Skocz do zawartości

Odnosnie bieżnikowania opon.


3025

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ,w ktorejś z firm to robiących, mozliwość bieżnikowania własnych opon.

Na zasadzie: przywożę swój komplet i odbieram zrobione ???

Konczą mi sie wielosezonowki i chętnie bym z nich zrobił na nastepny rok zimówki.

Oponki mają trzy lata i są w idealnym stanie(bieżnika nie licząć) skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Pszczynie słyszałem o takiej firmie. Chłopaki produkują pod własną "marką" opony.

Znajomi co jeżdżą w KJS-ach zachwalali ich zimówki. Rozmowa miała miejsce z dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz moze nazwe firmy, bo google nie wiedzą

Wiesz o tym że opony stosowane do bierznikowania są dokładnie prześwietlane i selekcjonowane? Miało by to sens jedynie gdybyś miał opony od nowości i wiedział że nigdy się z nimi nic nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz o tym że opony stosowane do bierznikowania są dokładnie prześwietlane i selekcjonowane? Miało

> by to sens jedynie gdybyś miał opony od nowości i wiedział że nigdy się z nimi nic nie stało.

Jasne. Tak są selekcjonowane, że bez problemu można kupić nowo bieznikowane opony, które za poprzedniego żywota były łatane/kołkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz o tym że opony stosowane do bierznikowania są dokładnie prześwietlane i selekcjonowane? Miało

> by to sens jedynie gdybyś miał opony od nowości i wiedział że nigdy się z nimi nic nie stało.

No własnie takie mam w Vectrze. Trzyletnie wielosezonowki, z indeksem nosnosci 95, o ktorych wiem ze są ok. bo kupowałem nowe.

Teraz bieżnik dochodzi do zimowych znaczników ,wiec to bedzie ich ostatni zimowy sezon.

Swoje chetnie dam wybieżnikowac. Nieznanych nie kupie ,bo to za duza loteria nono.gif i mozliwosc trafienia dziesięcioletniego guana zalanego nową gumą sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest ,w ktorejś z firm to robiących, mozliwość bieżnikowania własnych opon.

> Na zasadzie: przywożę swój komplet i odbieram zrobione ???

> Konczą mi sie wielosezonowki i chętnie bym z nich zrobił na nastepny rok zimówki.

> Oponki mają trzy lata i są w idealnym stanie(bieżnika nie licząć)

Kup nowe opony. Miałem kiedyś bieżnikowane w Uno i powiem, że była to straszna ch…. a. Nawet wyważyć tego nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup nowe opony. Miałem kiedyś bieżnikowane w Uno i powiem, że była to straszna ch…. a.

> Nawet wyważyć tego nie dało rady.

Jak zwykle przy takich wątkach proszę o podanie nazwy producenta i modelu opony.

No i czy producent przyjął reklamację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zwykle przy takich wątkach proszę o podanie nazwy producenta i modelu opony.

> No i czy producent przyjął reklamację?

Bieżnikowane opony chyba nie mają producenta. Nawet nie wiedziałem gdzie reklamować te opony bo kupiłem je razem z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bieżnikowane opony chyba nie mają producenta.

Nie, wróżka je stwarza.

A tak na serio, to masz kilku przyzwoitych (czy wręcz dobrych producentów) np ecoopony czy markgum

Kilku złych producentów (np goldgum)

i Kilku takich, którzy robią to po stodołach w odkupionych gdzieś z zachodu formach pod nazwą z tej formy i sami nigdzie nie są oznaczeni. Czasami coś im się uda lepiej czasami gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale bieżnikowana opona to jakiś relikt ubiegłego ustroju

Producenci chwalą się, że takie opony są jak "nowe". Pomijam, że każda z pary robiona na innym karkasie? facepalm%5B1%5D.gif, to jak ktoś ma je kupić za 150 zamiast 400 złotych za sztuke, to niech już jeździ na takich zamiast letnich, łysych zimowych czy łysych letnich po sniegu hehe.gif. Ale przypadku który podałem, gdzie jedna nowa opona kosztuje 170, a nalewka pewnie 150 to kompletnie nie ma o czym dyskutować. To powinno być nawet zabronione prawem zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj kupiłem dwie nowe z tego roku 185/60 zimowe Kormorany za 340 złotych w Norauto . Ile

> kosztuje taka "bieżnikowana" opona?

komplet tego Kormorana na Allegro kosztuje 680zł

nalewka porządnego producenta 480zł.

jakiś badziew 400zł.

Do wyboru, do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale bieżnikowana opona to jakiś relikt ubiegłego ustroju

no pacz pan, a sprzedaje się tego coraz więcej w nowym milenium.

