Skocz do zawartości

Mini test: 2013 Toyota RAV4 - 2.5l AWD


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę O/T - w Panamie jeździ bardzo dużo Toyot, procentowo wydaje się jakieś 50-60% wszystkich samochodów. Zapytałem naszego przewodnika dlaczego? Odpowiedział że Panama to biedny kraj i nie stać ich na kupowanie samochodów które się psują. Przewodnik jeździł 22 letnim Land Cruiser - mówi że kupił go jak samochód miał 15 lat i od tego czasu nic mu się nie zepsuło. Diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Odpowiedział że Panama to biedny kraj i

> nie stać ich na kupowanie samochodów które się psują. Przewodnik jeździł 22 letnim Land

> Cruiser - mówi że kupił go jak samochód miał 15 lat i od tego czasu nic mu się nie zepsuło.

> Diesel.

Bo Toyota sie nie psujehmm.gif - w zasadzie.lizak.gif[...] Owszem, zdarza sie jak "za dlugie dywaniki"zlosnik.gif, ale ppatrz, ze w zasadzie Toyota nie ma takich problemow jak Vee Dub (moze w EU z silnikami Diesel jest inaczejniewiem.gif[...]

Wiem jedno - kombinacja czynnikow, bezawaryjnosc, customer service, cena zakupu i sprzedarz daje w sumie jedna z najsilniejszych kombinacji 001.gif[...]

Z ciekawosci Australia pochlania ok 12% rocznej swiatowej produkcji HiLux co roczniezlosnik.gif... i mimo, ze stary model 2005lizak.gif dalej bije na glowe 10-20krotnie sprzedaz takich nowosci jak "Vee Dub" lizak.gif[...]

Z reszta z pamieci hmm.gif:

-Echo - tylne zawieszenie stukalohmm.gif -wymienione na gwarancjilizak.gif przy ok 60,000km

-Corolla - niesmiertelny "zegarek" odpadlzlosnik.gif przy 1,000kmhahaha.gif - Toyota Made in South Africa to tlumaczy zlosnik.gif[...]

-Hilux no1 - nic - 4 lata 130,000 km nic

-Hilux no 2 nic - w dwa lata zrobilem 200,000 kmskromny.gif[...]

- Kluger - nic

-FJ - narazie 25 k km i niczlosnik.gif[...]

Jedyny blad jaki zrobilismy to kupno tego D.... lizak.gifklnie.gif a nie Lexus w 2009facepalm%5B1%5D.gif[...] 55k km i to sie po prostu sypiepanic.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Toyota sie nie psuje - w zasadzie.[...]

Nie ma samochodów ktore sie nie psują, ale statystycznie masz duzo większe szanse kilku niezawodnych lat w Toyocie niz w większości innych marek. Moje jak na razie nie maja zadnych problemów. Następny tez bedzie Lexus - BMW może lepiej jeździ ale ja nie mam czasu na uzeranie sie z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma samochodów ktore sie nie psują, ale statystycznie masz duzo większe szanse kilku

> niezawodnych lat w Toyocie niz w większości innych marek.

E tamzlosnik.gif

A powaznie, to oczywiscie, ale jest jedna rzecz, Toyota mysli waytogo.gif i dostosowuje auta lokalnie, np znow porownam VW i Toyota.

Np Jak VW chlodzi skrzynie biegow - trudno jesli temp jest 40C zeby, miala chlodzenie jak w EU ... a mazlosnik.gif[...] i potem sie dziwic, ze 3-4 skrzynie ida w 30-40k km, a dealer-em jestes najlepszym przyjacielem, zna nawet twoja kochank270747800-sex.gif - bo jestes tam raz na dwa tygodniezlosnik.gif[...]

Akcesoria - Amarok np nie oferuje Bullbar - dealer musi ci cos z ARB dobrac, a rynek oczekuje cos innegolizak.gif = totoalne nie zrozumienie klientazlosnik.gif[...]

