Skocz do zawartości

Czym przykryć zadaszenie na tarasie?


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam takie coś jak na rysunku:

view_7959cnp05re4b2_zoom1_PL.jpgplotland_zoom1.png

Przykryć to trzeba będzie czymś przeźroczystym, ale nie wiem konkretnie jakim produktem. Poradźcie coś, tylko nie piszcie plexa itp, podajcie konkretny model konkretnego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie mam takie coś jak na rysunku:

> Przykryć to trzeba będzie czymś przeźroczystym, ale nie wiem konkretnie jakim produktem. Poradźcie

> coś, tylko nie piszcie plexa itp, podajcie konkretny model konkretnego producenta.

masz racje chcac to czyms przykryc - niby mialem zaimpregnowana wiezbe, a i tak wykrecilo mi te krokwie, ktorych koncowki (jakies pol metra) mialen niczym nieosloniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie mam takie coś jak na rysunku:

> Przykryć to trzeba będzie czymś przeźroczystym, ale nie wiem konkretnie jakim produktem. Poradźcie

> coś, tylko nie piszcie plexa itp, podajcie konkretny model konkretnego producenta.

a chcesz to koniecznie robić ? bo to taki "gadżet" hmm.gif

każdy przeźroczysty materiał będzie się brudził, sam myślałem o przykryciu tarasu czymś takim, ale odpuściłem

u mnie pełny materiał mocno zaciemnił by pokój, stąd pomysł czegoś przeźroczystego

u Ciebie na upartego można zrobić to pełne hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie będzie ale zalety szkła są chyba tego warte.

Te wszystkie płyty warstwowe są tanie ale raz że wygląd mają tandetny a i trwałość też nie najlepsza. Poza tym umycie tego po kilku latach jest praktycznie niemożliwe zlosnik.gif

Pozostaje ameliniowa konstrukcja na krokwie i wypełnienie szybą bezpieczną wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie mam takie coś jak na rysunku:

> Przykryć to trzeba będzie czymś przeźroczystym, ale nie wiem konkretnie jakim produktem. Poradźcie

> coś, tylko nie piszcie plexa itp, podajcie konkretny model konkretnego producenta.

Mam polietylen falisty. Od kilku lat przetrwał gradobicia, obciążenie śniegiem i wiatry.

Jest lekko dymiony, więc przybrudzania się nie widać, poza miejscami zakładów, tam niestety zielony a la mech się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam polietylen falisty. Od kilku lat przetrwał gradobicia, obciążenie śniegiem i wiatry.

> Jest lekko dymiony, więc przybrudzania się nie widać, poza miejscami zakładów, tam niestety zielony

> a la mech się pojawia.

U kolegi niestety nie przetrwał gradobicia. Na szczęście Warta pokryła szkodę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a chcesz to koniecznie robić ? bo to taki "gadżet"

> każdy przeźroczysty materiał będzie się brudził, sam myślałem o przykryciu tarasu czymś takim, ale

> odpuściłem

> u mnie pełny materiał mocno zaciemnił by pokój, stąd pomysł czegoś przeźroczystego

> u Ciebie na upartego można zrobić to pełne

Chcę chronić to drzewo przede wszystkim, brudzi się wszystko więc tego się nie uniknie, a kto wie, może sobie puszczę jakiś winogron albo cuś na to i nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam polietylen falisty. Od kilku lat przetrwał gradobicia, obciążenie śniegiem i wiatry.

> Jest lekko dymiony, więc przybrudzania się nie widać, poza miejscami zakładów, tam niestety zielony

> a la mech się pojawia.

Chyba jestem bardziej za tą opcją, pewno wytrzymałość to będzie kwestia grubości tafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz racje chcac to czyms przykryc - niby mialem zaimpregnowana wiezbe, a i tak wykrecilo mi te

> krokwie, ktorych koncowki (jakies pol metra) mialen niczym nieosloniete.

Przekrycie jest za słabe żeby takie krokwie powstrzymać od wypaczenia. Musiałbyś je mieć na końcach spięte belką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie mam takie coś jak na rysunku:

> Przykryć to trzeba będzie czymś przeźroczystym, ale nie wiem konkretnie jakim produktem. Poradźcie

> coś, tylko nie piszcie plexa itp, podajcie konkretny model konkretnego producenta.

