Skocz do zawartości

Scenic II - jaki silnik?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam żonie Scenika, zwykły, nie Grand, na dojazdy do pracy 15 km dziennie,

zakupy, wożenie dziecka do żłoba i takie tam, plus do tego

dwa razy w roku wakacje po jakieś 5000 km max.

Ładować się w diesla, czy 1.6 benzynka?

Diesli jest więcej, szczególnie w 1.9 dci można przebierać, ale boję się kosztów serwisowania... W sumie tylko przez opowieści znajomych się boję, sam miałem 1.5 dci w Clio i bezawaryjny silnik.

Co poradzicie? Rocznik 2003-2004, cena do 15 kpln. Oglądałem już 4 w cenie 12500-14000, dzisiaj nawet takiego 1.9 dci, 2004 rok, 13900 do dogadania, powiem, że stan z obmacania i jazdy próbnej świetny - oczywiście opinia laika... Przebieg 187 tysi, wnętrze kompletnie nie zniszczone, co szokuje w Scenicu, bo pozostałe 3 były mocno dojechane... Ale co z tym silnikiem... brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych warunków, najrozsądniejszy będzie 1.6. bardzo szybko się nagrzewa, większość problematycznych rozwiązań dla tego silnika jest łatwo i nie tak drogo do rozwiązania (KZFR i Cewki) - poza tym jest to bezawaryjny silnik. Co prawda rozpędzać się to będzie powyżej 12.5 sek do 100km/h ale kto kupuje vana do ścigania się.... z tym silnikiem jest szansa na znalezienie krajowego, zadbanego egzemplarza. Osobiście szukałbym jeszcze 2.0 bo ma 6-cio biegową skrzynię, której mi mocno brakuje w 1.6 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turlanie się po miescie to chyba 1.6 będzie OK. Sam mam 2.0 16V (chciałem Turbo ale nie było takiego akurat) i jestem zadowolony. Spalanie w mieście 13 (LPG). Skrzynia 6 fajna ale strasznie krótka na miasto OK w trasie troche brakuje 7ki hehe.gif

W Diesla bym się nie pachał. Kup beznyne z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do miejskiej jazdy - to albo 1,6 benzynka albo 1,5 dci

Tyle, że właśnie największy wybór jest wśród 1.9 dci.

Jakieś opinie? Ile pali, co może się zepsuć i ile kosztuje naprawa? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że właśnie największy wybór jest wśród 1.9 dci.

> Jakieś opinie? Ile pali, co może się zepsuć i ile kosztuje naprawa?

Mogą sie obrócic panewki, może paść turbo, wtryski, egr. A do tego wcale w miescie mało nie spali. Znajomym w Częstochowie wersja grand pali od 8 do ponad 9 litrów ropy.

Nie chcesz drogich problemów kup benzynowca, a 1,6 spokojnie wystarczy do miasta. W trase lepiej 2,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Mogą sie obrócic panewki, może paść turbo, wtryski, egr. A do tego wcale w miescie mało nie spali.


Trzeba wymieniać olej co 10 tys. i minimalizujesz mozliwosć obrócenia panewek,.

EGR - od razu do zaslepienia

Turbo - jak wszedzie moze pasc

Quote:

> Znajomym w Częstochowie wersja grand pali od 8 do ponad 9 litrów ropy.

> Nie chcesz drogich problemów kup benzynowca, a 1,6 spokojnie wystarczy do miasta. W trase lepiej

> 2,0.


fakt, w mieście pali sporo ale w trasie - można nawet zejsc do 5 l /100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Mogą sie obrócic panewki, może paść turbo, wtryski, egr. A do tego wcale w miescie mało nie spali.

> Trzeba wymieniać olej co 10 tys. i minimalizujesz mozliwosć obrócenia panewek,.

> EGR - od razu do zaslepienia

> Turbo - jak wszedzie moze pasc

> Quote:

> fakt, w mieście pali sporo ale w trasie - można nawet zejsc do 5 l /100km

5L czego? bo chyba nie benzyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak padnie coś w silniku (a to jest więcej niż pewne) to wszystkie oszczędności pójdą się paść.

> Już na MK opisywałem jakie Kolega miał przygody ze swoim 1.9dCi... nikomu nie życzę.

Kolega Lysy też miał przejścia z całkiem młodym i z pewnego źródła 1.5 dci w lekkim clio. Też bym nie brał diesla pod uwagę... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Lysy też miał przejścia z całkiem młodym i z pewnego źródła 1.5 dci w lekkim clio. Też bym

> nie brał diesla pod uwagę...