Moje jak na razie nie maja zadnych

> problemów. Następny tez bedzie Lexus - BMW może lepiej jeździ ale ja nie mam czasu na uzeranie

> sie z serwisem.

Nie chcesz uzywanego kupiczlosnik.gif? Huge discounthahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam

> A powaznie, to oczywiscie, ale jest jedna rzecz, Toyota mysli i dostosowuje auta lokalnie, np znow

> porownam VW i Toyota.

Nie tylko dostosowuje - w USA samochody są specjalnie projektowane na rynek USA - przykładem jest Toyota Avalon/Lexus ES czy tez Toyota Venza/Lexus RX czy także Toyota Tundra ktora ma Hanys (moim zdaniem najlepszy truck na rynku). W Europie jest troche gorzej, ale także maja specjalnie kilka modeli dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko dostosowuje - w USA samochody są specjalnie projektowane na rynek USA - przykładem jest

Ale VeeDub powoli zaczyna tez tak robic. hmm.gif US Passat. Z tym, ze niestety jak nie wprowadzi podobnego rozwiazania na inne rynki to imvho30.GIF.

imvho zasady jak "one ford" to utopializak.gif, owszem mozesz miec ta sama platforme, 80% innychczesci, ale jednak auta musza byc lokalnie dostosowanelizak.gif. hyundai jest dobrym przykladem, kazdy model u mnie ma inaczej zestojone zawieszeni, i skrzynie ... Da sie...

> (moim zdaniem najlepszy truck na rynku

$110k po rhd conversion u mniezlosnik.gif, pls Mr Toyoda idz i wyklep ja fabrycznie w RHD, obiecuje, ze bede w salonie tego samego dniafood.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale VeeDub powoli zaczyna tez tak robic. US Passat.

Najlepszy samochód jaki VW wyprodukował! Miałem go wynajętego w Colorado i był bardzo fajny.

> imvho zasady jak "one ford" to utopia, owszem mozesz miec ta sama platforme, 80% innychczesci, ale

> jednak auta musza byc lokalnie dostosowane.

Ford wcześniej czy pózniej sie przekona ze pomysł sprzedawania Fiesty w USA jest równie dobry jak F150 w Szwajcarii.

> $110k po rhd conversion u mnie, pls Mr Toyoda idz i wyklep ja fabrycznie w RHD, obiecuje, ze bede w

> salonie tego samego dnia

Szalone pieniądze. U nas nowa zaczyna sie od $26K. A za $31K masz wersje z V8. Ceny przed negocjowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas benzynowa wersja ma silnik 2.0 150KM i skrzynię cvt.

Też zwróciłeś uwagę na hałas wydobywający się z tylnego

zawieszenia ? Strasznie to z tyłu rezonuje i jest huk.

Jeździłem tym wczoraj, wrażenia pozytywne, tylko to

straszy muł. Zero dynamiki ze świateł. W ruchu już tak

tego duetu cvt + słaba benzyna nie czuć, ale włączanie się

do ruchu = dramat. Spalanie w testówce było 13.2l ....

Na + zawieszenie, zwrotność, pozycja za kółkiem.

Sam nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas benzynowa wersja ma silnik 2.0 150KM i skrzynię cvt.

U mnie to wersja biedazlosnik.gif - moze 10% bedzie 2.0l - dealer nie mial. 10-15% bedzsie Diesel 110kW - i 500kg na przyczepehahaha.gifhahaha.gif, ponad 80% bedzie 2.5l

> Też zwróciłeś uwagę na hałas wydobywający się z tylnego

> zawieszenia ?

confused.gif, nie, zona.gif jezdzila, ja jezdzilem = w sumie rozne wersje przez dwa dni mielismy,. zadnego halasuconfused.gif[...

Strasznie to z tyłu rezonuje i jest huk.

Opony na EUniewiem.gif???

