Skocz do zawartości

Prawo jazdy PL


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to wygląda jeśli ktoś np. posiada prawo jazdy innego kraju ,a chce wymienić w WK stare PJ PL

> na nowe ?

> Jeśli jest się przykładowo stałym mieszkańcem bądź obywatelem innego kraju.

> HanYs

po co ci to skoro masz us DL ?

jak wrocisz to zdasz usDL i otrzymasz plPJ zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to wygląda jeśli ktoś np. posiada prawo jazdy innego kraju ,a chce wymienić w WK stare PJ PL

> na nowe ?

> Jeśli jest się przykładowo stałym mieszkańcem bądź obywatelem innego kraju.

> HanYs

Sa z tym klocki choc by sie wydawala prosta sprawa.

Wiem bo mam:

Polskie - B

Brytyjskie A+B

Jak wyrabialem Brytyjskie A to z Polskiego przepisali mi kategorie B i polskie oddali

Przykladowo samochod wychodzi mi taniej ubezpieczyc na Polskie pomimo ze dokument EU (bo prawo jazdy polskie od 17 lat a brytyjskie mi wpisali od 4 lat grinser006.gif za ta sama kategorie w momencie jak robilem A oslabiony.gif

Juz sprawdzalem ze jezeli chcialbym do Polskiego dopisac kategorie to bedzie problem bo daty na dokumentach pierwszej kategorii im sie nie beda zgadzaly hehe.gif Informacje mi sprawdzali w wydziale komunikacji w krakowie. Najlatwiej by bylo anulowac polskie i brytyjsie przepisac ale day beda 2008 i brytyjskie mi od razu by anulowali no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co ci to skoro masz us DL ?

> jak wrocisz to zdasz usDL i otrzymasz plPJ

Chciałem tylko wymienić stary dokument smile.gif

Jak widać z pobraniem pieniędzy polski urząd nie miał kłopotu za to z wydaniem już tak.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja tu kombinuję jak zrobić z siebie obcokrajowca aby nie dostawać punktów ,

To chyba nie jest problem wewnątrz EU wink.gif

> a Ty sam je chcesz ,

> polskie pj to kula u nogi

Celem była wymiana dokumentu na nowy old.gifzlosnik.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z obywatelstwem USA ale przy niemieckim jest problem. Znajomemu (który siedział kilka miesięcy w Polsce) zamarzyła się kilka lat temu zmiana "starego" na "nowe". Złożył papiery, przyszła informacja o terminie odbioru i ... "proszę złożyć PJ niemieckie". "Nie oddam". "No to nie odbierze pan polskiego". I po temacie.

Było to kilka lat temu, może coś się zmieniło ale szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiem się jak pani w urzędzie mi powie, bo przez telefon nie chcą

> HanYs

no tak ochrona danych osobowych zlosnik.gif

pewnie wymaga "osobistej wizyty".

szkoda, ze u nas nie da sie nic zdalnie zalatwic w wydziale komunikacji starostwa.

niby mozna nowe pojazdy przez "intenet" zarejestrowac to jednak trzeba isc. btw nie we wszystkich urzedach mozna nawet tego dokonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oplaca" sie robic brytyjskie, bo oprocz B dostajesz w gratisie sporo innych kategorii (m.in. autobusy do 15 osob, przyczepy, ciezarowki do zdaje sie 15 ton). Kiedys myslalem, ze sie walneli, ale okazalo sie, ze kazdy kto zrobil prawko na B przed zdaje sie 1999 rokiem, dostawal wiecej kategorii, a po 1999 roku tylko B wink.gif.

Poza tym moje przepisane prawko jest od 1995 roku, czyli jak zrobilem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech podobniez kiedy przepisywalo sie polskie B to tam popierdolowate kategorie takze sie dostawalo. szczegolnie przyczepki - ale oni jak czesi lubieja sie ciagac z nimi + carawaning.

a u nas VIATOLL i frajdy juz nie ma.

nasi jak zwykle tlumacza sie, ze dostosowywuja przepisy do UE - np patrz "utrata waznosci PJ" a helmuty maja papierowe - dla tych co nie wymienili yikes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się biore swoje prawko kat B wydane w 97 roku, jade do GB, występuję o przepisanie na ichni dokument. Wracam do polski i przepisuje tamte prawko na polskie i otrzymuje B + E + D1 + C1 ??

To będzie sporo taniej jak robić te dodatkowe kat. w Polsce smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy się biore swoje prawko kat B wydane w 97 roku, jade do GB, występuję o przepisanie na ichni

> dokument. Wracam do polski i przepisuje tamte prawko na polskie i otrzymuje B + E + D1 + C1 ??

> To będzie sporo taniej jak robić te dodatkowe kat. w Polsce

Cos w ten desen ok.gif

Ja dostalem do B: BE, B1, C1, C1E, D1, D1E

A, zeby zalapac sie na takie prawko, trzeba je bylo uzyskac przed 1 stycznia 1997 roku przyklad mini busa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos w ten desen

> Ja dostalem do B: BE, B1, C1, C1E, D1, D1E

> A, zeby zalapac sie na takie prawko, trzeba je bylo uzyskac przed 1 stycznia 1997 roku przyklad

> mini busa

O kurcze to moze faktycznie warto a nie wiedzialem. Ja tez sie lapie 1995 rok zlosnik.gif

W chwili obecnej na zwyklym B kilka razy pociagalem lawete z laduniem a w tym przypadku E by sie przydalo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Oplaca" sie robic brytyjskie, bo oprocz B dostajesz w gratisie sporo innych kategorii (m.in.

> autobusy do 15 osob, przyczepy, ciezarowki do zdaje sie 15 ton). Kiedys myslalem, ze sie

> walneli, ale okazalo sie, ze kazdy kto zrobil prawko na B przed zdaje sie 1999 rokiem,

> dostawal wiecej kategorii, a po 1999 roku tylko B .

> Poza tym moje przepisane prawko jest od 1995 roku, czyli jak zrobilem w Polsce.

A jak ja mam B z 1995 a C z 2000 to co bym ugrał w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.