Skocz do zawartości

Odholowanie auta, brak DR, co dalej


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem świadkiem odholowania auta parkującego na kopercie dla inwalidy. Holownik wezwali strażnicy miejscy, cała akcja wliczając ładowanie auta na wózki trawała może 10 minut (byłem pod wrażeniem sprawnosci holownika i stanowczości strażników ok.gif). Później opowiadałem o sytuacji bratu, a ten opowiedział mi przypadek swojej znajomej - niestety nie znał zakończenia sprawy, a mnie to ciekawi. Co więc w sytuacji - zaparkowane nieprawidłowo auto zostaje odholowane. Aby je odebrać, trzeba przedstawić DR. Jednak jakiś czas temu DR został zatrzymany przez policję za brak aktualnych badań technicznych. Wypisane pokwitowanie zostało zagubione....czyli nie mamy nic zlosnik.gif. DR możemy odebrać z WK po zrobieniu badania technicznego....ale żeby je wykonać musimy mieć...auto, ktore stoi na parkingu depozytowym zlosnik.gif. I kólko się zamyka, bo nie możemy go odebrać bez DR hehe.gif.

Co w takim przypadku?? hmm.gif pomijam już rosnące koszta parkowania, gdy sytuacja się przedłuża, a nasze auto jest warte czapkę śliwek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak zgubisz DR to musisz pokazać samochód żeby mieć nowy ? Najpewniej potrzebna jest wycieczka

> do komunikacyjnego po nowe zaświadczenie...

jakie zaświadczenie? W WK to jest przeslany przez policję DR...ale go Ci nie oddadzą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie zaświadczenie? W WK to jest przeslany przez policję DR...ale go Ci nie oddadzą

W tej sytuacji na pewno wystawią jakieś zaświadczenie o własności pojazdu. Trza się przejść do wk i dowiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szlag .

> To może umowa kupna/faktura? Tę ma każdy .

Poprzedni wlasciciel tez moze miec umowe kupna, a wlascicielem juz nie jest.

Poza tym jak juz ktos zgubil pokwitowanie zabrania DR, rownie dobrze po zarejestrowaniu mogl zapodziac umowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzedni wlasciciel tez moze miec umowe kupna, a wlascicielem juz nie jest.

> Poza tym jak juz ktos zgubil pokwitowanie zabrania DR, rownie dobrze po zarejestrowaniu mogl

> zapodziac umowe.

Nie za duży zbieg okoliczności? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz pytanie, czy wydadzą auto na podstawie umowy K-S - wiesz...sam możesz sobie ją napisać na

> auto sąsiada

Każdy ma decyzję o zarejestrowaniu auta. Są tam takie dane: imię i nazwisko właściciela oraz nr rejestracyjny. Może to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.