> Jeździłem tym wczoraj, wrażenia pozytywne, tylko to

> straszy muł.

Ja uwazam, ze 2.5l to mul bez "sport mode" zlosnik.gif, a co dopiero jakies 20-30kW mniej. Ile ma 2.0l - 100kW?

To silnik z Corolla, a RAV4 troche wiecej wazyhmm.gif[...]\

Zero dynamiki ze świateł. W ruchu już tak

> tego duetu cvt + słaba benzyna nie czuć, ale włączanie się

> do ruchu = dramat. Spalanie w testówce było 13.2l ....

9lzlosnik.gif u mnie, ale ruch inny.

> Na + zawieszenie, zwrotność, pozycja za kółkiem.

> Sam nie wiem co o tym myśleć.

Ja jestem dosc pozytywnie nastawionyhmm.gif[...], porownujac z nowym Subaru Forester, IMVHO Toyota jest bardziej dopracowana...niewiem.gifhmm.gif ( reszta kwestia gustulizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to wersja bieda - moze 10% bedzie 2.0l - dealer nie mial. 10-15% bedzsie Diesel 110kW - i

> 500kg na przyczepe, ponad 80% bedzie 2.5l

U nas diesel 2.2 = duża akcyza, poza tym jest cholernie głośny.

> , nie, jezdzila, ja jezdzilem = w sumie rozne wersje przez dwa dni mielismy,. zadnego halasu[...

> Strasznie to z tyłu rezonuje i jest huk.

> Opony na EU???

Możliwe, że zimówki i 18"

> Ja uwazam, ze 2.5l to mul bez "sport mode" , a co dopiero jakies 20-30kW mniej. Ile ma 2.0l -

> 100kW?

> To silnik z Corolla, a RAV4 troche wiecej wazy[...]\

> Zero dynamiki ze świateł. W ruchu już tak

> 9l u mnie, ale ruch inny.

> Ja jestem dosc pozytywnie nastawiony[...], porownujac z nowym Subaru Forester, IMVHO Toyota jest

> bardziej dopracowana... ( reszta kwestia gustu

Muszę jeszcze przetestować CX-5. Toyota fajna, tylko ta dynamika ... nawet cvt bym przeżył,

ale wyprzedzanie tym Tira mogłoby być wyzwaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas diesel 2.2 = duża akcyza, poza tym jest cholernie głośny.

> Możliwe, że zimówki i 18"

Az popatrzylem na PL www.toy i widze, ze sa dwa Diesel, hmm.gif,

Bede w przyszlym tyg na mocowanie extra baku, wiec znow sie przejade, popatrze na halashmm.gif

> Muszę jeszcze przetestować CX-5. Toyota fajna, tylko ta dynamika ... nawet cvt bym przeżył,

Mazda bije rekordy ale, moze skonczyc w sadzie z paroma mil$$$ zlosnik.gif, Diesel ma okropne problemy z olejem, w zasadzie musisz jezdzic co 1-3 k km hahaha.gif na wymianepanic.gif, niektorzy wyslali juz prawnikow do Mazda i sprawa moze trafic do sadu, ale jakos cicho jest, wiec wyglada, ze Mazda sie dogaduje za drzwiami,lizak.gif,

Mozliwe, ze to tylko lokalny problem, temperatura, ale Mazda pracuje nad zmiana konstrukcji Diesel. I to asappanic.gif.

2.0l jest mulowaty, od MY13.5 zostal zastapiony przez 2.5l, ten sam co w Mazda 6, tylko wersja bieda FWD ma teraz 2.0l...

Gdyby nie te dwie rzeczy, to kazdy mowi, ze auto idealne. hmm.gif. U mnie service ciut drozszy na 60,000 km - Toyota $1,020 vs $2,124 za Mazdapanic.gif

> ale wyprzedzanie tym Tira mogłoby być wyzwaniem

Ale jest jeszcze CrV , Forester, Tiguan hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Az popatrzylem na PL www.toy i widze, ze sa dwa Diesel, ,

Ja też popatrzyłem. Z silnikami słabo... frown.gif

> (...)

