Skocz do zawartości

Renault Megane - doradzcie czy kupic


matisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie,

Przymierzam się do zakupu Renalut Megane hatchback z 2010roku. (szyby wszystkie są z 2009 więc produkcja chyba też z 2009 -jak to sprawdzić?). Silnik benzyna 1.6 16V 110KM.

Auto jest z Niemiec, lekko uszkodzone, do malowania drzwi przod tyl, oraz blotnik. Przebieg 80tys. Srodek zadbany, pali bez zarzutu. Jedynie na desce pali się diodka od ABS i ESP oraz klucz serwisowy. Sadze ze to cos z czunikiem? Prosze doradzcie co w takich samochodach sprawdzac, jak generalnie sie sprawuja, czy warto? Samochod ma byc do uzytko wlasnego.Cena 28tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się do zakupu Renalut Megane hatchback z 2010roku. (szyby wszystkie są z 2009 więc

> produkcja chyba też z 2009 -jak to sprawdzić?).

Poszukaj naklejek na plastikach od srodka. U mnie w G.Scenicu np. są szyby z 2008, a auto z lutego 2009. Na wewnętrznej stronie plastiku (boczku deski) gdzie jest wyłącznik poduszki pasażera u mnie jest naklejka, na której jest podana dokladnie data i godzina opuszczenia taśmy produkcyjnej.

>Silnik benzyna 1.6 16V 110KM.

Daje radę ale trzeba sie namachac biegami bo ma krótką skrzynię 6 biegową.

> Srodek zadbany, pali bez zarzutu. Jedynie na desce pali się diodka od ABS i ESP oraz klucz

> serwisowy. Sadze ze to cos z czunikiem?

Trzeba by to pod Clipa podłączyć.

Teśc ma takiego Kombi i fajnie to jeździ tylko skrzynia mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj naklejek na plastikach od srodka. U mnie w G.Scenicu np. są szyby z 2008, a auto z lutego

> 2009. Na wewnętrznej stronie plastiku (boczku deski) gdzie jest wyłącznik poduszki pasażera u

> mnie jest naklejka, na której jest podana dokladnie data i godzina opuszczenia taśmy

> produkcyjnej.

> Daje radę ale trzeba sie namachac biegami bo ma krótką skrzynię 6 biegową.

> Trzeba by to pod Clipa podłączyć.

> Teśc ma takiego Kombi i fajnie to jeździ tylko skrzynia mnie denerwuje.

samemu mozna czy trzeba do speca? jaki koszt zmiany menu na pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz ceny Clipa na portalu aukcyjnym

> A co do ceny to nie wiem bo ja mam to u kumpla za free.

Za klipa trzeba dać kilkaset zł więc do domowego użytku wystarczy zwykły kabelek kkl za 30 zł z alledrogo i program DDT2000. Jak by co do DDT2000 posiadam najnowsze bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za klipa trzeba dać kilkaset zł więc do domowego użytku wystarczy zwykły kabelek kkl za 30 zł z

> alledrogo i program DDT2000. Jak by co do DDT2000 posiadam najnowsze bazy.

Tylko nim za duzo nie zrobisz a juz na pewno nie zmienisz jezyka bo probowalem.

A czesto bledy ktore pokazuje maja sie nijak do rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Panowie,

> Przymierzam się do zakupu Renalut Megane hatchback z 2010roku. (szyby wszystkie są z 2009 więc

> produkcja chyba też z 2009 -jak to sprawdzić?). Silnik benzyna 1.6 16V 110KM.

> Auto jest z Niemiec, lekko uszkodzone, do malowania drzwi przod tyl, oraz blotnik. Przebieg 80tys.

> Srodek zadbany, pali bez zarzutu. Jedynie na desce pali się diodka od ABS i ESP oraz klucz

> serwisowy. Sadze ze to cos z czunikiem? Prosze doradzcie co w takich samochodach sprawdzac,

> jak generalnie sie sprawuja, czy warto? Samochod ma byc do uzytko wlasnego.Cena 28tys.

A mozesz choćby na priv pokazać co to kupujesz ?

W tym roku jak by sie udało chętnie bym zmienił na coś po lifcie...

Ale boje się że ceny będą srednie i nie znajdę z takim wyposażeniem jak bym chciał oslabiony.gif

A o jakimś nie kreconym egzemplarzu nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nim za duzo nie zrobisz a juz na pewno nie zmienisz jezyka bo probowalem.

> A czesto bledy ktore pokazuje maja sie nijak do rzeczywistosci.

No to dziwne bo właśnie byłem w aucie i specjalnie podłaczyłem kompa żeby sprawdzić czy jest opcja zmiany języka i jest bez problemu dostępna. Niestety DDT jest dośc skomplikowanym programem i nie tak prostym jak CLIP który ma wszystko robione intuicyjnie i jest prostszy w obsłudze. Ale na sprawdzenie i odczyt błędów i kasowani na kodowaniu kluczy kończąc nadaje się idealnie....no i cena 30 pln a nie 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zwykle robisz sobie jaja

> mnie bardziej interesuje, czy łatwo zdjąc kierownicę i czy są trudności z przełożeniem poduszki

Żeby zdjac kierownice to jest 1, 5 min roboty smile.gif

Obracasz kierownice tak zeby dol poduszki byl u gory tam jest dziura w ktora wkladasz srobokret , wyskakuje poduszka odpinasz 2 przewody i wykrecasz poduszke torxem chyba 45 jutro moge sprawdzic.Mam film do tego jak chcesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby zdjac kierownice to jest 1, 5 min roboty

