Skocz do zawartości

Pytanie o OC


Szary77

Rekomendowane odpowiedzi

Takie mam szybkie pytanie. Czy jeśli mam kilka aut u danego ubezpieczyciela i jeden z nich wyrządzi bardzo niewielką szkodę komuś ( delikatnie ryśnięte drzwi) to czy po zgoszeniu do ubezpieczyciela tracę zniżki z automatu na wszystkie auta moje tam ubezpieczone, czy tylko na ten konkretny?

I ile tej zniżki trace ewentualnie - 10%? więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie mam szybkie pytanie. Czy jeśli mam kilka aut u danego ubezpieczyciela i jeden z nich wyrządzi

> bardzo niewielką szkodę komuś ( delikatnie ryśnięte drzwi) to czy po zgoszeniu do

> ubezpieczyciela tracę zniżki z automatu na wszystkie auta moje tam ubezpieczone, czy tylko na

> ten konkretny?

> I ile tej zniżki trace ewentualnie - 10%? więcej?

W większości TU tracisz zniżki na wszystkie auta - łącznie z tymi, w przypadku których jesteś współwłaścicielem i liczą się Twoje zniżki.

Normalnie spada się o 2 klasy bonus/malus, więc jeżeli miałeś np. 60%, to po szkodzie masz 50%. Wielkość szkody nie ma żadnego znaczenia - możesz komuś urwać lusterko w cinquecento albo zdemolować Ferrari - efekt jest taki sam (byle nie przekroczyć sumy gwarantowanej wink.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W większości TU tracisz zniżki na wszystkie auta - łącznie z tymi, w przypadku których jesteś

> współwłaścicielem i liczą się Twoje zniżki.

> Normalnie spada się o 2 klasy bonus/malus, więc jeżeli miałeś np. 60%, to po szkodzie masz 50%.

> Wielkość szkody nie ma żadnego znaczenia - możesz komuś urwać lusterko w cinquecento albo

> zdemolować Ferrari - efekt jest taki sam (byle nie przekroczyć sumy gwarantowanej ).

Spoko. Teraz mam 70%. W razie gdyby mnie naszło i szkoda kolegi mi się zrobi to jakoś te 10% przeboleję grinser006.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko. Teraz mam 70%. W razie gdyby mnie naszło i szkoda kolegi mi się zrobi to jakoś te 10%

> przeboleję

Pewnie masz ubezpieczenie w Proama bo mowisz o 70% znizki. Zasadniczo nar rynku obowiazuje maks 60% znizki, a nie zawsze traci sie 10% za szkode. Inaczej moze zmniejszyc wysokosc znizki przy pozostaniu u tego samego ubezpieczyciela a inaczej przy przejsciu do innego ZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko. Teraz mam 70%. W razie gdyby mnie naszło i szkoda kolegi mi się zrobi to jakoś te 10%

> przeboleję

Te 70% to pewnie w Proama ??

Więc się nie zdziw jak po szkodzie zobaczysz że masz 50% bo max. zniżki to 60% a Proama "dodaje" te 10% ale nigdzie indziej nie będą na to patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie mam szybkie pytanie. Czy jeśli mam kilka aut u danego ubezpieczyciela i jeden z nich wyrządzi

> bardzo niewielką szkodę komuś ( delikatnie ryśnięte drzwi) to czy po zgoszeniu do

> ubezpieczyciela tracę zniżki z automatu na wszystkie auta moje tam ubezpieczone, czy tylko na

> ten konkretny?

> I ile tej zniżki trace ewentualnie - 10%? więcej?

W obecnej chwili nie ważne czy wszystkie auta masz u tego samego ubezpieczyciela, czy każde gdzie indziej. UFG udostępnia dane "po PESEL'u" prawie on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.