Skocz do zawartości

Reflektory


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj pozbawiłem moj Bravcię m.on przedniego lewego reflektora frown.gif

Trochę nie jestem na biężąco w temacie - więc moje pytanie co jest najlepsze z zakresu normalnych reflektorów (na żarówki)?

- czy gdzieś są dostępne jeszcze nowe soczewki Valeo?

- jakby brać zamiennik, to który najlepszy?

Naprawę planuję z AC. Czy można ubezpieczyciela naciągnąć na 2 reflektory gdy rozbity jest jeden?

Sprawa pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dzisiaj pozbawiłem moj Bravcię m.on przedniego lewego reflektora

> Trochę nie jestem na biężąco w temacie - więc moje pytanie co jest najlepsze z zakresu normalnych

> reflektorów (na żarówki)?

> - czy gdzieś są dostępne jeszcze nowe soczewki Valeo?

Szukać po sklepach gdzie leżą po kilka lat na półce tudzież ASO. wink.gif

> - jakby brać zamiennik, to który najlepszy?

Tak naprawdę nie ma dobrych zamienników, dobra używka Valeo będzie dużo lepiej świeciła od chińszczyzny wink.gif

> Naprawę planuję z AC. Czy można ubezpieczyciela naciągnąć na 2 reflektory gdy rozbity jest jeden?

Niee zlosnik.gif

> Sprawa pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukać po sklepach gdzie leżą po kilka lat na półce tudzież ASO.

- Sprawdziłem - nowe soczewki Valeo to wydatek powyżej 1k za szt. więc poza moim zasięgiem frown.gif

- Na allegro są używki ale nie wiem jak ocenić co sobą reprezentują, a mój blacharz kręci nosem na zakup używek na allegro frown.gif

> Tak naprawdę nie ma dobrych zamienników, dobra używka Valeo będzie dużo lepiej świeciła od

> chińszczyzny

Czy ta zasada obowiązuje również do: zwykłe Valeo VS. Soczewkowe zamienniki??

Z tego co się zorientowałem soczewki Valeo były do Marei a nie do Brava. Czy wtyczki od Brava by pasowały plus jeszcze dodatkowe kable czy trzebaby wszystko przerabiać? Zastanawiam się czy mi blacharz jakieś druciarni nie zrobi, która by utrudniała ewentualny powrót do seryjnego reflektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Sprawdziłem - nowe soczewki Valeo to wydatek powyżej 1k za szt. więc poza moim zasięgiem

> - Na allegro są używki ale nie wiem jak ocenić co sobą reprezentują, a mój blacharz kręci nosem na

> zakup używek na allegro

Mi sie udało. Valeo z 2008 roku za 140zł komplet zlosnik.gif

> Czy ta zasada obowiązuje również do: zwykłe Valeo VS. Soczewkowe zamienniki??

Tak to już nie

> Z tego co się zorientowałem soczewki Valeo były do Marei a nie do Brava. Czy wtyczki od Brava by

> pasowały plus jeszcze dodatkowe kable czy trzebaby wszystko przerabiać?

Nie wszystko pasuje, trzeba przerabiać pozycję.

>Zastanawiam się czy mi blacharz jakieś druciarni nie zrobi, która by utrudniała ewentualny powrót do seryjnego reflektora?

To już zależy od osoby która to robi. Mozna zrobić tak żeby była możliwość podłączenia i ryfli i soczewki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna zrobić tak żeby była możliwość podłączenia i ryfli i

> soczewki

Oczywista oczywistość. Jeśli przewód pozycyjnych dołożysz do instalacji bez destrukcji z wtyku, to w razie czego powrót do ryfli jest plug'n'play.

Co do wyboru, to tylko używki Valeo, nawet nie myśl o zamiennikach.

Używki z zachodu nie powinny być mocno zużyte, tam nie jeździ się na światłach w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem....

Zamarzyły mi się soczewki Valeo, wypatrzyłem niedrogą aukcję na Allegro. Zadałem pytanie sprzedającemu jakiej firmy są te reflektory. Odpowiedź: Valeo. Kup Teraz. I czekam.

Dzisiaj przyszły, rozpakowuję a Tu na szkle "DEPO" beksa.gif

Dzwonię do gościa, że miało być Valeo. Wytłumaczył się że na wtyczce od żarówki kierunkowskazu napisane jest Valeo.... Faktycznie na silniczku też pisze Valeo angryfire.gif

Szkła wyglądają na przyklejane chałupniczo...

Jak ewentualnie rozpoznać po samej obudowie reflektora jakiej jest firmy (Nie widzę jakiegoś konkretnego napisu ani znaczka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kupiłem....

> Zamarzyły mi się soczewki Valeo, wypatrzyłem niedrogą aukcję na Allegro. Zadałem pytanie

> sprzedającemu jakiej firmy są te reflektory. Odpowiedź: Valeo. Kup Teraz. I czekam.

> Dzisiaj przyszły, rozpakowuję a Tu na szkle "DEPO"

> Dzwonię do gościa, że miało być Valeo. Wytłumaczył się że na wtyczce od żarówki kierunkowskazu

> napisane jest Valeo.... Faktycznie na silniczku też pisze Valeo

> Szkła wyglądają na przyklejane chałupniczo...

Czy na klapkach od żarówek jest również napis VALEO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.