Skocz do zawartości

Panda funkiel nówka - kilka pytań


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od wczoraj jestem świeżym użytkownikiem nówki salonówki Pandy 2012r 1,2 69KM w wersji "ciężarowej"

Jest to goły egzemplarz, no może nie zupełnie goły bo z klimą i fabryczną instalacją audio...

Zrobiłem tym jak narazie 200km, jednakże już kilka rzeczy zaczęło mi przeszkadzac i brakować i pozwolę sobie zadac kilka prostych pytanek o które nie dopytałem sprzedawcy:

- czy można we własnym zakresie zamontować centralny zamek i nie stracić gwarancji producenta (można takie modernizacje czynić we własnym zakresie bez narażenia się ASO)

- czy do montażu standardowego radia 1 DIN np takiego potrzebuje jakichś dodatkowych elementów mocujących typu jakies kostki przejściowe, specjalna ramka montażowa czy kieszeń?

- jakie są fabryczne głośniki zamontowane w drzwiach? szerokopasmowe + tweetery czy też same szerokie ? Jakiego producenta , mocy itp?

- czy są jakies patenty na wygłuszenie tyłu pojazdu? Mam zamontowaną kratkę z tyłu i jak dla mnie jest ciut głośno przez to, że przenosza się dźwięki z tynlego układu jezdnego itp.. (nie słychac silnika) Da rade to jakoś wygłuszyć?

- wlew płynu do spryskiwaczy to jakaś porażka.. crazy.gif

- jakiego spalania można się spodziewać po tym silniku prze jeździe głownie w trasie?

- rozumiem że przez pierwsze kilka tysi obchodzić się z pojazdem jak z jajeczkiem coby silniczek się dotarł w warunkach jezdnych?

Chyba tyla na pierwszy plan.. ogólnie całkiem fajnie się tym lata.. przy lekkiej górce w trasie bez większego duszenia udało mi się nie wiadomo kiedy osiągnąć prędkość 140km/h więc póki co pozytywnie jestem nastawiony do tego pędzidła.. cool.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - czy można we własnym zakresie zamontować centralny zamek i nie stracić gwarancji producenta

> (można takie modernizacje czynić we własnym zakresie bez narażenia się ASO)

Ja osobiście nie patrząc na ASO założylem centrlany zamek z pilotem i na żadnym przegądzie jeszcze nie miałem problemów. Nikt nawet nie pytał o to.

> - czy są jakies patenty na wygłuszenie tyłu pojazdu? Mam zamontowaną kratkę z tyłu i jak dla mnie

> jest ciut głośno przez to, że przenosza się dźwięki z tynlego układu jezdnego itp.. (nie

> słychac silnika) Da rade to jakoś wygłuszyć?

Ja zrobiłem taki patent, z racji, że to juz moja druga panda w wresji VAN - a to dość głośna wersja. Dodatkowo moj to diesel wiec moze bardziej jednak slysze silnik niż szum z tyłu. Ale do konkretów - w tę kratkę pod plyta bagaznika z tyłu wsadziłem kawałek gąbki wycietej pod kształt kratki. Może troche partyzantka ale spełniło swoje zadanie i raczej nie ma problemów z cyrkulacją powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard to byly szerokopaosmowe, bogatsze audio to tweetery w zaslepce obok klamki> kolego masz vana nie masz glosnikow w tylnych drzwiach. no chyba ze masz vana 5P+kratka to czasem mozna bylo je znalesc.

Glosniki kiedys byly tonsil a pozniej to nie wiem...

najlepiej jakbys znalazl oryginal centralnego zamka ale wiaddomo ze koszty> zalozysz zwykly np firmy lp z allego bedziesz zadowolony. mam zalozony w kilku autach i jak narazie nie ma problemow z nimi> nie kupuj polskiego STIG<kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - wlew płynu do spryskiwaczy to jakaś porażka..

