Skocz do zawartości

Klasa B chyba nietypowo=nie chce bagażnika


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

> Szkoda, bo się chyba łapie na wszystkie wymagania. Klasa B, około 4m, szeroki, brak bagażnika, w

> korkach 11l gazu się zmieścisz, wjedzie na każdy krawężnik, na trasie da się pogonić. Fakt nie

> będzie tanio bo w miarę młode. Ale na miasto ideał, jak by co polecam

LPG-już dziękuję; na trasę mam inne auto

silnik benzyna 1,6 minimum - w mieście maskara jeśli chodzi o spalanie (w stosunku do tych które rozważam oczywiście) a jak doposażę to się robi auto za prawie 70kzł :-(

Gdybym baaardzo chciał coś na parkingowe zaspy to byłbym skłonny dołożyć... ale fakt to w zasadzie od rozważań na d sx4/sedici się zaczęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nietypowo (ale pytanie też nietypowe w sumie) zapodaje hasełko zgodnie z własnym zboczeniem w stronę makaronów: Fiat Idea a jak cenisz trochę wygody to dopowiadam drugie hasełko Lancia Musa. Wydaje się jako tako pasujące.

Ewentualnie jak Ci zależy na jeszcze jednym rzędzie siedzeń i małej B klasie to logan MCV jest raczej bezkonkurencyjny... Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja nietypowo (ale pytanie też nietypowe w sumie) zapodaje hasełko zgodnie z własnym zboczeniem w

> stronę makaronów: Fiat Idea a jak cenisz trochę wygody to dopowiadam drugie hasełko Lancia

> Musa. Wydaje się jako tako pasujące.

> Ewentualnie jak Ci zależy na jeszcze jednym rzędzie siedzeń i małej B klasie to logan MCV jest

> raczej bezkonkurencyjny... Good luck.

dlugosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Note'owi się ostatnio przyglądałem z zewnątrz rzeczywiście spełniałby oczekiwania co do ilości

> mijesca z tyłu, ale ciut długawy... podobnie sedici/sx4

> przy okazji będe odwiedział dalej

Note na pewno ma najwięcej miejsca z tyłu, a to że długi to złudzenie, ale przez rozstaw osi ma słabszy skręt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie jak Ci zależy na jeszcze jednym rzędzie siedzeń i małej B klasie to logan MCV jest

> raczej bezkonkurencyjny... Good luck.

Nie wnikajac w to jak go plasuja w klasach to MCV jakos pod B za groma nie chce mi podejsc. W miescie nie jest najlepszym pojazdem do manewrowania (na szczescie ma wielkie lusterka, nie takie lezki jak zwykly Logan).

To juz kawal auta jest, przewiozlem takim MCV na lezaco 2 pary drzwi zewnetrznych o dlugosci 205cm (fakt, musialem wsadzic za kierownice drobnego kierowce, bo ja nijak nie moglem sie juz tam wpasowac).

Innym razem wsadzilem 5 drzwi wewnetrznych wraz z oscieznicami (z przodu czulem sie jak sardynka, ale 3 km dojechalem z takim ladunkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bagażnik=równie dobrze może go nie być, jak pędraki będę podrzucał do przedszkola to mają im nogi

> nie walić mi po nerach (a mam 190cm wzrostu).

> ERGO: jakie miejskie autka nie maja praktycznie bagażnika na rzecz przestrzeni w kabinie (w tym

> przestrzeni w drugim rzędzie siedzeń). Większość producentów koniecznie chce robić auta

> uniwersalne-nie wiem po kiego grzyba w aucie miejskim "dmuchanie" bagażnika, kosztem

> pasażerów.

> Co polecilibyście, z czym macie/mieliście do czynienia?

Mógłbyś przymierzyć się do Mazdy 2, tylko nie wiem, jak się ten samochód sprawdzi przy Twoim wzroście. Ja mam 178cm i fotel cofam na max do tyłu, ale z tyłu miejsce dla dziecie jest.

