Skocz do zawartości

Wjechał w dziurę, uszkodził koło i dostał mandat


mack1805

Rekomendowane odpowiedzi

A już myślałem, że w tym kraju nic mnie nie zaskoczy facepalm%5B1%5D.gifklikamy i czytamy

Quote:

Pan Karol wjechał w dziurę na drodze między Lubawą a Lidzbarkiem w woj. warmińsko-mazurskim. Od razu wezwał policję, aby sporządziła dokumentację dla ubezpieczyciela. Zamiast tego dostał mandat(...)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno służbowe auto każdą dziurę przejedzie zlosnik.gif

Dziury nie dało się ominąć - z przodu TIR, z tyłu TIR - i to wszystko przy dozwolonych zawrotnych "40km/h" panic.gif

Mandat mocno naciągany, ja bym nie przyjął - no ale Pan Karol woli napisać do Interii niż iść do sądu lizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jechał swoim, nie byłoby policyi i nie byłoby mandatu. Widziałem, jak jeżdżą służbówkami. Kolega na jakie krawężniki z jaką prędkością służbową corollą wjeżdżał, to normalnie byłem w szoku, że opona nie dostała guza i nic w zawieszeniu nie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ten tekst z TIRem..na miejscu policjanta to bym go wyśmiał do reszty smile.gif Trzeba ponosić konsekwencje za swój styl jazdy i już...a nie tłumaczyć się TIRem, UFO i Bóg wie czym innym. Dziury dziurami...ale trzeba umieć sobie z nimi radzić a nie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za ten tekst z TIRem..na miejscu policjanta to bym go wyśmiał do reszty Trzeba ponosić

> konsekwencje za swój styl jazdy i już...a nie tłumaczyć się TIRem, UFO i Bóg wie czym innym.

> Dziury dziurami...ale trzeba umieć sobie z nimi radzić a nie narzekać.

chyba dawno autem nie jezdziles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40kkm rocznie, jeżdżę codziennie. Gdybym nie uważał to pewnie co tydzień bym naprawiał auto. Jedyne co go może usprawiedliwić to jazda po ciemku..wtedy jest tragedia bo nie widać tak dobrze jak w dzień, no i kałuże.

EDIT: dodam że tylko raz wymieniałem oponę z powodu dziury i to 2 lata temu. Dziurę widziałem ale stwierdziłem że szybciej światła minę...stałem zaraz za nimi z rozwaloną oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pan Karol dał ciała że przyjął mandat bo mu się jeździć na sprawy nie chce, a mógł wygrać i

> pociągnąć do odpowiedzialności zarządcę drogi mimo idiotycznego znaku

A za dojazd do sądu to kto by mu zwrócił? Ty? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za dojazd do sądu to kto by mu zwrócił? Ty?

Trzeba być ideowym! Moja żona kiedyś zażądała od PKP zwrotu za dzień biletu miesięcznego (pociągi nie jechały, bo strajk był). Na listy polecone wydała ze 20pln, zeby dostać przelew 3,50pln. Ale satysfakcja była. yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za dojazd do sądu to kto by mu zwrócił? Ty?

Wiesz, w serialu sędzia A.M. Wesołowska zawsze przed udaniem się na obrady i wydaniem wyroku pyta oskarżonego, czy chce o coś poprosić Wysoki Sąd... w tym miejscu p. Karol mógł by poprosić, aby upierdliwy gliniarz zwrócił mu koszty dojazdu/dojazdów - choć Wysoki Sąd wcale nie musi się do tej prośby przychylić... biglaugh.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za dojazd do sądu to kto by mu zwrócił? Ty?

Po wygranej koszty przerzuca się na pozwanego, a tu nie dość że płacimy na drogi to ewidentnie mają użytkowników w doopie bo sobie powiesili znak, to chyba nie jest normalne ??

Może jeszcze im dopłacić za załatanie albo w ogóle załatać za nich tę dziurę screwy.gif

Bo idąc ich rozumowaniem to na nowej lub nowo wyremontowanej drodze pierdykną sobie takowy znak i mają w poszanowaniu co tam się będzie działo a kierowca niech się martwi i spada na bambus no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Mandat przyjąłem, bo wyjazd na sprawę sądową do Nowego Miasta Lubawskiego kosztowałby mnie więcej

> niż 100 zł.

