Skocz do zawartości

Zdjęcie z fotoradaru - odpowiedzta mi panowie :)


crawen

Rekomendowane odpowiedzi

> buahaha, ale super porada.

> po co placic MNIEJ jak mozna WIECEJ.

> chyba by mnie pogielo zeby tak robic.

Widzisz kolego widocznie mało jeździsz skoro masz takie podejście. Dla mnie rejony Bobolice, Biały Bór, Człuchów oraz wszystkie wioski pomiędzy tymi miejscowościami są w miarę dobrze znane i zdaje sobie sprawę, że występuje tam ewidentne polowanie na "jelenie". Gminy te nie za bardzo moga zdzerżyć fakt, że mnóstwo osób przejeżdża przez ich miejscowości (popularna trasa nad morze - czasami jedyna) i nawet się nie zatrzymują by w jakikolwiek sposób wspomóc lokalny budżet/biznes. Z pomocą jednak przyszedł fotoradar, który wspaniale wypełnia roszczenia tych gmin - czy Ci się podoba czy nie i tak coś u Nas zostawisz; prędzej czy później.

Stąd też wpłata manadatu do SM/SG powoduje, że w przyszłym roku dostaniesz nie jedną a dwie pocztówki , bo interes się kręci i gmina zakupi kolejny fotopstryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stąd też wpłata manadatu do SM/SG powoduje, że w przyszłym roku dostaniesz nie jedną a dwie

> pocztówki , bo interes się kręci i gmina zakupi kolejny fotopstryk.

Problem w tym, że mają po swoje stronie prawo, którego kierowca musi przestrzegać. Jeśli zadbają o prawidłowo wykonane pomiary i będą umocowani do wystawiania mandatów/kierowanie wniosków o ukaranie, to choćbyśmy nie wiem jak się starali to kary nie unikniemy.

Cieszmy się więc kochać luki w prawie - tak szybko odchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym, że mają po swoje stronie prawo, którego kierowca musi przestrzegać. Jeśli zadbają o

> prawidłowo wykonane pomiary i będą umocowani do wystawiania mandatów/kierowanie wniosków o

> ukaranie, to choćbyśmy nie wiem jak się starali to kary nie unikniemy.

> Cieszmy się więc kochać luki w prawie - tak szybko odchodzą.

Mnie akurat nie chodzi o uniknięcie kary, tylko o niewspieranie patologii fotoradarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspierasz ją jeżdżąc za szybko.

...tylko przy założeniu, że wpłacę mandat do gminy, ale każdy niech zrobi jak uważa. Ja preferuję łatać dziurę budżetową, jeśli mam taką wątpliwą przyjemność.

Jako ciekawostka

Gmina/Miasto Przychód z nałożonych grzywień

Warszawa 8,9 mln zł

Kobylnica 6.8 mln zł

Człuchów 5 mln zł

Biały Bór 4,63 mln zł

Debrzno 4.6 mln zł

Kęsowo 3.9 mln zł

Rzeczenica 2.8 mln zł

Słupsk 2.4 mln zł

Wrocław 2.39 mln zł

Bobolica 2.36 mln zł

Część osób pewnie pierwszy raz słyszy o niektórych miejscowościach z listy. grinser006.gif

linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...tylko przy założeniu, że wpłacę mandat do gminy, ale każdy niech zrobi jak uważa. Ja preferuję

> łatać dziurę budżetową, jeśli mam taką wątpliwą przyjemność.

> Jako ciekawostka

> Gmina/Miasto Przychód z nałożonych grzywień

> Warszawa 8,9 mln zł

> Kobylnica 6.8 mln zł

> Człuchów 5 mln zł

> Biały Bór 4,63 mln zł

> Debrzno 4.6 mln zł

> Kęsowo 3.9 mln zł

> Rzeczenica 2.8 mln zł

> Słupsk 2.4 mln zł

> Wrocław 2.39 mln zł

> Bobolica 2.36 mln zł

> Część osób pewnie pierwszy raz słyszy o niektórych miejscowościach z listy.

