Skocz do zawartości

Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie


Kazu

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadło i mnie... zaczyna coraz bardziej stukać zawieszenie po wjechaniu w dziurę... Pierwsza myśl - łączniki stabilizatora - nie, są OK. Kolejna, to może po zmianie zaciski od wersji 200KM - sprawdzone, też nie.

Okazały się winne drążki kierownicze - i tu pojawia się pytanie: co kupić najlepszego w rozsądnej cenie.

Kazu - Ty chyba zmieniałeś przy 70kkm, co wkładałeś?

Co warto kupić i czy robić komplet: 2x końcówka drążka + 2x drążek???

Podpowiedzcie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem w sklepie z czesciami do Fiata u siebie, i nie kupowalem najtanszych .Ja wymienialem drazek lewy i prawy i tak samo koncowki drazkow kierowniczych, zeby np za pol roku tego znow nie robic, bo po operacji wymiany drazkow musisz jechac ustawic geometrie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopadło i mnie... zaczyna coraz bardziej stukać zawieszenie po wjechaniu w dziurę... Pierwsza myśl

> - łączniki stabilizatora - nie, są OK. Kolejna, to może po zmianie zaciski od wersji 200KM -

> sprawdzone, też nie.

> Okazały się winne drążki kierownicze - i tu pojawia się pytanie: co kupić najlepszego w rozsądnej

> cenie.

> Kazu - Ty chyba zmieniałeś przy 70kkm, co wkładałeś?

> Co warto kupić i czy robić komplet: 2x końcówka drążka + 2x drążek???

> Podpowiedzcie

ja zakładałem z trw drążki i końcówki, bo też stukało np na pofalowanym asfalcie albo kostce brukowej + geomatria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy chodzi Ci o czarnę z 5-punktowymi ledami ?

Kolega pytający może nie odpowiedział, ale także jestem zainteresowany i chętnie pobrałbym fotki tych świateł. Jako wzornik do montażu. Najlepiej foty ze zbliżenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Xperii J to moim skromnym

> nie warto... słowo klucz pamięc 512 Mb na Androidzie 4.0.4 to za mało ( a tyle ma X J)...

> będziesz się wkurzać.

Wg. mnie Xperia J jest naprawdę udanym smartfonem - polecam test -

Bateria Li-Pol potrafi trzymać nawet do tygodnia przy umiarkowanym używaniu do tego do czego powinien służyć głownie telefon - czyli do rozmawiania waytogo.gif

Nie każdy musi mieć SGS III z dwoma rdzeniami i baterią wytrzymującą 1 dzień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg. mnie Xperia J jest naprawdę udanym smartfonem - polecam test - KLIK

> Bateria Li-Po potrafi trzymać nawet do tygodnia przy umiarkowanym używaniu do tego do czego

> powinien służyć głownie telefon - czyli do rozmawiania

> Nie każdy musi mieć SGS III z dwoma rdzeniami i baterią wytrzymującą 1 dzień

no już myślałem, że mam typa a tu moderator z rzeczywistością pojechał oslabiony.gif ale 500 za xj nie dam, wole poczekać na ace 2 aż zejdą ciut z ceną, no cóż czekam i oglądam dalej a pozostali mogą wpisywać swoje doświadczenia z dotykowcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bateria w androidzie tydzień smile.gif ( mój pierwszy android samsung i5700 spica, to może tyle działał, ale tylko dlatego, że tam prawie nic nie chciało działać, a jak działało to hmm ) Co X J to chodzi mi o pracę przy 4.0.4 (wersja androida) i pamięci 512Mb. Na starcie mamy ok 250Mb, a zarządzanie pamięcią w androidzie to kuleje. Przykład: zakupiłem zaraz jak się pojawił SGS III kolor biały i pomijając 3x gwarancja z powodu odpadającego/kruszącego lakieru klapki to mimo 1Gb pamięci były kłopoty ( przy moim użytkowaniu). Odpalałem Operę Mobile z 3 zakładkami, następnie pdf ok 5mb, w tle synchronizacja email z 3 kont oraz płatny (60zł) edytor a'la word. Pisze wchodzę do opery, z nadzieją na wycięcie interesującego mnie tekstu, a tu zonk... android ubił operę i muszę od nowa wł i szukać. A pamięci miał ok 100Mb jeszcze wolnej. Może w kolejnych wersjach firmware Samsung to poprawił.

Dlatego piszę o X J i jej pamięci 512Mb, bo to delikatnie poprawiona wersja ARC S, która świetnie pracowała na 2.3.7, a po wgraniu 4.0.3 już sama nakładka od Sony gorzej pracowała np. 5-7 sekund na pojawienie się dialera. Warto wskoczyć na największe forum o androidzie, poczytać.

Osobiście po prawie 2 latach i kilku telefonach na platformie Android, powiedziałem dość (Jedynie coś od Googla, czyli Nexusa z aktualizacją pod sprzęt, która pozwoli na fajną pracę z androidem). Trochę przeginają z tymi rdzeniami, pamięciami, ale cóż gierki na androida wymagają duże mocy obliczeniowej zlosnik.gif

Ja daję w tej chwili szanse Windows Phone i telefon HTC 8S. Działa szybko, bez zacięć, mimo paru minusów. Poniżej 500 zł warto szukać Nokia Lumia 610 : Nokia Drive, Maps, dużo fajnych aplikacji dostępnych tylko dla Nokii.

