Skocz do zawartości

Pytanie o koło dwumasowe ?


Dembu

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy przy wymianie sprzęgła, trzeba wyjąć, bądź odkręcić śruby od koła dwumasowego ? Czy wyjmuje się

> sprzęgło z dociskiem i wymienia ? Jakby co to silnik 3.0 V6.

kolo zamachowe/dmumasowe zostaje na silniku jak go nie wymieniasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A jak poznac że koło dwumasowe jest do wymiany??

Mam 1,9 tdi 110KM i sprzędło wysoko mi łapie (od kupna tak miałem) niby mi to nie przeszkadza, ale jakbym nie musiał koła dwumasowego wyminiać tylko np. sama tarcze to bym to zrobił.

Bo wydać na cołość 1500zł to jednak wole poczekać aż całkiem padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> A jak poznac że koło dwumasowe jest do wymiany??

> Mam 1,9 tdi 110KM i sprzędło wysoko mi łapie (od kupna tak miałem) niby mi to nie przeszkadza, ale

> jakbym nie musiał koła dwumasowego wyminiać tylko np. sama tarcze to bym to zrobił.

> Bo wydać na cołość 1500zł to jednak wole poczekać aż całkiem padnie

Możesz wymienić na dwumasowe lub wstawić zwykłe.

Forum Passata - poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> A jak poznac że koło dwumasowe jest do wymiany??

Jeśli jest lekko zużyte to tylko weryfikacja po zrzuceniu skrzyni, ewentualnie musi to zrobić ktoś kto na codzień robi te auta i wtedy będzie w stanie ocenić objawy.

> Mam 1,9 tdi 110KM i sprzędło wysoko mi łapie (od kupna tak miałem) niby mi to nie przeszkadza, ale

> jakbym nie musiał koła dwumasowego wyminiać tylko np. sama tarcze to bym to zrobił.

Jeśli się nie ślizga to ja bym nie ruszał. A jaki przebieg?

> Bo wydać na cołość 1500zł to jednak wole poczekać aż całkiem padnie

Tyle że jeśli koło jest ok, a tarcza się zacznie ślizgać to jak będziesz zwlekał z wymianą to od temperatury koło dostanie po d... i zamiast wymiany samej tarczy z dociskiem będziesz musiał wymienić komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale się nie rozleci po 30tkm

U starszego w A4 wymiana na 187 kkm (na liczniku bo w rzeczywistości to nie wiadomo) - ale ostatnie 10 kkm to jazda z uszkodzonym i wszystkimi objawami: masowanie wibracyjne na pedale sprzęgła, stukanie i trzepanie podczas ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jest lekko zużyte to tylko weryfikacja po zrzuceniu skrzyni, ewentualnie musi to zrobić ktoś

> kto na codzień robi te auta i wtedy będzie w stanie ocenić objawy.

> Jeśli się nie ślizga to ja bym nie ruszał. A jaki przebieg?

> Tyle że jeśli koło jest ok, a tarcza się zacznie ślizgać to jak będziesz zwlekał z wymianą to od

> temperatury koło dostanie po d... i zamiast wymiany samej tarczy z dociskiem będziesz musiał

> wymienić komplet.

Z tym nie ruszaniem to nie do końca tak. oslabiony.gif Bierze wysoko bo cienkie, jak w końcu w najmniej oczekiwanym momencie zacznie się ślizgać to może być koniec jazdy. oslabiony.gifno.gif Tak nam zrobiło w VW 1.9TD T4. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To z czego to koło dwumasowe jest w tych paskach?

> Z drewna?

> Ja mam 180 kkm i koło od nowości to samo.

Pewnie dlatego, że jest oryginalne. Pojawiają się informacje, że nowe koła "niezależnych producentów" (już nie pamiętam czy LUK czy SACHS) lubiły się rozpadać i po kilku tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> A jak poznac że koło dwumasowe jest do wymiany??

> Mam 1,9 tdi 110KM i sprzędło wysoko mi łapie (od kupna tak miałem) niby mi to nie przeszkadza, ale

> jakbym nie musiał koła dwumasowego wyminiać tylko np. sama tarcze to bym to zrobił.

> Bo wydać na cołość 1500zł to jednak wole poczekać aż całkiem padnie

Przyda się lektura mad.gif

Objawy zużycia koła dwumasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką masz pewność, że przedmiot o budowie prostszej niż cep, wyjęty z pudełka opatrzonego ładnym

> logiem producenta będzie dobrze chodzić?

Mnie tam sie wydawało że nie po to ktos tam wymyslił dwumase ( zresztą nie tylko w tym dieslu) zeby domorośli mechanicy wkładali jednomase od benzyny ale co ci konstruktorzy mogli wiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie tam sie wydawało że nie po to ktos tam wymyslił dwumase ( zresztą nie tylko w tym dieslu) zeby

> domorośli mechanicy wkładali jednomase od benzyny ale co ci konstruktorzy mogli wiedzieć ...

Ktoś mówił o wkładaniu jednomasy od benzyny?? Nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś mówił o wkładaniu jednomasy od benzyny?? Nie zauważyłem...

Quote:

Koło jednomasowe to wydatek 50-150 zł. Cena dwumasowego zaczyna się zazwyczaj w okolicach 1000 zł. Ja widzę różnice.


Quote:

Nie, kupię za ułamek kwoty na szrocie koło od innego modelu, który wychodził ze jednomasem. Akurat w przypadku legendarnego 1.9 TDI podanego przez Ciebie nie ma z tym problemu.


niewiem.gif to od czego ta jednomasa ma byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to od czego ta jednomasa ma byc ??

Miałem na myśli przypadki kiedy silnik jest SERYJNIE produkowany (przez tych mądrych konstruktorów) w dwóch opcjach: z jednomasem albo dwumasem. Wtedy nie ma problemu ze zdobyciem na "szrocie" zamiennika. Dopasowywanie od innego silnika, przerabianie bądź inne samoróbki wg mnie nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli przypadki kiedy silnik jest SERYJNIE produkowany (przez tych mądrych konstruktorów)

> w dwóch opcjach: z jednomasem albo dwumasem. Wtedy nie ma problemu ze zdobyciem na "szrocie"

> zamiennika. Dopasowywanie od innego silnika, przerabianie bądź inne samoróbki wg mnie nie

> wchodzą w grę.

ok.gif to się źle zrozumieliśmy myślałem że masz na mysli znaną przeróbke koła zamochowego od benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się źle zrozumieliśmy myślałem że masz na mysli znaną przeróbke koła zamochowego od benzyny.

Fakt faktem, że koło jednomasowe stosowane w starych 1.9 TDI pasuje również do starych benzyn 1.8 (i pewnie kilku innych wersji silników) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.