Skocz do zawartości

Lać dalej Formule F czy przejśc sobie na S/SD ??


komor

Rekomendowane odpowiedzi

> Fka to 5W30

> S/SD to 5W40

> czyli praktycznie niby lepszy

> Pytanie czy warto zmieniać olej, jak na Fce ładnie pracuje, różnica w cenie raczej pomijalna...

> Ktoś mi mówił w ASO w tym roku, że Fka jest wycofywana, prawda to?

a to eFka nie jest nowym olejem ? zastąpiła formule E ze dwa lata temu ?

a jakie filtry dajesz ? bo myślałem na filtronem ale jednak chyba będzie oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to eFka nie jest nowym olejem ? zastąpiła formule E ze dwa lata temu ?

> a jakie filtry dajesz ? bo myślałem na filtronem ale jednak chyba będzie oryginał

F weszło w 2009 roku. Zawsze oryginalne, są na tyle tanie że nie szukam zamienników. Poza tym zawsze robiłem przeglądy w ASO więc musiałem mieć oryginalne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> F weszło w 2009 roku. Zawsze oryginalne, są na tyle tanie że nie szukam zamienników. Poza tym

> zawsze robiłem przeglądy w ASO więc musiałem mieć oryginalne części.

cena pomijalna, tzn różnica jest na oleju stąd pomysł (tam gdzie mają tańszy olej nie mają oryginałów)

olejowy filtron kosztuje tyle samo co oryginał, na pozostałych jest koło 10zł różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fka to 5W30

> S/SD to 5W40

> czyli praktycznie niby lepszy

> Pytanie czy warto zmieniać olej, jak na Fce ładnie pracuje, różnica w cenie raczej pomijalna...

> Ktoś mi mówił w ASO w tym roku, że Fka jest wycofywana, prawda to?

Ja leję F-ke chociaż też ostatnio się zastanawiałem nad tym 5w40. Jeden grzyb jak muszę co 3 miesiące wymieniać wiec następnym razem zaleję 40-ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja leję F-ke chociaż też ostatnio się zastanawiałem nad tym 5w40. Jeden grzyb jak muszę co 3

> miesiące wymieniać wiec następnym razem zaleję 40-ke

Tośta mi doradzili no zlosnik.gif

Jeszcze się zastanowię, ja teraz raptem trochę więcej niż raz w roku, bo ostatnia wymiana była chyba w maju jakoś grinser006.gif

I teraz zaczynam co 15 kkm robić "przeglądy" ale nie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tośta mi doradzili no

> Jeszcze się zastanowię, ja teraz raptem trochę więcej niż raz w roku, bo ostatnia wymiana była

> chyba w maju jakoś

> I teraz zaczynam co 15 kkm robić "przeglądy" ale nie w ASO.

Wiesz jak to jest z doradzaniem. A często lepsze jest wrogiem dobrego. Ja bym zalał, chociaż zawsze te plamy oleju na osłonie mnie powstrzymują. Poci się tak jak Twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz jak to jest z doradzaniem. A często lepsze jest wrogiem dobrego. Ja bym zalał, chociaż zawsze

> te plamy oleju na osłonie mnie powstrzymują. Poci się tak jak Twój

Nie sądze, że coś bardziej się miało rozszczelnić lub uszczelnić po zmianie oleju w tym przypadku zlosnik.gif

Bardziej po przejściu na mineralny wink.gif

Aaaa jutro chyba i tak zamówię Formule F skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różnicy nie zauważysz między tymi olejami - S/SD jest lepszy, więc jeśli masz w perspektywie

> dłuuuugie korzystanie jeszcze z tego auta to może i kiedyś to zaprocentuje

Kiedyś patrzyłem perspektywicznie, teraz wiem, że jadąc do pracy może to być ostatni dzień foki więc ... zlosnik.gif

Kupuje Fke ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.