Skocz do zawartości

kto odpowiada za organizacje ruchu w miescie?


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie.

Rzadko piszę, ale ostatnio mam serdecznie dość skrajnie złych rozwiązań drogowych w Olsztynie. Niestety, google nie powiedziało mi wprost, kto odpowiada za organizację ruchu w mieście. W związku z tym, nie wiem do kogo adresować ewentualne pismo.

Czy ktoś z Was wie może, kto jest za organizację ruchu odpowiedzialny? Żeby nie było niejasności chodzi mi o osobę lub instytucję w której kompetencjach leży m.in. usuwanie/dodawanie zielonych strzałek i wyznaczanie w jakim kierunku można pojechać z danego pasa.

Pozdrawiam

Fosfor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za oznakowanie wprost zarządca drogi ale MUSI to opiniować właściwa jednostka policji.

> Czyli jak chcesz pisać pisma to adresowane do zarządcy z kopią do policji.

moim zdaniem to nie obywatel powinien martwic się kto odpowiada za dany odcinek drogi (organizacyjnie).

Powinien napisac pismo do policji,a oni przesla go dalej do właściwego urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinien napisac pismo do policji,a oni przesla go dalej do właściwego urzędnika.

Gdzie Ty żyjesz? Jak napisze do policji, to prędzej (o ile w ogóle) dostanie odpowiedź, że to nie leży w ich kompetencjach...

Ja w takich sprawach kieruję pismo do UM - WDiM, ale to też niczego nie gwarantuje, bo pani naczelnik ocenia sytuację zza biurka i albo nie widzi problemu, albo - co ciekawe - opiera się na dokumentacji i nie ważny jest fakt, że rzeczywistość jest "nieco odmienna" od papierologii... jeśli wg. planów droga jest drogą wewnętrzną - to tak jest i koniec, mimo, że od 1945 roku nie ma i nie było stosownego oznakowania... żenuła. facepalm%5B1%5D.gif

Czasem też odnoszę wrażenie, że inżynier ruchu kupił dyplom na targu, bo stosuje tak idiotyczne rozwiązania, że witki opadają, a pisać mi się już nie chce...

Sąsiedni Chorzów też nie chce być gorszy i ma n/w "ronda"... screwy.gifscrewy.giffacepalm%5B1%5D.gifpad.gif

286908751-rondochorz%F3w.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem to nie obywatel powinien martwic się kto odpowiada za dany odcinek drogi

> (organizacyjnie).

> Powinien napisac pismo do policji,a oni przesla go dalej do właściwego urzędnika.

pewnie, że tak, ale wiedząc gdzie je skierować i kierując kopię do policji zwiększasz, potencjalnie, ilość zaangażowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tarnobrzegu jest jeszcze mniejsze rondo rotfl.gif

Swego czasu biłem się z ZIKiT'em w krakowie, pomimo iż mają obowiązek odpowiedzi na maila w przeciągu 1 miesiąca, zlewali mnie ciepłym moczem, dopiero po telefonie ruszyli dupy, naprawde dla mnie ZIKiT w KRK to żenada, trafiłem tam w koncu na jedną kumata osobe ktora zaczeła ze mną współprace, tak to nazwijmy. Postulowałem o wyłaczenie jednych świateł w godzinach nocnych, musiała to zaopiniowac policja, oczywiście po mojej mysli, tyle że całośc trwała.... 2,5 miesiąca, a powinna góra tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie Ty żyjesz? Jak napisze do policji, to prędzej (o ile w ogóle) dostanie odpowiedź, że to nie

> leży w ich kompetencjach...

zyje w PL

Kilka razy pisałem pisma do miejscowej policji o nieprawidłowym, wg mnie, oznakowaniu drogi i po kilku dniach otrzymywałem kopie pisma z policji do wlasciwego zarządcy drogi z opisem problemu - wiec mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jest zlego w takich rondach? Rondo to rondo, nie musi być przecież z trawą i krawężnikiem

U nas niestety nawet "bardziej musi". Kilka wsi ode mnie wybudowano rondo otoczone krawężnikiem i z trawą. TIRy je "brały górą", a łomot był taki, że strażacy w strażnicy OSP obok ronda spadali z krzeseł. Pomogło dopiero ustawienie na środku ronda latarni na solidnym słupie.

> Bierzmy przykład z UE i róbmy takie:

Tylko że jeżeli w UE przelecisz takie środkiem, to zaraz "jakiś kapuś" zadzwoni na policję, poda Twoje numery i będziesz się tłumaczył. U nas nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jest zlego w takich rondach? Rondo to rondo,

To, że "rondo" na moim obrazku jest zrobione na siłę w miejscu, gdzie od lat sprawdzało się normalne skrzyżowanie: droga w głębi była podporządkowana, prawo-lewo była główną i było OK. Ale nie teraz, bo teraz jest moda na debilizmy drogowe: zauważ, że ta żółta plama nosi ślady użytkowania przez auta ciężarowe/autobusy... facepalm%5B1%5D.gif sam zresztą też ją rozjeżdżam i dobrze mi z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.