Skocz do zawartości

Stłuczka a nie przerejestrowane auto


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem.

2 tygodnie temu kupiłem samochód, którego jeszcze nie przerejestrowałem, a ubezpieczenie jeszcze nie zostało przepisane na mnie. Dziś niestety miałem stłuczkę nie z mojej winy, spisałem oświadczenie ze sprawcą i teraz pytanie- czy mając samochód i ubezpieczenie na poprzedniego właściciela powinienem przed zgłoszeniem zajścia przepisać to na siebie, czy mogę zadzwonić już umówić się z rzeczoznawcą na wycenę i domagać się wypłaty odszkodowania na swoje konto po pokazaniu umowy kupna/sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to te pogrubienie czcionki nie pomoże , a nie przerejestrowanie prosi się o problemy dla poprzedniego właściciela a w tej sytuacji dla Ciebie (odkręcanie sprawy u ubezpieczyciela, wydział komunikacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze to te pogrubienie czcionki nie pomoże , a nie przerejestrowanie prosi się o problemy

> dla poprzedniego właściciela a w tej sytuacji dla Ciebie (odkręcanie sprawy u ubezpieczyciela,

> wydział komunikacji)

Nie minęło 30 dni od zakupu pojazdu, to jakie problemy może mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć i czołem.

> 2 tygodnie temu kupiłem samochód, którego jeszcze nie przerejestrowałem, a ubezpieczenie jeszcze

> nie zostało przepisane na mnie.

Masz świadomość, że tak jest wyłącznie w przypadku OC? Jeśli nie zawarłeś nowej polisy AC to nie masz żadnej.

> Dziś niestety miałem stłuczkę nie z mojej winy, spisałem

> oświadczenie ze sprawcą i teraz pytanie- czy mając samochód i ubezpieczenie na poprzedniego

> właściciela powinienem przed zgłoszeniem zajścia przepisać to na siebie, czy mogę zadzwonić

> już umówić się z rzeczoznawcą na wycenę i domagać się wypłaty odszkodowania na swoje konto po

> pokazaniu umowy kupna/sprzedaży?

Przed spotkanie z rzeczoznawcą zgłoś ubezpieczycielowi fakt zmiany właściciela. Potem do dokumentów dołączysz umowę k/s. Przerejestrowanie nie ma nic do prawa własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spokojnie:)

> przy oględzinach pokazujesz umowę przeniesienia własności pan sobie robi fotkę wpisuje w

> dokumentację i czekasz na wypłatę odszkodowania

A potem poprzedni właściciel dowiaduje się, że z jego polisy OC wypłacono odszkodowanie i w związku z tym stracił zniżki. Przerabiałem to kiedyś z pozycji byłego właściciela. Miałem ochotę zarżnąć tego gnojka, któremu sprzedałem samochód. tuk.gif

Zmianę właściciela trzeba zgłosić pisemnie ubezpieczalni, dołączając kopię umowy kupna-sprzedaży. Nie rzeczoznawcy, dokonującemu oględzin - po pierwsze dlatego, że to nie Twój pojazd będzie oglądał przy szkodzie z OC (AC nie przechodzi na nowego właściciela), po drugie - bo on ma to w nosie i może w ogóle nie pracować w ubezpieczalni, tylko w firmie zewnętrznej, a z ubezpieczalnią kontaktować się tylko przez Internet.

Na przerejestrowanie pojazdu masz 30 dni, więc nie naruszyłeś jeszcze żadnych terminów i nic Ci nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A potem poprzedni właściciel dowiaduje się, że z jego polisy OC wypłacono odszkodowanie i w związku

> z tym stracił zniżki. Przerabiałem to kiedyś z pozycji byłego właściciela. Miałem ochotę

> zarżnąć tego gnojka, któremu sprzedałem samochód.

A czy TY zgłosiłeś do ubezpieczyciela info, że sprzedałeś auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy TY zgłosiłeś do ubezpieczyciela info, że sprzedałeś auto?

