Skocz do zawartości

Problem z wycieraczkami przedniej szyby / SC


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio męczą mnie moje wycieraczki.

Gdy na postoju pracuja wszystko jest ok ale podczas jazdy robią sie problemy...

Mianowicie gdy jadę to wycieraczka od strony kierowcy wychodzi mi poza szybe. Jej pozycja zerowa jest ok na samym dole szyby i na postoju pracuje ok.

Nastepna sprawa gdy pada deszcz jest wszystko jak wyżej opisałem ale gdy mam tylko brudną szybę i użyję spryskiwaczy to gdy szyba jest mokra pracuje i zatrzymuje sie ok ale gdy wycieraczka pochodzi chwile az bedzie sucha szyba to jej pozycja zerowa sie zmienia i zamiast dojsc do dołu to zatrzymuje mi sie na 1/3 wysokosci. Jak znowu spryskam szybe poleci ok i zatrzyma sie jak nalezy...

Dobijajace.... tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdejmij osłonę śruby, ustaw wycieraczkę w pozycji zero takiej jak uważasz i dokręć nakrętkę

> wycieraczki.

Yyy.... ale chyba napisałem że wycieraczki w pozycji zerowej są na samym dole jak mają być a i tak wychodzą poza szybe ( z boku ) podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yyy.... ale chyba napisałem że wycieraczki w pozycji zerowej są na samym dole jak mają być a i tak

> wychodzą poza szybe ( z boku ) podczas pracy.

Sprawdzić nie zaszkodzi - przerabialem to wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Ostatnio męczą mnie moje wycieraczki.

> Gdy na postoju pracuja wszystko jest ok ale podczas jazdy robią sie problemy...

> Mianowicie gdy jadę to wycieraczka od strony kierowcy wychodzi mi poza szybe. Jej pozycja zerowa

> jest ok na samym dole szyby i na postoju pracuje ok.

> Nastepna sprawa gdy pada deszcz jest wszystko jak wyżej opisałem ale gdy mam tylko brudną szybę i

> użyję spryskiwaczy to gdy szyba jest mokra pracuje i zatrzymuje sie ok ale gdy wycieraczka

> pochodzi chwile az bedzie sucha szyba to jej pozycja zerowa sie zmienia i zamiast dojsc do

> dołu to zatrzymuje mi sie na 1/3 wysokosci. Jak znowu spryskam szybe poleci ok i zatrzyma sie

> jak nalezy...

> Dobijajace....

Luz w miejscu w którym zgina się ramię wycieraczki - wymienić całe ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam problem w swoim ccs, zaczęło się od ramion a skończyło na kpl. mechanizmie.

Po wymianie ramion nie wielka poprawa, przy prędkości około 120 km/h ramiona wystrzeliwały w górę ale w dół to już nie bardzo chciały, więc do dzieła. W sc jak i cc czas operacyjny zależny od temperatury w garazu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.