Skocz do zawartości

bagażnik na rower - mocowany do haka w samochodzie?


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło aby na letni wypad do CRo zabrać teraz rowerek. Myślę o zakupie jakiegoś taniego bagaznika mocowanego na hak holowniczy. Czy te tańsze bagażniki dają rade?

np Thule ? - http://allegro.pl/change_user_option.php...id=11928402>

czy może coś polskiego ale uchylanego ? np taki - http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-max-4-rowery-katowice-i3258555832.html

czy to daje rade? jak z przepisami ? czy nie trzeba dodatkowych świateł ? co z tablicą ??

jakiego wzrostu spalania można się spodziewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki tańszy za ok 200 parę pln. kupiony w sklepie z bagaznikami. pierwotnie na 3 rowery, dokupiłem mocowanie na 4 rower i wchodzi tyle bez problemu. sa ciaśniej ale wg mnie jeszcze lepiej bo nic się nie kiwa. swiatla dodatkowe kupiłem w norauto. i tyle. wg mnie rewelka w porównaniu do dachowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie naszło aby na letni wypad do CRo zabrać teraz rowerek. Myślę o zakupie jakiegoś taniego

> bagaznika mocowanego na hak holowniczy.

Troche jezdżę po Europie i mam takie spostrzeżenia:

-auta ze starej EU wożą rowery wyłącznie na platformach,

-wszystkie platformy maja legalną trzecią tablice rejestracyjna

Niezależnie od bagażnika na hak, zawsze możesz dostać zarzut zasłaniania świateł tylnich i rejestracji. Musisz sam to sobie sprawdzić czy w twoim aucie ci nie zasłoni. Platformy mają światła i miejsce na rejestrację, ale w Polsce nie ma trzeciej rejestracji. Wyjścią sa trzy (wszystkie złe):

1. dorobić kopię własnego nr rej -wada: rejestracja jest dokumentem a podrabianie jest fałszerstwem

2- dorobić same nr rejestracyjne (niepodobne do tablicy rej) wada-rzuca się w oczy że coś nie halo

3. przełożyć oryginalna tablice z tyłu auta na bagażnik WADA: wyznaczonym miejscem rejestracji jest tyła auta a nie bagażnik.

Oczywiście mówimy o spotakaniu z drogówką gdzieś za granicą, gdzie dochodza np problemy braku jeżyka (wytłumacz takiemu Madziarowi że nic sie nie stało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taki tańszy za ok 200 parę pln. kupiony w sklepie z bagaznikami. pierwotnie na 3 rowery,

> dokupiłem mocowanie na 4 rower i wchodzi tyle bez problemu. sa ciaśniej ale wg mnie jeszcze

> lepiej bo nic się nie kiwa. swiatla dodatkowe kupiłem w norauto. i tyle. wg mnie rewelka w

> porównaniu do dachowego...

Rower nie uderza kołem o tył auta? Po zdemontowaniu rowerów w plenerze chowasz pusty bagażnik do auta (kradzież)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche jezdżę po Europie i mam takie spostrzeżenia:

> -auta ze starej EU wożą rowery wyłącznie na platformach,

> -wszystkie platformy maja legalną trzecią tablice rejestracyjna

Bzdurzysz...

Owszem, platformy są popularne, ale nie tylko. Sęk w tym, że platforma jest używana najczęściej na wypady wakacyjne. A w mieście to najczęściej używają wieszaków, czy widełek wręcz po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rower nie uderza kołem o tył auta? Po zdemontowaniu rowerów w plenerze chowasz pusty bagażnik do

> auta (kradzież)?

nic nie uderza - niejednokrotnie oglądałem w lusterku zachowanie rowerów - nic nie telepie. wyglądają jakby wisiały na scianie - spokojnie. rowery zakładałem na przemian - potem pospinałem koła takimi rzepami.

bagażnik demontuje się i zakłada w 3,5sek. nakładam na kulę i rozciągam.

bagaznik - tego typu - http://www.bagazniki.org/product-pol-5061-Bagaznik-Uchwyt-na-Hak-3-rowery-Amos.html

tablica - http://www.bagazniki.org/product-pol-5075-Listwa-oswietleniowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie naszło aby na letni wypad do CRo zabrać teraz rowerek. Myślę o zakupie jakiegoś taniego

> bagaznika mocowanego na hak holowniczy. Czy te tańsze bagażniki dają rade?

