Skocz do zawartości

Audi A3 z USA po dzwonie


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

> Może pobawimy się w zgadywanki?

> Ile mielonek audi da się upchnąć w kontenerze by móc potem tanio sprzedać młode auto za psie

> pieniądze?

nie ma znaczenia czy mielonka czy nie. Placi sie od sztuki.

Policzmy jego oplaty:

Zakup +

koszt transportu po USA - pewnie ok 500USD

kontener - pewnie 1200 USD

Clo - 10% od sumy powyzszej

VAT - 19% od sumy powyzszej

Wyjazd do Bremerhaven laweta - 1000PLN

Akcyza w PL - goszowe oplaty, ale zawsze...

Teraz naprawa w PL - ???

PO podliczeniu ile wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie logistyki wożą 3 średniej wielkości auta w jednym kontenerze (to na styk), ewentualnie w warunkach "pełnego komfortu" 2 sztuki wchodzą. Fakt faktem - słyszałem to (i widziałem zdjęcia) nie od polskich handlarzy, ale od liderów jeszcze sprytniejszego rynku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mistrzowie logistyki wożą 3 średniej wielkości auta w jednym kontenerze (to na styk), ewentualnie w

> warunkach "pełnego komfortu" 2 sztuki wchodzą. Fakt faktem - słyszałem to (i widziałem

> zdjęcia) nie od polskich handlarzy, ale od liderów jeszcze sprytniejszego rynku

No raczej trzeba liczyc 2 sztuki. To normalna praktyka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PO

> PRZED

Nie kupiłbym samochodu naprawionego po wypadku - nie ma gwarancji że nie miał wystrzelonej poduszki albo pogiętych podłużnic czy słupków. A jeżeli już wiadomo, że miał wystrzelone poduszki albo pogięte podłużnice czy słupki, to nie ma gwarancji że zostało to naprawione prawidłowo, a co za tym idzie nie ma gwarancji, że w razie wypadku wszytsko zadziała tak jak trzeba. Tutaj widać, że to Audi miało wystrzeloną podszkę kierowcy - jaką masz pewność że w razie awaryjnej sytuacji którakolwiek z poduszek zadziała? Szukałbym innej oferty, a tą sobie odpuścił.

Kilka lat temu szukając samochodu, myślałem o używanym Suzuki Swift Sport. Znalazłem takiego jednego, pojechałem obejrzeć, a że po wstępnym obejrzeniu było OK, to wyjechałem na jazdę próbną. Podczas jazdy po nierównosciach coś stukało z kierownicy- przyjrzałem się i zobaczyłem że cały środkowy element z poduszką powietrzną się rusza. Jak wróciliśmy do sprzedawcy na posesję, to on chciał delikatnie podważyć ten element i zobaczyć czemu to się rusza - cały środkowy element kierownicy, łącznie z poduszką wypadł mu na kolana. Perfekcyjnie naprawiony samochód. Oczywiście odwróciłem się na pięcie i podziękowałem Panu.

Niedawno widziałem niedaleko mnie wypadek - gość Audi A3 II generacji wjechał pod tramwaj, odbił się od tramwaju, lecąc sciął słup i dopiero się zatrzymał. Pomimo kilku fest uderzeń, nie wystrzeliła mu żadna poduszka - bardzo prawdopodobne, że samochód był "dobrze" naprawiony. LINK do artykułu nt. wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma znaczenia czy mielonka czy nie. Placi sie od sztuki.

> Policzmy jego oplaty:

> Zakup +

Pewnie mało w Polsce kto wie za ile można kupić uszkodzone auta w USA, na przykład:

http://www.copart.com/

edit:

linki się popsuły więc wybierz sam przykładowo AUDI a3 zlosnik.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie mało w Polsce kto wie za ile można kupić uszkodzone auta w USA, na przykład:

> http://www.copart.com/

> edit:

> linki się popsuły więc wybierz sam przykładowo AUDI a3

> HanYs

Ja bardzo często widzę na obwodnicy 3-miasta lawety z dziwnymi stworami jadącymi z portu w Gdyni.... i to naprawdę niczym nadzwyczajnym jest spotkanie fordów T czy innych aut z okresu międzywojennego i współczesnych Porschaków.. w różnym stadium rozkładu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno widziałem niedaleko mnie wypadek - gość Audi A3 II generacji wjechał pod tramwaj,

> odbił się od tramwaju, lecąc sciął słup i dopiero się zatrzymał. Pomimo kilku fest uderzeń,

> nie wystrzeliła mu żadna poduszka - bardzo prawdopodobne, że samochód był "dobrze" naprawiony.

> LINK do artykułu nt. wypadku

Wiesz i to jest makabra - sprzedaż tak oszukanych samochodów powinna być karana więzieniem, wówczas drobni oszuści trochę by się bali. Kupujesz samochód, ktory ma tylko zaślepki i emulatory, a przy dzwonie nic cię nie próbuje ochronić passed_out.gif

W tym przypadku właścicie pewnie przy zakupie sprawdzał tylko, czy znaczki S-line są równo przyklejone sciana.giffacepalm%5B1%5D.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz i to jest makabra - sprzedaż tak oszukanych samochodów powinna być karana więzieniem, wówczas

> drobni oszuści trochę by się bali. Kupujesz samochód, ktory ma tylko zaślepki i emulatory, a

> przy dzwonie nic cię nie próbuje ochronić

> W tym przypadku właścicie pewnie przy zakupie sprawdzał tylko, czy znaczki S-line są równo

> przyklejone

Ale skad wiesz? Byc moze sam kupil bez poduszek uderzone, wszystko naprawil, a poduszek nie wkladal nowych. Duzo ludzi tak robi. Znam osobiscie kilka osob ktore nigdy chyba nie mialy auta z poduszkami, mimo ze kupuja mlode roczniki 2-3 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale skad wiesz? Byc moze sam kupil bez poduszek uderzone, wszystko naprawil, a poduszek nie wkladal

> nowych. Duzo ludzi tak robi. Znam osobiscie kilka osob ktore nigdy chyba nie mialy auta z

> poduszkami, mimo ze kupuja mlode roczniki 2-3 letnie.

To jak taki koleś ginie później w wypadku z powodu własnej głupoty to wcale mi takiego nie żal. Sam sobie jest winien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak taki koleś ginie później w wypadku z powodu własnej głupoty to wcale mi takiego nie żal. Sam

> sobie jest winien.

Tez tak uwazam - jedzie na wlasna odpowiedzialnosc. Ale napisalem to w kontekscie tego , ze ktos wyzej napisal ze widzial to rozbite Audi w ktorym nie otworzyla sie zadna poduszka - byc moze kierujacy o tym dobrze wiedzial ze nie posiada zadnej poduszki, wiec nie ma co narzekac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez tak uwazam - jedzie na wlasna odpowiedzialnosc. Ale napisalem to w kontekscie tego , ze ktos

> wyzej napisal ze widzial to rozbite Audi w ktorym nie otworzyla sie zadna poduszka - byc moze

> kierujacy o tym dobrze wiedzial ze nie posiada zadnej poduszki, wiec nie ma co narzekac

No dokładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.