TTTM - lejek za 3 zl i po klopocie

> - jakiego spalania można się spodziewać po tym silniku prze jeździe głownie w trasie?

nikt nie wie jaki masz styl jazdy - przyjmij ze od 4,5 w gore

mi przy 3 osobach+bagaz i jezdzie przepisowej (wiec nie koniecznie ekonomicznej) wyszlo 5,1 z trasy 2 kkm

> - rozumiem że przez pierwsze kilka tysi obchodzić się z pojazdem jak z jajeczkiem coby silniczek

> się dotarł w warunkach jezdnych?

jezdzic normalnie - bez palowania ale i bez mulenia - normalna eksploatacja - ostatni fiat w ktorym byla mowa o docieraniu silnika z jakim mialem stycznosc to CC700 i byl to rok 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Od wczoraj jestem świeżym użytkownikiem nówki salonówki Pandy 2012r 1,2 69KM w wersji "ciężarowej"

> Jest to goły egzemplarz, no może nie zupełnie goły bo z klimą i fabryczną instalacją audio...

> Zrobiłem tym jak narazie 200km, jednakże już kilka rzeczy zaczęło mi przeszkadzac i brakować i

> pozwolę sobie zadac kilka prostych pytanek o które nie dopytałem sprzedawcy:

> - czy można we własnym zakresie zamontować centralny zamek i nie stracić gwarancji producenta

> (można takie modernizacje czynić we własnym zakresie bez narażenia się ASO)

pewnie że możesz- zamontuj komplet centralny plus szyby- kup oryginalne wiązki - masa tego na allegro za stosunkowo małą kasę - nikt z ASO nie pozna - nawet nikt tego nie sprawdza.

> - czy do montażu standardowego radia 1 DIN np takiego potrzebuje jakichś dodatkowych elementów

> mocujących typu jakies kostki przejściowe, specjalna ramka montażowa czy kieszeń?

> - jakie są fabryczne głośniki zamontowane w drzwiach? szerokopasmowe + tweetery czy też same

> szerokie ? Jakiego producenta , mocy itp?

Jeśli zamówiłeś z instalką radiową to wyciągasz tą półeczkę i masz wszystkie kable- wkładasz pólkieszeń z Twojego radia, podpinasz kostkę i śmiga. w ramach instalacji radiowej dostajesz przednie szerokopasmowe głośniki 16 cm i z tyłu 13 cm - o tweeterach zapomnij. producent- kompletne "no name". wymiana ich wiąże się z potrzeba zakupu dystansów z mdf-u lub plastiku

> - czy są jakies patenty na wygłuszenie tyłu pojazdu? Mam zamontowaną kratkę z tyłu i jak dla mnie

> jest ciut głośno przez to, że przenosza się dźwięki z tynlego układu jezdnego itp.. (nie

> słychac silnika) Da rade to jakoś wygłuszyć?

Musiałbyś wytłumić podłogę, nadkola ( tem ożna kupić od wersji osobowej- kosztują grosze- i szczególnie tylny pas - tam jest kratka wentylacyjna stąd te odgłosy- niestety brak kanapy robi swoje.

> - wlew płynu do spryskiwaczy to jakaś porażka..

swego czasu były przedłużki na allegro- wówczas miałeś wlew na wysokości maski ok.gif koszt coś ok 15 pln

> - jakiego spalania można się spodziewać po tym silniku prze jeździe głownie w trasie?

zależy jak jeździsz- od 4,5 do 6 litrów przy normalnej jeździe

z klimą pewnie ciut więcej. Warto dokupić zegary z obrotkiem i kompem pokładowym ok.gif

> - rozumiem że przez pierwsze kilka tysi obchodzić się z pojazdem jak z jajeczkiem coby silniczek

> się dotarł w warunkach jezdnych?

można ale nie trzeba - myślę że 2 tkm starczy mu.

