Skocz do zawartości

Jakie trendy w zmywarkach?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

> Bo nie wiem czy kupić taką na androidzie czy windowsie?

> A tak poważnie- co teraz jest "trendy" w zmywarkach? jak kupowałem poprzednią 18 lat temu to był

> przepływowy ogrzewacz wody

> Że co? ... nie ten dział? ... Nie znalazłem odpowiedniejszego.

teraz trendy jest ile "kWh" na cykli i ile " l " wody na cykl smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Czyli inaczej- ile jest "plusów" dodanych za literkami "A".

Niezupełnie - to się nie przekłada wprost na jakość zmywarki. Sam szukam czegoś o szerokości 45 cm, ale dobrze myjącego. Z pralkami już było śmiesznie - A++, a trzeba często dorzucić ekstra płukanie, czy dodatkową wodę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o to w czym się teraz producenci prześcigają i jakie teksty sadzą sprzedawcy w

> sklepach. Tak jakby nic innego poza zużyciem prądu i wody nie miało już znaczenia...

Sprzedawcy "sadzą" dowolne teksty - w zależności od klienta (no i inteligencji sprzedawcy). Producenci różne rzeczy wymyślają oprócz klas A+++(+). A to jakaś inteligencja, a to elastyczność rozłożenia koszy/naczyń itd. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie mam. Ale czasami mi brakuje.

> Aczkolwiek i tak najczęściej włączam i wychodzę z domu...

Pierdylion programów, mycie jednego kosza, opóźnienie startu. Na co to wszystkie kiedy pełna zmywarka pracuje codziennie na najdokładniejszym programie. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierdylion programów, mycie jednego kosza, opóźnienie startu. Na co to wszystkie kiedy pełna

> zmywarka pracuje codziennie na najdokładniejszym programie.

Wiesz, moja ma jedno pokrętło i przycisk START, a pokrętło ma trzy pozycje... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Czyli inaczej- ile jest "plusów" dodanych za literkami "A".

to nie takie oczywiste

niedawno szukalem pralki i jaki bylem zdziwiony jak sie okazywalo ze producent "X" ma A+++ a producent "Y" ma A+ a jak popatrzysz w specyfikacje dokladnie to okazuje sie ze ten producent Y mniej zje pradu i wody smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezupełnie - to się nie przekłada wprost na jakość zmywarki. Sam szukam czegoś o szerokości 45 cm,

> ale dobrze myjącego. Z pralkami już było śmiesznie - A++, a trzeba często dorzucić ekstra

> płukanie, czy dodatkową wodę

a... a to jest przyklad na przedawkowanie srodka pioracego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o to w czym się teraz producenci prześcigają i jakie teksty sadzą sprzedawcy w

> sklepach. Tak jakby nic innego poza zużyciem prądu i wody nie miało już znaczenia...

teksty sprzedawcow zaleza od dwoch rzeczy - od marzy na produkcie oraz od czasu zalegania w magazynie

w obu przypadkach im wyzsza wartosc tej zmiennej tym bardziej bedzie polecany dany produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być cicha. Tylko tyle.

zgadza się, dodam (bo nie wiem czy wszystkie to już mają), żeby miała opcję na tabletki 3w1, aqua stop tez może być przydatne, i rzeczywiście opóźnienie włączenia, ale niekoniecznie.

Reszta to pic na wodę fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam. Nigdy nie użyłem. Podobnie jak w pralce.

a ja sie nauczylem smile.gif

ustawia sie pralke czy zmywarke tak by skonczyla mniej wiecej w chwili gdy wraca sie do domu

szczegolnie w praniu to wygodne bo puscic rano i wyjac po powrocie to pranie czesto gesto jest za bardzo przeschniete (moja pralka bardzo mocno i efektywnie odwirowuje- 1600 obr/min) natomiast puscic dopiero po powrocie z pracy to zanim skonczy to sie nieraz dosyc pozna pora robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza się, dodam (bo nie wiem czy wszystkie to już mają), żeby miała opcję na tabletki 3w1, aqua

> stop tez może być przydatne, i rzeczywiście opóźnienie włączenia, ale niekoniecznie.

> Reszta to pic na wodę fotomontaż.

nawet jak nie maja napisane ze jest opcja 3w1 to i tak ma te opcje - nie sypiesz soli i nablyszczacza nie lejesz - co najwyzej bedzie sie swiecilo ze brak i nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam. Nigdy nie użyłem. Podobnie jak w pralce.

Pewnie masz jedną taryfę, gdy ktoś ma dwie taryfy to ma sens, nocne pranie czy zmywanie wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet jak nie maja napisane ze jest opcja 3w1 to i tak ma te opcje - nie sypiesz soli i

> nablyszczacza nie lejesz - co najwyzej bedzie sie swiecilo ze brak i nic poza tym

wiem, bo tak własnie teraz mam, ale (może) jesli jest taka opcja to zmywarka wie czym myje i może inaczej pracę dobierać (tak se gdybam oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie takie oczywiste

> niedawno szukalem pralki i jaki bylem zdziwiony jak sie okazywalo ze producent "X" ma A+++ a

> producent "Y" ma A+ a jak popatrzysz w specyfikacje dokladnie to okazuje sie ze ten producent

> Y mniej zje pradu i wody

tez to zauwyżyłem - jestm na etapie wyboru nowej pralki (potrzerbuje jednak z suszarką) i zawęziłem poszukiwania do candy i lg. Obydwa rozpatrywane modele mają takie samo zuzycie energii i wody na cykl a w katalogach jedna jest klasa A a druga D. Z tym ze przy pierwszej to A dotyczy prania a w drugim D dotyczy suszenia. Działy handlowe obydwu firm mają inne podejscie do tematu po prostu zlosnik.gif

Zdecyduję sie jednak na LG ze względu na rozbieralny bęben i "rodzimą produkcję" (bo LG chyba robione jest w Polsce? hmm.gif ) ok.gif pomimo ze od 7 lat mam candy i działa bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie wiem czy kupić taką na androidzie czy windowsie?

