Skocz do zawartości

MB A-Class - warte to cos?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Było niedawno:

Quote:

Francuska organizacja Ledorga, która zrzesza homoseksualnych miłośników motoryzacji, przyznała nagrody dla najlepszych marek i modeli na 2013 rok. Nagroda dla najlepszego modelu - European Gay Car of the Year - jest przyznawana od 2005 roku. W 2009 roku dołączyła do niej nagroda dla marki - European Gay Car Brand. Liderem tej ostatniej kategorii jest Citroen, który został laureatem nagrody czwarty rok z rzędu. Głosowanie odbyło się przez internet.

(...)

Ranking modeli:

1. Mini Roadster - 168 punktów,

2. Mercedes A - 139 punktów,

3. Renault Clio - 127 punktów,

4. Audi A3 - 116 punktów,

5. Renault Twizy - 110 punktów,

6. BMW 6 Gran Coupe - 97 punktów,

7. Volvo V40 - 95 punktów,

8. Mercedes SL - 89 punktów,

9. Peugeot 208 - 88 punktów,

10. Citroen C4 Aircross - 84 punkty.


wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było niedawno:

[...] - European

> Gay Car of the Year - jest przyznawana od 2005 roku. W 2009 roku dołączyła do niej nagroda dla

> marki - European Gay Car Brand.[...]

To nie trafilizlosnik.gif - zona.gif to chce ogladnac nie jazlosnik.gif - ceny naprawde zachecajace ... i podobno A250 Sport jestfood.gif[...]

> 2. Mercedes A - 139 punktów,

[...]> 7. Volvo V40 - 95 punktów, [...]

O na to tez idziemy patrzechahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na drodze gubi sie między focusami i kijankami. jakos wrażenia nie robi

"Opinions Are Like Butts. Everyone has one"zlosnik.gif

Gusta kazdy ma inne ...

Lista jest ... w zasadziehmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie trafili - to chce ogladnac nie ja

Nie napisałeś. 033102bebe_1_prv.gif

> - ceny naprawde zachecajace ... i podobno A250 Sport

> jest[...]

Jeździć pewnie będzie fajnie. Generalnie - jak chcesz małe auto premium to specjalnego wyboru nie masz.

BMW miałeś, Audi nie robi nic ciekawego, Lexus nie jedzie, został Ci Merc.

crazy.gif

> O na to tez idziemy patrzec[...]

Widziałem na zdjęciach jakie ma zegary i nie podoba mi się to. Napisz potem czy da się coś z nich w ogóle wyczytać.

volvo-panel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 250 proponuje. silnik 2.0 z turbo, 211KM, ciągnie od dołu, w połączeniu z automatem dwusprzelowym fajny, ma palić jakieś 6 litrów (w to akurat nie wierze).

W porównaniu do serii 1 z bmw, ma mniejszy lub mniej ustawny bagażnik (po prostu mniej do niego wchodzi), za to z tyłu jest więcej miejsca na nogi, silnik wolniejszy od beemy 125 o jakieś chyba 0.2 sec - ma z tego co pamiętam 6.6sec do setki.

Najważniejsza różnica to napęd FWD ok.gifno.gif

Co jeszcze, wnętrze jak w iphone. Jednym się podoba (w tym mi), innym nie.

Mała wpadka z ekranem do nawi i radia. NIE jest dotykowy. Niektórym to nie przeszkadza, ale uważam, że w naszych czasach to już standard powinien być. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie napisałeś.

> Jeździć pewnie będzie fajnie. Generalnie - jak chcesz małe auto premium to specjalnego wyboru nie

> masz.

Wybor mamzlosnik.gif - tylko jakby to powiedziechahaha.gif - nie mozemy sie zgodziczlosnik.gif[...]

Nie chce nic EUfoch.gif - zona.gif odwrotniehahaha.gif

Mysle praktyczniehmm.gif - piaskownica.gif

Chce placic za service po $200 a nie po $2,000pad.gif[...]

Lista jest

1. Chrysler 300 3.6l - tu sie zgadzamyzlosnik.gif, cena w sam raz, wymiar w sam raz, silnik w sam raz, service tani - tylko mnie MarekF straszy, ze sie rozleci hahaha.gif[...]

2. Toyota Prado 4.0l - hmm.gif - moj preferencyjny wyborlizak.gif - zona.gif ze ciut za duzy - ergo RAV4[...]

3. Poczekac na Lexus I250hmm.gif -

4. Nowe BMW 3 Series/1 Series - znow praktyka z mojego punktu widzenia - trade-in - BMW za BMW wiecej % dostaniemyhmm.gif. Mini na sterydach tez moze byc hmm.gif

5. Toyota RAV4 2.5l - jej preferencjazlosnik.gif nad Prado- jutro znow idziemydrive.giftym razem mulher.gif[...]

6. Teraz doszlo to zlosnik.gif i Volvo V40

Volvo mozna odwalic,zlosnik.gif - chce porownac z Merc, ale Merc namieszal. Service $1,300 do 50,000km - (przedplacony), wszystko w standardzie, 7 s automatic tezwaytogo.gif[...] Drugie 50,000km powinien zrobichmm.gif[...]

