Skocz do zawartości

Wyscigowy Jelcz


darekpdkp

Rekomendowane odpowiedzi

> kierowca fajny ma dresik

> ciekawe jakie są dane techniczne tego jelcza,

podobno 470 km predkosc maksymalna okolo 170

gdzies kiedys czytalem ze na wyscigu po kilku okrazeniach skonczyly sie hamulce rotfl.gif ale nie wiem czy tak bylo naprawde ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno 470 km predkosc maksymalna okolo 170

> gdzies kiedys czytalem ze na wyscigu po kilku okrazeniach skonczyly sie hamulce ale nie wiem

> czy tak bylo naprawde

to samo pisze w komentarzach z filmiku którego wkleić nie mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, jakoś nie czuję tego jelczyka...

ciekaw jestem co tam namodzone.

bo turbo to już pompuje na jałowych zlosnik.gif

to trzepanie drzwiami przypomina mi przygodę z roztelepanym TGA, którym miałem nieprzyjemność podróżować przez czas jakiś. uchwyt do trzaskania drzwami w tapicerce zastąpiony był przykręconym pasem transportowym, bo od tego walenia już dawno odpadł. coś było rozwalone z zatrzasku i trzeba było używać całej siły żeby jakoś to zamknąć. na parkinach wiocha, że szok. szkoda było mi kierowców, których pewnie budziłem i straszyłem tym napieprzaniem jak gdzieś w nocy stawałem na pauzę blush.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno 470 km predkosc maksymalna okolo 170

> gdzies kiedys czytalem ze na wyscigu po kilku okrazeniach skonczyly sie hamulce ale nie wiem

> czy tak bylo naprawde

Z hamulców widać na koniec jak mu sie dymi jak grzebią pod kabiną.

Ale w te 470KM to nie wierze, moge mu dać jakieś 300-320KM nie więcej. Jakby miał te 470KM przy wadze 417 z małą budą to by gumę dymił niemal ciągle. A tu de facto przy ruszeniu nawet za bardzo zamielić nie chce.

Turbo śwista mocno bo nie ma wogóle wydechu, poza tym widzę że turbinę mu dali w logicznym miejscu czyli na środku kolektora a nie z tyłu jak w serii było zlosnik.gif

Jeżdziłem 417 z dużą budą tzw chińczykiem czyli wersją eksportową, intercooler 280KM, skrzynka ZF16S109, most raboski na dużym koszu, nawet fajnie się to zbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z hamulców widać na koniec jak mu sie dymi jak grzebią pod kabiną.

> Ale w te 470KM to nie wierze, moge mu dać jakieś 300-320KM nie więcej. Jakby miał te 470KM przy

> wadze 417 z małą budą to by gumę dymił niemal ciągle. A tu de facto przy ruszeniu nawet za

Tylko ze kierowca ruszal z pewnie z 3 a moze i 4 nie sadze zeby tam bylo tylko 300 km przeciez tyle to prawie seria miala grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ze kierowca ruszal z pewnie z 3 a moze i 4 nie sadze zeby tam bylo tylko 300 km

> przeciez tyle to prawie seria miala

Seria miala SW680T 240KM, wersje z intercoolerem SWT11 280KM tak wiec szalu nie bylo. Podobno w szczatkowej ilosci byl na koniec produkcji dostepny jeszcze motor 320KM oznaczony MDE111 czy jakos tak, musialbym poszperac po starych ciezarowkach swiata. Osobiscie z tym ostatnim nigdzie sie nie spotkalem.

Uwazam ze sam silnik jako taki mial w sobie potencjal na te 350-400KM tyle ze u nas jak zwykle zaniechano wszelkich modyfikcji. A tam brakowalo dobrego ukladu wtryslowego i wiekszego turbo. Samo zalozenie wiekszego turbo z Liaza skutkowalo poprawa osiagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Młody jesteś przeto Ci wybaczę... wink.gif

Tak się wtedy to robiło.

Opony smarowało się pastą BHP (to było takie cuś do mycia silnie zabrudzonych rąk) i malowało "jak leci" felgę i częściowo opony. Potem jak farba wyschła i utwardziła się brało się wąż i "spłukiwało" farbę naniesioną na pastę. I wszystko było ok. Bez oklejania, maskowania itp.

Proste i skuteczne.

Jeżeli weźmie się pod wzgląd trwałość farb z "tamtych" czasów i związaną z tym konieczność malowania kół dwa trzy razy w roku to był najlepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym razem film z rajdowym Jelczem

Fajny film. ok.gif

> ps .zaloga Liaza zostala ukarana za wygrana TARPANEM

Ciekaw jestem jakie były dalsze losy głównej nagrody smile.gif

Czy w ogóle zabierali ją ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.