> Obracasz kierownice tak zeby dol poduszki byl u gory tam jest dziura w ktora wkladasz srobokret ,

> wyskakuje poduszka odpinasz 2 przewody i wykrecasz poduszke torxem chyba 45 jutro moge

> sprawdzic.Mam film do tego jak chcesz

super, ale jeszcze trzeba zdjąć koło kierownicy,

które siedzi na wieloklinie

w nexii meczyłem się cały dzień :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super, ale jeszcze trzeba zdjąć koło kierownicy,

> które siedzi na wieloklinie

> w nexii meczyłem się cały dzień :-)

Tu schodzi gładko , jak usiade na kompa to wstawie link do filmu. I tak jak pisalem 1, 5min pracy na wszystko ;-)

Ale warto miec porzadny torx dlugi bo ciezko odkrecic.

Ja mialem taki w ksztalcie litery T i na to zakladalem dłuższe ramie smile.gif

Edit

Jednak udalo sie z tel wstawic film.

Na filmie sciagaja te plastiki ale mozna obrocic kierowince tak jak pisalem i omijasz ta czynnosc.Kierownice pozniej mozesz obrcic do prawidlowego polozenia jak ona wyskoczy ale zanim przewody z niej odepniesz.Dalej to juz na filmie i jak zakladasz poduszke to juz nie musisz obracac kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dziwne bo właśnie byłem w aucie i specjalnie podłaczyłem kompa żeby sprawdzić czy jest opcja

> zmiany języka i jest bez problemu dostępna. Niestety DDT jest dośc skomplikowanym programem i

> nie tak prostym jak CLIP który ma wszystko robione intuicyjnie i jest prostszy w obsłudze. Ale

> na sprawdzenie i odczyt błędów i kasowani na kodowaniu kluczy kończąc nadaje się

> idealnie....no i cena 30 pln a nie 800.

Przeciez podlaczenie do kompa to 50zl. A tych błędów nie sprawdzasz codziennie.

MamDDT i nie mogpem zmienic jezyka. A jak sasiadowi odczytywalem blad to pokazywalo blad cewki a pozniej na clipie wyszlo co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu? można chyba kupić w dobrym stanie?

> nie wiem czy u mnie gdzieś to robita :-/

Kolega Kenickie ma rację. Jeśli dasz do obszycia porządnemu tapicerowi, taka kierownica wygląda bardziej elegancko niż w tych modelach.

To moja kierownica.

ad0f4676a0aec584.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Kenickie ma rację. Jeśli dasz do obszycia porządnemu tapicerowi, taka kierownica wygląda

> bardziej elegancko niż w tych modelach.

> To moja kierownica.

Dobra pitu pitu ale nikt nie napisał ile zapłacił za obszycie kierownicy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby zdjac kierownice to jest 1, 5 min roboty

> Obracasz kierownice tak zeby dol poduszki byl u gory tam jest dziura w ktora wkladasz srobokret ,

> wyskakuje poduszka odpinasz 2 przewody i wykrecasz poduszke torxem chyba 45 jutro moge

Torx T50 waytogo.gif

> sprawdzic.Mam film do tego jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Torx T50

> > sprawdzic.Mam film do tego jak chcesz

o właśnie nie byłem pewien a jeszcze nie byłem w aucie dzięki za poprawny rozmiar ok.gif

ja kupiłem takie coś ok.gif

http://allegro.pl/jonneswayklucz-wpustowy-torx-tx50x200-z-raczka-h1-i2898557965.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zakupilem.

Teraz mam do was prosbe:

Potrzebuje zdjecie silnika bo nie mam oslony ten gornej (tam jak korek wlewu oleju). Na allegro sa ale do innych silnikow. Ja mam silni 1.6 16V 100KM. Prosze podpowiedzcie mi ktora to oslona bo nigdzie nie moge jej znalezc. Czy to jest moze to: http://allegro.pl/oslona-obudowa-pokrywa-megane-iii-1-6-benzyna-i2946071386.html ??

I jeszcze potrzebuje ten plastik na blotnik co jest przed lusterkiem (w ksztalcie trojkata). Tez nigdzie nie moge znalezc na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osłonę na silnik czyli na kolektor dolotowy, to u mojego tescia w 1,6 16v 110 KM jej nie ma. W instrukcji jak są zdjęcia gdzie lać olej też nie ma. Może bedzie pasowała od Megane II.

A trójkąt to ten? portal aukcyjny z tym że cena "odpowiednia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy zakupilem.

> Teraz mam do was prosbe:

> Potrzebuje zdjecie silnika bo nie mam oslony ten gornej (tam jak korek wlewu oleju). Na allegro sa

> ale do innych silnikow. Ja mam silni 1.6 16V 100KM. Prosze podpowiedzcie mi ktora to oslona bo

> nigdzie nie moge jej znalezc. Czy to jest moze to:

> http://allegro.pl/oslona-obudowa-pokrywa-megane-iii-1-6-benzyna-i2946071386.html ??

> I jeszcze potrzebuje ten plastik na blotnik co jest przed lusterkiem (w ksztalcie trojkata). Tez

> nigdzie nie moge znalezc na allegro.

Z tego co wiem to tych osłon nie montowano fabrycznie w 1.6. Zresztą podobnie Renault wykastrowało Megane II w phase 2 z tym samym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.