Skocz do zawartości

Toyota Avensis 2,0D - wady i zalety


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam możliwość kupienia avensisa z silnikiem 2,0D o mocy 136KM. Auto z 2009 roku, z przebiegiem

> 60kkm. Powiem szczerze, że miałem dwie toyoty ale to benzyny i wszystko było ok. Ale troszkę

> obawiam się diesla, czy słusznie?

A nie powinno być 126 KM

Tu jest mój wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupienia avensisa z silnikiem 2,0D o mocy 136KM. Auto z 2009 roku, z przebiegiem

> 60kkm. Powiem szczerze, że miałem dwie toyoty ale to benzyny i wszystko było ok. Ale troszkę

> obawiam się diesla, czy słusznie?

W dieslach 2,0 D4-D są wtryskiwacze Denso, które wg dostępnych informacji są nieregenerowalne.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupienia avensisa z silnikiem 2,0D o mocy 126KM. Auto z 2009 roku, z przebiegiem

> 60kkm. Powiem szczerze, że miałem dwie toyoty ale to benzyny i wszystko było ok. Ale troszkę

> obawiam się diesla, czy słusznie?

heh

Tak się składa że mamy taką jedną avensiskę właśnie z 2009 roku tyle że jej przebieg i tak tylko 125 kkm.

Nic się z nią nie dzieje poza dwukrotnym czyszczeniem EGR. Lejemy olej i jedzie.

Zawieszenie mimo jeżdżenia po budowach i gorszych drogach jest w stanie wzorowym. Ostatnio poszły tylko przednie koła do wyważenia, bo to chyba im się obrywa i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przy tym przebiegu to raczej nie powinno być z nimi jeszcze długo problemu

Jeszcze nie powinno być, ale przy ca. 180-220 kkm już może być problem.

Koledze przy niecałych 200 kkm (niby realnych bo używana była) nie chciało nawet zrobić pomiaru na hamowni. Komplet nowych wtrysków to ponad 10 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nie powinno być, ale przy ca. 180-220 kkm już może być problem.

> Koledze przy niecałych 200 kkm (niby realnych bo używana była) nie chciało nawet zrobić pomiaru na

> hamowni. Komplet nowych wtrysków to ponad 10 000 zł.

jak nie stosowano profilaktyki w celu wydłużenia czasu eksploatacji wtrysków...to nic dziwnego że padły...

żywotność wtryskiwaczy Denso to własnie w okolicach 200kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jest cos takiego?Albo inaczej jak wyglada taka profilaktyka?

tak, np utrzymywanie ich w dobrej kondycji przez okresowe usuwanie nagaru z wtryskiwaczy za pomocą porządnego środka chemicznego (na bazie PEA a nie żadnego STP itp)

nic nie robienie przez 200kkm i czekanie aż wtryskiwacze padną od nawalonego nagaru to sytuacja podobna do palacza, który pali 2 paczki dziennie i się dziwi, że płuca siadły na raka w wieku 50 lat...przy tak 'małym przebiegu' zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony samochód służy do jeżdzenia, a nie skupiania się nad tym, że wtryskiwacze trzeba

> czyścić. Mam Avensisa T25 z 2007 ze wspomnianym silnikiem. Po 190 kkm wtryskiwacze miały

> korekcję w okolicach 7 mm3, także chyba wyliczyli je na 200 kkm

jakie paliwo tankowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w PL chyba niedostępny? jaki koszt?

> czy do benzyny też coś znajdziesz ?

> pozdr

jest dostępny, na stronie chyba powinni mieć liste dystrybutorów..pokierują ewentualnie smile.gif

tej firmy do benz: BG44K, niestety nie pomogę jakie efekty są bo nie próbowałem 'na własnej skórze' wersji benz.

koszt to w okolicach 100pln wersja dla diesla -produkcja związków PEA nie jest tania...

wszystkie STP i inne oczyszczacze marketowo-stacjowe zawierają w nikłym stopniu działające związki na bazie PIB: tanie i słabo (jesli cokolwiek) działające tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.