Skocz do zawartości

Zakup nowego aveo 1.2 LT+


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Forsuję u brata zakup nowego aveo jako drugie auto w domu. Przeznaczenie to jazda po mieście i niedalekie wypady poza miasto.

Napiszcie mi coś o silniku 1.2, 86 KM zdaje się posiada. Po gwarancji pewnie będzie zagazowany w miarę pokonywania większych przebiegów i pytanie czy ten gaz przyjmie. Czy spalanie jest na poziomie chociaż zbliżonym do tego co podaje producent?

Na horyzoncie jest wersja LT+ w wersji sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Forsuję u brata zakup nowego aveo jako drugie auto w domu. Przeznaczenie to jazda po mieście i

> niedalekie wypady poza miasto.

> Napiszcie mi coś o silniku 1.2, 86 KM zdaje się posiada. Po gwarancji pewnie będzie zagazowany w

> miarę pokonywania większych przebiegów i pytanie czy ten gaz przyjmie. Czy spalanie jest na

> poziomie chociaż zbliżonym do tego co podaje producent?

> Na horyzoncie jest wersja LT+ w wersji sedan.

Jezdzilem takim z wypozyczalni w Grecji!

Jak do miasta to spokojnie daje rade, w trasie z klima juz znaaaaaaacznie gorzej grinser006.gif

Spalanie mialem na poziomie ok 6,5ltr w jezdzie typowo podmiejskiej, ale tez troche gorek.

Ogolnie bylem pozytywnie zaskoczony tym autem ok.gif

Sporo miejsca w srodku jak na takie male auto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Forsuję u brata zakup nowego aveo jako drugie auto w domu. Przeznaczenie to jazda po mieście i

> niedalekie wypady poza miasto.

> Napiszcie mi coś o silniku 1.2, 86 KM zdaje się posiada. Po gwarancji pewnie będzie zagazowany w

> miarę pokonywania większych przebiegów i pytanie czy ten gaz przyjmie. Czy spalanie jest na

> poziomie chociaż zbliżonym do tego co podaje producent?

> Na horyzoncie jest wersja LT+ w wersji sedan.

Powiem tak - auto fajne i do tego w fajnym wypasie za niewielką cenę

Ja co prawda mam silnik 1,4 100 KM ale też jeździłem 1,2 86KM

W spalanie deklarowane przez producenta to bym w życiu nie uwierzył - ja mam 8-9 l w mieście , na trasie w granicach 7 l - myślę że 1,2 spali tak średnio ok. 0,5-1 l mniej

dobrze że wybrałeś LT - ma fajniejsze radio, bluetooth,tempomat i parę więcej pomalowanych rzeczy na karoserii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do pytania... za ile można wyrwać aveo 5d z klimą z wyprzedaży rocznika ?

żonka skasowała clio i na gwałt potrzebna fura.... pomyślałem wiec o chevim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest najtaniej , ale to nie jedzie

hmm cena katalogowa. a co z rabatami i targowaniem ?

Pamiętam ze jak przymierzałem sie do Cruza to od ceny katalogowej spokojnie moglem urwac 8 -9 kpln

na hyundku też ładnie wyrwałem bo 7k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanow sie nad dieslem

> 95KM kupisz za 40 tys

> 75KM kupisz za 37 tys

> najslabsza benzne kupisz za 35 tys a nie jedzie

diesel do miasta i jazdy dom szkoła praca to nieporozumienie

benzyna i tyle

patrząc na testy zderzeniowe to aveo całkiem dobrze wypada... i to mnie zachęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zsotaje 1.2 plus gaz i ekonomiczne turlanie sie

5.3 w miescie możesz sobie wsadzić między bajki....

miałem diesla 1.6 citd w mazdzie złego słowa nie powiem

ale na taka jazde jak uskutecznia moja żona to benzyna jest lepsza i pewniejsza

twoja oszczędność w spalaniu może szybko zostać skonsumowana przez awarie turbo lub zabawę z dpfem.... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 33k PLN za LS 70KM z klimą. Minus ewentualny 1k PLN "lojalki". Jak będzie biały to nawet taniej...

jakie różnice w budowie silnika 1.2 dają takie różnice w mocy ? czy to różne silniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie nieoprozumienie? - jeśli rónica w cenie byłaby o 1/4 albo 1/3, ale tu (o ile te ceny sa

> prawdziwe).

