Skocz do zawartości

Grzejace sie 1,2


Miras_MM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co moze byc nie halo w 1,2 8v skoro bardzo szybko sie grzeje. Szybko osiaga 90C i zakladajac ze jedziemy troche szybciej powiedzmy 100km/h to wszystko jest ok bo temperatura jest w normie czyli termostat i chlodnica dzialaja. Ale wystarczy ze jedziemy wolniej ,nie mowiac juz ze stoimy w korku bo wtedy to juz masakra temperatura rosnie w oczach. Wentylator zalacza sie przy tych 90stopniach ale nie daje rady wychlodzic silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. Nawet dwa razy zapaliła mi się kontrolka... Po mocniejszym przejeździe przez miasto zauważyłem, że po zgaszeniu zrobiła się plama pod autem. Okazało się, że pękła magistrala wodna, a dokładniej to ten czwórnik. Prosta sytuacja, układ zaczyna się gdzieś zapowietrzać sprawdź, czy nie masz gdzieś wycieku płyunu, jeśli znajdziesz gdzieś wyciek to duże prawdopodobieństwo, że właśnie w tym miejscu się zapowietrza.

Na początek po prostu odpowietrz układ. W najgorszym wypadku może być to koniec UPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, co moze byc nie halo w 1,2 8v skoro bardzo szybko sie grzeje. Szybko osiaga 90C i zakladajac

> ze jedziemy troche szybciej powiedzmy 100km/h to wszystko jest ok bo temperatura jest w normie

> czyli termostat i chlodnica dzialaja. Ale wystarczy ze jedziemy wolniej ,nie mowiac juz ze

> stoimy w korku bo wtedy to juz masakra temperatura rosnie w oczach. Wentylator zalacza sie

> przy tych 90stopniach ale nie daje rady wychlodzic silnika.

u mnie przy narmalnej jezdzie przy obecnych warunkach 5-15 st C jest na blacie 70/80 st C, skoro zmieniales silnik to moze termostat nie dziala poprawnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie przy narmalnej jezdzie przy obecnych warunkach 5-15 st C jest na blacie 70/80 st C, skoro

> zmieniales silnik to moze termostat nie dziala poprawnie??

termostat jest juz drugi zalozony a najpierw byl sprawdzony i dziala dobrze.Ogolnie dopoki auto jedzie to temp jeszcze jakos sie trzyma w normie tylko jak te korki to masakra , tak jakby nie bylo wogole wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybebesz termostat i zobacz czy pomoże

A wlasnie pytanie za 100 punktow !! w ktora strone ma sie krecic smiglo wentylatora ?Zakladajac ze siedzimy na fotelu pasazera i patrzymy na wentylator to kreci sie zgodnie z kierunkiem zegara czy odwrotnie? Wiem ze jak kupilem ta wiazke to bylo rzezbione cos przy wtyczce i moze ktos zmienil biegunowosc confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wlasnie pytanie za 100 punktow !! w ktora strone ma sie krecic smiglo wentylatora ?Zakladajac ze

> siedzimy na fotelu pasazera i patrzymy na wentylator to kreci sie zgodnie z kierunkiem zegara

> czy odwrotnie? Wiem ze jak kupilem ta wiazke to bylo rzezbione cos przy wtyczce i moze ktos

> zmienil biegunowosc

włącz wentylator i zobacz czy powitrze idzie na silnik czy na chłodnice, bo powinno iść na silnik. jeżeli jest odwrotnie to raz, że jak stoisz ciepłe powietrze z kolektora idzie na chłodnice a dwa jak jedziesz to wiatrak stawia opór na pęd powietrza sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, przyłożyć kartkę do chłodnicy. Jak przyciąga ok, jak odpycha to źle grinser006.gif

BTW, też się zmagam z wysoką temperaturą, ale u mnie to raczej kamień/rdza. Płyn zamiast zielony, lekko brązowy był. Wczoraj wlałem coś do płukania układów i zobaczymy. Wentylator nie dawał rady zbić temperatury (trzeba było włączyć ogrzewanie na maxa, co przy temperaturze ok 15* w korku to nie jest przyjemne sick.gif

).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.