Skocz do zawartości

Kanary 2013


rallyrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny rajd - może Robertowi bardzo podpasować, asfaltowy, kręty, po górach i pagórkach - czyli coś co chyba Robert lubi i mu świetnie to wychodzi.

To parę info o samym rajdzie:

2 etapy, 14 odcinków. 246 km OSów, całkowity dystans 743 km.

To co widać na filmiku powyżej, to dzisiejsze zapoznanie z trasą, jutro kolejna część, a w czwartek odcinek testowy. Start I etapu w piątek o 7ej, koniec o 19:49. Etap składa się z ośmiu odcinków (najpierw dwie pętle na trzech odcinkach, a pod koniec dnia dwa kolejne odcinki). II etap w sobotę od 9 do 17:53. Drugi etap skłąda się z 6 OS (2-krotny przejazd trzech odcników).

Być może niektórzy z was pamiętają ten rajd pod inną nazwą - kiedyś występował pod nazwą po porstu El Corte Ingles. W 1997 r. , od tego rajdu Hołowczyc zajmując 6 miejsce, zaczął zbierać punkty, dzieki którym został mistrzem Europy 1997.

I na koniec ciekawostka - na stronie rajdu jest ankieta "Jak uważasz- kto wygra 37 rajd Wysp Kanaryjksich" - zdecydowanie prowadzi Robert KUbica mając 47% głosów (drugi - Jan Kopecky ma 33%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> testy:

na tym filmie widać kilka rzeczy:

-piękne zakręty cool.gif

-troszkę coś za szybkie tempo jak na zapoznanie icon_eek.gif Większość jedzie na 90%. W PL to by chyba nie przeszło... przynajmniej oficjalnie w dniu zapoznania grinser006.gif

-gigantyczna przewaga WRC nad resztą aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co widać na filmiku powyżej, to dzisiejsze zapoznanie z trasą,

To co widać na filmiku powyżej to testy czyli przejazdy rajdówką po zamkniętym odcinku drogi! Oficjalny odcinek testowy jest jutro, a to po prostu zawodnicy zorganizowali sobie kawałek zamkniętej drogi na której mogli potrenować i przetestować samochody. Zapoznanie z trasą odbywa się cywilnymi autami i w normalnym ruchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapoznanie z trasą

> odbywa się cywilnymi autami i w normalnym ruchu!

No fakt : mlot.gif Tak mi to trochę dziwnie wyglądało, że tak szybko idzie to zapoznanie i w dodatku rajdówkami. Myślałem, że to jakiś nowy zwyczaj w tym roku w ERC i połączyłem te filmiki z faktem, że w harmonogramie mieli zapoznanie z trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież nowe S2000 (1,6T) to RRC - różnica zależy od tego jak producent to nazwie.

s2000 bylo pomyslane jako klasa dla producentow nie majacych w swej ofercie napedu 4x4 a chcacych zbudowac takie auto

2 litrowy atmosferyczny motor ale skrzynia i przeniesienie napedu tylko od wybranych dostawcow

rrc to downgread z wrc 1.6 litra turbo ale poobcinany pakiet "aero" nie wiem jak z dostawcami poszczegolnych podzespolow ale chyba nie ma tam takich ograniczen jak w s2000

na papierze maja to byc auta mogace ze soba rywalizowac na podobnym poziomie ale iles tam mozliwosci homologacyjnych zostalo juz pewnie wyczerpanych w przypadku s2000 a rrc to wlasciwie pierwsze kroki.

pozostaje jeszcze kwestia klasy R5 ktora tez powinna byc na podobnym poziomie choc jak widac po miskach i subaru ze jednak nie do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> homologacyjnie to bardzo podobne sprzety roznica chyba tylko w silniku 2 litrowy atmosferyk vs.

> 1.6l turbawka mocowo na podobnym poziomie moment pewnie na korzysc rrc

No właśnie tak się zastanawiam- Kopecky jedzie S2000, Kubica RRC. Czy przypadkiem Kubica nie ma trochę szybszego auta? RRC to już taki prawie WRC, S2000 jednak do WRC daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RRC to już taki prawie WRC, S2000 jednak do WRC daleko.

Teoretycznie tak, ale jednak większośc kierowców którzy wystartowali już gdzieś takim samochodem twierdziło, że S2000 są sporo szybsze od RRC. Ta klasa dopiero się rozwija i pewnie za jakiś czas będzie szybsza i bardziej konkurencyjna ale w tej chwili chyba do końca tak nie jest. Jak 2 lata temu Sołek zaprezentował na Rzeszowskim Fiestę RRC (światowy debiut tego auta) to no oko było widać że auto jak chodzi o silnik to zbyt szybkie nie jest, ale to było troche czasu temu więc teraz na pewno jest już dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 litrowy atmosferyczny motor ale skrzynia i przeniesienie napedu tylko od wybranych dostawcow

Ale to dotyczy "starego" s2000 - aktualne s2000 to 1,6T.