Pytanie tylko jak tam piaskownica.gif wejdzieniewiem.gif[...]

Naczytalismy sie review - YT poogladalizlosnik.gif - teraz ja klepie na AK a zona.gif ksiazke czyta - Grey'a270747800-sex.gifzlosnik.gif. Wiec trzeba bedzie sie z problemem do jutra przespaczlosnik.gif

> BMW miałeś, Audi nie robi nic ciekawego, Lexus nie jedzie, został Ci Merc.

BMW lubiezlosnik.gif - ale nienawidze ich ceny serviceangryfire.gif - przyklad z dzis - tarcze i hamulce $990pad.gif[...] .. dochodzi tyl zlosnik.gif[...] Toyota - lizak - $230zlosnik.gif[...]

> Widziałem na zdjęciach jakie ma zegary i nie podoba mi się to. Napisz potem czy da się coś z nich w

> ogóle wyczytać.

Zobacze jutrowaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisz, pisz - ktore silniki??

> Diesel sie trzesie - czy to juz nie ta klasa?[...]

nie ta klasa. Widziałeś CLA? Ja siedziałem i jeździłem a250 (patrz post mój poprzedni) i mogę sczerze polecić. Trochę ma podsterowność w sytuacjach ekstremalnych (tak jak każdy FWD), ale jest OK, ESP daje możliwości zabawy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ta klasa. Widziałeś CLA?

Zaraz, CLA juz w EU sprzedajamlot.gif?

Ja siedziałem i jeździłem a250 (patrz post mój poprzedni) i mogę

> sczerze polecić. Trochę ma podsterowność w sytuacjach ekstremalnych (tak jak każdy FWD), ale

> jest OK, ESP daje możliwości zabawy

Juz szukamwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jeszcze nie ma[...], ale mnie sie nie spieszy[...]

> Ile to jest % drozsze w stosunku do analogicznej A-Class? - 10-15% ??

cla zaczyna się od 118900 a a klasse od 90000. Na stronce mercedesa PL masz cenniki. Różnica duża, ale nie wiem dokładnie jak z wypasem... musiałbym się wgłębić w cennik hmm.gif

EDIT:

A250: 124900PLN

CLA 250: 154900PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Na stronce mercedesa PL masz cenniki. [...]

Wlasnie sie tym bawilem, ale to co w PL jest opcja u mnie jest w standardzie, np manual-a w ogole u mnie brakhmm.gif...

N apierwszy rzut oka ceny z PL sa bardziej atrakcyjne - ok $5k roznicy, ale jak zaczniesz je dostosowywac, co u mnie jest ... to wychodzi... drozejconfused.gif[....]

AFAIK u mnie CLA ma sie zaczynac od $55k hmm.gif - A-Class kosztuje $36k za wersje biedazlosnik.gif[...]

Wiecniewiem.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> N apierwszy rzut oka ceny z PL sa bardziej atrakcyjne - ok $5k roznicy, ale jak zaczniesz je

> dostosowywac, co u mnie jest ... to wychodzi... drozej[....]

> AFAIK u mnie CLA ma sie zaczynac od $55k - A-Class kosztuje $36k za wersje bieda[...]

> Wiec[...]

bawię się właśnie konfiguratorem. W CLA 250 dobiłem już do 200tys, a jeszcze nie kliknąłem wszystkiego grinser006.gif

CLA nie widziałem jeszcze na żywo, ale wygląda nieźle i pewnie ma większy bagażnik.

A 250 na żywo z felgami AMG robi spore wrażenie, szczególnie w kolorze czerwonym. Fajnie się siedzi ok.gif

W środku jest więcej miejsca niż w bmw 1, ale to własnie kosztem bagażnika.

Napewno fajne autko i warto przynajmniej sobie z bliska obejrzeć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ciasne z fotelami bez regulacji zagłówków, z małym bagażnikiem oraz ogromnym oślepiającym ekranem navi którego nie można schować.

Jak dla mnie Ceed z gwiazdą na masce ale tam przynajmniej normalna deska jest sporo przestrzeni i w miarę rozsądna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po przeczytaniu modeli, które podałeś, zastanawiam się.. Czy Wy w ogóle wiecie, czego chcecie?

A nie wiedziales, ze F sa z Venus a M sa z Marsspineyes.gif...

Wbrew pozorom, cala liste laczy jedna rzecz, $$$... I warunki podatkowe,

Czas jest bo mamy jeszcze leasing na starym do przyszlego roku a poczatkowo nie mielismy zamiaru tego robic.. Wtedy bylismy gotowi isc i wyjechachac 300. A, ze akurat nie chcieli mi dac za BMW tyle ile chcialem za pierwszym podejsciem, lista znow stala sie zywazlosnik.gif, w kazdym razie ma byc max 3 auta za 6 miesiecy...

Wrocili z dobra oferta jak ja juz papiery na nastepny rok podpisalemlizak.gif- chytry dwa razy traci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ciasne z fotelami bez regulacji zagłówków,

Rozumiem, ze tylnehmm.gif

z małym bagażnikiem oraz ogromnym oślepiającym

> ekranem navi którego nie można schować.

