Skocz do zawartości

blos regulacja


blackdriver1978

Rekomendowane odpowiedzi

> witam , jak w temacie .....kto lub gdzie na śląsku można wyregulować blos/a

> pacjent opel combo silnik c16se 100kM

> Autko pali w mieście 12-14 litrów LPG /100km

Cześć, ja też zamierzam montować blosa (zamówiony już) w C16SE ale w Astrze F, jak możesz to daj kilka fotewk komory silnika jak masz go zamontowanego? blagam.gif

Narazie zapoznaj się z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć, ja też zamierzam montować blosa (zamówiony już) w C16SE ale w Astrze F, jak możesz to daj

> kilka fotewk komory silnika jak masz go zamontowanego?

> Narazie zapoznaj się z tym

ja mm taką instrukcję ( w tej jest napisane , że jednak reduktora nie powinno rozkręcać się na max/a ) smile.gif:):)

<a href="regulacja blosa

co do samego blosa u mnie mam ustawioną tzw wstępną regulację , i tak jeżdżę już jakiś czas , nie mam dojścia do analizatora żeby to ustawić tak jak być powinno .....a żaden gazownik w okolicy nie chce się za to wziąć (nawet z wydrukowaną instrukcją ) stąd właśnie ten post smile.gif

ja mam silnik z astry wsadzony do corsy b (combo b) i upchnąć tego blosa między przepustnicę u puszkę filtra nie było łatwo weszło na milimetry smile.gif

co do samej jazdy nie narzekam ciągnie od dołu do praktycznie końca obrotomierza , lekka dziura między 2500/3000 obrotów minimalna ale jednak (można by było popuścić na reduktorze ale póki co nie przeszkadza mi to na lpg z blosem combo ciągnie do 180km/h (no prawie smile.gif ) , muszę jeszcze wymienić pompe paliwa na 3 bar bo po swapie została 1 bar i jest duża dziura między 2200/3500 obrotów frown.gif

w sumie chodzi mi o to żeby nie powypalało mi zaworów , tak miałem z poprzednim silnikiem c16nz też był swap z c14nz , blos był wstępnie ustawiony i po 2 latach zawory szlag trafił i przy okazji kompresję na 1 cyl.

286476558-DSC03333.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po Ci ten silnik krokowy miedzy blosem ,a reduktorem ??

jak pisałem fotka zrobiona zaraz po swapie ...nie miałem węza do gazu w jednym kawałku smile.gif i zrobiłem taki myk smile.gif

teraz wąż jest już wymieniony , fotki w linkach post wyżej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po Ci ten silnik krokowy miedzy blosem ,a reduktorem ??

Miałem z krokowcem i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.

O ile bez krokowca mieszanka była albo bogata albo uboga, o tyle z krokowcem np. na początku przyspieszania było bogato, ale po chwili się stabilizowało i lambda oscylowała.

Różnic w reakcji na pedał gazu ani w przyspieszaniu niezauważyłem, a spalanie przy silniki krokowym było troszkę mniejsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

właśnie założyłem BLOSA do Astry F z silnikiem C16SE czyli zwykły oplowski benzyniak 1.6 8V na wielopunkcie, który rzekomo ma 101KM.

Powiem szczerze, że puki co to TRAGEDIA. Jadąc do domu to ledwie osiągnąłem 100km/h na 4. biegu (3000rpm).

Zaznaczam, że mówię o jeździe na benzynie. Co ciekawie jadąc do szwagra na montaż tego BLOSA to jechałem jeszcze na mikserze.

Po demontażu rury dolotu ze zwężka najpierw założyliśmy całą nową rurę dolotu bez zwężki aby przejechać się na czystej niczym nie zdławionej benzynce i rzeczywiste było lepiej, ale właściwie tylko w dolnym zakresie obrotów- ale szału nie robiło.

Natomiast po montażu to muł straszny. Mówię o NoPb bo gaz to do regulacji, ale na benie to powinien jeszcze lepiej śmigać, a tu lipa.

Dopiero jak zacząłem regulować 3 śrubkę czyli "ręczne podparcie przepustnicy", to już jakoś jeździ, ale i tak gorzej niż na zwężce.

Owszem, moc rowija powiedzmy liniowo, ale poprzednio to był wariat na benie - zawinął asfalt za sobą a teraz to poprostu przyspiesza, ale wolniej,dłużej.

Bardzo proszę o poradę bo jak powszechnie wiadomo to cała ta inwestycja tania nie jest, miały być super efekty a tu NIC.

P.S. tylko proszę nie pisać, że mogłem za tą kasę lub niewiele większą wstawić sekwencję- NIE CHCĘ TEGO USTROJSTWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na pewno dobrze to poskładaliście?

A co można tam źle poskałdać?