> Ale jest jeszcze CrV , Forester, Tiguan

Cały rynek EU jest pod tym względem do niczego. Dostępne u nas SUVy nie chcą jeździć po prostu.

Żeby nie być gołosłownym, najmocniejsze silniki (alfabetycznie, klasę premium odrzucamy):

Chevrolet Captiva: diesel 184KM, benzyna 258KM

Ford Kuga: diesel 163KM, benzyna 180KM (turbo 1.6)

Honda CRV: diesel i benzyna po 150KM

Hyundai ix35: diesel 184KM, benzyna 163KM

Hyundai SantaFe: diesel 197KM, benzyny brak

Kia: patrz Hyundai

Mazda CX5: diesel 175KM, benzyna 163KM

Mazda CX7: diesel 173KM (ale nie jedzie), benzyna 260KM

Mitsubishi ASX: diesel 150KM, benzyna 117KM

Mitsubishi Outlander: diesel i benzyna 150KM

Nissan Qashqai: diesel 150KM, benzyna 140KM

Nissan X-Trail: diesel 173KM

Opel Antara: patrz Chevy Captiva

Subaru Outback: diesel 150KM, benzyna 260KM

Subaru Forester: diesel 147KM, benzyna 150KM

Suzuki Grand Vitara: benzyna 169KM

Toyota RAV4: diesel i benzyna 150KM

VW Tiguan: diesel 177KM, benzyna 210KM

Sam widzisz, nie bardzo jest z czego wybierać. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też popatrzyłem. Z silnikami słabo...

Dlatego imvho 2.5l jest optymalnym wyborem, ale w eu go brak. Jesli by byl stary V6 to bym sie nawet nie zastanawial... a takto mam czaszlosnik.gif

> Cały rynek EU jest pod tym względem do niczego. Dostępne u nas SUVy nie chcą jeździć po prostu.

> Żeby nie być gołosłownym, najmocniejsze silniki (alfabetycznie, klasę premium odrzucamy):

> Chevrolet Captiva: diesel 184KM, benzyna 258KM

3.0L V6 SIDI w ogole nawet na zamowienie nie ma?

> Ford Kuga: diesel 163KM, benzyna 180KM (turbo 1.6)

Jeszcze nie ma, ale chyba bedzie to samo...

> Honda CRV: diesel i benzyna po 150KM

Hmm, 2.4l nie ma?

> Hyundai ix35: diesel 184KM, benzyna 163KM

Znow jest 2.4 l u mnie ale roznica mala 122kW vs 130kW

> Hyundai SantaFe: diesel 197KM, benzyny brak

Klasa wyzej znow, 2.4l gdi, nawet nie zlewaytogo.gif

> Kia: patrz Hyundai

Ditto

> Mazda CX5: diesel 175KM, benzyna 163KM

Nowy 2.5l

> Mazda CX7: diesel 173KM (ale nie jedzie), benzyna 260KM

Cx7 juz chyba nawet jie klepia...

> Mitsubishi ASX: diesel 150KM, benzyna 117KM

Nawet nie wiem...

> Mitsubishi Outlander: diesel i benzyna 150KM

2.4l

> Nissan Qashqai: diesel 150KM, benzyna 140KM

2.0l

> Nissan X-Trail: diesel 173KM

2.4lzlosnik.gif, diesel na zamowienie...

> Opel Antara: patrz Chevy Captiva

2.4l

> Subaru Outback: diesel 150KM, benzyna 260KM

2.5l znow brakniewiem.gif?

> Subaru Forester: diesel 147KM, benzyna 150KM

2.5l znow madowka...

> Suzuki Grand Vitara: benzyna 169KM

V6 zlosnik.gif

> Toyota RAV4: diesel i benzyna 150KM

2.5l

> VW Tiguan: diesel 177KM, benzyna 210KM

niewiem.gif

> Sam widzisz, nie bardzo jest z czego wybierać.