To samo mam w Toyota, tez sie niechowa, jesli tylko da sie w nocy przyciemnic, to ok.gif, nie przeszkadza imvho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od jakiegoś czasu te silniki montują do klasy E i tam daje sobie radę. Jechałem wersją c0ś 204KM i

> jest na prawdę fajny.

1.8l do e classconfused.gif. Az popatrzylem i rzeczywisciehmm.gif, ale widze, ze tam moc jest 135kw a nie 115hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze tylne

no właśnie że przednie oslabiony.gif

klik

> z małym bagażnikiem oraz ogromnym oślepiającym

> To samo mam w Toyota, tez sie niechowa, jesli tylko da sie w nocy przyciemnic, to , nie przeszkadza

> imvho

dla mnie świeci po oczach jak neonem no i zasłania widoczność. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj: nowy model Mercedesa warto kupić dopiero z 3 roku produkcji bo wcześniej wychodzą mniej lub bardziej poważne niedoróbki. Tak było z w124, w210, w203, w211 itd. więc nie sądzę aby nowa A-klasa byłą wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapamiętaj: nowy model Mercedesa warto kupić dopiero z 3 roku produkcji bo wcześniej wychodzą mniej

> lub bardziej poważne niedoróbki. Tak było z w124, w210, w203, w211 itd. więc nie sądzę aby

> nowa A-klasa byłą wyjątkiem.

Swoją droga, czy CLA nie są czasem montowane na Węgrzech? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]wcześniej wychodzą mniej

> lub bardziej poważne niedoróbki. [...]

Jakie,hmm.gif - przyklady, plsniewiem.gif?

Nie trzymam nigdy aut wiecej niz 100-130 k km ... wiec generalnie jesli nie bedzie na service jezdzil oprocz tego co ma jezdzic... to juz kto inny sie bedzie martwilzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]wcześniej wychodzą mniej

> Jakie, - przyklady, pls?

To jest pytanie do departamentu planowania usterek - dział cięcia kosztów produkcji wink.gif

> Nie trzymam nigdy aut wiecej niz 100-130 k km ... wiec generalnie jesli nie bedzie na service

> jezdzil oprocz tego co ma jezdzic... to juz kto inny sie bedzie martwil[...]

Mnie chodzi o usterki które wychodzą w ciągu pierwszych 2 lat eksploatacji. Przykłady z przeszłości? Poczytaj o proteście taksówkarzy w Stuttgarcie w roku 1986 albo 87 przeciwko niskiej jakości wykonania modelu W124. O usterkach E klasy W211 z początku produkcji czyli 2002/2003 jest chyba najwięcej a niedoróbki z początku produkcji np. związane z układem hamulcowym SBC ale także elektroniką wychodzą do dzisiaj. Sporo klientów miało nawet wymieniane samochody na nowe ponieważ ASO sobie nie radziły z naprawami. Tak niestety jest bolesna prawda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest pytanie do departamentu planowania usterek - dział cięcia kosztów produkcji

Gdzies kiedys o tym czytalemhmm.gif. Merc podobno laczyl elementy w moduly - i tu poprzednia A-Class bylo podobno mistrzem. Prawda toniewiem.gifhmm.gif? Ty jestes expertem MB waytogo.gif ja nieskromny.gif[...]

> Mnie chodzi o usterki które wychodzą w ciągu pierwszych 2 lat eksploatacji. Przykłady z

> przeszłości? Poczytaj o proteście taksówkarzy w Stuttgarcie

Jest jakis linkhmm.gif?

[...]. Sporo klientów miało nawet

> wymieniane samochody na nowe ponieważ ASO sobie nie radziły z naprawami.

To juz z BMW przerabialemzlosnik.gif - nie placilem za 3 cylindry, tylko 4nono.gif[...]

Tak niestety jest

> bolesna prawda

Nie tylko MB, Mazda CX5 Diesel - u mnie jezdzisz co 1,000 km - wymieniac olej...zlosnik.gif[...] Moze ich to sporo $$$ jak sie prawnicy dorwializak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzies kiedys o tym czytalem. Merc podobno laczyl elementy w moduly - i tu poprzednia A-Class bylo

> podobno mistrzem. Prawda to? Ty jestes expertem MB ja nie[...]

W tym przypadku chodziło o pierwszą A-klasę czyli model W168. W kolejnej W169 sypie się raczej wszystko losowo no może poza wadliwymi wtryskami w silnikach benzynowych i stałymi tematami w dieslach (wtryski, EGR itd.)

> Jest jakis link?

Jest

> Nie tylko MB, Mazda CX5 Diesel - u mnie jezdzisz co 1,000 km - wymieniac olej...[...] Moze ich to

> sporo $$$ jak sie prawnicy dorwia[...]

Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania uważam że Mercedesy to są naprawdę dobre auta ale jeśli komuś zależy na niezawodności to nie powinien kupować świeżo wprowadzonego modelu. Koledzy z ASO donoszą, że na początku produkcji W212 również było sporo denerwujących problemów m.in. słabe styki wiązek elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.