Skocz do zawartości

Auto rodzinne za 15-20 tys.


Rajek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

> tez tak kiedys myslalem do momentu kupna auta dla znajomego, to ja juz wole swojego przedlifta.

> Polift to gorszy lakier i spore oszczednosci producenta.

Mam odmienne opinie.

Brak problemów młodości przedlifta.

Opinia pracowników ASO Opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się oprócz tylnego zawieszenia działo w benzynowych wersjach ?

Co do benzyn konkretnie Ci nie powiem, bo ja raczej dieslami się interesuję.

Do gazu nie wszystkie benzyny się nadają. Zresztą tu stara opinia się sprawdza, że im prostszy silnik tym mniej problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do benzyn konkretnie Ci nie powiem, bo ja raczej dieslami się interesuję.

> Do gazu nie wszystkie benzyny się nadają. Zresztą tu stara opinia się sprawdza, że im prostszy

> silnik tym mniej problematyczny.

Nie nadaje się tylko 2.2 155konna. 1.8 140konną gazują bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nadaje się tylko 2.2 155konna. 1.8 140konną gazują bez problemu.

155KM też się nadaje pod gaz, tylko jest to nieopłacalne...co do 140KM już tak różowo też nie ma, bo mimo instalek zdawałoby się porządnych (ok 3200) to wieczny problem bywał, nijak nie dało się tego wystroić by działało tak jak powinno. Także gazować się gazuje ale można się niemiło zdziwić w trakcie użytkowania z wiecznymi problemami, a to gaśnie, a to faluje, a to spala dużo etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 155KM też się nadaje pod gaz, tylko jest to nieopłacalne...

Czyli się nie nadaje tak jak pisałem grinser006.gif Wiem o tych instalacjach ale nie wspominam o nich wiedząc że ich instalowanie jest nieuzasadnione ekonomicznie.

> co do 140KM już tak różowo też nie ma,

> bo mimo instalek zdawałoby się porządnych (ok 3200) to wieczny problem bywał, nijak nie dało

> się tego wystroić by działało tak jak powinno. Także gazować się gazuje ale można się niemiło

> zdziwić w trakcie użytkowania z wiecznymi problemami, a to gaśnie, a to faluje, a to spala

> dużo etc.

Podobno kwestia dobrego gazownika i instalacji - ale skoro znasz szczegóły to pewnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 155KM też się nadaje pod gaz, tylko jest to nieopłacalne...co do 140KM już tak różowo też nie ma,

> bo mimo instalek zdawałoby się porządnych (ok 3200) to wieczny problem bywał, nijak nie dało

> się tego wystroić by działało tak jak powinno. Także gazować się gazuje ale można się niemiło

> zdziwić w trakcie użytkowania z wiecznymi problemami, a to gaśnie, a to faluje, a to spala

> dużo etc.

Z 1,8 140KM takie jaja to moze byly ale kilka lat temu.

Masa samochodow jezdzi i takich problemow nie ma, trzeba pilnowac luzow i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z 1,8 140KM takie jaja to moze byly ale kilka lat temu.

> Masa samochodow jezdzi i takich problemow nie ma, trzeba pilnowac luzow i tyle.

Być może przypadek...znam trzy 140konne vectry gazowane u różnych gazowników-problemy te same w każdej i nie piszę tu o problemach związanych z przebiegami na gazie. Jeden właściciel już zdoktoryzował się w temacie, ma swój interfejs i sam się bawi, bo przestały go bawić ciągłe wizyty u gazowników. Więc mariaż co najmniej średni, ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może przypadek...znam trzy 140konne vectry gazowane u różnych gazowników-problemy te same w

> każdej i nie piszę tu o problemach związanych z przebiegami na gazie. Jeden właściciel już

> zdoktoryzował się w temacie, ma swój interfejs i sam się bawi, bo przestały go bawić ciągłe

> wizyty u gazowników. Więc mariaż co najmniej średni, ale co kto woli.

Ja znam 2 taksiarzy z 1,8 140KM (Z18XER), narazie po 40-60kkm problemow z LPG niet, luzow nie sprawdzali co prawda, ale znajac ich to zaczna sie martwic az cos padnie.