> Chyba tyla na pierwszy plan.. ogólnie całkiem fajnie się tym lata.. przy lekkiej górce w trasie

> bez większego duszenia udało mi się nie wiadomo kiedy osiągnąć prędkość 140km/h więc póki co

> pozytywnie jestem nastawiony do tego pędzidła..

no i tak trzymaj - naprawdę fajne autko. Dbaj i serwisuj zgodnie z tym co producent napisał i lepiej stosuj oryginalne części - i tak mają śmieszne ceny - odwdzięczy się bezawaryjną jazdą

> Pozdrawiam

ja również piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swego czasu były przedłużki na allegro- wówczas miałeś wlew na wysokości maski koszt coś ok 15 pln

masz jakieś foto? Bo kurde chętnie bym zanabył takie coś.

> zależy jak jeździsz- od 4,5 do 6 litrów przy normalnej jeździe

> z klimą pewnie ciut więcej. Warto dokupić zegary z obrotkiem i kompem pokładowym

U nas wychodzi zwyczajowo od 5,2 - 5,8l, klima zawsze ON, tryb łączony, odchyłki w górę raczej się nie zdarzają, w dół tak, ale raczej rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a plama pod samochodem nie zostala?

> a tak bardziej serio....

> przy zalozmy :

> pustym zbiorniku

> niskiem temperaturze

> nieco rozkalibrowanym dystrybutorze

> moze tak by sie udalo

Plamy nie było grinser006.gif

Odebrałem fure z salonu, zrobiłem 4km i zajechałem na stacje gdzie lałem do pełna do odcinki i następnie z uporem klikając pod korek, wprawdzie nie udało mi się wlać tyle żeby pod koreczkiem zobaczyć lustro benzyny gdyż Panu za mną podniosło sie już ciśnienie ale mam wrażenie że jeszcze ze 100-200ml bym doklikał... (odbierając auto sprzedawca powiedział że w baku mam ok 3 litrów) więc tym bardziej dziwne zjawisko albo na Orlenie w Lublinie na Sp.Pracy koło Olimpu mają nieźle rozjechane dystrybutory...

Temperatura była koło zera.. benzyna noPB 95 yikes.gif

czyli czary....

spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sp.Pracy koło Olimpu mają nieźle rozjechane dystrybutory...

> Temperatura była koło zera.. benzyna noPB 95

> czyli czary....

to panie.... czary chyba jednak... czarodziejska stacja

sam pamietam ze na tej wlasnie stacji pare lat temu co prawda ale jednak - do kanistrow 20 litrowych za cholere nie moglem zmiescic wiecej niz 18 litrow - wiec moze teraz sobie odbijaja wink.gif

mi jak odbieralem z prusa pande to w salonie powiedzial ze benzyny jest tyle ze powinienem na shela na prusa dojechac hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plamy nie było

> Odebrałem fure z salonu, zrobiłem 4km i zajechałem na stacje gdzie lałem do pełna do odcinki i

> następnie z uporem klikając pod korek, wprawdzie nie udało mi się wlać tyle żeby pod

> koreczkiem zobaczyć lustro benzyny gdyż Panu za mną podniosło sie już ciśnienie ale mam

> wrażenie że jeszcze ze 100-200ml bym doklikał... (odbierając auto sprzedawca powiedział że w

> baku mam ok 3 litrów) więc tym bardziej dziwne zjawisko albo na Orlenie w Lublinie na

> Sp.Pracy koło Olimpu mają nieźle rozjechane dystrybutory...

> Temperatura była koło zera.. benzyna noPB 95

> czyli czary....

uwielbiam takich jak Ty - klikają sobie jakby na necie siedzieli, a czlowiek musi czekac no.gif

A tak z innej beczki - skoro bak ma 35 litrów, a Ty klikasz do zobaczenia lustra benzyny pod korkiem (ciągle nie rozumiem po co?), to musisz jeszcze doliczyć objętość rury wlewowej, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwielbiam takich jak Ty - klikają sobie jakby na necie siedzieli, a czlowiek musi czekac

akurat na tej stacji dystrybutorów do wyboru do koloru.... uważam że "lepsi" ode mnie są Ci którzy stoją w jednej mega kolejce na blokując dojazd dostęp do wolnych dystrybutorów, gdyż upatrzyli sobie jeden konkretny dystrybutor i chcą koniecznie w nim zatankować.... albo bardziej CI którzy raczą się hot dogami i innymi wynalazkami oferowanymi przez stacje nie przeparkowując pojazdu po zatankowaniu...

