Skocz do zawartości

Aveo 86 KM a 70 KM


jaro01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku

Jako że nadeszła pora na wymianę lanosa, w oko wpadło mi Aveo takie oraz takie

I powiedzcie mi, czy mocniejszy silnik jest wart dopłaty ponad 3 kzł ?

Co prawda jeżdżę (ja i żona) spokojnie ale lanosem 106 KM i MB 123 KM i nie chciałbym być niemile zaskoczonym.

Gdzieś wyczytałem (może tu ? ) że prawdziwa różnica w tych silnikach ujawnia sie dopiero powyżej 4000 obr. (generalnie tyle nie piłuję , auto będzie najbardziej miejskie)

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesiadce z Nubiry 106KM na Lacetti 95KM i pomimo, że ten nowszy praktycznie w każdym szczególe jest lepiej dopracowany, to jedyną rzeczą, której w nim brakuje to mocy porównywalnej z Nubirą 1,6. Obawiam się, że w przypadku tych 70KM odczujecie to zdecydowanie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś pytałem na tym forum o to samo. Wnioski były takie, że konstrukcyjne te silniki bardzo niewiele się różnią. Mają identyczny max moment obrotowy. Słabszy jest "zdławiony" powyżej 4k obrotów (softwarowo, bądź jakoś mechanicznie). Nie przekraczając 4k rpm nie zauważysz prawdopodobnie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w nowym aveo są już normalne, europejskie konie, czy małe azjatyckie kucyki.

Miałem poprzednie Aveo, gdzie producent deklarował 72 KM - ale to zdecydowanie były Kucyki Mechaniczne - wrażenie było +/- 50 Koni Mechanicznych.

Koniecznie się przejedź jednym i drugim - jak Ci w aucie będzie brakować jakiegoś elementu wyposażenia, to zawsze można go dołożyć, z mocą silnika jest najtrudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Azjatyckie konie...

> Kia Optima 2,0 - 170 KM. Tylko pytam gdzie ?

> Poniżej 4000 obr to auto nie chce jechać

Do 4000 pewnie ma być oszczędnie.

BY poczuć konie, trza redukować bieg, wciskać gaz w podłogę i przeciągać silnik na obrotach do 5000-6000.

Ja tak robię w Lacetti i ładnie odchodzi. Byle klimy nie włączać zlosnik.gif

Podobnie robi skrzynia automatyczna, gdy mocno wcisnąć pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy w nowym aveo są już normalne, europejskie konie, czy małe azjatyckie kucyki.

Zapytaj w Oplu, bo to ich silnik. Z Azją ma chyba tylko tyle wspólnego, że płynie tam na statkach, żeby zostać zapakowany w koreańską karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj w Oplu, bo to ich silnik. Z Azją ma chyba tylko tyle wspólnego, że płynie tam na statkach,

> żeby zostać zapakowany w koreańską karoserię.

Ten 86 koni to silnik japoński (chyba isuzu). Na pewno nie Opel. U żony w autku taki siedzi. Nawet dość żwawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten 86 koni to silnik japoński (chyba isuzu). Na pewno nie Opel. U żony w autku taki siedzi. Nawet

> dość żwawy.

No właśnie też słyszałem że całkiem żwawy (oczywiście jeśli piszemy o nowym aveo). A co do kraju pochodzenia się nie wypowiadam. W każdym bądź razie ponoć ten sam pakują do corsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura. Wszystkie silniki w nowym Aveo pochodzą z półki Opla. A 70KM od 86KM mechanicznie niczym

> się nie różni.

Czyli co programowo mu kaganiec zalozyli? Kupic slabszy i zrobic upgrade. Ale kto to zrobi i za ile? 1,5k + problemy z gwarancja. IMO lepiej kupic mocniejszy. Oczywiscie jesli ma sie te dodatkowe 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura. Wszystkie silniki w nowym Aveo pochodzą z półki Opla. A 70KM od 86KM mechanicznie niczym

> się nie różni.

Jeszcze nic nie kupowałem do silnika i nic nie robiłem przy autku. Dlatego sam nie potwierdzam i nie zaprzeczę, czy to prawda.

Ale "udający wszechwiedzącego" pan z serwisu Aveo stwierdził, że ten silnik to japończyk (nie pamiętam dokładnie czy Suzuki, czy isuzu,itp).

Na pewno nie Opel i nic z Opla nie będzie pasowało do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nic nie kupowałem do silnika i nic nie robiłem przy autku. Dlatego sam nie potwierdzam i

> nie zaprzeczę, czy to prawda.

> Ale "udający wszechwiedzącego" pan z serwisu Aveo stwierdził, że ten silnik to japończyk (nie

> pamiętam dokładnie czy Suzuki, czy isuzu,itp).

> Na pewno nie Opel i nic z Opla nie będzie pasowało do tego silnika.

Przeciez to jest grupa GM wiec co to za roznica. Prawie wszystko jest takie same zeby ciac koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.