Skocz do zawartości

zabudowa wneki - drzwi przesuwne


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

20130224_181400.jpg

tak grube mam obecnie podwojne drzwi przesuwne w szafie wnekowej, a same drzwi, to plyty pilsniowe 9mm w aluminiowej ramie.

Czy sa dostepne systemy o grubosci calkowitej takiego podwojnego zestawu ponizej 4cm albo i mniej, przy czym plyta bylaby z drewna, sklejki, albo chociaz fornirowana?

Chodzi o to, ze musze zabudowac wneke ok. 160cm szeroka (czyli co najmniej 2 skrzydla), ale tylko 60 cm gleboka, wiec te 7cm to juz za duzo, zeby zmiescic w srodku kurtki na wieszakach.

Ostatecznie pomysle nad klasycznymi uchylnymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak grube mam obecnie podwojne drzwi przesuwne w szafie wnekowej, a same drzwi, to plyty pilsniowe

> 9mm w aluminiowej ramie.

> Czy sa dostepne systemy o grubosci calkowitej takiego podwojnego zestawu ponizej 4cm albo i mniej,

> przy czym plyta bylaby z drewna, sklejki, albo chociaz fornirowana?

> Chodzi o to, ze musze zabudowac wneke ok. 160cm szeroka (czyli co najmniej 2 skrzydla), ale tylko

> 60 cm gleboka, wiec te 7cm to juz za duzo, zeby zmiescic w srodku kurtki na wieszakach.

> Ostatecznie pomysle nad klasycznymi uchylnymi drzwiami.

też miałem taki problem ale głębokości miałem mniej 48cm. ostatecznie mam drzwi otwierane. miały byc łamane - ale one też zabierają ciut - mniej niż suwane.

łamane:

195.jpg

przesuwane vs. otwierane vs. łamane

1.png

6.png

7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety- jeśli chodzi o grubość to nic nie pobije normalnych, otwieranych drzwi. Dodatkowy plus to

> możliwość jednoczesnego zajrzenia do całej szafy, co przy przesuwaniu drzwi jest niemożliwe.

jest tylko jeden problem - na szafe beda otwierac sie z jednej strony drzwi wejsciowe, a z drugiej drzwi wiatrolapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest tylko jeden problem - na szafe beda otwierac sie z jednej strony drzwi wejsciowe, a z drugiej

> drzwi wiatrolapu.

To raczej klasyczny układ w niewielkich mieszkaniach, że na taką szafę otwierają się jakieś inne drzwi. Szafy nie zostawiamy bez opieki otwartej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatecznie pomysle nad klasycznymi uchylnymi drzwiami.

Ostatecznie pomyśl prostopadłych, wysuwanych wieszakach.

(czyli rura nie od lewej do prawej, tylko trzymadełko na prowadnicach wysuwane do przodu)

Ja mam wnękę 116cm, głębokość 52cm, dwa skrzydła z lustrem (grubość 6cm łącznie) i takie rozwiązanie daje radę.

wieszak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To raczej klasyczny układ w niewielkich mieszkaniach, że na taką szafę otwierają się jakieś inne

> drzwi. Szafy nie zostawiamy bez opieki otwartej i tyle.

tym razem to wiatrolap/sien 1.6x2.85 w duzym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatecznie pomyśl prostopadłych, wysuwanych wieszakach.

> (czyli rura nie od lewej do prawej, tylko trzymadełko na prowadnicach wysuwane do przodu)

> Ja mam wnękę 116cm, głębokość 52cm, dwa skrzydła z lustrem (grubość 6cm łącznie) i takie

> rozwiązanie daje radę.

myslalem, ale znacznie mniej sie miesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak grube mam obecnie podwojne drzwi przesuwne w szafie wnekowej, a same drzwi, to plyty pilsniowe

> 9mm w aluminiowej ramie.

> Czy sa dostepne systemy o grubosci calkowitej takiego podwojnego zestawu ponizej 4cm albo i mniej,

> przy czym plyta bylaby z drewna, sklejki, albo chociaz fornirowana?

> Chodzi o to, ze musze zabudowac wneke ok. 160cm szeroka (czyli co najmniej 2 skrzydla), ale tylko

> 60 cm gleboka, wiec te 7cm to juz za duzo, zeby zmiescic w srodku kurtki na wieszakach.

> Ostatecznie pomysle nad klasycznymi uchylnymi drzwiami.

Możesz wykorzystać jakikolwiek system drzwi przesuwnych, ale nie w ramach aluminiowych. Np: laguna. . System UniFuture to około 45mm przy pełnej płycie 18mm. W skrajnym wypadku możesz dać płytę 10 i zyskać kilka mm, ale będzie to dosyć delikatne. W systemie Fast frezowanym w płycie przy odrobinie zacięcia zejdziesz do 40mm, o ile wymyślisz uchwyt wpuszczany, praktycznie nie wystający z drzwi. Przy płycie 10 nawet niżej, ale to już hardcore. Fast jednak nie polecam, bo górne prowadzenie lubi ulegać "deregulacji" samo z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czemu nie skłonisz się do drzwi łamanych ??