> mozliwosci homologacyjnych zostalo juz pewnie wyczerpanych w przypadku s2000 a rrc to wlasciwie pierwsze kroki.

Wszystkie nowe s2000 to to samo co RRC.

Nie wiem jak długo będą mogły jeździć "stare" s2000 - ale nie będą rozwijane, czyli nawet jak aktualnie mają przewagę, to pewno szybko ją stracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystartowali. Można śledzić live timing

Grubo yikes.gif

Quote:

Rewelacyjny czas Kubicy na OS 1! Polski kierowca pokonał Kopecky'ego o ponad 11 sekund! "O mój Boże, czy to prawidłowy czas? Niesamowite?!" - mówił zaskoczony dziennikarz relacjonujący poczynania kierowców za pośrednictwem oficjalnego radia rajdu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grubo

> Quote:

> Rewelacyjny czas Kubicy na OS 1! Polski kierowca pokonał Kopecky'ego o ponad 11 sekund! "O mój

> Boże, czy to prawidłowy czas? Niesamowite?!" - mówił zaskoczony dziennikarz relacjonujący

> poczynania kierowców za pośrednictwem oficjalnego radia rajdu

Ano. A do tego Robert narzekał na dobór opon zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... przecież to rajd ERC, więc wurce nie jadą - co najwyżej RRC/S2000 ....

hmm.gif

usłyszałem turbo, zobaczyłem 4x4 i od razu WRC mi w głowie zaświtało.

Nie mogę się przyzwyczaić do tych nowych klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że jedynie musi dojechać - bo jedyne co go może powstrzymać, to jakieś przegięcie.

Ja myślę, że on tam jest jednak na treningu i będzie jechał na tyle na ile ma założone. Bez względu na konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli założył szutrówki

smile.gif

Wypowiedzi po OS2:

Kubica: Bardzo trudny oes. Mgła i bardzo mokro. Mamy miękki slicki, jechaliśmy ostrożnie. Wszystko jak na razie dobrze.

Kopecky: Mgła przez cały czas, katastrofa. Przyczepność fatalna, miałem ogromną podsterowność z pośrednimi slickami z przodu.

Breen: Jest bardzo, bardzo ciężko. Mam pośrednie i twarde slicki, do tego nic nie widzę. Jest mgła i dużo wody. Następny odcinek ma być suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę, że on tam jest jednak na treningu i będzie jechał na tyle na ile ma założone.

Oby - nie musi jechać na 100% żeby to wygrać.

Oby nie powtórzył du Var, gdzie mógł wygrać jadąc tyłem, a przegiął.

Może być z nim paradoks - że inni trenują, żeby jechać szybciej, a on będzie musiał trenować żeby jechać wolniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oby - nie musi jechać na 100% żeby to wygrać.

> Oby nie powtórzył du Var, gdzie mógł wygrać jadąc tyłem, a przegiął.

to nie było przegięcie tylko błąd pilota.

Równie dobrze mogło się zdarzyć na treningu czy w momencie kiedy by mocno przegrywał i jechał "o pietruszkę".

> Może być z nim paradoks - że inni trenują, żeby jechać szybciej, a on będzie musiał trenować żeby

> jechać wolniej

Mam wrażenie, że on nie jedzie na 100% wink.gif

Nie śmiem oczywiście porównywać siebie czy innych KJS-owych amatorów do Pana Roberta, ale zauważyłem, że więcej głupich błędów się popełnia jadąc na 90% możliwości bo człowiek się rozluźnia.

Oczywiście pewnie tak doświadczony kierowca ma to wytrenowane "troszkę" lepiej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie było przegięcie tylko błąd pilota.

Co nie zmienia faktu, że agresor jest straszny i w paru drobniejszych rajdach zdarzyło się mu ich nie skończyć, mimo że miał dużą przewagę.

Myślę, że jak będzie kończył, to będzie wygrywał - więc trzeba mu i sobie życzyć, żeby dojeżdżał do mety, o miejsce wtedy można być spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co nie zmienia faktu, że agresor jest straszny i w paru drobniejszych rajdach zdarzyło się mu ich

> nie skończyć, mimo że miał dużą przewagę.

> Myślę, że jak będzie kończył, to będzie wygrywał - więc trzeba mu i sobie życzyć, żeby dojeżdżał do

> mety, o miejsce wtedy można być spokojnym.

kolejny odcinek dla Roberta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.