Widze, ze brakuje wam tego 500cm3zlosnik.gif, albo cx7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego imvho 2.5l jest optymalnym wyborem, ale w eu go brak. Jesli by byl stary V6 to bym sie

> nawet nie zastanawial... a takto mam czas

Ja albo się wybredny zrobiłem albo oferta zubożała. Nie ma na rynku nic (w rozsądnej cenie) co by mi pasowało w 100%.

niewiem.gif

> 3.0L V6 SIDI w ogole nawet na zamowienie nie ma?

3.0 tylko benzyna 258KM. Jest jeszcze benzyna 2.4 167KM i dwa diesle 163KM i 184KM.

> Jeszcze nie ma, ale chyba bedzie to samo...

> Hmm, 2.4l nie ma?

Nie w CRV. Chyba tylko Accord ma ten silnik.

> Znow jest 2.4 l u mnie ale roznica mala 122kW vs 130kW

> Klasa wyzej znow, 2.4l gdi, nawet nie zle

> Ditto

> Nowy 2.5l

> Cx7 juz chyba nawet jie klepia...

U nas Internet twierdzi, że można sobie kupić.

> Nawet nie wiem...

> 2.4l

> 2.0l

> 2.4l, diesel na zamowienie...

> 2.4l

> 2.5l znow brak?

Jest, ale wymieniałem tu najmocniejsze silniki. A 2.5 jest słabszy od 3.6 więc go pominąłem. Podobnie w niektórych autach wyżej - słabszych silników nie wymieniałem.

> 2.5l znow madowka...

Tu nie ma 2.5l.

> V6

U nas był (podobnie jak diesel 127KM i benzyna 2.0l 140KM) ale zniknął z oferty.

> 2.5l

> Widze, ze brakuje wam tego 500cm3, albo cx7

Ja bym chciał diesla ok. 200KM. Tylko Kia/Hyundai mają coś takiego. Ostatecznie mogłoby być te 184KM z Chevroleta. Nie chcę żeby auto się rozpędzało 0-100km/h więcej niż 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz hest super promocja na nowego forestera 2.0 xt czyli turbo benzyna z wtryskiem bezpośrednim i

> skrzynia cvt

> Za 150 kPLN masz bogato wyposażone auto z prawdziwym 4x4 i 7s do 100km/h

tylko, ze akurat Forester wypada w tej generacji blado, bardzo bladopanic.gif[...] (i mowi ci ktos kto myslal, ze bedzie zawsze kupowal Subaru)[...]

Wnetrze jest jak ze zuzytego kartonu po mlekupanic.gif[...]

Subaru-Forester-9-625x416.jpg

Brak nawiewu z tyluhmm.gif - chociaz RAV4 tez nie ma, lokalnie u mnie - service za 3 lata - 60k km to $1,784 vs $1,020 za RAV4, CVT nie kazdemu sie podobahmm.gif[...]

A jak juz isc i cos kupic, to poczekac na S-Edition i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja albo się wybredny zrobiłem albo oferta zubożała. [...]

Te wasze Euro cos tam zabijaja wszystkozlosnik.gif[..]

Highlander/Kluger by ci stuknalzlosnik.gif - 200kW, i wielkosci BMW X5 - u mnie za 113,848.64 PLN kupiszzlosnik.gif, albo Ford Territoryhmm.gif[...]

Aaa, Sorento ma przeciez V6 (u mnie akurat w wersji bzaowej FWDhahaha.gif), a 4WD masz Dieselpad.gif[...]

Akurat AWD +V6 nie maspineyes.gif[...]

kia_sorento_2013_tim_back.jpg

[...]

> Nie w CRV. Chyba tylko Accord ma ten silnik.