> np Thule ? - http://allegro.pl/change_user_option.php...id=11928402

> czy może coś polskiego ale uchylanego ? np taki -

> http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-max-4-rowery-katowice-i3258555832.html

> czy to daje rade? jak z przepisami ? czy nie trzeba dodatkowych świateł ? co z tablicą ??

> jakiego wzrostu spalania można się spodziewać ?

Zastanów się jak często będziesz to używał i czy rzeczywiście masz takie rowery, jakich nie znajdziesz w wypożyczalni.

Ja kupiłem na 3 rowery Thule na hak + światła z ramkę na rejestrację. Samej zabawy przy zakładaniu rowerów, światel, rejestracji jest co niemiara, rowery najczęściej dojeżdżają brudne frown.gif Po jednej wyprawie na Mazury odechciało mi się montowania tego wszystkiego, bagażnik przeleżał w piwnicy 2 lata a ja postanowiłem, że taniej i lepiej będzie wypożyczyć.

Do Cro tym bardziej nie jechałbym z rowerami, nawet na haku.

Światła dodatkowe jeżeli rowery zasłonią (a pewnei tak będzie) to trzeba mieć dodatkowe, bo mają być widoczne z rejestracją podobnie. Problem jest w tym, że nie możliwości dostać 30ciej (chyba, że coś się zmieniło), więc najlepiej ją przekładać tongue.gif, bo jak zasłonisz to źle a jak ją skopiujesz to też mogą się czepiać (choć kiedyś jakiś policial.gif wypowiadał się, że brak na to przepisów i przymykają oko).

Spalania nie mierzyłem, ale były swego czasu testy na to w rożnych magazynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche jezdżę po Europie i mam takie spostrzeżenia:

> -auta ze starej EU wożą rowery wyłącznie na platformach,

> -wszystkie platformy maja legalną trzecią tablice rejestracyjna

> Niezależnie od bagażnika na hak, zawsze możesz dostać zarzut zasłaniania świateł tylnich i

> rejestracji. Musisz sam to sobie sprawdzić czy w twoim aucie ci nie zasłoni. Platformy mają

> światła i miejsce na rejestrację, ale w Polsce nie ma trzeciej rejestracji. Wyjścią sa trzy

> (wszystkie złe):

> 1. dorobić kopię własnego nr rej -wada: rejestracja jest dokumentem a podrabianie jest fałszerstwem

> 2- dorobić same nr rejestracyjne (niepodobne do tablicy rej) wada-rzuca się w oczy że coś nie halo

> 3. przełożyć oryginalna tablice z tyłu auta na bagażnik WADA: wyznaczonym miejscem rejestracji jest

> tyła auta a nie bagażnik.

> Oczywiście mówimy o spotakaniu z drogówką gdzieś za granicą, gdzie dochodza np problemy braku

> jeżyka (wytłumacz takiemu Madziarowi że nic sie nie stało)

Wszystkie 3 punkty o ktorych mowisz maja sa prawdziwe, ale zakladajac spotkanie z drogowka w Polsce.

Osobiscie nie wierze, zeby gdzie kolwiek za granica ktos sie doczepil do ktoregokolwiek z rozwiazan z punktow 1 do 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie 3 punkty o ktorych mowisz maja sa prawdziwe, ale zakladajac spotkanie z drogowka w

> Polsce.

A nie uważacie, że czas już byłby na nowelizację przepisów pod tym

względem? Oczywiście u nas np. trzecia legalna tablica to znów kasa

dla ziutków którzy się pod tym podpiszą, a potem dla producenta,

a potem my będziemy musieli im zwrócić koszty x3... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> być widoczne z rejestracją podobnie. Problem jest w tym, że nie możliwości dostać 30ciej

> (chyba, że coś się zmieniło), więc najlepiej ją przekładać , bo jak zasłonisz to źle a jak ją

> skopiujesz to też mogą się czepiać (choć kiedyś jakiś wypowiadał się, że brak na to

> przepisów i przymykają oko).

