Skocz do zawartości

Citroen C5


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Pora zmienić diesla na tańsze rozwiązanie BP + LPG i ponownie wpadł mi w oko Citroen C5. Ponieważ budżet nie jest za wielki, więc będzie to auto już nie pierwszej młodości. Który silnik benzynowy w C5 był najlepszy zarówno pod kątem spalania i bezawaryjności? Co sądzicie o tym egzemplarzu? Oczywiście nie wierzę w przebieg, ale przy 10-letnim aucie zakładam, że ma nakręcone minimum 250 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pora zmienić diesla na tańsze rozwiązanie BP + LPG i ponownie wpadł mi w oko Citroen C5. Ponieważ

> budżet nie jest za wielki, więc będzie to auto już nie pierwszej młodości. Który silnik

> benzynowy w C5 był najlepszy zarówno pod kątem spalania i bezawaryjności? Co sądzicie o tym

> egzemplarzu? Oczywiście nie wierzę w przebieg, ale przy 10-letnim aucie zakładam, że ma

> nakręcone minimum 250 kkm.

Silnik 1.8 to zdecydowanie za mała jednostka do C5. Dużo pali, a osiągi ma mizerne, dość często lubi spalać olej. Wersja z linku powyżej to totalny golas - klima manualna(chociaż to jest akurat zaletą), ręczne szyby z tyłu, brak podłokietników z przodu itp.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest silnik 2.0 16V - spalanie podobne, lepsze osiągi i nie zużywa oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> srednie spalanie w trasie wychodzi okolo 8,5 LPG

Ile wiec toto pali noPb?

Nie znam auta i nogi/predkosci podroznych Twego ojca wiec nie chce wyrokowac, ale jakos dziwnie malo mi sie to wydaje jak na taka kolubryne (mimo, ze w trasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wiec toto pali noPb?

> Nie znam auta i nogi/predkosci podroznych Twego ojca wiec nie chce wyrokowac, ale jakos dziwnie

> malo mi sie to wydaje jak na taka kolubryne (mimo, ze w trasie).

Spalanie wskazuje spokojną i umiejętną jazdę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wiec toto pali noPb?

> Nie znam auta i nogi/predkosci podroznych Twego ojca wiec nie chce wyrokowac, ale jakos dziwnie

> malo mi sie to wydaje jak na taka kolubryne (mimo, ze w trasie).

tez wydawalo mi sie malo mimo tego ze ojciec jezdzi bardzo spokojnie ale kilka razy pozyczajac samochod na jakies dalsze wypady przy normalnej jezdzie mialem spalanie 9L/100 wiec troche wyczucia samochodu i mozna bawic sie w mistrza eco drivingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wiec toto pali noPb?

> Nie znam auta i nogi/predkosci podroznych Twego ojca wiec nie chce wyrokowac, ale jakos dziwnie

> malo mi sie to wydaje jak na taka kolubryne (mimo, ze w trasie).

marek floryda 2 razy wiekszym autem potrafi 7,3 l/100km wykrecic wiec coz to jest za wynik 8,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu kupiłem C5 z 2004r. Bogata wersja z polskiego salonu. Elektronika jeszcze działa prócz otwierania tylnej szyby (standard w c5 kombi). Silnik 1,8 16v. Spalanie 9-13 gazu. Zawieszenie bardzo fajne, chociaż nie każdemu pasuje. Co do dynamiki - 1,8 potworem nie jest, jednak da się tym normalnie jeździć. Wcześniej miałem Lagunę 2.0 i różnicy nie czuję. Oleju trzeba dolac w 1,8 jak i 2,0.

Jako ciekawostkę podam, że felgi "stalówki" w C5 były aluminiowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do dynamiki - 1,8 potworem nie jest, jednak da

> się tym normalnie jeździć. Wcześniej miałem Lagunę 2.0 i różnicy nie czuję.

Coś nie chce mi się wierzyć. Chyba że piszesz o jakieś starej Lagunie.

> Oleju trzeba dolac

> w 1,8 jak i 2,0.

Chyba jednak nie piszesz o takiej jak moja, bo oleju nie musze dolewać (wymieniam co 15 kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś nie chce mi się wierzyć. Chyba że piszesz o jakieś starej Lagunie.

Jedynce. 115KM

> Chyba jednak nie piszesz o takiej jak moja, bo oleju nie musze dolewać (wymieniam co 15 kkm).

To może masz szczęście:). Ja dolewam 1l od/do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.