Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AutoSzyba ? gdzie i jakie koszta ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> bo zdałęm sobie sprawę że to raczej nie drogie

w PZU w zeszłym roku było ok 120,- wątpię żeby staniało - wcześniej było tańsze.

w HDi 77 z 10% udziałem własnym, i ca 130 ze zniesionymi wszelkimi kosztami, ubezpieczenie 4000/każde zdarzenie.

Co ważne ubezpieczenia są różne, najczęściej suma to 2000 i po wykorzystaniu ubezpieczenie się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem skąd wziąłeś tę cenę, W ub. roku w PZU płaciłem 70 zł a w tym (10 maja) 80 zł.

z kalkulacji jaką dostałem na przedłużenie OC w zeszłym roku.

Możliwe, że masz udział własny o którym nawet nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zdałęm sobie sprawę że to raczej nie drogie

Jeśłi płacisz AC to możesz sobie dać spokój z tym ubezpieczeniem- szkoda kasy.

A dlaczego? - każda szkoda z autoszyby ma wpływ na zniżki w AC - jest tak traktowania i ubezpieczyciele przekazują te informację do UFG jako szkodę rbioną z dobrowolnego ubezpieczenia.

Nikt tam nie odróżnia czy to była szyba czy inna szkoda i niestety można się potem niemiło zdziwić przy zawieraniu nowej polisy AC na w innej firmie jak zakomunikują Ci o szkodzie i tym samym 30.GIFzniżki icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z kalkulacji jaką dostałem na przedłużenie OC w zeszłym roku.

> Możliwe, że masz udział własny o którym nawet nie wiesz.

W 2011r w marcu płaciłem chyba z 60 zł a w styczniu 2012 wymieniałem przednią szybę, bo pojawiło się pęknięcie (wymiana bezproblemowa w dwa dni). W 2012r. zapłaciłem 70 zł, a w tym roku za jedno auto w marcu 80 zł a w maju na inne też 80 zł. Możesz jaśniej z tym udziałem własnym? Czyli powinienem dopłacić do wymiany czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśłi płacisz AC to możesz sobie dać spokój z tym ubezpieczeniem- szkoda kasy.

> A dlaczego? - każda szkoda z autoszyby ma wpływ na zniżki w AC - jest tak traktowania i

> ubezpieczyciele przekazują te informację do UFG jako szkodę rbioną z dobrowolnego

> ubezpieczenia.

> Nikt tam nie odróżnia czy to była szyba czy inna szkoda i niestety można się potem niemiło zdziwić

> przy zawieraniu nowej polisy AC na w innej firmie jak zakomunikują Ci o szkodzie i tym samym

> zniżki

No nie bardzo, szybę wymieniłem i dalej zniżki mam takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdziwienia nie będzie, bo nie zamierzam

To śpij spokojnie! A PZU chyba oferuje przy AC coś takiego jak ochrona zniżek w podobnej cenie jak ubezpieczenie szyb. Nie korzystniejsze to? W razie czego sfinansują oryginalną szybę, a nie Nordglassa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To śpij spokojnie! A PZU chyba oferuje przy AC coś takiego jak ochrona zniżek w podobnej cenie jak

> ubezpieczenie szyb. Nie korzystniejsze to? W razie czego sfinansują oryginalną szybę, a nie

> Nordglassa...

To ubezpieczenie zniżki AC kosztuje 45 zł, wziąłem tez i to ale głównie z tego powodu że jednym z aut głównie syn powozi i tak na wszelki wypadek.... A jakby się to miało do ew.wymiany szyby, to nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2011r w marcu płaciłem chyba z 60 zł a w styczniu 2012 wymieniałem przednią szybę, bo pojawiło

> się pęknięcie (wymiana bezproblemowa w dwa dni). W 2012r. zapłaciłem 70 zł, a w tym roku za

> jedno auto w marcu 80 zł a w maju na inne też 80 zł.

w 2011 też miałem oc+szyby w pzu i stawka za szyby była 66pln, przy kalkulacji na 2012 wyszło dużo więcej niż się spodziewałem i przy sprawdzaniu cen składowych w inspektoracie okazało się, że stawka na szyby poszła do góry prawie 2x.

Nie wiem z czego to wynika, nic z tego ubezpieczenia nie likwidowałem, a miałem u nich ciągłość chyba ze 3lata.

Tak czy inaczej poszedłem do konkurencji.

> Możesz jaśniej z tym udziałem własnym?

> Czyli powinienem dopłacić do wymiany czy jak?

tak samo jak w przypadku AC, zobowiązujesz się pokryć część kosztów naprawy, a w zamian za to masz niższe ubezpieczenie. Jaką część to już trzeba szukać w OWU.

E: rzuciłem okiem na OWU, jest udział własny na poziomie 30% od drugiej szkody, suma ubezpieczeniowa 2000 dla osobówki zmniejszana po każdej likwidacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ubezpieczenie zniżki AC kosztuje 45 zł, wziąłem tez i to ale głównie z tego powodu że jednym z

> aut głównie syn powozi i tak na wszelki wypadek.... A jakby się to miało do ew.wymiany szyby,

> to nie pytałem.

a widzisz no to już jasne wszystko.

Masz AC więc szyby masz tańsze niż to wynika z cennika gołego ubezpieczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 2011 też miałem oc+szyby w pzu i stawka za szyby była 66pln, przy kalkulacji na 2012 wyszło dużo

> więcej niż się spodziewałem i przy sprawdzaniu cen składowych w inspektoracie okazało się, że

> stawka na szyby poszła do góry prawie 2x.

