Skocz do zawartości

Czym pomalować bębny hamulcowe ??


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Bębny będą świeżo wypiaskowane, odtłuszczone i pytanie czym je pomalować żeby dobrze wyglądały ??

Bo najlepiej to byłoby pędzlem i minią i na to kolor ale będzie widać ślady po pędzlu, znowu opcja w sprayu nie jest tak wytrzymała hmm.gif

Do Hammerite kiedyś się zraziłem no ale nie skreślam go z listy

A może zastosować jakiś spray samochodowy antykorozyjny reaktywny czy coś takiego hmm.gif

Co polecicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nowe bębny zakładałem w w sierpniu ub i już w w listopadzie były rude. Mam co prawda stalówki

> ale po zdjęciu koła chciałbym mieć ładny bęben, srebrny, albo czarny a nie rudy.

malowałem specjalnym zestawem motipa - pedzelek i farba - śladów po pędzlu nic nie ma. lakier się rozmył.

niestety drugi rok i rdza wyszła - a piasowane też były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekaj aż przyrdzewieją i pomaluj Hammerite w kolorze grafitowym. Będzie ładnie na lata, w

> naturalnym kolorze żeliwa i bez wiochy.

ok.gif

ja dokładnie tak zrobiłam, drugi czy trzeci rok i nie ma rdzy, a grafitowy bęben w ogóle nie rzuca się w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam zamiar spróbować pomalować je srebrzanką, aczkolwiek nie jestem przekonany czy rdza i tak

> nie wyjdzie stosunkowo szybko.

No właśnie sama srebrzanka to się nie nada, musi być coś na korozję

> A jak nie to farbą do zacisków np. Foliatec, Motip.

No ale to są koszta i nie wiem czy jest to tyle warte hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie maluj na otworze centralnym i nie maluj miejsca przylegania felgi.

Ja wiem jak mam pomalować ok.gif

> Nie rozumiem po co malować bębny. Srebrne przy alu to może jeszcze, ale czerwone ? Chwalić się

> bębnami ? Zaciskami to jeszcze

A gdzie jest napisane że na czerwono icon_eek.gif

Malować po to że były oczyszczone z korozji ale sąsiad nie pomalował niczym i znów zaszły korozją, wygląda to fatalnie przy alufelgach.

Jutro znajomy wypiaskuje nam bębny no i trzeba by je zabezpieczyć przed ponowną korozją.

O kolorze w sumie nie rozmawialiśmy ale podejrzewam że albo będą malowane na czarno albo na srebrno, auto w kolorze srebrnym jeżeli to ma znaczenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nowe bębny zakładałem w w sierpniu ub i już w w listopadzie były rude. Mam co prawda stalówki

> ale po zdjęciu koła chciałbym mieć ładny bęben, srebrny, albo czarny a nie rudy.

Otóż to ok.gif

Sąsiad ma alusy i na zimę i na lato, więc widać bębny cały rok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekaj aż przyrdzewieją i pomaluj Hammerite w kolorze grafitowym. Będzie ładnie na lata, w

> naturalnym kolorze żeliwa i bez wiochy.

Pisząc że się zraziłem do Hammerite zrobiłem tak jak napisałeś, i niestety farba odlazła płatami z korozją po jakimś czasie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszkowa metoda jest najlepsza ale:trzeba znaleźć solidną lakiernie i przypomnieć im że trzeba

> zrobić malowanie z podkładem a to się wiąże z dodatkowa opłatą bo 2 razy trzeba wypalać w

> piecu dany element

Nie płacisz za to że 2 raz wypalają tylko płacisz za usługę "lakierowania" czyli za proszek podkładowy, oczywiście po części koszty pieca są zawarte w usłudze tak jak i piaskowania.

Lakiernie mam zaprzyjaźnione ale nie chciałem im i sobie doopy zawracać elementem który czasami trzeba potraktować młotkiem a potem już nie bardzo można "podmalować" a tak farbą zawsze można poprawić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pomalowane i NIESTETY znów się zawiodłem na tej farbie

Kiepsko się maluje, farba się "leje" i najgorsza wada to że strasznie długo schnie no.gif, drugą warstwę można według instrukcji nakładać po 6 godz., sąsiad zaraz będzie nakładał i dopiero jutro zmontujemy.

Tak więc następne bębny będę malował w aucie żonki ALE użyję tradycyjnej mini i to coś czarnego lub już gotową minię w kolorze czarnym.

Tradycyjną minią jak się pomaluje to już jedna warstwa pokrywa idealnie powierzchnię a suche jest po 15 minutach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.