> linka

Gmin się nie ma co bać.

Zobacz tutaj: http://www.motofakty.pl/artykul/rzad-planuje-ponad-1-mld-zl-zysku-z-mandatow.html

W 2009 roku dochody budżetu Państwa z mandatow drogowych wyniosły ~ 7 mln. zł.

Na 2012 rząd, biorąc pod uwagę wdrożenie nowego systemu fotoradarów od połowy roku (za 6 miesięcy),

zaplanował .... 1 mld 200 mln zł

Jakieś 170 razy więcej niż w 2009 roku grinser006.gif

Gminy przy tym to cieńkie bolki.

Na szczęście wdrożenie radarów się opóźnia, zaczną nas czesać dopiero w 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gmin się nie ma co bać.

> Zobacz tutaj: http://www.motofakty.pl/artykul/rzad-planuje-ponad-1-mld-zl-zysku-z-mandatow.html

> W 2009 roku dochody budżetu Państwa z mandatow drogowych wyniosły ~ 7 mln. zł.

> Na 2012 rząd, biorąc pod uwagę wdrożenie nowego systemu fotoradarów od połowy roku (za 6 miesięcy),

> zaplanował .... 1 mld 200 mln zł

> Jakieś 170 razy więcej niż w 2009 roku

> Gminy przy tym to cieńkie bolki.

> Na szczęście wdrożenie radarów się opóźnia, zaczną nas czesać dopiero w 2013r.

Zaplanowal 1,2mld, a sciagnal o ile dobrze pamietam 25-27mln rotfl.gif.

Na przyszly rok plan jest ponoc na 1,5mld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, mało jeżdzę, dlatego nie boję się fotoradarów.

15 tys rocznie to jest raczej mało.

Akurat o tych rejonach co piszesz to wiem - w poprzednie wakacje dostałem 2 fotki - właśnie z wyjazdu nad morze.

Przez co koszt wakacji powiększył się o 100zł. Trudno, lipa - moja wina i strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie znam danych

Żałuj...

edyta: jak to ujął (chyba) kolega Andy7 - trzeba krótko za ryj trzymać - to w temacie ewidencji kierowców w Richtig Fajnych Niemcach ( i o dziwo uznał to za normalne... screwy.gif), ale on chyba lubi zabawy sado-maso... powinieneś zapisać, wylegitymować i prewencyjnie zrobić fotkę driverowi, któremu powierzasz bolid - inaczej to Ty zostaniesz posądzony/oskarżony/wydojony.

> a dla czego ja mam płacić jak to nie ja popełniłem wykroczenie?

Bo tak sobie ubzdurał ustawodawca? Bądź patriotą, zapłać i przyczyń się do zmniejszenia dziury budżetowej... biglaugh.gifhehe.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw musza Ci dowiesc wine. A wiec udowodnic, ze to Ty prowadziles samochod.

> Bez tego Nie moga Cie ukarac.

> Przypominam, ze w Polsce obowiazuje zasada domniemania niewinnosci, a wina musi zostac udowodniona

> i stwierdzona prawomocnym wyrokiem Sadu.

> Jak nie maja zdjecia z twoja twarza za kierownica, sa paktyczne bez szans w Sadzie. Zapytaj sie

> ich, jak w Sadzie zamierzaja Ci to udowodnc.

> Ja osobscie dostalem kila mandatow od SM zrobionych z tylu samochodu. Poprosilem ich o zdjecia

> przedstawiajace mnie za kierownica, lub oddanie sprawy do Sadu wraz z dowodem. Nigdy nie

> dostarczyli mi takiego zdjecia ani do Sadu...

... a potem się obudziłeś.

SM prosi Cię o wskazanie osoby kierującej.

Nie wywiązujesz się z obowiązku - leci z paragrafu "nie wskazanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.