Skocz do zawartości

Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Cruze nie ma takiej funkcji ??

Bardzo się przyzwyczaiłem do takiej funkcji poprzednio w Kia Ceed i wcześniej w Astrze G (tam chyba to funkcja autoalarmu była).

No i trochę mnie zaskoczyło że obecnie nowe auto może tego nie mieć blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Cruze nie ma takiej funkcji ??

> Bardzo się przyzwyczaiłem do takiej funkcji poprzednio w Kia Ceed i wcześniej w Astrze G (tam chyba

> to funkcja autoalarmu była).

> No i trochę mnie zaskoczyło że obecnie nowe auto może tego nie mieć

mnie tez to zaskoczylo w nowym aveo, mimo ze w instrukcji jest napisane ze jest taka funkcja no.gif jest tylko automatyczne odryglowanie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki

zreszta w instrukcji wiele rzeczy sie nie pokrywa z tym co jest rzeczywiscie w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odryglowanie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki

U mnie nie znalazłem zapisu ani o zamykaniu ani o otwieraniu. Kicha tongue.gif

W Ceedzie po przekroczeniu chyba 15km/h drzwi się ryglowały i nie trzeba było pamiętać. A często na tylnym siedzeniu wożę laptopa więc to dość ważna funkcja tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Cruze nie ma takiej funkcji ??

Nie ma, od blokowania wszystkich drzwi jest przycisk na panelu

i to dla mnie wygodniejsze niż wciskanie rygla w drzwiach kierowcy (co tez działa).

Poza tym jaki sens jest w automatycznym blokowaniu drzwi powyżej 15 km/h tej? icon_eek.gif

Przecież jak ktoś będzie chciał zajumać lapka to zrobi to w czasie postoju np. w korku

a nie podczas pościgu na hulajnodze hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym jaki sens jest w automatycznym blokowaniu drzwi powyżej 15 km/h tej?

> Przecież jak ktoś będzie chciał zajumać lapka to zrobi to w czasie postoju np. w korku

> a nie podczas pościgu na hulajnodze

Więc nie masz pojęcia jak działa ta funkcja facepalm%5B1%5D.gif

Więc lepiej się nie wypowiadać co jest lepsze w przypadku braku znajomości danej rzeczy spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc nie masz pojęcia jak działa ta funkcja

> Więc lepiej się nie wypowiadać co jest lepsze w przypadku braku znajomości danej rzeczy

Niestety prawda. Jak przyrygluje to otworzysz dopiero od wewnątrz, od klamki.

BTW - W 407 miałem to i dezaktywowałem bo mnie wqrzało. Ale co kierowca to opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety prawda. Jak przyrygluje to otworzysz dopiero od wewnątrz, od klamki.

> BTW - W 407 miałem to i dezaktywowałem bo mnie wqrzało. Ale co kierowca to opinia.

Nie wiem jak w innych markach, ale w Kia gdy ruszyłem ponad 15km/h (w przypadku Astry po drugim naciśnięciu hamulca) następowało zaryglowanie drzwi. I drzwi były zamknięte, nieważne czy stałem na światłach czy zwolniałem. Otwierało się albo przyciskiem wszystkie drzwi albo normalnie otwierając klamką dane drzwi.

I dla mnie to super rozwiązanie. Niestety w Cruzie trzeba sobie wyrobić nawyk zamykania drzwi po każdym ruszeniu crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety prawda. Jak przyrygluje to otworzysz dopiero od wewnątrz, od klamki.

> BTW - W 407 miałem to i dezaktywowałem bo mnie wqrzało. Ale co kierowca to opinia.

Kiedyś w Clio żony też to wyłączyłem. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dla mnie to super rozwiązanie. Niestety w Cruzie trzeba sobie wyrobić nawyk zamykania drzwi po

> każdym ruszeniu

Nie da sie tego jakos aktywowac w kompie?

Cruze jest taki "oplowaty", nie wiem jak w Astrze J ale w Astrze H mozna se to bez problemu uaktywnic, wiec moze tu tez sie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Cruze nie ma takiej funkcji ??