Tak, dobrze jest poskładany, strzałka kierunku przepływu powietrza w stronę przepustnicy, ogólnie to BLOS jest włożony w rozciętą originalną gumę łączącą obudowę filtr z przepustnicą.

Cały czas pragnę zwrócoć Waszą uwagę, że największym mankamentem/problemem jest to że po jego zainstalowaniu auto miało zacząć "oddychać pełną piersią" na benie a tym czasem ono ledwie chodziło.

Dziś już jetem po serii kręcenia tą magiczną 3 śrubką od ręcznego podparcia przepustnicy i teraz to rzeczywiście autko ciągnie aż do odcinki równomiernie, zdecydowanie czuć dużo więcej mocy powyżej 4 tys. obr i to zarówno na NoPb jak i na LPG, jednak muszę przyznać, że jeżeli chodzi o tzw. "ciąg" silnika czyli moment obroto0wy to jest dużo słabszy niż na mikserze (fi 32mm) - tak wiem, że muszę jechać do gazownika na jego regulacją, ale na benie też jest mniej tego momentu aniżeli na mikserze (zwężce).

Obecnie tą śrubę od regulacji podparciaprzepustnicy w Blosie mam wkręconą na MAX tj. 10 pełnych obrotów i tak jak mówię - czuć wyraźny przyrost mocy w stosunku do zwężki oraz zarówno spadek monentu obrotowego.

Pojadę jeszcze na regulację ale sądzę i ż w niedługim czasie owy Blos zostanie wystawiony na sprzedaż - bo choć na wysokich rpm ciągnie zaje...iście to ja preferuję raczej jazdę z wykorzystaniem max momentu obrotowego niż max mocy.

Zainteresowanych zakupem zapraszam na PW - choć mam duże problemy z logowaniem więc mogę szybko nie odpowiedzieć, liczy się kolejność zgłoszeń tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miernik napiecia posiadasz?

> Bo moglbys sam przy jego pomocy blosa wyregulowac,pod warunkiem posiadania dobrej sondy lambda.

Kolego, czytaj dokładnie. Pisałem że auto po montażu jest słabsze na benzynie niż na mikserze a to znaczy zr nie ma co regulować gazu dopóki jaNiOn nie będzie chodził dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, czytaj dokładnie. Pisałem że auto po montażu jest słabsze na benzynie niż na mikserze a to

> znaczy zr nie ma co regulować gazu dopóki jaNiOn nie będzie chodził dobrze.

a kompa z beny resetowaliście?? może zaadaptował sie dawką do zwężki w dolocie i teraz jest ubogo na benie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepustnica w blosie jest ścięta od strony filtra powietrza?

> Zdarzało się na odwrót i była lipa.

Ścięta?

Nie zauważyłem, ale od strony filtra ma takie jakby dwa otworki małe.

Generalnie, to chciałbym zwrócić uwagę, że cały czas dążyłem do tego aby podczas jazdy na NoPb z założonym Blosem w dolocie auto ciągnęło możliwie najbardziej podobnie jak podczas jazdy z originalną gumą dolotu bez miksera wewnątrz. Ponadto, ciężko było odpalić silnik - długo trzeba było kręcić, wydaje mi się że podcisnienie jakie wytwarzał silnik bo za małe do otwarcia przepustnicy BLOSA.

Po wkreceniu tej arunki od ręcznego podparcia na max autko odpala i jeździ na benie bardzo dobrze, z tym że wyraźny przyrost mocy czuć dopiero w wyższych ipartiach obrotów silnika. Na gazie rowniez ładnie ciągnie aż do 7tys. obr. , z tym że dol nie ma już takiego ciągu jak na zwężce. Co ciekawe po założeniu nowej rury dolotu bez zwężki (zanim rozciąłem ją do założenia blosa) też ładnie ciągnął do końca- chyba tak samo nawet jak z Blosem, tylko że dol wtedy też był słabszy.

Generalnie to jakby ten cały głos działał tzn. wykrzesa większą moc na gazie i na benie, ale zakres uzytecznego momentu niestety przesunął się z ok.2,5-3,5 tys. obr. na 4-6.

I jeszcze jedną nie podwazalna zaletą - nie buczy dolotu przy depnieciu w but.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ścięta?

> Nie zauważyłem, ale od strony filtra ma takie jakby dwa otworki małe...

pad.gif Te dwa małe otworki są po to aby podciśnienie z silnika otwierało membranę ...

Jeżeli masz dobrze strzałkę na BLOSie, to znaczy, że ktoś założył odwrotnie membranę, chociaż nie wiem czy wogóle da się ją założyć źle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Te dwa małe otworki są po to aby podciśnienie z silnika otwierało membranę ...