Niedawno widziałem 3 tablicę własnej roboty - z bardzo bliska było widać że to naklejka z pseudo hologramem - facet zamówił ją sobie w drukarni zlosnik.gif Wyglądała na oko identycznie z prawdziwą tablicą rej. Osobiście wątpię by ktoś robił z tego aferę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanów się jak często będziesz to używał i czy rzeczywiście masz takie rowery, jakich nie

> znajdziesz w wypożyczalni.

> Ja kupiłem na 3 rowery Thule na hak + światła z ramkę na rejestrację. Samej zabawy przy zakładaniu

> rowerów, światel, rejestracji jest co niemiara, rowery najczęściej dojeżdżają brudne Po

> jednej wyprawie na Mazury odechciało mi się montowania tego wszystkiego, bagażnik przeleżał w

> piwnicy 2 lata a ja postanowiłem, że taniej i lepiej będzie wypożyczyć.

> Do Cro tym bardziej nie jechałbym z rowerami, nawet na haku.

> Światła dodatkowe jeżeli rowery zasłonią (a pewnei tak będzie) to trzeba mieć dodatkowe, bo mają

> być widoczne z rejestracją podobnie. Problem jest w tym, że nie możliwości dostać 30ciej

> (chyba, że coś się zmieniło), więc najlepiej ją przekładać , bo jak zasłonisz to źle a jak ją

> skopiujesz to też mogą się czepiać (choć kiedyś jakiś wypowiadał się, że brak na to

> przepisów i przymykają oko).

> Spalania nie mierzyłem, ale były swego czasu testy na to w rożnych magazynach.

do Cro jade z jednym rowerem tak aby nie nudzić się gdy rodzina plażuje. Najchętniej zabrał bym quada ale wtedy koszta dojazdu wzrosną a i łatwość podróżowania zmaleje..

nie mam drogich rowerów więc nie o to chodzi. chce mieć rower przy sobie o każdej porze tak abym zawsze mógł wsiąść i pojechać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche jezdżę po Europie i mam takie spostrzeżenia:

> -auta ze starej EU wożą rowery wyłącznie na platformach,

> -wszystkie platformy maja legalną trzecią tablice rejestracyjna

> Niezależnie od bagażnika na hak, zawsze możesz dostać zarzut zasłaniania świateł tylnich i

> rejestracji. Musisz sam to sobie sprawdzić czy w twoim aucie ci nie zasłoni. Platformy mają

> światła i miejsce na rejestrację, ale w Polsce nie ma trzeciej rejestracji. Wyjścią sa trzy

> (wszystkie złe):

> 1. dorobić kopię własnego nr rej -wada: rejestracja jest dokumentem a podrabianie jest fałszerstwem

> 2- dorobić same nr rejestracyjne (niepodobne do tablicy rej) wada-rzuca się w oczy że coś nie halo

> 3. przełożyć oryginalna tablice z tyłu auta na bagażnik WADA: wyznaczonym miejscem rejestracji jest

> tyła auta a nie bagażnik.

> Oczywiście mówimy o spotakaniu z drogówką gdzieś za granicą, gdzie dochodza np problemy braku

> jeżyka (wytłumacz takiemu Madziarowi że nic sie nie stało)

wiesz ja potrzebuje przewieść 1 rower. platforma nie jest tu potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie uważacie, że czas już byłby na nowelizację przepisów pod tym

> względem?

Dobrze by było wprowadzić taka możliwość. Kasa dla ziutków nie byłaby duża, bo mało kto potrzebuje 3-cia tablice (przyczepy maja własne). Chyba że ta "extra" tablica byłaby w extra cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do Cro jade z jednym rowerem tak aby nie nudzić się gdy rodzina plażuje. Najchętniej zabrał bym

> quada ale wtedy koszta dojazdu wzrosną a i łatwość podróżowania zmaleje..

> nie mam drogich rowerów więc nie o to chodzi. chce mieć rower przy sobie o każdej porze tak abym

> zawsze mógł wsiąść i pojechać..

zawsze też można wypożyczyć na cały okres pobytu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno widziałem 3 tablicę własnej roboty - z bardzo bliska było widać że to naklejka z pseudo

> hologramem - facet zamówił ją sobie w drukarni Wyglądała na oko identycznie z prawdziwą

> tablicą rej. Osobiście wątpię by ktoś robił z tego aferę

Tak i ja zrobiłem smile.gif, niby się nie czepiają ale zawsze może trafić się ten jeden, jeszcze gorzej jak za pl granicą tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.