> A tak poważnie- co teraz jest "trendy" w zmywarkach? jak kupowałem poprzednią 18 lat temu to był

> przepływowy ogrzewacz wody

> Że co? ... nie ten dział? ... Nie znalazłem odpowiedniejszego.

Ja kupiłem taką:

Siemens

Jak pracuje nie słychać jej prawie w ogóle.

W chwili obecnej nie mam do niej najmniejszych zastrzeżeń.

No, może jedno... Beznadziejny kolor podświetlenia ekranu i diodki, czyt. pomarańczowy... Bardziej by mi pasowało białe podświetlenie, ew. zielone grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, bo tak własnie teraz mam, ale (może) jesli jest taka opcja to zmywarka wie czym myje i może

> inaczej pracę dobierać (tak se gdybam oczywiście)

moze i jest ale w sumie nigdy nie zwracalem uwagi na taka opcje i nie bralem jej pod uwage przy wyborze - bajer ale jak dla mnie zbedny i pomijalny przy dokonywaniu wyboru smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez to zauwyżyłem - jestm na etapie wyboru nowej pralki (potrzerbuje jednak z suszarką)

osoboscie nie bralem pod uwage pralko/suszarki ze wzgledu na masakryczne zuzycie pradu i skoncetrowalem sie na programach dostepnych oraz mozliwosci modyfikowania programow oraz oczywiscie na kwestii zuzycie pradu i wody i wybor padl na beko

za rozsadne pieniadze wyszla mi pralka bardzo oszczedna a do tego jak sie okazalo doskonale odwirowujaca pranie i doskonale pioraca nawet w cyklach najbardziej oszczednych

sam jestem bardzo mile zaskoczony

jedyny minus byl z zakupem bo model jaki upatrzylem byl ciezko dostepny i mialem wydluzony niemalze do miesiaca czas oczekiwania na ten konkretny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się - to był przykład niedopierania przez pralkę rzeczy na minimalistycznych programach.

bo... minimalistyczne programy sa do rzeczy bardziej do odswiezenia a nie do uprania

podobny problem czasami mialem w hooverze - zmniejszenie ilosci srodka pioracego (dokladnie przejscie na koncentraty) problem rozwiazalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo... minimalistyczne programy sa do rzeczy bardziej do odswiezenia a nie do uprania

Chyba się nie rozumiemy - minimalistyczny program to nie ten na 10 minut, tylko taki, co to jest super energooszczędny i napiszą A++++. Na odświeżanie to młody wkłada nieużywany strój z siłowni wink.gif

Gorzej, jak np. wrócą z koncertu hehe.gif

> podobny problem czasami mialem w hooverze - zmniejszenie ilosci srodka pioracego (dokladnie

> przejscie na koncentraty) problem rozwiazalo

Litości - pralka nie dopiera i rozwiązaniem problemu ma być zmniejszenie ilości środka piorącego?

Koncentratów to ja od dawna używam i nie są przedawkowane - od jakiegoś czasu jest dzika pogoń za pokazaniem się w kolejnej "klasie energetycznej". To coś jak ze spalaniem deklarowanym przez producentów pojazdów - jest idealne wg warunków laboratoryjnych, a rzeczywistość wygląda trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Litości - pralka nie dopiera i rozwiązaniem problemu ma być zmniejszenie ilości środka piorącego?

o zgrozo.... ale tak

mala ilosc wody wymusza dokladne (ze wskazaniem na nie przedawkowywanie) dozowanie srodka pioracego bo jak za duzo to bedzie mu trudniej sie rozpuscic i trudniej bedzie go wyplukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o zgrozo.... ale tak

O zgrozo - chyba jednak nie zrozumiałeś, nie doczytałeś, nadinterpretowałeś...

> mala ilosc wody wymusza dokladne (ze wskazaniem na nie przedawkowywanie) dozowanie srodka pioracego

> bo jak za duzo to bedzie mu trudniej sie rozpuscic i trudniej bedzie go wyplukac

Przecież pisałem., że dozowanie jest takie jak trzeba i przedawkowanie nie występuje - problemem nie jest niedopłukane pranie, tylko niedoprane. Tego zmniejszaniem ilości środka piorącego się nie poprawi - nawet przy stosowaniu płynu do prania. Zresztą nawet w instrukcji jest napisane, że w przypadku itd. "może zaistnieć potrzeba użycia dodatkowych opcji...". Później przy porównaniu faktycznego zużycia wychodzi, że pralka z jednym plusem mniej (albo z dwoma) pierze lepiej i taniej w ogólnym rozrachunku. Już nie wspomnę o wpływie samej wody na teoretyczne założenia producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.