Aha

> Jeżeli masz dobrze strzałkę na BLOSie,

grot strzałki skierowany jest w stronę przepustnicy

> to znaczy, że ktoś założył odwrotnie membranę,

potwierdzam, od strony filtra powietrza są otworki, a ścięcie występuje od strony przepustnicy

> chociaż nie wiem czy wogóle da się ją założyć źle ...

no niestety dało się ale i mi udało się to odwrócić - właściwie to ta plastykowa membranka sama wskakuje w dowolnej pozycji

Rano wymontowałem BLOSA, założyłem stary mikser - i auto petarda normalnie icon_eek.gif aż zapomniałem, że ono tak może iść palacz.gif

Rano znów założę BLOSA, ale z przełożoną o 180* membraną i zobaczymy, ale powiedz, czy to tak naprawdę może robić tak znaczącą różnicę? Mógłbyś to jakoś wyjaśnić (w oparciu o prawa fizyki)?

Jutro dam znać - pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potwierdzam, od strony filtra powietrza są otworki, a ścięcie występuje od strony przepustnicy

pad.gif

> no niestety dało się ale i mi udało się to odwrócić - właściwie to ta plastykowa membranka sama

> wskakuje w dowolnej pozycji

> Rano wymontowałem BLOSA, założyłem stary mikser - i auto petarda normalnie aż zapomniałem, że ono tak może iść

Na wyregulowanym BLOSie będzie szedł tak samo albo nawet lepiej ...

> Rano znów założę BLOSA, ale z przełożoną o 180* membraną i zobaczymy, ale powiedz, czy to tak naprawdę może robić tak znaczącą różnicę?

Oj zdziwisz się ...

> Mógłbyś to jakoś wyjaśnić (w oparciu o prawa fizyki)?

Bardzo prosto - za tymi dziurkami jest komora powietrzna. Podciśnienie z silnika najpierw zasysa powietrze z komory błyskawicznie otwierając membranę. Jak membrana jest założona odwrotnie, to nie ma co otworzyć membrany, a jak silnik nie dostaje powietrza, to nie ma siły jechać ...

Uchylając membranę śrubką zwiększyłeś ilość powietrza dostającego się do silnika, więc trochę mu się polepszyło ...

Ale jak założysz BLOSa, to najpierw zakręć tą śrubkę - korzysta się z niej w sytuacji, gdy układ reduktor-BLOS nie daje rady ze stabilizacją wolnych obrotów - ta śrubka to ostateczność, ale np. u mnie była potrzebna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem go i auto perszing jest.

Na 2. biegu jak mu cisnę to mam wrażenie że sprzegło nie nadąża zlosnik.gif

Wkreca się do 7000 obr. , a jak trochę za mocno mu przycisne przy zmianie z 1 na 2 bieg to aż zaczynaja piszczeć opony (a nowe są).

Bardzo Ci dziękuję za tę wskazówkę kolego - normalnie należy się dużo 20.GIF i pub2.gif

Jakby co to ja teraz szybko do sklepu mogę jeździć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyłem go i auto perszing jest.

> Na 2. biegu jak mu cisnę to mam wrażenie że sprzegło nie nadąża

> Wkreca się do 7000 obr. , a jak trochę za mocno mu przycisne przy zmianie z 1 na 2 bieg to aż

> zaczynaja piszczeć opony (a nowe są).

> Bardzo Ci dziękuję za tę wskazówkę kolego - normalnie należy się dużo i

> Jakby co to ja teraz szybko do sklepu mogę jeździć

Czyli co odwrotnie byl blos zalozony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> A jaki reduktor do 200KM wybrać?

nawet taki styknie.

U tego samego gościa Blosa kupowałem.

Ale blos i nowy parownik to już sporo kasy wydasz - już byś za to kupił nową sekwencję (mam na myśli kompa i wtryski).

Sam nie wiem co bym zrobił na Twoim miejscu?

A gwarancji nie masz już na instalke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja ma już 6 lat, kupiłem ją razem z rupieciem. No właśnie, parę groszy, ale nie wiem, czy nie będzie to lepsze wyjście... To jest V6, najtańsze wtryski to 250zł, tylko obawiam się, że będzie zamienił stryjek siekierkę na kijek, lepsze ok 500. W kompach się nie orientowałem, ale najtańszy to zdaje się już mam. Jestem tylko ciekawy spalania na sprawnej sekwencji i dobrze wyregulowanym blosie w tym samym silniku, czy blos będzie palił więcej tak jak zwykła 2gen gazu?

Wymieniłem parownik na inny, który nie dawał sobie rady przy deptaniu z turbiną w 2.3, ciśnienie ma równiejsze no i mniej śmierdzi z tyłu. Wróciłem do oryginalnych wtryskiwaczy i znalazły się wolne obroty, tylko, że puszczają gaz na postoju crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.