Mój kolega ma thalię z 1,5 dci i już go nawet nie pytam ile kasy utopił. Auto od nowości, przebieg 180kkm, dwa razy wtryski, pompa, egr i jakieś inne cuda. Leje tylko na Orlenie.

Dziękuję za diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Lysy też miał przejścia z całkiem młodym i z pewnego źródła 1.5 dci w lekkim clio. Też bym

> nie brał diesla pod uwagę...

Diesel do miasta jest zupełnie bezsensowny. Miałem Diesla i jak sobie usiadlem z kalkulatorem to mi wyszło że LPG wychodzi sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesel do miasta jest zupełnie bezsensowny. Miałem Diesla i jak sobie usiadlem z kalkulatorem to mi

> wyszło że LPG wychodzi sporo taniej.

4 lata jeździłem fabią z TDIkeim i strasznie ciężko było mi zejść poniżej 7L/100km w mieście - więc zysku tu praktycznie nie ma w porównaniu z np benzyną 1.4 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecam BENZINKĘ ponieważ preferencje jezdne mamy podobne więc w tym temacie mogę obiektywnie się wypowiedzieć

ja mam benzyna+gaz 1,6 16V 113KM i jestem mega zadowolony, spalanie po mieście koło 11 trasa 9. mam go juz 8 miesięcy i nawet raz nie byłem u mechanika po za oczywiście oleje płyny i filtry co 15 tys km. Szczerze polecam jako ktoś kto użytkuje na codzien taki wóz a nie teoretyzuje zza fotela:) disle może i też są fajne tylko znlaeźć jakiegoś w tych pieniądzach co chcesz przeznaczyć w normalnym stanie to jest niemożliwe(przebieg powyżej 200tys turbo do roboty wtryski i wiele wiele innych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8 miesięcy bez wizyty u mechanik to żaden wyczyn

znam jednego gościa który też nie jeździł do mechanika .........

byłem też przy sprzedaży tego samochodu - sprawdzanko u mechanika - i .................. kur .......... byłem przerażony jak można było taką kupą złomu jeździć ........

ale .................

do mechanika nie jeździł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem raczej o tym, że w naszych francuzikach lubi się coś raz na jakiś czas sypnąć: KZFR, cewki, czujniki ciśnienia, HF... ale 8 miesięcy to bez nieplanowanej wizyty to żaden wyczyn waytogo.gif

zaimponowałby mi jakby napisał, że od 3 lat i 80kkm wymieniał w SC tylko olej i filtry i ciągle wszystko ma sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaimponowałby mi jakby napisał, że od 3 lat i 80kkm wymieniał w SC tylko olej i filtry i ciągle

> wszystko ma sprawne

W SC? żaden problem ( o ile o tym samym myślimy pisząc SC zlosnik.gif )

Co prawda w owym SC które ja mam na myśli trzeba było jeszcze czyścić zaciski hamulców, ale spokojnie przez 3 lata nie trzeba było nic robić, tylko lać, zmieniać olej, lać, zmieniać opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W SC? żaden problem ( o ile o tym samym myślimy pisząc SC )

> Co prawda w owym SC które ja mam na myśli trzeba było jeszcze czyścić zaciski hamulców, ale

cfaniaczek.gif czyli jednak...

wyszło na moje hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jednak...

> wyszło na moje

Może to wina przemęczenia ale nie łapię dowcipu. zlosnik.gif

Czyszczenie jarzm to normalna czynność obsługowa, tak jak wspomniana wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój poprzedni SC I - tak się sprawował - tyle że przejachane było 60 tys w 4 lata

megane/scenic I w porównaniu do II jest zdecydowanie bardziej trwały/mniej awaryjny - takie mam obserwacje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak padnie coś w silniku (a to jest więcej niż pewne) to wszystkie oszczędności pójdą się paść.

To prawda !

Miałem 1.9 TDI.

W trasie palił 5,3-5,5 l/100km przy prędkościach do 120 km/h.

W mieście 7-8 brał spokojnie (zimą więcej).

Ja p...ła turbina (2100 pln wyjąłem z kieszeni) to wszystkie oszczędności poszły się .......... grinser006.gifsick.gifhehe.gifrotfl.gif

Z diesła (używanego) wyleczyłem się na całe życie 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.