Moje klikanie zajmuje ok 30-40 sekund więcej czasu niż tankowanie do odcinki..

> A tak z innej beczki - skoro bak ma 35 litrów, a Ty klikasz do zobaczenia lustra benzyny pod

> korkiem (ciągle nie rozumiem po co?), to musisz jeszcze doliczyć objętość rury wlewowej, etc.

Wg mnie dolewając "pod korek" pomiar spalania będzie dokładniejszy... Tankowanie do pierwszej odcinki i pomiar spalania na tej podstawie będzie obarczone większym błędem gdyż za każdym razem dystrybutor może odciąć przy innej wartości... nie wiem może sie myle crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to panie.... czary chyba jednak... czarodziejska stacja

> sam pamietam ze na tej wlasnie stacji pare lat temu co prawda ale jednak - do kanistrow 20

> litrowych za cholere nie moglem zmiescic wiecej niz 18 litrow - wiec moze teraz sobie odbijaja

> mi jak odbieralem z prusa pande to w salonie powiedzial ze benzyny jest tyle ze powinienem na shela

> na prusa dojechac hahaha

Zwykle na Shelu tankuje ale akurat nieczynne było i musiałem skorzystać z tejże stacji której oczywiście więcej nie odwiedzę zlosnik.gif

Do drugiej pandy która równolegle wyjechała ze mną z tego samego salonu kolega upchnął 34 litry i tez klikał... na innym Orlenie...

Może mam extra zbiornik w zderzaku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat na tej stacji dystrybutorów do wyboru do koloru.... uważam że "lepsi" ode mnie są Ci którzy

> stoją w jednej mega kolejce na blokując dojazd dostęp do wolnych dystrybutorów, gdyż upatrzyli

> sobie jeden konkretny dystrybutor i chcą koniecznie w nim zatankować.... albo bardziej CI

> którzy raczą się hot dogami i innymi wynalazkami oferowanymi przez stacje nie przeparkowując

> pojazdu po zatankowaniu...

> Moje klikanie zajmuje ok 30-40 sekund więcej czasu niż tankowanie do odcinki..

jak było dużo wolnych to wtedy mnie to ryba, ja i tak jade tam gdzie pusto, ale jak jest pełno i kolejka, to też mnie to denerwuje

> Wg mnie dolewając "pod korek" pomiar spalania będzie dokładniejszy... Tankowanie do pierwszej

> odcinki i pomiar spalania na tej podstawie będzie obarczone większym błędem gdyż za każdym

> razem dystrybutor może odciąć przy innej wartości... nie wiem może sie myle

może i masz rację, ale ja w "aptece" nie pracowałem i nie potrzebowałem spalania tak dokładnego - zawsze tankuję do pierwszego wybicia i heja - nie widzę sensu w cykaniu i chyba nigdy tego nie zrozumię po co to robić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie widzisz sensu to proponuję ci się wgłębić w temat ... TEN

PS pistolety są dla prawdziwych kowboi i strzelają uzbroj_zlo.gif różnie w zależności od stacji i ciśnienia w zbiorniku. Jak będzie +30C to zrozumiesz więc jest sens lania pod korek bo zawsze nalewasz pełne "wiadro". dziękuję dobranoc

aha ... weź edytuj posta bo oczy bolą smile.gif zrozumi EM a nie zrozumię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie widzisz sensu to proponuję ci się wgłębić w temat ... TEN

> PS pistolety są dla prawdziwych kowboi i strzelają różnie w zależności od stacji i ciśnienia w

> zbiorniku. Jak będzie +30C to zrozumiesz więc jest sens lania pod korek bo zawsze nalewasz

> pełne "wiadro". dziękuję dobranoc

> aha ... weź edytuj posta bo oczy bolą zrozumi EM a nie zrozumię.