> Wiesz ile benzyna pali w mieście??

> To po pierwsze, a po drugie - przy odsprzedaży diesel ma większą wartość.

miałem diesla mam benzyne i clio też było w benzynie

spalanie mazdy 1.6 109 HP w wawie to 6.3 l - clio na tej samej trasie zonie paliło 7,4

co do odsprzedaży to patrząc na clio bo po wypadku i kasacji clio myślę o zakupie kolejnego to clio dci częściej stoi taniej niż PB. a to dla tego ze diesli jest 4x więcej niż PB na allegro.

Nikt nikogo do benzyny czy diesla nie przekona. Ja miałem i diesla i benzyny i z nowym IXem35 wróciłem do benzyny

diesel jest dla traktorów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są identyczne silniki, moc jest ograniczona programowo.

> Żeby było śmieszniej, obie wersje silnika 1,2 maja ten sam moment 115 Nm

czyli odczuwalnie jeżdżą tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli odczuwalnie jeżdżą tak samo...

Myślę że tak, aczkolwiek wg katalogu słabszy ma ok.1 sek więcej do setki. O ile przy prędkościach typowo miejskich, prawdopodobnie nie będzie widocznych jakichś różnic, to poza miastem obstawiam już widoczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że tak, aczkolwiek wg katalogu słabszy ma ok.1 sek więcej do setki. O ile przy prędkościach

> typowo miejskich, prawdopodobnie nie będzie widocznych jakichś różnic, to poza miastem

> obstawiam już widoczną

ten samochód będzie używany tylko w mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten samochód będzie używany tylko w mieście...

Myślę że do miasta i dla kobiety (chyba coś wspominałeś że dla zony) będzie o.k.

Zawsze możesz umówić sie na jazdę próbną w salonie , tylko że tam z reguły są 1,2 86 KM lub 1,4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że do miasta i dla kobiety (chyba coś wspominałeś że dla zony) będzie o.k.

> Zawsze możesz umówić sie na jazdę próbną w salonie , tylko że tam z reguły są 1,2 86 KM lub 1,4....

zobaczę na początku jakie dadzą mi oferty. Napisałem do kilku salonów gdzie gdy szukałem cruza dostałem dobre rabaty... może na aveo też coś się wyrwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobaczę na początku jakie dadzą mi oferty. Napisałem do kilku salonów gdzie gdy szukałem cruza

> dostałem dobre rabaty... może na aveo też coś się wyrwie

Brat wziął wersję LT+ z 2012 roku, tylko że sedana również dla żony. Jeżeli interesują Ciebie wyprzedaże rocznika to poszukaj jeszcze, można coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem diesla mam benzyne i clio też było w benzynie

> spalanie mazdy 1.6 109 HP w wawie to 6.3 l - clio na tej samej trasie zonie paliło 7,4

> co do odsprzedaży to patrząc na clio bo po wypadku i kasacji clio myślę o zakupie kolejnego to clio

> dci częściej stoi taniej niż PB. a to dla tego ze diesli jest 4x więcej niż PB na allegro.

> Nikt nikogo do benzyny czy diesla nie przekona. Ja miałem i diesla i benzyny i z nowym IXem35

> wróciłem do benzyny

> diesel jest dla traktorów;)

to teraz radzę zamienić samochody z żoną - i dopiero sprawdzić spalanie,

diesele używane to zazwyczaj zajeżdżone strucle - stąd te ceny - ale nowe - właśnie ... chyba cena o czymś świadczy. Dlatego dziwię się że tu jest tak mała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz radzę zamienić samochody z żoną - i dopiero sprawdzić spalanie,

> diesele używane to zazwyczaj zajeżdżone strucle - stąd te ceny - ale nowe - właśnie ... chyba cena

> o czymś świadczy. Dlatego dziwię się że tu jest tak mała różnica.

nie raz to robiłem. w cyklu miejskim jest to porównywalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to poza miastem

> obstawiam już widoczną

Tak, w zakresie obrotów 5-6.5k RPM...

