatwiej wszystkich do obozów koncentracyjnych ??

Tylko kto by wtedy pracował na urzędników i na ich coraz bardziej durne pomysły? Zawsze można wrócić do starych, sprawdzonych pomysłów i wprowadzić odpowiedzialność zbiorową. Jak nie wiadomo kto, to niech wszyscy płacą po równo.

A może po prostu nie robić zdjęć od tyłu? Jak jest twarz kierowcy to nie ma problemu. Ale nie - wtedy budżet nie zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz spac wiec spokojnie, dojdzie i do PL, jedyne pytanie to tylko KIEDY? ? ?

Czytałeś Rok 1985 Orwella? Mnóstwo rzeczy gość trafnie przewidział, myląc się tylko może o kilka-kilkanaście lat. Ale wdarzyło się też parę rzeczy, na które nawet on nie wpadł.... shocked.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "kochanie jedziesz na zakupy?, to wpisz się najpierw do książki"

> "wiesz co zmieńmy się bo jestem zmeczony juz tym kierowaniem.. nie możemy bo nie zabrałam ewidencji

> ..."

> "synu wyślij mi skanem czas i okres kiedy korzystałeś z zarejestrowanego na mnie samochodu bo mnie

> ścigają bo rzekomo 29 dni temu, w okolicach Chwoszczyc Małych jakiś gość patrząc z okna

> stwierdził, że ten samochód wyprzedzał na końcówce linii ciągłej / tu piszą, że ten samochód

> jechał 53 na 40 o 23:20 i jako, że nie przysłali zdjęcia to musimy ustalić kto jechał ty,

> synowa czy któreś z wnuczków"

> o przerzucanie każdego obowiązku, nawet najmniejszego na obywatela pod rygorem przyłożenia

> dla mnie nie

Nie masz po prost pojecia jak to dziala.

Dostajesz ksiazeczke wielkosci firmat A5 w ktorej masz rubryki do ktorych wpisujesz nazwisko, imie date godzine rozpoczecia jazdy i godziine jej zakonczenia stan licznika pzed jazda i po jezdzie oraz sume przejechanych km oraz na jakiej trasie. Bez wpisu nie wolno Ci rozpoczac jazdy.

Zadne scany, zedne SMS'y. w momencie przypadkowej kontroli nasz wpis w ewidencji we Flensburgu ze policja ma sprawdzic tzw Fahtrenbuch - i sprawdza.

Fahrtenbuch zostaje przypisany do pojazdu na okres czy to 6 mies. czy roku. Po jakims czasie przychodzi ktos z urzedu i sprawdza Fahrtenbuch ze stanem licznika pojazdu i albo jest gucio alb karai przedluzenie okresu dozoru ktore jest upierdliwe.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostajesz ksiazeczke wielkosci firmat A5 w ktorej masz rubryki do ktorych wpisujesz nazwisko, imie

> date godzine rozpoczecia jazdy i godziine jej zakonczenia stan licznika pzed jazda i po

> jezdzie oraz sume przejechanych km oraz na jakiej trasie. Bez wpisu nie wolno Ci rozpoczac

> jazdy.

> Zadne scany, zedne SMS'y. w momencie przypadkowej kontroli nasz wpis w ewidencji we Flensburgu ze

> policja ma sprawdzic tzw Fahtrenbuch - i sprawdza.

> Fahrtenbuch zostaje przypisany do pojazdu na okres czy to 6 mies. czy roku. Po jakims czasie

> przychodzi ktos z urzedu i sprawdza Fahrtenbuch ze stanem licznika pojazdu i albo jest gucio

> alb karai przedluzenie okresu dozoru ktore jest upierdliwe.

prowadzenie tego jest już elementem kary? czy szeroko pojętą prewencją i obowiązkiem dla każdego żeby SM było łatwiej się doczepić nawet bez wcześniejszych przewinień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, tylko w tym rozwiązaniu cała masa kolesiów, pociotów i innych darmozjadów nie będzie miała

> co robić...

Spoko, spoko - będą montować te urządzenia w samochodach, sprzedadzą systemy IT do kontroli, będą je serwisować i utrzymywać, będą robić obowiązkowe przeglądy urządzeń w samochodach - dadzą sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko, spoko - będą montować te urządzenia w samochodach, sprzedadzą systemy IT do kontroli, będą

> je serwisować i utrzymywać, będą robić obowiązkowe przeglądy urządzeń w samochodach - dadzą

> sobie radę.

Korzyści są dwie: 1. Walka z bezrobociem - dużo ludzi znajdzie zatrudnienie przy obsłudze. 2. System będzie tak skonstruowany, że szybko się zwróci i będzie przynosił zyski.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prowadzenie tego jest już elementem kary? czy szeroko pojętą prewencją i obowiązkiem dla każdego

> żeby SM było łatwiej się doczepić nawet bez wcześniejszych przewinień?

Fahrtenbuch jest utywany generalnie poprzez firmy lub osoby prywatne w celach prowadzneia dokumentacji do rozliczen podatkowych lub finansowych lub innych.

Zdziwil bys sie ile ludzi chce to prowadzic a ole jest do tego zmuszone ( niekoniecznie przez urzad i zwiazane z kara )

Niemniej jezeli zpostal na kogos nalozony obowiazek prowadzenia Fahrtenbuch to jest to rowniez kara.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku niewskazania prowadzacego pojazdu urzad moze nalozyc na wlasciciela obowiazek

> prowadzenia ewidencji.

no wlasnie, niemieckie rozwiazenie jest sensowne

w podlinkowanym artykule nie jest to az tak jasno napisane, wiec istnieje niebezpieczenstwo, ze taki obowiazek bedzie dotyczyl wszystkich bez wyjatku.

no chyba, ze to kolejny dziennikarski belkot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ewidencja

Powinni zrobić tak jak już ktoś pisał slot na DO,PJ, kartę płatniczą, urządzenie do dmuchania (pijany / naćpany nie odpali), oraz czytnik linii papilarnych - wszystko ON-LINE w nowo powstałym urzędem komunikacji

na dachu wyświetlacz z aktualną prędkością - to jak by ktoś obcy zauważył że jedzie za szybko to może fotę strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.