Skocz do zawartości

BRC Sequent 24 - czy może palić Pb?


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja BRC SQ24 w Seicento 1,1 MPI. Czy jest możliwe, że w trakcie jazdy na LPG pali również benzynę? Pytam, bo mam podejrzanie duże ubytki Pb i nie wiem, gdzie zacząć szukać? Na gazie pracuje poprawnie i spalanie też jest ok. Przy odpalaniu na zimno często śmierdzi benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co się dzieje. Bo może być tak że ktoś ustawił przełączanie na benzynę powyżej pewnego zakresu obrotów. Natomiast co do długiego czasu przełączania na gaz - podgrzewanie wtryskiwaczy załatwia sprawę. Chyba że jest coś porobione w ustawieniach. W każdym razie wizyta u kogoś, kto ma pojęcie o tej instalacji mocno wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie następuje przy 30 stopniach. Żeby się zagrzał do takiej temperatury trzeba przejechać ok. 1 km, więc tutaj jest raczej ok. Wiadomo, że teraz się dużej rozgrzewa, niż w lecie. Porównuję spalanie do zaszłych zim i jakoś bardzo szybko tej benzyny ubywa. Interesuje mnie , czy w czasie pracy na LPG jest odcinana pompa paliwa. Może wtryski Pb przepuszczają i "dolewają" benzyny do LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje mnie ,

> czy w czasie pracy na LPG jest odcinana pompa paliwa. Może wtryski Pb przepuszczają i

> "dolewają" benzyny do LPG.

Normalnie nie jest odcinana. Niektórzy to robią sami. Jeśli wtryski by popuszczały to by dobrze nie jeździł. A nie masz gdzieś po prostu dziury? Pytam poważnie z własnego doświadczenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się nad tym zastanawiam, ale nie mam kanału. Bak jest suchy. Będę się musiał zakręcić koło

> tego. Zastanawia mnie to śmierdzenie Pb przy rozruchu. Może dostaje za dużo benzyny?

Jak miałem Punto (ten sam silnik) to uszkodził się regulator ciśnienia i benzyna lała się do przepustnicy frown.gif

Można to sprawdzić po zdjęciu całej obudowy filtra i odpaleniu auta (ciężko odpala) czy nie leje się z regulatora ciśnienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się nad tym zastanawiam, ale nie mam kanału. Bak jest suchy. Będę się musiał zakręcić koło

> tego. Zastanawia mnie to śmierdzenie Pb przy rozruchu. Może dostaje za dużo benzyny?

U mnie pompa paliwa pracuje przy jeździe na lpg. Też tak miałem, że benzyny zaczęło ubywać i czuć, wężyk puścił. Tylko, że u mnie to naprawdę mocno waliło benzyną. Temp przełączania 30 stopni jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja BRC SQ24 w Seicento 1,1 MPI. Czy jest możliwe, że w trakcie jazdy na LPG pali również

> benzynę? Pytam, bo mam podejrzanie duże ubytki Pb i nie wiem, gdzie zacząć szukać? Na gazie

> pracuje poprawnie i spalanie też jest ok. Przy odpalaniu na zimno często śmierdzi benzyną.

Skoro na lpg jest ok to nie sądzę, aby pobierał noPB. Warto sprawdzić wszelkie połączenia układu benzynowego. Może wtryski przypieczone i leją? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, jak to sprawdzić? Dzisiaj zalałem Pb za 100zł i będę szczegółowo notował na ile mi to wystarczy. Mam jeszcze pytanie techniczne, czy w przypadku niedostatecznej ilości dostarczanego gazu (np. na wysokich obrotach) BRC SQ24 może się "posilać" benzyną, czy jest to niemożliwe? Czy, jeżeli przełącznik pokazuje LPG, to nie ma prawa być pobierana benzyna? Jeżeli tak jest, tzn., że mogę się definitywnie odczepić od instalacji LPG i szukać wyłącznie w zasilaniu Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, jak to sprawdzić? Dzisiaj zalałem Pb za 100zł i będę szczegółowo notował na ile mi to

> wystarczy. Mam jeszcze pytanie techniczne, czy w przypadku niedostatecznej ilości

> dostarczanego gazu (np. na wysokich obrotach) BRC SQ24 może się "posilać" benzyną, czy jest to

> niemożliwe? Czy, jeżeli przełącznik pokazuje LPG, to nie ma prawa być pobierana benzyna?

> Jeżeli tak jest, tzn., że mogę się definitywnie odczepić od instalacji LPG i szukać wyłącznie

> w zasilaniu Pb.

Od wersji SQ24MY10 jest dostępna opcja VSR (dotrysk benzyny), ale standardowo nie jest uruchomiona. Działanie tej opcji nie jest sygnalizowane na przełączniku. Sprawdzić można poprzez podłączenie się do instalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Od wersji SQ24MY10 jest dostępna opcja VSR (dotrysk benzyny), ale standardowo nie jest uruchomiona.

> Działanie tej opcji nie jest sygnalizowane na przełączniku. Sprawdzić można poprzez

> podłączenie się do instalki.

czy ten dotrysk moze byc jakos konfigurowalny ??

u mnie turbo ma straszne siorbniecie przy dynamicznym przyspieszaniu i wtedy przelacza na gaz

pewnie zwargolili cos - za slaby reduktor za cienkie weze albo ciort wie co

mozna to uzaleznic od stopnia wychylenia przepustnicy/gazu/obrotow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ten dotrysk moze byc jakos konfigurowalny ??

> u mnie turbo ma straszne siorbniecie przy dynamicznym przyspieszaniu i wtedy przelacza na gaz

> pewnie zwargolili cos - za slaby reduktor za cienkie weze albo ciort wie co

> mozna to uzaleznic od stopnia wychylenia przepustnicy/gazu/obrotow ??

Dotrysk jest konfigurowalny i zależny od RPM i MAP.

Wydajność instalki u Ciebie jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Co prawda ja mam 2.0T i moja BRC przełącza się sama na PB w chwili np przekroczenia 190km/h lub jak jest za niskie ciśnienie koniec LPG (ok1/4 baku) a potrzebuje pełnej mocy silnika np podczas przyspieszenia.

Fakt o tym daje znać przełącznik, zmiana kontrolki z zielonej na czerwoną i sygnał akustyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.