Czyli różnicę zauważysz tylko jak pociągniesz pod czerwone pole. Przez 99.9% czasu jazdy różnica będzie ŻADNA. Można dyskutować czy warto dopłacić za różnicę w wyposażeniu między LS z klimą a LS+ z klimą, ale silnik jest w zasadzie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, w zakresie obrotów 5-6.5k RPM...

> Czyli różnicę zauważysz tylko jak pociągniesz pod czerwone pole. Przez 99.9% czasu jazdy różnica

> będzie ŻADNA. Można dyskutować czy warto dopłacić za różnicę w wyposażeniu między LS z klimą a

> LS+ z klimą, ale silnik jest w zasadzie ten sam.

wielkich różnic w wyposażeniu nie widać miedzy ls a ls+ trzeba sie porwać na lt i wtedy już jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chewrolet odebrany wczoraj. Już jeździłem. Pierwsze wrażenia pozytywne no i jakie to jest duże w środku icon_eek.gif

Jak na 1.2 to spodziewałem się, że będzie gorzej ale jest w porządku, jechaliśmy w 3 osoby. Wyjechaliśmy na autostradę i tak przy 120 km/h robi się jakoś głośno, też tak macie? Jakieś bridgestony ma założone zlosnik.gif

O spalaniu się jeszcze nie wypowiem, bo za wcześnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chewrolet odebrany wczoraj. Już jeździłem. Pierwsze wrażenia pozytywne no i jakie to jest duże w

> środku

jezdze juz prawie 1,5 roku takim sedanem, po przesiadce z lacetti nie odczulem mniejszej ilosci miejsca claps.gif

> Jak na 1.2 to spodziewałem się, że będzie gorzej ale jest w porządku, jechaliśmy w 3 osoby.

ja wybralem diesla, naprawde daje frajde z jazdy, nawet w 4-5 osob przyspiesza dynamicznie

> Wyjechaliśmy na autostradę i tak przy 120 km/h robi się jakoś głośno, też tak macie?

u mnie na letnich oponach jest glosniej niz na zimowych - oryginalne continentale sa sporo glosniejsze od zimowek fuldy

silnik dopiero dokucza przy ~140-150km/h ale kusi na wiecej i zwawo przyspiesza do ... 190km/h grinser006.gif

> Jakieś

> bridgestony ma założone

> O spalaniu się jeszcze nie wypowiem, bo za wcześnie

spalanie mojego diesla to 5,6l/100km z dystansu 31tys km, 80% to Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na letnich oponach jest glosniej niz na zimowych - oryginalne continentale sa sporo

> glosniejsze od zimowek fuldy

coś w tym jest crazy.gif pamietasz dokładnie jaki masz model tych letnich conti ? moje ecocontact3 są bardzo głośne w porównaniu do zimowych fulda kristall montero 3 frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chewrolet odebrany wczoraj. Już jeździłem. Pierwsze wrażenia pozytywne no i jakie to jest duże w

> środku

> Jak na 1.2 to spodziewałem się, że będzie gorzej ale jest w porządku, jechaliśmy w 3 osoby.

> Wyjechaliśmy na autostradę i tak przy 120 km/h robi się jakoś głośno, też tak macie? Jakieś

> bridgestony ma założone

> O spalaniu się jeszcze nie wypowiem, bo za wcześnie

jest glosno jak cholera, to auto jest wyciszone chyba wata, mam bardzo ciche opony dunlop blueresponse i jest glosno, wyciszenie do bani, duza frajda z silnika diesla zchipowanego na 115 km, ogolnie dla wrazliwych uszu nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś w tym jest pamietasz dokładnie jaki masz model tych letnich conti ? moje ecocontact3 są bardzo

> głośne w porównaniu do zimowych fulda kristall montero 3

ja mam opony Continental ContiPremiumContact 2

co prawda sa sporo glosniejsze od zimowek fuldy ale samochod na nich prowadzi sie jak po szynach, bez "plywania"

zauwazylem tez, ze przy temp w okolicach 0st C /tak bylo wczoraj rano/

i predkosci ~120-130km/h opona zaczyna lekko wibrowac, wiec nie jest to opona wielosezonowa jak to w salonie wciskaja

dzisiaj rano bylo ~10st C i takiego efektu juz nie mialem, nawet przy 150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.