Drzwi łamane są fajne, ale są jednym z najdroższych systemów (przesuwno łamane) bo same łamane są rzeczywiście tanie i potrzebują ok 40 mm do otwierania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w castoramie widziałem tanie zestawy

Widziałem ten system z castoramy i do małych i niewysokich drzwi będzie OK, ale do szafy na całą wysokość mieszkania to straszna lipa - on nie ma dolnej prowadnicy i drzwi będą robiły co im się rzewnie podoba na dole po zamknięciu, ale na pewno nie będą zlicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem ten system z castoramy i do małych i niewysokich drzwi będzie OK, ale do szafy na całą

> wysokość mieszkania to straszna lipa - on nie ma dolnej prowadnicy i drzwi będą robiły co im

> się rzewnie podoba na dole po zamknięciu, ale na pewno nie będą zlicowane.

Nie wiem jak wygląda system z Castoramy, ale mam dwie szafy z łamanymi drzwiami.

Pierwszy system KLIK >> zamontowałem do szafy ubraniowej o wys. drzwi 2350 mm, szerokości pojedynczego łamanego skrzydła 380 mm. Ma mocne prowadzenie zarówno u góry, jak i na dole. Drogi, ale mocny. Najważniejsza sprawa przy takich drzwiach, to rozkrój płyty. Trzeba pilnować, aby wszystkie skrzydła drzwi w szafie były albo "wypukłością" do wnętrza albo na zewnątrz, a sąsiadujące ze sobą skrzydła, które są łamane, były z tego samego kawałka. Z licowaniem wtedy nie ma problemu. Rzadko kiedy trafia się płyta idealnie płaska. Zwykle po długości idzie po lekkim łuku.

Drugi system mam taki KLIK >> Lekki, tani i niezawodny. Drzwi mają wysokość 2050 mm, szerokość skrzydła 410 mm. Wszystko licuje jak ta lala. Chwilę trwa regulacja, ale daje radę. Dwa lata szarpania i nic się złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem ten system z castoramy i do małych i niewysokich drzwi będzie OK, ale do szafy na całą

> wysokość mieszkania to straszna lipa - on nie ma dolnej prowadnicy i drzwi będą robiły co im

> się rzewnie podoba na dole po zamknięciu, ale na pewno nie będą zlicowane.

Trochę zależy to od systemu. Ja mam w domu Lagunę Stanfold. Wysokość 2,6m, szerokość skrzydła ponad 70cm (jest to nawet szerzej niż dopuszcza producent). Działa bez pudła od kilku lat, mimo że system nie ma toru dolnego. Za to na górze jest porządny 4 kołowy wózek łożyskowany.

Nie pamiętam już ile to kosztowało, ale buty mi nie spadły smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę zależy to od systemu. Ja mam w domu Lagunę Stanfold. Wysokość 2,6m, szerokość skrzydła ponad

> 70cm (jest to nawet szerzej niż dopuszcza producent). Działa bez pudła od kilku lat, mimo że

> system nie ma toru dolnego. Za to na górze jest porządny 4 kołowy wózek łożyskowany.

> Nie pamiętam już ile to kosztowało, ale buty mi nie spadły

W domu ma dwie szafy w systemie Laguna Smart - drogi system ale bardzo dobry - jedne drzwi mają wymiary 270 na 110 na skrzydło i już 6 rok działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

> Możesz wykorzystać jakikolwiek system drzwi przesuwnych, ale nie w ramach aluminiowych. Np:

> laguna.

Wracam do tematu. Czy mozna samemu skompletowac calosc do zabudowy w Lagunie, czy tylko firmy?

Jesli bym chcial wykorzystac Porta Glass Synchronic (systemy budowlane), to jaki wychodzi orientacyjny typowy koszt takich drzwi podwojnych szklanych w Lagunie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wracam do tematu. Czy mozna samemu skompletowac calosc do zabudowy w Lagunie, czy tylko firmy?

Bez problemu dasz radę sam, wystarczy znaleźć dystrybutora w okolicy, o czym poniżej. Są to najczęściej hurtownie/sklepy z akcesoriami dla meblarzy.

> Jesli bym chcial wykorzystac Porta Glass Synchronic (systemy budowlane), to jaki wychodzi

> orientacyjny typowy koszt takich drzwi podwojnych szklanych w Lagunie?

Nie mam pojęcia. Zadzwoń do Laguny i zapytaj o dystrybutora w Twojej okolicy. Od niego powinieneś dowiedzieć się reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.