Skocz do zawartości

Jak ustalić skąd cieknie woda


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Opel Omega Mojego brata. Do środka dostaje się woda ( kilkoma punktami) chcemy ustalić którędy. Dlatego potrzebuję jakoś zabarwić wodę żeby ustalić gdzie i którędy cieknie.

Chyba że macie inne metody. Przewidywane miejsca to: szyber, szyby, uszczelki, podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwodnienia w podszybiu czyste? W 8 przypadkach na 10 winne sa zapchane odwodnienia.

Dokładnie. Obadaj dobrze podszybie czy nie odchylone uszczelki, czy syfu nie ma, miejsce montaży f kabinowego jeśli posiada itd. Od szyber'a byłaby podsufitka mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Obadaj dobrze podszybie czy nie odchylone uszczelki, czy syfu nie ma, miejsce montaży f

> kabinowego jeśli posiada itd. Od szyber'a byłaby podsufitka mokra.

Sprawdzę odwodnienia podszybia. Podsufitka .... chyba sucha nie sprawdzałem, ale na szynach szybera jest wilgoć - no ale chyba tak ma być i dopiero odwodnienia szybera może być przytkane lub gdzieś rozszczelnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Którędy leci?

Właśnie jakoś chce ustalić na wypadek gdyby wszystkie "tradycyjne" miejsca zawiodły" dlatego chce jakoś zabarwic wodę żeby wiedzieć czy np przednia szyba jest szczelna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie jakoś chce ustalić na wypadek gdyby wszystkie "tradycyjne" miejsca zawiodły" dlatego chce

> jakoś zabarwic wodę żeby wiedzieć czy np przednia szyba jest szczelna itd.

może farba akwarelka czy jakaś plakatówka, rozrób w wiadrze i polewaj, normalnie potem powinna dać się zmyć.

albo jakaś fluorescencyjna i potem lampa UV zlosnik.gif ale to drogo może wyjść jeśli długo trzeba polewać samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie jakoś chce ustalić na wypadek gdyby wszystkie "tradycyjne" miejsca zawiodły" dlatego chce

> jakoś zabarwic wodę żeby wiedzieć czy np przednia szyba jest szczelna itd.

Dobra chodzi mi o to którędy Cieknie woda? Widac czy poprostu są mokre dywaniki? U mnie w Scenicu ciekło po kapciach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzę odwodnienia podszybia. Podsufitka .... chyba sucha nie sprawdzałem, ale na szynach szybera

> jest wilgoć - no ale chyba tak ma być i dopiero odwodnienia szybera może być przytkane lub

> gdzieś rozszczelnione.

Zacznij od podszybia - kolega miał Omegę i zbierało się tam kupę syfu. ZObacz też jak idą odpływy z szyberdachu i czy są droższe - woda może wylewać się gdzieś przy słupkach i nic nie będzie widać na podsufitce. W starych Oplach często gnije też gabka uszczelniająca przejście do nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent to Opel Omega Mojego brata. Do środka dostaje się woda ( kilkoma punktami) chcemy ustalić

> którędy. Dlatego potrzebuję jakoś zabarwić wodę żeby ustalić gdzie i którędy cieknie.

> Chyba że macie inne metody. Przewidywane miejsca to: szyber, szyby, uszczelki, podszybie.

Powsadzaj we wszystkie podejrzane miejsca w środku papier toaletowy lub ręczniczki papierowe.

Tam gdzie cieknie, będą najpierw mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.