> Bardzo się przyzwyczaiłem do takiej funkcji poprzednio w Kia Ceed i wcześniej w Astrze G (tam chyba

> to funkcja autoalarmu była).

> No i trochę mnie zaskoczyło że obecnie nowe auto może tego nie mieć

Na stronie 103 instrukcji od kombi piszą, że jest blokowanie zamków i możliwość ustawienia opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie ??

"Włączenie lub wyłączenie funkcji automatycznego blokowania...."

inna sprawa, że ja mam ściągniętą inną instrukcję. Jest tam więcej opcji. W każdym razie za 3-4 dni sprawdzę na żywca i wtedy będę wiedział na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc nie masz pojęcia jak działa ta funkcja

> Więc lepiej się nie wypowiadać co jest lepsze w przypadku braku znajomości danej rzeczy

Nie wiem jak działa w Kia, ale wiem jak w amerykańskich Cruzakach bo tam ona jest cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Włączenie lub wyłączenie funkcji automatycznego blokowania...."

> inna sprawa, że ja mam ściągniętą inną instrukcję. Jest tam więcej opcji.

I co z tego że jest w instrukcji?

Składane elektrycznie lusterka też są hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co z tego że jest w instrukcji?

> Składane elektrycznie lusterka też są

Dlatego piszę, że nie wiem na pewno i dopiero sprawdzę. Staram się pomóc. Sam nie raz patrzyłem na coś i nie widziałem, aż ktoś mnie "odblokował".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego piszę, że nie wiem na pewno i dopiero sprawdzę. Staram się pomóc. Sam nie raz patrzyłem na

> coś i nie widziałem, aż ktoś mnie "odblokował".

No widzisz, a ja wiedziałem, że w polskich Cruzakach tej funkcji nie ma bo uznano ją za zbędną

więc odpowiedziałem i usłyszałem abym nie pisał o czymś o czym nie mam pojęcia zlosnik.gif

dobre! hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widzisz, a ja wiedziałem, że w polskich Cruzakach tej funkcji nie ma bo uznano ją za zbędną

> więc odpowiedziałem i usłyszałem abym nie pisał o czymś o czym nie mam pojęcia

> dobre!

To jest kacik techniczny. To, ze nie ma tej funkcji to nie znaczy, ze jest niepotrzebna. Osobiscie nie wyobrazam sobie, zeby nowy samochod tego nie mial. Skoro jest w wersji w USA to byc moze da sie to odblokowac w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że instrukcja to zupełnie co innego niż "żywe" auto. Nie miałem czasu aby solidnie pogrzebać w ustawieniach, jednak stwierdzam, że Cruze z naszego rynku nie ma automatycznego ryglowania drzwi. Mi akurat ta funkcja do niczego nie jest potrzebna, jednak rozumiem, że komuś może być i nie pojmuję czemu u nas jest usunięta. W sumie to mnóstwo fajnych opcji nie występuje w menu ustawień pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To jest kacik techniczny. To, ze nie ma tej funkcji to nie znaczy, ze jest niepotrzebna. Osobiscie

> nie wyobrazam sobie, zeby nowy samochod tego nie mial. Skoro jest w wersji w USA to byc moze

> da sie to odblokowac w ASO.

Gdybyś wiedział jak działa ta blokada w amerykańskich Cruzakach to byś nie pisał aby ją przenieśli do Polski icon_rolleyes.gif

Lepiej, że jej nie ma.

I jak wyżej, amerykańce też piszą, że nikt ich na hulajnodze nie goni,

chyba że, w Detroit hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybyś wiedział jak działa ta blokada w amerykańskich Cruzakach to byś nie pisał aby ją przenieśli

> do Polski

> Lepiej, że jej nie ma.

> I jak wyżej, amerykańce też piszą, że nikt ich na hulajnodze nie goni,

> chyba że, w Detroit

facepalm%5B1%5D.gif Szkoda slow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.