Mam coś podobnego. Przykryłem matami wiklinowymi, o tak:

sgpergola1atm2.jpg

Wygląda milion razy lepiej niż jakieś plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką to ma spełnić funkcję ? Przeciwsłoneczną ? przeciwdeszczową ? Ozdobną ?

Ochronić drewno przed bezpośrednim działaniem pogody i żeby można tam było posiedzieć w upalny dzień w cieniu lekkim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę chronić to drzewo przede wszystkim, brudzi się wszystko więc tego się nie uniknie, a kto wie,

> może sobie puszczę jakiś winogron albo cuś na to i nie będzie widać.

ale możesz to chyba całkiem odpuścić ? więźbę zrobić tylko nad częścią mieszkalną jak po drugiej stronie ?

winobluszcze to jest dopiero brud, miałem i nie polecam no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam polietylen falisty. Od kilku lat przetrwał gradobicia, obciążenie śniegiem i wiatry.

> Jest lekko dymiony, więc przybrudzania się nie widać, poza miejscami zakładów, tam niestety zielony

> a la mech się pojawia.

Nie polietylen a PCW smile.gif

Napewno trwalszy i bardziej wytrzymały będzie PC kanalikowy, lub lity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo płyt komorowych nie dasz na zakład, tylko trzeba stosować listwy łączące z uszczelkami. Z takich

> zrobiłem zadaszenie wejścia do domu.

Zgoda, ale akurat łączniki nie stanowia dużego kosztu w stosunku do ceny za płytę PC kan.

Podobnie jak profile zamykające kanalik.

Do płyt falistych prawidlow powinno się stosować pakiety montażowe, które po zsumowaniu będą podobnym kosztem jak profil łączący.

Ale tak czy siak nie ma co porównywać obu materiałów - PC kanalikowy jest to inna liga i pod względem ceny za m2 płyty jak i w wytrzymałości i możliwościach materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgoda, ale akurat łączniki nie stanowia dużego kosztu w stosunku do ceny za płytę PC kan.

> Podobnie jak profile zamykające kanalik.

Bo i płyta kanalikowa jest sporo droższa od trapezowej. Profile z uszczelkami wcale tanie nie są.

> Do płyt falistych prawidlow powinno się stosować pakiety montażowe, które po zsumowaniu będą

> podobnym kosztem jak profil łączący.

Stosowałem i są znacznie tańsze.

Mówimy nie o kilku metrach kwadratowych, a o kilkudziesięciu. Wtedy widać różnicę.

> Ale tak czy siak nie ma co porównywać obu materiałów - PC kanalikowy jest to inna liga i pod

> względem ceny za m2 płyty jak i w wytrzymałości i możliwościach materiału.

I zastosowań. Kanalikową dałem tam, gdzie "pomieszczenie" miało być szczelne. Trapezową tam, gdzie jest samo zadaszenie i "szczelność" nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem sobie łaty do montażu plexy. To podsumowując z czego ma być ten daszek? Bo raczej skłaniałbym się do kształtów falistych smile.gif PCW? PET?

EDIT

Albo może inaczej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie arkuszy? Grubość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie zakupiłem sobie łaty do montażu plexy. To podsumowując z czego ma być ten daszek? Bo raczej

> skłaniałbym się do kształtów falistych PCW? PET?

Duży mam z lekko dymionego PET trapezowego (na "systemowych" podkładkach i z takimiż uszczelkami śrub) i się któryś rok z rzędu trzyma, u sąsiada identyczny już ponad 10 lat.

Nad gankiem mam z poliwęglanu komorowego, właśnie skończył rok, więc to krótko. Ale zimę przetrzymał i upalne lato.

> EDIT

> Albo może inaczej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie arkuszy? Grubość?

PET w arkuszach są chyba jednej grubości. Zadzwoń i porozmawiaj z ludźmi z Robelitu, byli bardzo pomocni i życzliwi w radach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.