a może kolega nim zacznie pouczać innych to może uzupełni profil? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie widzisz sensu to proponuję ci się wgłębić w temat ... TEN

> PS pistolety są dla prawdziwych kowboi i strzelają różnie w zależności od stacji i ciśnienia w

> zbiorniku. Jak będzie +30C to zrozumiesz więc jest sens lania pod korek bo zawsze nalewasz

> pełne "wiadro". dziękuję dobranoc

zawsze spalanie traktowałem jako wskazówkę i dlatego nie widzę sensu w dalszym ciągu, bo jak mówiłem - w aptece nie pracuję i nie muszę wiedzieć czy wyszło np. 5,53 czy 5,47 - żadna różnica. Nie mam zamiaru być niewolnikiem samochodu i sie bawić w jakieś doklikanie - odbiło? Odbiło, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> - czy można we własnym zakresie zamontować centralny zamek i nie stracić gwarancji producenta

> (można takie modernizacje czynić we własnym zakresie bez narażenia się ASO)

aso nie przyczepi się smile.gif ale jak wystąpią jakieś anomalie z elektryką to zawsze będą mieć haka na nie uznanie gwarancji ale tylko w tym zakresie , a pierwsze co padnie to otwieranie tylnej klapy smile.gif:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tytul naukowy zobowiazuje, Panie kolego.

> miedzy roznymi dystrybutorami przedwczesne wybicie spokojnie moze dac 1l roznicy.

> jaki zbiornik ma Panda i ile to zmienia?

> Start

> > jasne, przeciez jestem maszyna ktora nie mysli

Tankowałem ostatnio Pande i przyuważyłem że od pierwszego odbicia do finału wlazło jeszcze 2,5 litra... sporo kurcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem dzisiaj tego sztrucla 3 razy i za każdym razem od pierwszego odbicia doklikałem jeszcze 4 -5 litrów... spalanie na trasie ok 700km - 7,1/100 przy dynamicznej jeździe z momentami 130-150km/h ..... ostatnie 200km trasy zrobiłem jadąc powoli raczej płynnie nie przekraczając 110km/h i spalił 6,7l ....

O Fiacie gdzie te 5,5l w trasie ? Na pewno nie w tym egzemplarzu lub nie w moich rękach (aczkolwiek jeździło tym pojazdem kilka raczej spokojnych i wolnych na drodze osób)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tankowałem dzisiaj tego sztrucla 3 razy i za każdym razem od pierwszego odbicia doklikałem jeszcze

> 4 -5 litrów...

cos z odpowietrzeniem zbiornika moze nie halo ??

> O Fiacie gdzie te 5,5l w trasie ? Na pewno nie w tym egzemplarzu lub nie w moich rękach (aczkolwiek

> jeździło tym pojazdem kilka raczej spokojnych i wolnych na drodze osób)

powiem tak:

1,1 tez w okolicach 7 na setke z trasy bylo a przy spokojnej (oczywiscie mowie o subiektywnym odbiorze swojej jazdy) bylo o litre mniej

1,2 (69KM) z trzema osobami przy przepisowej jezdzie 5,1 na setke, a ostatnio z trasy lbn-krk-lbn tez z trzema osobami wyszlo mi jakby nie liczyc... 5 na setke

sam jestem szczerze mowiac.... zaskoczony na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,2 (69KM) z trzema osobami przy przepisowej jezdzie 5,1 na setke, a ostatnio z trasy lbn-krk-lbn

> tez z trzema osobami wyszlo mi jakby nie liczyc... 5 na setke

> sam jestem szczerze mowiac.... zaskoczony na plus

Mówiłam, że euro 5 mało palą serduszka.gif

U mnie w jeździe poza miastem potrafi być 4,6-4,7 cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wierze ze jest to realny do osiagniecia wynik

> aczkolwiek miasto... to calkiem inna bajka

Z całego przebiegu pandy (teraz ma 27 tys) średnie spalanie mam 5,3 - z czego większa część to krakowskie korki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.