Skocz do zawartości

Husqvarna - warto?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> u nas Hq i Stihl maja chyba najlepsze "marki"

> Makita tez zła nie jest..

> bierz tańszą

Gdzie to klepiahmm.gif Finland czy Made in China?

Makite mam od lat... poszla juz na Ebayzlosnik.gif[...]

Teraz patrze na husqvarna 562xpale nigdy nie mialem z Husq do czynieniahmm.gif... Cena wydaje sie okay -sugerowana przed negocjacja w sklepie oczywisciezlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie to klepia Finland czy Made in China?

Hq to chyba szwedzka bardziej niż fińska

a gdzie produkowana to musisz zerknąć na obudowe konkretnej sztuki bo teraz to sie wyznać ciężko w tej globalizacji...

jak cena i paramerty pasują to Hq powinno spełnić kryteria jakościowe.. u nas taktowana marka jako "profi" waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktos?

> Ide jutro nowa pile kupic i sam czy sie z Makita przerzucic

warto

obecnie najlepszy sprzęt na polskim rynku (mówie oczywiście o modelach z średniej i wyzszej półki cenowej)

możesz brać w ciemno pracowałem wieloma modelami jednak husqwarny najbardziej mi odpowiadały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz patrze na husqvarna 562xpale nigdy nie mialem z Husq do czynienia... Cena wydaje sie okay

> -sugerowana przed negocjacja w sklepie oczywiscie

u nas model ten jest niedostępny model 560xp to ok 3000zł do wydania

sprzęt nie do zdracia śmiało możesz kupować seria xp jest oki

wprawdzie 500-tek nie miałem w rękach ale 300-tkami już mały las wykarczowałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktos?

> Ide jutro nowa pile kupic i sam czy sie z Makita przerzucic

Husqarny dawno nie używałem, ale najnowszy sprzęt to Stihl MS261 i mogę śmiało polecić - porządna pilarka za stosunkowo niewielkie pieniądze - u mnie pracuje z prowadnicą 45 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nas model ten jest niedostępny model 560xp [...]

Thxok.gif, ale zamknal o 12:30pmzlosnik.gif, wiec kupilem McCulloch na probezlosnik.gif - chyba tez nalezy do Husqvarna...

> wprawdzie 500-tek nie miałem w rękach ale 300-tkami już mały las wykarczowałem

Zobacze jutro co to warte, mam troche do robotylizak.gif[...]

4475dkh_20.jpeg

92473in_20.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może potrzebujesz pomocnika , mam wprawę w ścince drzew

Przydal by siezlosnik.gif,lapy mnie bola, ok 30% planowanej robotypad.gif dzieki .... tej nowej pile...pad.gif[...]

cimg9787z.jpg

cimg9788.jpg

> PS:Jaki model tej piły kupiłeś?

Kupilem mala na probe CS420T, mam dwie do wymiany, juz sie dobrze zestarzaly...

Ide jutro oddaczlosnik.gif, takiego facepalm%5B1%5D.gif to juz dawno nie mialem, klnie.gif automatyzacja... ja wiem, ze lud chce wszystko bez obslugowo ale...old.gif max lancuch da sie naciagnac takpanic.gif[...]

cimg9789j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktos?

> Ide jutro nowa pile kupic i sam czy sie z Makita przerzucic

mam i używam często 345e ok.gif pali na dotyk, łatwo i szybko rozbieralna. Raz na rok wędruje do serwisu do 'odsłuchu' i poza zalewaniem olejem i paliwem nic przy niej nie robię ok.gif raz zawiozłem do serwisu, bo mi się ubzdurało, że źle smaruje, a po prostu za krótko dostawała wysokich obrotów i nie pluła dobrze na prowadnicę zlosnik.gif od kiedy ją mam, to z przyjemnością chodzę do lasu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thx, ale zamknal o 12:30pm, wiec kupilem McCulloch na probe - chyba tez nalezy do Husqvarna...

> Zobacze jutro co to warte, mam troche do roboty[...]

jeśli w korze masz nawalone piachu, to czego bys nie kupił, rewelacji nie będzie, szybko bedziesz tępił łańcuch. Tego typu kloce po czereśniach cięliśmy husq do ok 1.5m a reszta szła na tarczówkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli w korze masz nawalone piachu, to czego bys nie kupił, rewelacji nie będzie, szybko bedziesz

> tępił łańcuch. [...]