Przejdź po parkingu i zerknij na opony sąsiadów. 10% jeździ na oponach regenerowanych. Zwłaszcza w zimie.

Zobacz bieżnik, zobacz jakość wykonania. Wolisz za 400zł komplet to czy kilkuletnią dębicę frigo (zdrowa panie guma, mięcha jeszcze dużo!)

899d2170e1ecd779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no pacz pan, a sprzedaje się tego coraz więcej w nowym milenium.

> Przejdź po parkingu i zerknij na opony sąsiadów. 10% jeździ na oponach regenerowanych. Zwłaszcza w

> zimie.

> Zobacz bieżnik, zobacz jakość wykonania. Wolisz za 400zł komplet to czy kilkuletnią dębicę frigo

> (zdrowa panie guma, mięcha jeszcze dużo!)

Ale oprócz biernika to są jeszcze boczki opony, które w brew pozorom też się starzeją i zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podałem, gdzie jedna nowa opona kosztuje 170, a nalewka pewnie 150 to kompletnie nie ma o czym

> dyskutować. To powinno być nawet zabronione prawem .

robienie nalewek w szopie, bez odpowiednich dokumentów, jest zabronione prawem.

Nie wiem tylko dlaczego chcesz regulować rynek w ten sposób.

Rozumiem, że producenci tańszych amortyzatorów i klocków hamulcowych o skuteczności poniżej Ferodo DS Performance tez powinni się zwinąć z rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu zakupiłem do fiaciora swojego (marea) 2 nalewki zimowe w zakąldzie gumiarskim, po wyważeniu nie dało się na tym jeździć, kazałem zdjąć i zareklamowałem, zakładając jakieś używki wtedy. Potem szukałem dla rodziców do felici-prędkości nie rozwijają, kilometraże małe więc mówię-zaryzykuję, wartość 50 czy 60% w stosunku do budżetówki typu Dębica-jakość więcej niż zadowalająca, więc potem od tego samego sprzedawcy zakupiłem do siostry lanosa-bardzo ładnie sprawowały się w zimie, dość niska ścieralność bo przelatały potem lato i pół zimy i przy sprzedaży spokojnie na 2-3 sezony jeszcze były, a zrobione było na nich ok 35-40 tyś. Także zależy co się trafi, jak ktoś szybko jeździ, w sensie wysokich prędkości to ja bym się nie odważył (np dla siebie, gdzie latam czasami szybko autostradami) ale do codziennego zrównoważonego użytkowania-czemu nie...Co do boczków-opona bieżnikowana dobrze zrobiona nie rozwarstwia się, bo zostaje z niej niewiele przed bieżnikowaniem, sam "stelaż" opony, na nią nalewane są warstwy razem z końcowymi, uważam że dobrze zrobiona jakościowo nie będzie zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę ,ze ja chcę bieżnikować swoje opony, ktore kupiłem trzy lata temu nowe i ich stan techniczny jest mi znany.

Komentarze o tym ,ze kazda bieżnikowana opona moze byc inna, a cały taki "komplet" niewiele wart ,nie mają sensu skromny.gif

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę ,dlatego chce robić własne opony ,a nie kupować juz zrobione ,niewiadomego pochodzenia .

Pytanie brzmi: Czy ktos robi takie usługi !

Moze ktoś jednak wie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwracam uwagę ,ze ja chcę bieżnikować swoje opony, ktore kupiłem trzy lata temu nowe i ich stan

> techniczny jest mi znany.

> Komentarze o tym ,ze kazda bieżnikowana opona moze byc inna, a cały taki "komplet" niewiele wart

> ,nie mają sensu

> Doskonale zdaje sobie z tego sprawę ,dlatego chce robić własne opony ,a nie kupować juz zrobione

> ,niewiadomego pochodzenia .

> Pytanie brzmi: Czy ktos robi takie usługi !

> Moze ktoś jednak wie ???

zadzwoń do markguma, jak ich mocno pomęczysz to Ci zrobią.kiedys kumplowi robili slika na yokohamie a539,która im wyslał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na serio, to masz kilku przyzwoitych (czy wręcz dobrych producentów) np ecoopony czy markgum

> Kilku złych producentów (np goldgum)

> i Kilku takich, którzy robią to po stodołach w odkupionych gdzieś z zachodu formach pod nazwą z tej

a Gał-gum ??

hehe.gif

BTW - siedzę na alle i z ciekawości przeglądam te bieżnikowane opony i trzeba przyznać, że mają spore wzięcie ok.gif

ciekawe, że są zakłady, które dają 24 m-ce gwarancji ok.gif jak i takie co dają 12 m-cy no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.