2.4l 140kW i 222Nm, 5 s autohmm.gif - zona.gif idzie sie przejechac, zobaczymy[...]

> U nas Internet twierdzi, że można sobie kupić.

w 2012 przestali klepac, zastapione przez CX-5hmm.gif, mimo, ze CX-7 jest wieksze na zewnatrz, CX-5 ma wieksze wnetrzehmm.gif

Wiec moze jakies z 2012 sie w EU znajda, u mnie przestali sprzedawac, ale widze, ze dealerzy maja jakies niedobitki[...]

> Jest, ale wymieniałem tu najmocniejsze silniki. [...]

ok.gif

> Podobnie w niektórych autach wyżej - słabszych silników nie wymieniałem.

ok.gif

> Tu nie ma 2.5l.

I dlatego mowie, ze was te 200cm3 zabija, bo w zasadzie jesli 4 cylindry a taka wyglada przyszlosc, to to sie narozsadniejsze wydaje.. Nie kazdy chce suszarka jezdzic z malo pojemnym silnikimehmm.gif[...]

[...] Nie chcę żeby auto się rozpędzało 0-100km/h więcej niż 10 sekund.

I tak ci ikonka_photo2.gif wyslawink.gifzlosnik.gif

andy-davy-gatso-resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz hest super promocja na nowego forestera 2.0 xt czyli turbo benzyna z wtryskiem bezpośrednim i

> skrzynia cvt

> Za 150 kPLN masz bogato wyposażone auto z prawdziwym 4x4 i 7s do 100km/h

Tyle że przy moim użytkowaniu auta (duży przebieg) silnik benzynowy jest ekonomicznie nieuzasadniony.

crazy.gif

PS. Wiem, marudzę trochę. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te wasze Euro cos tam zabijaja wszystko[..]

> Highlander/Kluger by ci stuknal - 200kW, i wielkosci BMW X5 - u mnie za 113,848.64 PLN kupisz, albo

> Ford Territory[...]

Zajrzałem. Wersja która by mi się podobała za $71K Full driveaway.

zlosnik.gif

> Aaa, Sorento ma przeciez V6 (u mnie akurat w wersji bzaowej FWD), a 4WD masz Diesel[...]

> Akurat AWD +V6 nie ma[...]

> [...]

Tyle że u mnie benzynowy silnik generuje ogromne koszty. Gdyby paliwo kosztowało tyle co u Ciebie wziąłbym po prostu Captivę V6 258KM.

cool.gif

> 2.4l 140kW i 222Nm, 5 s auto - idzie sie przejechac, zobaczymy[...]

> w 2012 przestali klepac, zastapione przez CX-5, mimo, ze CX-7 jest wieksze na zewnatrz, CX-5 ma

> wieksze wnetrze

> Wiec moze jakies z 2012 sie w EU znajda, u mnie przestali sprzedawac, ale widze, ze dealerzy maja

> jakies niedobitki[...]

I wciskają je klientom z Europy. zlosnik.gif

> I dlatego mowie, ze was te 200cm3 zabija, bo w zasadzie jesli 4 cylindry a taka wyglada przyszlosc,

> to to sie narozsadniejsze wydaje.. Nie kazdy chce suszarka jezdzic z malo pojemnym

> silnikime[...]

> I tak ci wysla

Ot, co. Głupie uczucie jak Cię pod światłami Yarisy objeżdżają.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Cóż, poczekamy - zobaczymy. Na razie będę sobie tu marudził. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Az popatrzylem na PL www.toy i widze, ze sa dwa Diesel, ,

> Bede w przyszlym tyg na mocowanie extra baku, wiec znow sie przejade, popatrze na halas

> Mazda bije rekordy ale, moze skonczyc w sadzie z paroma mil$$$ , Diesel ma okropne problemy z

> olejem, w zasadzie musisz jezdzic co 1-3 k km na wymiane, niektorzy wyslali juz prawnikow do

> Mazda i sprawa moze trafic do sadu, ale jakos cicho jest, wiec wyglada, ze Mazda sie dogaduje

> za drzwiami,,

> Mozliwe, ze to tylko lokalny problem, temperatura, ale Mazda pracuje nad zmiana konstrukcji Diesel.