No to niech Pan Karol teraz nie płacze, naprawi auto z własnej kieszeni i zastanowi się nad tym, jak dał się Panom Policjantom hmmm zrobić w trąbę delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo sobie powiesili znak, to chyba nie jest normalne ??

nie bo sobie powiesili, tylko powiesili dla bezpieczeństwa użytkowników...z jakiegos tam powodu...

a kierowca ma nie dyskutować, tylko sie dostosować i kropka..!

> Bo idąc ich rozumowaniem to na nowej lub nowo wyremontowanej drodze pierdykną sobie takowy znak i

> mają w poszanowaniu co tam się będzie działo a kierowca niech się martwi i spada na bambus

kierowca jak sie nie dostosuje to ma problem...nie rozumiem o co chodzi...

Moim zdaniem mandat sluszny, i dlatego nie poszedl do sądu bo by przegrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, czyli jak się narobi dziur to można sobie znak powiesić i po sprawie, a głupi durny kierowca

> niech płaci za remonty auta i za mandaty.

> Gratuluję toku myślenia

Myślenie jest takie. Jak wisi znak, to trzeba go przestrzegać. Jak się nie przestrzega, to się dostaje mandat. Na popełnieniu wykroczenia polegającego na nieprzestrzeganiu znaków drogowych możemy być złapani na różne sposoby. Jednym z nich jest jak widać samopodpierdolenie. zlosnik.gif A cała reszta, to dyskusja o zasadności postawienia znaku drogowego. Jakiegokolwiek znaku w jakimkolwiek miejscu. Zresztą jałowa dyskusja, bo jak widać, akurat ten znak powinien tam stać i stał. Ostrzegał przed dziurami. Raban powinien gość robić, gdyby go nie było. Swoją drogą ciekawe, że nikt nie robi rabanu, jak go na jakimś zakręcie do rowu wyniesie. Że znak postawili zamiast prosto drogę wybudować. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl sobie co powinno się zrobić podczas samoczynnego narobienia się dziur w asfalcie. Kiedyś widziałem raport że gdyby zagranica kontrolowała nasze drogi to chyba 80 procent po prostu by zamknęła całkowicie wink.gif Jest jak jest i nie oczekujmy cudów. Firmy krzaki robią fuszerkę bo dzięki temu mają pracę na kolejne lata...ktoś musi potem wszystko naprawiać angryfire.gif A skoro społeczeństwo to akceptuje to nie ma co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bo sobie powiesili, tylko powiesili dla bezpieczeństwa użytkowników...z jakiegos tam powodu...

Ale są chyba jakieś zasady stawiania znaków o niebezpieczeństwie. Postawienie go 3km od wyrwy, to lekkie przegięcie by było. Tak rozumując, to np. DK55 Malbork-Stolno, można by postawić po jednym znaku w Stolnie i Malborku i po sprawie, po co się ubezpieczać, kierowcy sami sobie będą winni. screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, czekaj....

> Nie wiemy do końca co było na tabliczce pod znakiem jeżeli w ogóle była tabliczka, bo sam znak to

> za mało a po za tym jasno jest opisane jak on działa

Tutaj imho wcale nie chodzi o znak, był czy go nie było... Raczej o postawę policjantów. Zamiast człowiekowi pomóc spisując notatkę dla TU, zrobili sobie wyniczek. Może przed służbą w Policji pracowali w SM. To tak samo etyczne jak crusing 20km/h główną ulicą pełną przejść i skrzyżowań, filując, czy kogoś nerw nie ponosi i nie zacznie wyprzedzać. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

jak czytam ten artykuł to świta mi pewien pomysł,

może dodać znak A-30 "Inne niebezpieczeństwo" do tego znaku przy wjeździe do PL

z12508338AA,Polski-znak-drogowy-i-niemiecki.jpg

i dla zarządców dróg sprawa by się uprościła, nie musieliby stawiać osobnych znaków przy każdej dziurawej drodze.

A jakie oszczędności na kosztach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.