Sam mam identyczny silnik tyle, ze 1,6 115KM (A16XER- Z16XER z poprawiona norma euro 5) na LPG, przebieg narazie niewielki bo 10kkm, zadnych falowan obrotow ani innych problemow niet.

Ganialem gazownikow za check-a ale jak sie okazalo to nie od LPG.

Instalke zakladalem u producenta Staga, zeby w razie W jakis magik ze stodoly sie na mnie nie wypial.

Chcialem kupic tez Vectre z tym 1,8, w AC powiedzieli, ze problemow wiekszych z tym silnikiem nie widza, choc oczywiscie wiem o tym, ze producent instalacji raczej LPG odradzac nie bedzie.

Jak zrobie wiecej kkm, sprawdze luzy, wtedy na gazowym pochwale sie wynikami.

Interfejs do Staga tez mam, ale od czasow poprzedniego auta nie podpinalem sie, a i tam robilem to tylko hobbistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja znam 2 taksiarzy z 1,8 140KM (Z18XER), narazie po 40-60kkm problemow z LPG niet, luzow nie

...

niewiem.gif co jedynie tylko może potwierdzić, że bezproblemowe działanie może być bezproblemowe lub nie...Pewnie jak zwykle wpływ mają jakieś drobnostki.Niestety mnogość wszelkiego rodzaju czujników skutecznie uprzykrza życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nadaje się tylko 2.2 155konna. 1.8 140konną gazują bez problemu.

1.8 140KM by Opel?

Jeżeli tak to zagazować się da bez większych problemów, gorzej już wygląda późniejsza eksploatacja.

Po pierwsze ten silnik wymaga instalacji na dobrych komponentach, poprawnie zamontowanej i idealnie zestrojonej.

Po drugie należy wkalkulować CZĘSTE kontrole luzów zaworowych, w włącznie z ewentualnym ustawieniem.

Tak więc silnik da się zagazować, ale są lepsze i mniej wymagające do LPG (niestety w Oplu jest ich coraz mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odkopuję temat zlosnik.gif

Po wielu dyskusjach i przemyśleniach, biorąc pod uwagę że auta nie planuję i nie mam w zwyczaju zmieniać co kilka lat - chcę kupić auto jak najmłodsze (wiekiem i przebiegiem, najlepiej nie starsze niż 5 lat) w okolicy 25tys. zł.

Bardzo dobrze w te kryteria wpasowuje się Skoda Fabia (najlepiej kombi), choć rozważam również Opla Astrę III (też najlepiej kombi).

Znalazłem ciekawy egzemplarz o który wypytuję w tym wątku może ktoś spoza kącika skody będzie miał coś do dodania?

Ewentualnie wyłoży wszelkie za i przeciw w/w modeli aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie wyłoży wszelkie za i przeciw w/w modeli aut?

Co do Fabki to podjedz moze do Pol-Motu na Zabludowska, jak ja szukalem mieli tam 3 czy 4 do wyboru 3 latki.

Przeciw Fabii 2 mam jej wyglad i ciasnote w srodku (1 obszerniejsza byla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Fabki to podjedz moze do Pol-Motu na Zabludowska, jak ja szukalem mieli tam 3 czy 4 do wyboru

> 3 latki.

wczoraj mieli tylko 2 fabie (1,4 16V i 1,2TSI) i 2 roomstery

wszsytkie DEMO 2012 z przebiegami ok. 20 tys. km

> Przeciw Fabii 2 mam jej wyglad i ciasnote w srodku (1 obszerniejsza byla).

ja jestem mniejszy niż Ty (170cm jak założę cylinder zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> będę chciał wrzucić LPG

> trzeba mocno przebierać w silnikach żeby się nie zdziwić

Ja tam uważam że gaz to zło*, dlatego przeskoczyłem na klekota grinser006.gif

Opelek, z przodu pełno miejsca- full wypas ( za cenę podaną przez autora wątku)

Z tyłu mieści sie fotelik i siedzisko dla dzieciaków + do tego teściowa w środeczek ok.gifgrinser006.gif

Każdy zadowolony palacz.gifgrinser006.gifok.gif

150 KM starcza mi spokojnie ok.gif średnio na mieście pali 7 litrów ( według komputera ) .

*Chyba że ma się dobrego gazownika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.