> I to asap.

U nas diesel nie wchodzi w grę.

> 2.0l jest mulowaty, od MY13.5 zostal zastapiony przez 2.5l, ten sam co w Mazda 6, tylko wersja

U nas nie będzie frown.gif Jeździłem tym dziś. 2.0AT 4wd. Z dynamiką

nie ma takiego dramatu jak w Rav4. Skrzynia działa bardzo

fajnie. Zawieszenie prowadzenie - rewelacja. Tylko to mniejsze

jest niż Rav4. Nie za małe, ale mniejsze.

Stanąłem 2 kołami na lodzie, dwoma na asfalcie, auto poszło jak z czarnego. Fajnie smile.gif

> bieda FWD ma teraz 2.0l...

> Gdyby nie te dwie rzeczy, to kazdy mowi, ze auto idealne. . U mnie service ciut drozszy na 60,000

> km - Toyota $1,020 vs $2,124 za Mazda

> Ale jest jeszcze CrV , Forester, Tiguan

Tiguan - no jakoś nie wiem, te tsi, dsg, brzmi mi to kłopotliwie smile.gif

CRV - do sprawdzenia, Forester żonie się nie podoba, poza tym

słyszałem wiele złego o subaru import polska (analny stosunek

do klienta, nie chciałbym przez to ponownie przechodzić w razie

jakiegoś problemu [jak to było z citroenem] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas diesel nie wchodzi w grę.

osobiste preferencje?hmm.gif

> U nas nie będzie Jeździłem tym dziś. 2.0AT 4wd. Z dynamiką

> nie ma takiego dramatu jak w Rav4. Skrzynia działa bardzo

> fajnie. Zawieszenie prowadzenie - rewelacja. Tylko to mniejsze

hmm.gif To jest ciekawe, bo wszyscy, incl Mazda mowia "CX-5 jest wieksze w srodku niz CX-7old.gifadmin.gif". a ja po prostu tez tego nie widze. Mnie sie to bardziej kojarzy z BMW X1001.gif[...]

> jest niż Rav4. Nie za małe, ale mniejsze.

Bagaznik na pewno RAV4 ma wiekszy, chociazhmm.gif - tez zalezy, w EU chyba wam dojazdowke daja...niewiem.gif[...], z pelnym kolem - a takie u mnie lokalny dealer tylko zamowil - bagaznik traci i to duzo. Jest wybrzuszenie... wiec Mazda bedzie miala podobny wymiar. Pozostaje miejsce dla , tu ksztalty RAV4 drive.gifmnie sie podobajaspineyes.gif[...][...]

Zalezy na jakim etapie zycia jestes (piaskownica.gif lub brak), ale CX5 ma dosc mala ilosc na nogi z tyluhmm.gif, z drugiej storny bagaznik jest nizej niz w RAV4, latwiej cos zaladowac001.gif[...]. Nie podoba mi sie brak air vents z tylunono.gif - bedzie walka z piaskownica.gif - jak cieplo/zimno ma byc z przodupad.gif[...]

> Stanąłem 2 kołami na lodzie, dwoma na asfalcie, auto poszło jak z czarnego.

ok.gif z tym, ze Mazda przekazuje wszystko na przod, a tyl tylko "kiedy wykryje" ze kola nie trzymajahmm.gif. RAV4 - masz "lock" i dystrybucje 50-50 miedzy przod i tylhmm.gif

Minus, nie mozesz wylaczyc stability contorl ani tu, ani tu[...]