Silnik 86KM na 955kg masy własnej daje ok. 11kg/1KM, ale są też silniki 75KM. Na razie jeden minus - słabo zwijają się pasy bezpieczeństwa, tak jakby miały za słabą sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo mocno przyglądam się sedici/sx4 (zwłaszcza, że na wiosnę być może będę miał okazję

> "przytulić"),

Warto się tym przejechać. Ja miałem jazdę próbną Sedici i jazda dla mnie była mocno nieprzyjemna. Samochód mocno trzęsie i taki trochę niestabilny na zakrętach. Sprzedawca z Fiata mówił, że takie wrażenie, bo samochód jest na wzmocninej ramie (cokolwiek to oznacza). Dlatego wybór padł na zwykłe auto, w moim przypedku mazdę 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co polecilibyście, z czym macie/mieliście do czynienia?

Ja miałem identyczne jak Twoje założenia (oprócz pędraków na tylnych siedzeniach smile.gif )

i wybrałem nowe Aveo - z przodu jest naprawdę dużo miejsca - porównywalnie z C-klasą - a mam też 182 cm wzrostu i jeszcze jest zakres regulacji i miejsce nad głową

Niestety coś kosztem czegoś - z tyłu jest mniej miejsca niż w lanosie (co nie znaczy że mało)

100-konny silniczek przy masie auta 1100 kg sprawnie sobie radzi

Bagażnik nie jest duży (290 litrów) a i trochę bajerów na pokładzie też jest( ESP, BT, TC, TEMPOMAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem identyczne jak Twoje założenia (oprócz pędraków na tylnych siedzeniach )

> i wybrałem nowe Aveo - z przodu jest naprawdę dużo miejsca - porównywalnie z C-klasą - a mam też

> 182 cm wzrostu i jeszcze jest zakres regulacji i miejsce nad głową

> Niestety coś kosztem czegoś - z tyłu jest mniej miejsca niż w lanosie (co nie znaczy że mało)

> 100-konny silniczek przy masie auta 1100 kg sprawnie sobie radzi

> Bagażnik nie jest duży (290 litrów) a i trochę bajerów na pokładzie też jest( ESP, BT, TC,

> TEMPOMAT)

aveo rozwazalem ale tylko do momentu przejrzenia raportow spalania-chcialbym cos co pali mniej niz obecna 207-ka czyli mniej niz 8-8,5L :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlugosc?

http://samochody.mojeauto.pl/fiat/wymiary-masy/fiat_idea.html

Długość jest w okolicacj 4 metrów tak jak chciałeś - ale akurat w tego typu autach jest mniej ważna ze względu na wyższą wysokość siedziska - z tego też powodu nawet jak jesteś "rosły" to nogi nie mają problemu z miejscem bo nie musisz ich wyciągać mocno w przód tylko trochę bardziej normalnie siedzisz - prawie jak na krześle smile.gif - to samo tyczy się pasażerów z tyłu. (taka moja opinia). Lancia Musa ma identyczne wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odgrzewany kotlet

Albo wiosna musiała przyjśc albo co bo od grudnia potencjalnych kupującyh na lekarstwo a jak przyświeciło słoneczko to wychodzi mi średnia 3 na tydzień

Z drugiej strony moja cena tez "dojrzała"

OK Miałem już upatrzonego Swifta (czekałem jeszcze tylko na sprzedanie się 207-ki) ale nagle wskoczyła mi jeszcze yariska która na jakimśtam etapie odpadła

Ergo pytanei teraz pod kątem użytkowania, "przyjemności" (jak na klaseB), "komfortu" jazdy i kosztów dla dwóch ostatecznie wybranych aut

Swift 1,2L VVT 94KM vs Yariska 1.0L (3 cyl) 69 KM - Co byście wybrali i dlaczego?