To nie chodzi o piach, tylko jak rozwiazane jest naciaganie lancucha...hmm.gif, w McC masz "nowy" system gdzie nie dokrecasz sruby, tylko masz zolty "dial" jak w telefonie, wygodne, ale niestety nie operuje w takich koncach jak normalny system...

030412360.jpg

Znana wada jesli wierzyc dealer-owi...

Stara Makita poradzila sobie bez zadnych problemow...ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[,,,]za marką Solo.

> Lubią i doceniają ją ludzie, którzy zawodowo zajmują się współpracą z tego typu sprzętem.

THX za towaytogo.gif, pogrzebalem i rzeczywiscie z kim rozmawiam, co sie zawodowo tym zajmuje to Solozlosnik.gif, zobacze co sie da kupicok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie chodzi o piach, tylko jak rozwiazane jest naciaganie lancucha..., w McC masz "nowy" system

> gdzie nie dokrecasz sruby, tylko masz zolty "dial" jak w telefonie, wygodne, ale niestety nie

> operuje w takich koncach jak normalny system...

> Znana wada jesli wierzyc dealer-owi...

> Stara Makita poradzila sobie bez zadnych problemow...

w husq jest też naciąganie beznarzędziowe, ale trochę inne

pokrywa-sprzegla-husqvarna-345-544-21-72-01.jpg

w tym dużym kółku jest śruba dociskająca pokrywę, osadzona w dużym plastikowym, składanym motylku. Jak ją poluzujesz, to tym drugim małym pokrętełkiem naciągasz łańcuch. Rozwiązanie dobre, w trkacie wycinki sporadycznie robię poprawkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w husq jest też naciąganie beznarzędziowe, ale trochę inne [...]

Sprawa sie rozwiazalazlosnik.gif, oddalem i.. wzialem nowa, mechanizm w starej byl kaputt - dlatego lancuch wisial, nowa chodzi, ze az milowaytogo.gif, a ze starej zostal mi lancuchzlosnik.gif, wiec mam dwawink.gif[...]

Teraz pomysle o wiekszym modelu...

3h non stop pracy dzis, i tylko jedyny problem jaki widze, ze chain oil powinnow wiecej wchodzic, bo co 20 min musisz uzupelniac001.gif[...]

cimg9828c.jpg

cimg9829.jpg

cimg9830j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa sie rozwiazala, oddalem i.. wzialem nowa, mechanizm w starej byl kaputt - dlatego lancuch

> wisial, nowa chodzi, ze az milo, a ze starej zostal mi lancuch, wiec mam dwa[...]

> Teraz pomysle o wiekszym modelu...

> 3h non stop pracy dzis, i tylko jedyny problem jaki widze, ze chain oil powinnow wiecej wchodzic,

> bo co 20 min musisz uzupelniac[...]

3h non stop i tylko tyle zlosnik.gif ja dziś mialem maraton od 10 do 19 z przerwą na obiad zlosnik.gif czas kupić profi rękawice, bo normalne podklejane gumą są o kant pośladków wink.gif

edit:

ten uzywany lańcuch dobrze obejrzyj zanim będziesz kiedys montował. Lużny łańcuch potrafi się 'złamać', obejrzyj na wszelki wypadek wszystkie łączenia. Kiedyś żle dokręciła mi się śruba (jakiś syf podszedł pod pokrywę) i przy pierwszym wejściu w drewno poluzował się łańcuch, złapał trochę skosu i momentalnie pękło jedno ogniwo, na szczęśce łańcuch nie wywinął w siną dal zlosnik.gif Oczywiście w sklepie złożyli go w całość i jest jako zapasowy, ale niesmak pozostał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktos?

> Ide jutro nowa pile kupic i sam czy sie z Makita przerzucic

A pożyczona się liczy? Jeśli tak to po wycięciu setki drzew i pocięciu kilkunastu kubików na kawałki śmiem twierdzić, że jest ok. Problem w tym, że nie mam porównania z inną marką.

Z tego co wiem HQ to nie sprzęt profi ale bardziej dla zaawansowanego amatora a to co kupiłeś to ich niższa zabawkowa półka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

> Z tego co wiem HQ to nie sprzęt profi ale bardziej dla zaawansowanego amatora a to co kupiłeś to