> Nie wiem z czego to wynika, nic z tego ubezpieczenia nie likwidowałem, a miałem u nich ciągłość

> chyba ze 3lata.

> Tak czy inaczej poszedłem do konkurencji.

O wysokości składek już pisałem, tak o dychę więcej niż w roku poprzednim.

> tak samo jak w przypadku AC, zobowiązujesz się pokryć część kosztów naprawy, a w zamian za to masz

> niższe ubezpieczenie. Jaką część to już trzeba szukać w OWU.

> E: rzuciłem okiem na OWU, jest udział własny na poziomie 30% od drugiej szkody, suma

> ubezpieczeniowa 2000 dla osobówki zmniejszana po każdej likwidacji.

Po tej pierwszej (i jedynej) wymianie nic do niej nie dopłacałem i żadnych zniżek nie straciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśłi płacisz AC to możesz sobie dać spokój z tym ubezpieczeniem- szkoda kasy.

> A dlaczego? - każda szkoda z autoszyby ma wpływ na zniżki w AC - jest tak traktowania i

> ubezpieczyciele przekazują te informację do UFG jako szkodę rbioną z dobrowolnego

> ubezpieczenia.

Nie jest smile.gif Zniżki są liczone z OC, AC oraz od niedawna w PZU z MC. Auto Szyba nie ma wpływu na wysokość zniżki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zdałęm sobie sprawę że to raczej nie drogie

Mam ac i wyszło mi, że autoszyba się nie opłaca.

W pzu chcieli za AS 120 zł.

Przy szkodzie z AC stracę 45 zł przy następnym ubezpieczeniu, więc jak zajdzie taka potrzeba to zrobię z ac i zapłacę 45 więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest Zniżki są liczone z OC, AC oraz od niedawna w PZU z MC. Auto Szyba nie ma wpływu na

> wysokość zniżki

Niestety ma wpływ na znizki oczywiscie gdy przejdziesz do innego ubezpieczyciela, a też zastanawialem się czy jest sens dopłacać za szyby 120 zł jak i tak ci obniża zniżke. Jak byłem wczoraj zapytać w allianz o pakiet to pani zaproponowała własnie szyby i u nich nie strace znizki jakby co a gdy chciałbym zmienc firme to wypiszę mi zaświadczenie że szkoda była z tytułu szyb a nie koliżji i np. Pzu może to uwzględni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ma wpływ na znizki oczywiscie gdy przejdziesz do innego ubezpieczyciela, a też

> zastanawialem się czy jest sens dopłacać za szyby 120 zł jak i tak ci obniża zniżke. Jak byłem

> wczoraj zapytać w allianz o pakiet to pani zaproponowała własnie szyby i u nich nie strace

> znizki jakby co a gdy chciałbym zmienc firme to wypiszę mi zaświadczenie że szkoda była z

> tytułu szyb a nie koliżji i np. Pzu może to uwzględni.

nie uwzględni- nowy ubezpieczyciel pobiera dane z bazy UFG gdzie będzie Twoja szkoda odnotowana smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie uwzględni- nowy ubezpieczyciel pobiera dane z bazy UFG gdzie będzie Twoja szkoda odnotowana

uwzględni jeżeli będziesz miał 'papierowy' przebieg ubezpieczenia z oznaczoną szkodą likwidowaną z 'szyb' i wyraźnie zaznaczone zniżki AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zdałęm sobie sprawę że to raczej nie drogie

Nie pamiętam dokładnie ile kosztowało, ale mam ubezpieczenie Auto-Szyba w PZU.

Na pewno kosztowało mniej niż przednia szyba którą

przyszło mi wymienić dwa tygodnie temu.

Zgłosiłem szkodę ONLINE od uderzenia kamieniem.

Oddzwonili z pytaniem gdzie dokładnie mieszkam żeby umówić mnie na wizytę w najbliższym Nordglassie.

Poprosiłem o wymianę szyby w Pilkingtonie bo są to szyby oryginalne, auto jest w stanie "igła" zlosnik.gif i nie chcę

żadnych zamienników itp...

Pani powiedziała że nie może podjąć takiej decyzji ale porozmawia z przełożonym.

Oddzwoniła za 10 minut z informacją że w drodze wyjątku się zgadzają i przekazują sprawę do Pilkingtona smile.gif

Czyli - da się!

Potem były z tym jeszcze inne jaja, ale to inna sprawa.

W domu sprawdzę ile kosztowała ta opcja.

Edyta:

Skorzystanie z tej opcji nie ma wpływu na zniżki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie uwzględni- nowy ubezpieczyciel pobiera dane z bazy UFG gdzie będzie Twoja szkoda odnotowana

Czyli jednym słowem zawierając ubezpieczenie np. w PZU i kupując opcje Auto Szyba jeśli agent twierdzi że: "szkoda w wariancie Auto Szyba nie ma wpływu na zniżki na polisie AC" świadomie wprowadza Klienta w błąd ?

W sierpniu będę zawierał ubezpieczenie to postawie dyktafon na stół i zapytam o ubezpieczenie auto szyba i jeśli zgłoszona szkoda miała wpływ ma zniżki w polisie AC wystarczy poinformować rzecznika ubezpieczonych o tych praktykach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.