Fajnie

> Tiguan - no jakoś nie wiem, te tsi, dsg, brzmi mi to kłopotliwie

hahaha.gif - wiem

> CRV - do sprawdzenia, Forester żonie się nie podoba, poza tym

> słyszałem wiele złego o subaru import polska (analny stosunek

[...]

zona.gif idzie drive.gif CR-V w tym tygodniu, moze sie przejde i porownamy wrazeniewink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajrzałem. Wersja która by mi się podobała za $71K Full driveaway.

Przeraziles mniepanic.gifpanic.gifpanic.gif, na tyle, ze o 11 w nocy patrzylem na configurator zlosnik.gif. Ford za taka $$$ nie istniejezlosnik.gif[...]

Ten $71k - drive away - to zazwyczaj $56,900 drive away u dealerahmm.gif - dlatego, ze od $57 k juz jest extra podatekzlosnik.gif stanowy. Popatrzylem na stock u dealer-ow i np auta z Luty/Marzec produkcji sa po $63k, styczen juz $56k, to wyglada przerazajaco jak w config wychodzi $71khahaha.gifhahaha.gif[...]

.... za Territory

territory_titaniumdiesel_tile.jpg

wpf_territorydieseltitanium_deal_specialshome.jpg

> Tyle że u mnie benzynowy silnik generuje ogromne koszty. Gdyby paliwo kosztowało tyle co u Ciebie

> wziąłbym po prostu Captivę V6 258KM.

Roznica sie robi coraz mniejsza, wczoraj placilem $1.37 za 1l/91 - czyli co hmm.gif 4.52001 PLN

> I wciskają je klientom z Europy.

Pewnie gdzies pare zostalozlosnik.gif, odkurzy sie ...zlosnik.gif[...]

> Ot, co. Głupie uczucie jak Cię pod światłami Yarisy objeżdżają.

hahaha.gif

> Cóż, poczekamy - zobaczymy. Na razie będę sobie tu marudził.

To jest nas dwochzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiste preferencje?

Małe przebiegi. mulher.gif tu pojedzie 5km, tam 3km, czasem do sklepu 100m zlosnik.gif

Diesel by się nie sprawdził czacha.gif

> To jest ciekawe, bo wszyscy, incl Mazda mowia "CX-5 jest wieksze w srodku niz CX-7". a ja po

> prostu tez tego nie widze. Mnie sie to bardziej kojarzy z BMW X1[...]

A cx-7 też za wielkie nie było.

> Bagaznik na pewno RAV4 ma wiekszy, chociaz - tez zalezy, w EU chyba wam dojazdowke daja...[...], z

> pelnym kolem - a takie u mnie lokalny dealer tylko zamowil - bagaznik traci i to duzo. Jest

> wybrzuszenie... wiec Mazda bedzie miala podobny wymiar. Pozostaje miejsce dla , tu ksztalty

> RAV4 mnie sie podobaja[...][...]

> Zalezy na jakim etapie zycia jestes ( lub brak), ale CX5 ma dosc mala ilosc na nogi z tylu, z

> drugiej storny bagaznik jest nizej niz w RAV4, latwiej cos zaladowac[...]. Nie podoba mi sie

'Niestety' piaskownica.gif więc miejsce potrzebne, niby mamy jeszcze moje 6 kombi, ale nowe też ma byc duże

> brak air vents z tylu - bedzie walka z - jak cieplo/zimno ma byc z przodu[...]

> z tym, ze Mazda przekazuje wszystko na przod, a tyl tylko "kiedy wykryje" ze kola nie trzymaja.

Rav też dołącza.

> RAV4 - masz "lock" i dystrybucje 50-50 miedzy przod i tyl

> Minus, nie mozesz wylaczyc stability contorl ani tu, ani tu[...]

No nie wiem, nie pytałem, ale w każdej mazdzie można było do tej pory. W tygodniu biorę ją na kilka godzin, to dokładnie sprawdzę.

> Fajnie

> - wiem

> [...]

> idzie CR-V w tym tygodniu, moze sie przejde i porownamy wrazenie[...]

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.