> ich niższa zabawkowa półka

To co upilem to do 4WD, zeby w aucie siedzialo + na kominekhmm.gif, a na cos wiekszego dalej sie nie moge zdecydowac Husq czy Solozlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Dostałem w "spadku" piłę husqvarny 357 XP. Pytanie do znawców - czy jest w niej możliwość regulacji wypływu oleju na łańcuch? Czy w ogóle w piłach jest taka regulacja? Z tego co mi znajomi mówią zbiornik oleju do łańcucha powinien wystarczyć na zbiornik paliwa. W mojej pile niestety ten olej idzie szybciej. Można to jakoś wyregulować czy pozostaje serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak konkretnie w tym modelu ale większość pił ma od spodu śrubkę regulacyjną przy której powinien być napis OIL i skala regulacji. Generalnie jest taka zasada że powinien zbiornik oleju wystarczać na zbiornik paliwa ale przy piłach o mniejszych mocach które spalają mniejsze ilości paliwa zazwyczaj na 3 zbiorniki paliwa schodzą 4 zbiorniki oleju przy ustawieniu regulacji na minimum

Właśnie zerknąłem do specyfikacji, w tym modelu jest regulacja oleju smarującego, połóż piłę jak do tankowania paliwa i zerknij na spód piły, tam powinna być regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak konkretnie w tym modelu ale większość pił ma od spodu śrubkę regulacyjną przy której

> powinien być napis OIL i skala regulacji. Generalnie jest taka zasada że powinien zbiornik

> oleju wystarczać na zbiornik paliwa ale przy piłach o mniejszych mocach które spalają mniejsze

> ilości paliwa zazwyczaj na 3 zbiorniki paliwa schodzą 4 zbiorniki oleju przy ustawieniu

> regulacji na minimum

> Właśnie zerknąłem do specyfikacji, w tym modelu jest regulacja oleju smarującego, połóż piłę jak do

> tankowania paliwa i zerknij na spód piły, tam powinna być regulacja

Mam husqvarnę 350, smarowanie rozkręcone ma max, na 1 zbiornik paliwa idzie ok. 1/2 do 3/4 zbiornika oleju, jestem zdania, że na oleju nie oszczędzę, co najwyżej łańcuch się "zajedzie" od braku smarowania, niż większe mu zaszkodzi... jeszcze dochodzi kwestia jakiej długości jest prowadnica 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam husqvarnę 350, smarowanie rozkręcone ma max, na 1 zbiornik paliwa idzie ok. 1/2 do 3/4

> zbiornika oleju, jestem zdania, że na oleju nie oszczędzę, co najwyżej łańcuch się "zajedzie"

> od braku smarowania, niż większe mu zaszkodzi... jeszcze dochodzi kwestia jakiej długości jest

> prowadnica

A nie masz czasem przytkanych kanalików olejowych? bo trochę mało tego oleju idzie jak na ustawieniu regulacji na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie masz czasem przytkanych kanalików olejowych? bo trochę mało tego oleju idzie jak na

> ustawieniu regulacji na maxa

No właśnie tak miałem od nowości, piłę rozbierałem już nie raz i czyściłem w sezonie i po... zawsze wydawało mi się mało tego oleju, ale jest rozkręcone na max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie zerknąłem do specyfikacji, w tym modelu jest regulacja oleju smarującego, połóż piłę jak do

> tankowania paliwa i zerknij na spód piły, tam powinna być regulacja

No rzeczywiście jest taka śrubka. Jeszcze tylko muszę to ustawić. było na max i może dlatego szło tyle tego oleju. ruch tej śrubki jest skokowy ustawiłem jeden skok od min. i cały mi nie wyleciał przy użyciu całego zbiornika paliwa. Jutro przestawię o jeszcze jeden skok i zobaczę co wyjdzie.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No rzeczywiście jest taka śrubka. Jeszcze tylko muszę to ustawić. było na max i może dlatego szło

> tyle tego oleju. ruch tej śrubki jest skokowy ustawiłem jeden skok od min. i cały mi nie

> wyleciał przy użyciu całego zbiornika paliwa. Jutro przestawię o jeszcze jeden skok i zobaczę

> co wyjdzie.

> Dzięki za podpowiedź.

Postaraj się ustawić tak żeby mniej więcej schodził prawie cały zbiorniczek oleju na zbiornik paliwa ale żeby go nie brakło, cięcie bez smarowania niszczy łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie leje to co dostałem w spadku ( w bańce ale co to jest ). Ale z rozmów ze znajomymi to

> mówią żeby kupować najtańszy jaki jest z beczki.

i tu może być problem bo olej do smarowania musi być odpowiedniej gęstości. Kup olej typowa do piły (wystarczy 1l) i sprawdź czy dzieje się to samo.

Kiedyś brakło mi na wycince oleju i w aucie miałem 1l na dolewkę silnikowego wiec nalałem olej wyparowywał szybciej niż benzyna z baku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.