Skocz do zawartości

Pralki o małej szerokości


lordbekon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w temacie pralki.

Mam ja sobie wnękę o szerokości 58cm. Młoteczek i meselek ;-) nie na wiele się zda ponieważ z jednej strony szyb kominowy, którego nie mogę podkuć ( bo nie mój tylko idzie z któregoś mieszkania położonego niżej), z drugiej biała cegła - ściana granicząca z sąsiadem, duże ryzyko rozdupcenia shocked.gif.

Najbardziej by mi odpowiadało kupić pralkę do max szerokości 58 cm. Dopiero jak wyczerpię tą opcję, będę brał pod uwagę młot pneumatyczny i kucie sciany od sąsiada.

Przeszukałem net pod kątem pralek z małą szerokością ale natknąłem się tylko n 3 modele BEKO, ale tylko z 3,5 kg wsadem (mało jak dla mnie). Ładowana od góry też odpada,, bo wnęka będzie zabudowana do góry drzwiami i łądowanie przesrane.

Ponieważ AK wie wszystko, to niech powie czy nie natknął się na inne modele pralek ładowanych od przodu, które by można było wcisnąć w 58 cm. Myślę że zdjęcie obudowy też odpada bo pewnie nic nie odejdzie z szerokości, zawsze zostaje tył i fron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Amica ma dokładnie 59,5cm szerokości.

Nieraz tynk ma z 2 cm więc może tylko wystarczy tynk skuć, lub delikatnie te cegły i komin ruszyć. Nie kuć, ale zeszlifować po trochu i wejdzie na styk.

Biała cegła tzn co? Suporekso podobny wyrób. To łatwo to zeszlifujesz bez wielkiego kucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja Amica ma dokładnie 59,5cm szerokości.

> Nieraz tynk ma z 2 cm więc może tylko wystarczy tynk skuć, lub delikatnie te cegły i komin ruszyć.

> Nie kuć, ale zeszlifować po trochu i wejdzie na styk.

> Biała cegła tzn co? Suporekso podobny wyrób. To łatwo to zeszlifujesz bez wielkiego kucia.

Cegła dziurawka, mur grubości jednej cegły. Łazienka nie tynkowana, goła cegła z jednej i czerwona kominowa taka ze tez nie można, bo za cienka, w środku cegły jest okrągły otwór kominowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu szukałem tego co Ty, nie znalazłem. Skończyło się na ładowanej od góry, choć do 3,5 kg Candy było blisko. Teraz nie żałuję, szafka nad pralką zaczyna się trochę wyżej, ale nie ma problemu z wypraniem kurtki lub dużego koca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej by mi odpowiadało kupić pralkę do max szerokości 58 cm. Dopiero jak wyczerpię tą opcję,

> będę brał pod uwagę młot pneumatyczny.

> Przeszukałem net pod kątem pralek z małą szerokością ale natknąłem się tylko n 3 modele BEKO, ale

> tylko z 3,5 kg wsadem (mało jak dla mnie).

> Ponieważ AK wie wszystko, to niech powie czy nie natknął się na inne modele pralek ładowanych od

> przodu, które by można było wcisnąć w 58 cm.

Natknął się w necie. Pytanie, czy rozważasz import indywidualny? Pralka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwróć uwagę, że obok pralki możesz jeszcze zrobić boxa na proszki i płyny.

> Ja tak mam.

Problem rozwiązany - całkowity sukces palacz.gif

Popatrzyłem na planach, wywierciłem dwa otwory rewizyjne i okazało się że była pomyłka na planach i komin którego nie mogłem ruszyć (myślałem że idzie z mieszkań na dole) jest zbudowany tak sobie - jako wypełniacz przestrzeni za moim kominem.

Dwa worki cegieł po kominach (wykułem je od podłogi po metrze) już leżą na śmietniku, posadzka zalana, reszta kominów wzmocniona. zlosnik.gif

Teraz to i 70-siątką mi wejdzie 270751858-jezyk.gif

Dzięki za pomysły ok.gif

Aaaaa, szyny już brałem pod uwagę prawie cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa worki cegieł po kominach (wykułem je od podłogi po metrze) już leżą na śmietniku,

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nie wolno wyrzucać gruzu razem z innymi odpadami, więc żebyś się nie zdziwił jak ktoś Cię podkabuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem rozwiązany - całkowity sukces

> Popatrzyłem na planach, wywierciłem dwa otwory rewizyjne i okazało się że była pomyłka na planach i

> komin którego nie mogłem ruszyć (myślałem że idzie z mieszkań na dole) jest zbudowany tak

> sobie - jako wypełniacz przestrzeni za moim kominem.

> Dwa worki cegieł po kominach (wykułem je od podłogi po metrze) już leżą na śmietniku, posadzka

> zalana, reszta kominów wzmocniona.

> Teraz to i 70-siątką mi wejdzie

> Dzięki za pomysły

> Aaaaa, szyny już brałem pod uwagę prawie

To przemyśl kwestię tzw cargo na proszki. Ja mam cargo 15 cm na ścianie w wolnej przestrzeni pomiędzy pralką a ścianą. W nim pojemniki z proszkami i płynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.