A jeśli android koniecznie to może coś od LG. Fakt, aktualizacja softu tragiczna, ale ceny lecą w dół, może coś z 4 calami jest w ofercie. Razr polecę z czystym sumienie, ale mogą być kłopoty w razie serwisu: czas oczekiwania na części, bo Motorola Polska zwinęła skrzydła. Może Xperia Neo V, albo szukać SGS I (i9000), tylko zwracać uwagę, bo często był modowany, oc i różnie może być z stanem technicznym. Może motorola milestone (1), 4 cale,qwerty, ale mała pamieć... o ile ktoś nie będzie miłośnikiem gier, to może się sprawdzi ~ 300 zł. Części( od dawców) są, bo to popularny model, a jest w miarę wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm bateria w androidzie tydzień

Gdybym tego nie widział na własne oczy to tez bym powątpiewał - następnym razem zrobię fotkę ok.gif

> Co X J to chodzi mi o pracę przy 4.0.4 (wersja androida) i pamięci 512Mb. Na starcie mamy ok 250Mb, a

> zarządzanie pamięcią w androidzie to kuleje.

Jest na pewno szybsza niż moja poprzednia Omnia II na WM - specjalnych lagów nie zauważyłem .

> Ja daję w tej chwili szanse Windows Phone i telefon HTC 8S. Działa szybko, bez zacięć, mimo paru

> minusów. Poniżej 500 zł warto szukać Nokia Lumia 610 :

Ja dałem za J 49 PLN w ramach przedłużenia umowy i po testach doszedłem do wniosku , że ją sobie zostawię , bo całkowicie spełnia moje oczekiwania .

Jednak dzisiaj wiele osób traktuje smartfona jak sprzęt multi-medialny i do tych zastosowań 1GHz + 512MB może być faktycznie za mało - no ale coś za coś - albo mamy super szybki sprzęt albo taki w którym bateria długo trzyma smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym tego nie widział na własne oczy to tez bym powątpiewał - następnym razem zrobię fotkę

Z bateriami w telefonach jest jak z wynikami spalania w samochodach...każdy ma swoje a drugi uwierzyć nie może smile.gif

Napiszcie jak korzystacie z telefonu i wszystko będzie jasne:) jeżeli np. tylko kilka minut dzwonienia, kilka smsów wyświetlacz skręcony, sieć 2g i brak stałej synchronizacji z netem to bateria na pewno kilka dni wytrzyma...

u mnie telefon obojętnie jaką miałby baterię (no może pentagramem monster czy motką razz maxxx) jest ładowany codziennie ale 4-5h rozmów, stałe podłączenie do internetu ze ściąganiem poczty, do tego chwila gier i przeglądania stron robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ori plastik by Bravo

> Tak przy okazji.

> Też wam się tempomat wyłącza jak jest ślisko?

Nie pamietam zeby mi sie tempomat wylaczyl,albo nie bylo slisko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brawo! Masz 100 punktów

> Po czym poznałeś , bo ja miałem problem, na parkingu stało kilka takich gór śniegowych

Dlatego odsniezanie auta zaczyna sie od tablicy rej. mad.gif

Szczególnie wazne na parkingu sluzbowym, gdzie poszczególne egzemplarze różnią się tylko rejestracją yikes.gifhehe.gif

Kumpel kiedys zaczął od dachu i musiał odświeżyć 2 auta

z_lol1.gif

hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, była ciemna, Ledy mogły być co najmniej pięciopunktowe. Masz zdjęcie tego auta?

Więcej będzie w późniejszym terminie.

Wg mnie lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie ich pod reflektorem (osoba obserwująca auto patrzy na tą właśnie wysokość)

286688268-SNC00304.jpg

post-133437-1435251916726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zalezy jak mocno swieca.

Jadac soebie do pracy widze wynalazki ktore nazywa sie ze swiaca, sa prawie pod zderzakiem , ale wg prawa polskiego - sa to swiatla dziennie:)

> Więcej będzie w późniejszym terminie.

> Wg mnie lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie ich pod reflektorem (osoba obserwująca auto patrzy

> na tą właśnie wysokość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakich pendrivów używacie do blue&me? Czasami zawiesza mi się pendrive i muszę wyjąć i odczekać

> trochę aby zadziałał.

Znam ten ból. Długo szukałem no i w końcu trafiłem.

Od 1,5 roku używam do eco:Drive i Blue&Me SANDISK CRUZER FIT 8GB

Teraz wyciągam go tylko do sczytania dane z zapisu, a tak zapominam że siedzi w gnieździe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam czworek roznych masci - nie mam problemu z wieszaniem

> Znam ten ból. Długo szukałem no i w końcu trafiłem.

> Od 1,5 roku używam do eco:Drive i Blue&Me SANDISK CRUZER FIT 8GB

> Teraz wyciągam go tylko do sczytania dane z zapisu, a tak zapominam że siedzi w gnieździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam ten ból. Długo szukałem no i w końcu trafiłem.

> Od 1,5 roku używam do eco:Drive i Blue&Me SANDISK CRUZER FIT 8GB

> Teraz wyciągam go tylko do sczytania dane z zapisu, a tak zapominam że siedzi w gnieździe

Będę musiał wypróbować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4GB to dla mnie za mało. Same mapy zajmują 2GB.

JA tez uzywalem 4gb kingstona, i 8gb tez ruszylo, innych firm moj nie przyjmowal, a czasami potrafilo sie wylaczyc i trzeba bylo zrobic mu reseta zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze w koncu nie pada deszcz, i jest +10*C, umylem Opla recznie, bo od momentu kupna mylem tylko na bezdotykowej, bo pogoda nie dopisywala, ale w poniedzialek auto pewno bedzie takie same bo robia droge pod praca juz 6 miesiac facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.