Zgłosiłem, tylko okazało się, że "oczywiście" gdzieś ten papier zgubili i nie odnotowali w systemie komputerowym.

Odkręciłem to wszystko, ale kosztowało mnie to trochę nieplanowanego wysiłku i nerwów. Od tego czasu wszelką korespondencję z ubezpieczalniami prowadzę za pomocą listów ZPO zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć i czołem.

> 2 tygodnie temu kupiłem samochód, którego jeszcze nie przerejestrowałem, a ubezpieczenie jeszcze

> nie zostało przepisane na mnie.

wg nowej ustawy jest 2tyg na poinformowanie TU o zmianie właściciela, z tym że ten obowiązek leży chyba po str sprzedającego, jeżeli on nie poinformował to odpowiadacie solidarnie za szkodę...

przerejestrowanie nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg nowej ustawy jest 2tyg na poinformowanie TU o zmianie właściciela, z tym że ten obowiązek leży

> chyba po str sprzedającego, jeżeli on nie poinformował to odpowiadacie solidarnie za szkodę...

> przerejestrowanie nie ma tu nic do rzeczy.

Dzięki za info, nie wiedziałem, że w końcu zmieniono ustawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze to te pogrubienie czcionki nie pomoże , a nie przerejestrowanie prosi się o problemy

> dla poprzedniego właściciela a w tej sytuacji dla Ciebie (odkręcanie sprawy u ubezpieczyciela,

> wydział komunikacji)

Poprzedni właściciel zgłasza w WK sprzedaż, wysyła info do TU i żadnych problemów nie ma.

Moja astra miała dzwona 2 dni po sprzedaży, na szczęście do TU zgłosiłem w dniu sprzedaży, WK w sumie jakoś też. Musiałem tylko dzwonić do TU bo nie zdążyli przepisać u siebie i do mnie wysłali prośbę o potwierdzenie zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgłosiłem, tylko okazało się, że "oczywiście" gdzieś ten papier zgubili i nie odnotowali w systemie

> komputerowym.

> Odkręciłem to wszystko, ale kosztowało mnie to trochę nieplanowanego wysiłku i nerwów. Od tego

> czasu wszelką korespondencję z ubezpieczalniami prowadzę za pomocą listów ZPO

A wcześniej jak, telefonicznie? Teraz wiesz, że musisz mieć papiery na wszystko. jak by co wysyłasz im kopie potwierdzenia odbioru i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A potem poprzedni właściciel dowiaduje się, że z jego polisy OC wypłacono odszkodowanie i w związku

> z tym stracił zniżki. Przerabiałem to kiedyś z pozycji byłego właściciela. Miałem ochotę

> zarżnąć tego gnojka, któremu sprzedałem samochód.

Dziś niestety miałem stłuczkę nie z mojej winy, spisałem oświadczenie ze sprawcą

> Zmianę właściciela trzeba zgłosić pisemnie ubezpieczalni, dołączając kopię umowy kupna-sprzedaży.

> Nie rzeczoznawcy, dokonującemu oględzin - po pierwsze dlatego, że to nie Twój pojazd będzie

> oglądał przy szkodzie z OC (AC nie przechodzi na nowego właściciela), po drugie - bo on ma to

> w nosie i może w ogóle nie pracować w ubezpieczalni, tylko w firmie zewnętrznej, a z

> ubezpieczalnią kontaktować się tylko przez Internet.

> Na przerejestrowanie pojazdu masz 30 dni, więc nie naruszyłeś jeszcze żadnych terminów i nic Ci nie

> grozi.

Należy czytać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o zmianę ustawy autor wątku jest POSZKODOWANYM

Ups, faktycznie nie umiem czytać mlot.gif

W takim razie niech zgłasza szkodę, załączając kopię umowy kupna-sprzedaży. Ubezpieczyciela sprawcy nie interesuje ani jego polisa ani to, czy przerejestrował auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.