Skocz do zawartości

2 auta, jedna szkoda a znizki AC


Mariusz Pieta

Rekomendowane odpowiedzi

> sa 2 auta: A i B, na jednego wlasciciela

> auto A jest ubezpieczone u X, auto B u Y

> auto B mialo szkode z AC

> czy auto A tez bedzie mialo mniejsze znizki?

znizki ma własciciel (użytkownik) nie auto. czyli tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa 2 auta: A i B, na jednego wlasciciela

> auto A jest ubezpieczone u X, auto B u Y

> auto B mialo szkode z AC

> czy auto A tez bedzie mialo mniejsze znizki?

Zależy od OWU towarzystwa. Wiele towarzystw ma teraz zapisy, że szkoda w jednym samochodzie nie powoduje korekty w B-M przy innych samochodach tego samego właściciela.

Natomiast przy zakupie nowego samochodu brana jest niestety najmniej korzystna zniżka B-M ze wszystkich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od OWU towarzystwa. Wiele towarzystw ma teraz zapisy, że szkoda w jednym samochodzie nie

> powoduje korekty w B-M przy innych samochodach tego samego właściciela.

> Natomiast przy zakupie nowego samochodu brana jest niestety najmniej korzystna zniżka B-M ze

> wszystkich samochodów.

Często też jest tak, że 1 szkoda nie powoduje zbytniej podwyżki w cenie polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znizki ma kierowca nie auto. czyli tak.

A to ciekawe zlosnik.gif

Jak właściciel pożyczy sąsiadowi auto, który nie ma swojego (nie ma tym samym żadnych zniżek) i spowoduje kolizję pożyczonym samochodem, to kto straci zniżkę? Kierowca, czyli sąsiad, czy jednak właściciel, który nawet może nie miec prawa jazdy, więc kierowcą nie będzie zlosnik.gif

Inna sytuacja - auto firmowe. 10 kierowców. Jeden spowoduje kolizję....kto straci zniżkę? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ubezpieczyciele maja juz jakis wspolny system?

no dobrz. zalezy od ubezpieczyciela (jakie konsekwencje 1 szkody będą), ale nie zmienia to tego co napisałem - właściciel ma znizki i deklaruje historię szkód - co z nią robi ubezpieczyciel, to jego brocha, jeden patrzy na szkody z 10 lat, jeden na czas posiadania prawka itp itd... ale nie samochód A albo B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ciekawe

w tym konkretnym przypadku kierowca = właściciel. moje uproszczenie...

> Jak właściciel pożyczy sąsiadowi auto, który nie ma swojego (nie ma tym samym żadnych zniżek) i

> spowoduje kolizję pożyczonym samochodem, to kto straci zniżkę? Kierowca, czyli sąsiad, czy

> jednak właściciel, który nawet może nie miec prawa jazdy, więc kierowcą nie będzie

a co jesli auto to statek kosmiczny? albo własciciel już nie żyje od 200 lat? albo nikt nie zgłosi tej kolizji?

> Inna sytuacja - auto firmowe. 10 kierowców. Jeden spowoduje kolizję....kto straci zniżkę?

firmy mają własne warunki ubezpieczeń i stopniowanie zniżek na troche innych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym konkretnym przypadku kierowca = właściciel. moje uproszczenie...

> a co jesli auto to statek kosmiczny? albo własciciel już nie żyje od 200 lat? albo nikt nie zgłosi

> tej kolizji?

hmm.gif aha ok.gif

> firmy mają własne warunki ubezpieczeń i stopniowanie zniżek na troche innych zasadach.

Wiem o tym. Żebyś miał jaśniej - wieloosobowa rodzina, w której jest 10 kierowców i jeden spowoduje kolizję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha

> Wiem o tym. Żebyś miał jaśniej - wieloosobowa rodzina, w której jest 10 kierowców i jeden spowoduje

> kolizję

żebyś miał jaśniej - co to ma do tematu wątku? jest 1 kierowca (własciciel, użytkownik głowny itp itd) i 2 auta...

co chcesz udowodnić? że są różne OWU i sytuacje? no co ty!? icon_eek.gif

miałem leasing gdzie byłem jedynym z użytkowników i przy kolizji - ja (jako główny) dostałem po zniżkach. miałem też wariant że mogłem walić raz w miesiącu - i ni cholery nic bym nie ucierpiał, bo tak było skonstruowane ubezpieczenie. ale to nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę Ci udowodnić, że piszesz bzdury:

> Quote:

> znizki ma kierowca nie auto

aha. gratuluje potrzeby zaistnienia... udowodniłeś!

sprostowałem wczesniej -

Quote:

w tym konkretnym przypadku kierowca = właściciel. moje uproszczenie...


chyba łatwo sie domyslic, bez czepiania? i nie troluj, bo szkoda wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niekoniecznie w allianz jest tak, że jesli masz ubezpieczone u nich oba auta i masz szkode na

> jednym to na drugie nie tracisz.

ja wiem ze jest różnie u każdego...

w allianz to akurat mam tak, ze mi w 2006 roku wbili do systemu jakąś szkodę, której nie jestem autorem i teraz nie mogę się od łosiów doczekać wyjaśnienia sprawy od miesiąca smile.gif dzisiaj im robiłem awanture;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.