(przypominam: typowy miejski dupowóz, drugie auto w rodzinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ergo pytanei teraz pod kątem użytkowania, "przyjemności" (jak na klaseB), "komfortu" jazdy i

> kosztów dla dwóch ostatecznie wybranych aut

> Swift 1,2L VVT 94KM vs Yariska 1.0L (3 cyl) 69 KM - Co byście wybrali i dlaczego?

> (przypominam: typowy miejski dupowóz, drugie auto w rodzinie)

Silnik 1,0 w Yarisie to porażka pod względem osiągów. Jeździłem Toyką w poprzedniej budzie z tym silnikiem,

obecnym hybrydą i stwierdzam, że ten silnik nie da rady, żeby w miarę sprawnie napędzić takie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik 1,0 w Yarisie to porażka pod względem osiągów. Jeździłem Toyką w poprzedniej budzie z tym

> silnikiem,

> obecnym hybrydą i stwierdzam, że ten silnik nie da rady, żeby w miarę sprawnie napędzić takie

> autko.

Jeśli chodzi o to to mam świadomośc, że 14,2 kg/KM to tylko ciut lepiej niż w kiedyś tam posiadanym przeze mnie Matizie 15 kg/KM. Do miasta wystarczy.... pod warunkiem, że będzie palił tyle co yariska a nie tyle co Matiz :-))))))... Jakoś wszyscy moi znajomi mający yariski nie chą się ich pozbywać-to mnie przekonuje...

W Toyce "martwią" mnie inne "plusy ujemne" objawiające się brakami w wyposażeniu dotyczącym bezpieczeństwa - przy podobnej cenie co Swift, raczej :-(

OK ktoś ma doświadczenia i jeżdził i tym i tym (yarek/swift)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie podałes budżetu.

tak to fakt nie podałem :-)

ale jeżeli zbliżamy się do różnic przekraczających ponad 10% (a porównujemy auta typu jazz/yaris/swift a nie: jazz vs fabia/punto) to psychologicznie włącza mi się lampka ostrzegawcza i nie bardzo widzę za co płacę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o to to mam świadomośc, że 14,2 kg/KM to tylko ciut lepiej niż w kiedyś tam posiadanym

> przeze mnie Matizie 15 kg/KM. Do miasta wystarczy.... pod warunkiem, że będzie palił tyle co

> yariska a nie tyle co Matiz :-))))))... Jakoś wszyscy moi znajomi mający yariski nie chą się

> ich pozbywać-to mnie przekonuje...

> W Toyce "martwią" mnie inne "plusy ujemne" objawiające się brakami w wyposażeniu dotyczącym

> bezpieczeństwa - przy podobnej cenie co Swift, raczej :-(

> OK ktoś ma doświadczenia i jeżdził i tym i tym (yarek/swift)...?

Zwróć też uwagę na koszty ewentualnych częśći czy napraw oraz stopień ich skomplikowania. Żeby nie okazało się później, że do wymiany rozrządu czy alternatora trzeba wyjąć silnik a wymiana żarówki łączy się z rozebraniem połowy auta. Przy rocznym pzebiegu w granicach 10kkm, jeśli samochód będzie oszczędniejszy o 2l/100km, oszczędzisz około stówy miesięcznie, 1200 rocznie. Dobrze by było nie wydać tych pieniędzy w warsztacie smile.gif

Jeśli auto ma słuzyć jako samochód typowo miejski, to na moc i dynamikę za bardzo nie patrz. ostatnio jeździłem przez kilka dni CC700 i dopiero za miastem widać, że mu mocy brakuje. Obecnie wszystkie auta mają dynamikę dużo lepszą smile.gif Zwróć uwagę na promień skrętu i ogólna zwinność, jak się danym autem wjeżdża w ciasne zatoczki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> at least:-) Żeby nie było, że brać kącikowa się na darmo napracowała :-) pomagając w wyborze

Gratuluję zakupu. Bezawaryjności życzę ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.