Skocz do zawartości

Co sądzicie o takim gadżecie do samochodu?


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

> Zwykłe termometry są w supermarketach ponizej 20zł.

> A jeśli chciałbyś sam woltomierz to może wystarczy to

> Zawsze można odłączyć i schoać w domu

Do tego wskaźnik poziomu ładowania kolejne 20zł, i wskaźnik temperatury zewnętrznej kolejne 20zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na DX wyjdzie z 10zł taniej, więc jeśli potrzebujesz coś takiego to cena na allegro jest ok.

Przeznaczeniem ma być BIS, w którym nie ma właśnie ani zegarka, ani wskaźników temperatury. Ładowanie traktuje jako dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś prawie identycznego, tylko bez pomiaru ładowania. Na jednej baterii włączone non-stop działa blisko rok, a ułatwienie z montażem jest bardzo duże.

Jeśli mierzone napięcie ma się nie zmieniać w rytm pracy wycieraczek, czy po prostu ma wskazywać napięcie akumulatora, to trzeba się z tym wpiąć możliwie blisko aku, a nie "skądkolwiek".

Poza tym, podobne termometry można kupić znacznie taniej w hipermarketach, trzeba tylko szukać okazji, bo raz to kosztuje 30zł, a niekiedy wyprzedają za 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używam czegoś prawie identycznego, tylko bez pomiaru ładowania. Na jednej baterii włączone

> non-stop działa blisko rok, a ułatwienie z montażem jest bardzo duże.

> Jeśli mierzone napięcie ma się nie zmieniać w rytm pracy wycieraczek, czy po prostu ma wskazywać

> napięcie akumulatora, to trzeba się z tym wpiąć możliwie blisko aku, a nie "skądkolwiek".

Tak podejrzewałem i biorę na to poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Link do allegro

> Warto nabyć w tej cenie?

mam, używam, chwalę sobie, kilka uwag:

1) jak jużpisali, bezpośrednio z China wychodzi sporo taniej (jak sie zepsuje nie żal tak bardzo) zlosnik.gif

2) czujnik temp zewnętrznej ma cieniuuuuuuutenienienieńkie kabelki, jak robiłem przedłużkę to cieżko było zesztukować

3) czujnik wewnętrznej jest wewnątrz urządzenia, zamontowałem sobie to w daszku nad zegarami (CC) i pokazuje mi brednie, bo panuje tam nieco inny mikroklimat niż w aucie ogólnie, szczególnie w nasłonecznione dni, ale dla mnie to najmniej istotna informacja z podawanych

4) ze zasilania 12V bierze toto tylko podświetlenie i pomiar V, termometry i godzina są na baterie

podsumowanie: jakbym miał kupić kupiłbym takie samo i jak sie zepsuje, kupie jeszcze raz, termometr o dziwo całkiem dokładny, pomiar napięcia też mi się przydaje

acha, posiada dwa kolory podświetlenia, ja mam ustawiony czerwony i nie jest tak oczojebny jak niebieski, nie za jasny i nie za jaskrawy, obawiałem się kichy ale jest gut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto nabyć w tej cenie?

Odziedziczyłem po poprzednim właścicielu taki, tylko bez wskaźnika ładowania.

Czujnik temp.zewnętrznej jest na przednim zderzaku, wewnętrzny wbudowany w urządzenie.

Pokazuje temp.dość dokładnie. Podświetlenie mam podłączone do dodatkowego rozgałęziacza gniazd przy nogach pasażera, kolor przełączony na pomarańczowy żeby się dobrze komponował z resztą zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka takich chińskich i zawsze po jakimś czasie zaczeły padać. Teraz mam taki - działa juz ponad 2 lata. Tylko obudowę musialem dorobić. Wskazania są czytelne i w dzien i w nocy, zaś w tej chińszczyźnie w nocy kiepsko widac. Nie ma to jak polska porzadna produkcja ok.gif

Czujniki temeratury to nie zwykłe termistory ale scalone programowalne czujniki cyfrowe DS18B20, zapewniające wiekszą dokładnośc pomiaru.

Na Allegro mozna znaleźc tez inne podobne np. taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem czegoś podobnego w Felicji.

Działał bardzo fajnie i według mnie się sprawdzał (chodziło mi głównie o kontrolę napięcia ładowania) dopóki się nie popsuł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.