Skocz do zawartości

zabezpieczenie antykorozyjne wnętrza butli


Luterq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam starą butlę po LPG, jakieś 60 L

Będzie wykorzystana jako dodatkowy zbiornik do kompresora. Kompresor ma zbiornik 24 L i polakierowanie tym maski w samochodzie jest niemal niemożliwe, z dodatkowym buforem 60 L już można powalczyć.

Wracając do meritum, z zewnątrz sobie ją polecę na grubo hammerite, ale co w środku ? wiadomo że jest pełno wilgoci i skroplin i trzeba to zabezpieczyć aby za kilka lat nie było "awarii". Muszę ją jakoś wyczyścić w środku i zabezpieczyć...

do dyspozycji jest otwór po zaworze, fi- ok 5 cm. planowałem zalać to najpierw odrdzewiaczem, potem ekstrakcją i na koniec wlać puszkę farby, tylko co dalej, przecież nie będę trząchał butlą 50kg-ową ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz potrząsać taką butlą - można też ją toczyć po ziemi.

Wlanie puszki farby, rozprowadzenie i zlanie nadmiaru wg mnie będzie najpewniejszym sposobem konserwacji, tylko warto upewnić się co do grubości powłoki, jaką zostawia swobodnie rozlewana farba - bardzo możliwe, że trochę trzeba będzie rozcieńczyć ją, ale to można doświadczalnie ocenić na kawałku blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlać puszkę farby i jakoś kręcić butlą żeby się rozprowadziła po ściankach lub zastosować dyszę i

> przewód od jakiegoś fluidolu i wydaje mi się że to będzie lepsze rozwiązanie

i to jest to o co chodziło, nawet mam w garażu pistolet do konserwacji profili zamkniętych z na wężyku.

właśnie wpadłem na nowy ciekawy pomysł, wlać farbę, wsadzić worek na śmieci 120L i napompować, teoretycznie powietrze powinno wypchnąć farbę w górę aż wycieknie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest to o co chodziło, nawet mam w garażu pistolet do konserwacji profili zamkniętych z na

> wężyku.

> właśnie wpadłem na nowy ciekawy pomysł, wlać farbę, wsadzić worek na śmieci 120L i napompować,

> teoretycznie powietrze powinno wypchnąć farbę w górę aż wycieknie

haha, dobra teoria ... życzę powodzenia w praktyce. Tylko pamiętaj, że to działa tylko z zielonymi workami, te czarne się nie nadają wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że pomalowanie butli od środka przedłuży jej żywotność? Śmiem wątpić.

Tak mi się wydaje... profile zamknięte w samochodach też się konserwuje... właśnie, że zamiast farby nalać jakie preparatu do konserwacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się wydaje... profile zamknięte w samochodach też się konserwuje...

Zauważ jednak małą różnicę w warunkach eksploatacji profili zamkniętych nadwozia a butli kompresora.

> właśnie, że zamiast farby nalać jakie preparatu do konserwacji ?

Początkiem całego wątku powinno być rozpoznanie, czy firmowe, fabryczne czy jak je tam nazwać - sklepowe kompresory - mają malowane wnętrze zbiornika? Co prawda mam mini kompresorek 10l, ale do wnętrza zbiornika mu nie zaglądałem.

Jeśli miałbym taki dylemat - zrobił bym to, co robię z profilami stalowymi, jeśli mają "połączenie z atmosferą": zalewam podkładem antykorozyjnym szybkoschnącym UREKOR S, nadmiar wylewam i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić spust wody i olać sikiem prostym Ta butla jak nie pordzewieje z zewnątrz to przeżyje Ciebie. Tam jest tyle mazutu z lpg, ze konserwacji zapewne nie trzeba wink.gif Możesz też być bardziej profi i pomiędzy kompresorem a butlą dac odwadniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakim cudem?

> I w takim przypadku po co się montuje w butlach sprężarek zaworki spustowe?

zeby od czasu do czasu spuscic wode, gdyby tego nie robic, po jakims czasie mialbys w butli tylko wode i nie spelnialaby swojego zadania;) na korozje nie ma to wplywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o butli 11kg? Bo też faktycznie mi się taka w szopie wala i może to by był pomysł z niej zrobić "lokalny" zbiornik powietrza pod ciśnieniem do pompowania opon traktora i przyczepy (małe są, kółka 40-50 cm). Tylko pytanie, do jakiego ciśnienia to jest atestowane i czy 8 atmosfer tego nie rozwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz o butli 11kg? Bo też faktycznie mi się taka w szopie wala i może to by był pomysł z niej

> zrobić "lokalny" zbiornik powietrza pod ciśnieniem do pompowania opon traktora i przyczepy

> (małe są, kółka 40-50 cm). Tylko pytanie, do jakiego ciśnienia to jest atestowane i czy 8

> atmosfer tego nie rozwali?

Chyba 3 Mpa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz o butli 11kg? Bo też faktycznie mi się taka w szopie wala i może to by był pomysł z niej

> zrobić "lokalny" zbiornik powietrza pod ciśnieniem do pompowania opon traktora i przyczepy

> (małe są, kółka 40-50 cm). Tylko pytanie, do jakiego ciśnienia to jest atestowane i czy 8

> atmosfer tego nie rozwali?

piszę o butli samochodowej LPG. coś koło 60 L

Jedną już taką mam, nic nie rozwaliło zlosnik.gif

Ta większa którą teraz przerabiam ma atest chyba do 14 bar. Ale montuję w pomieszczeniu obok garażu, tak na wszelki wypadek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby od czasu do czasu spuscic wode, gdyby tego nie robic, po jakims czasie mialbys w butli tylko

> wode i nie spelnialaby swojego zadania;) na korozje nie ma to wplywu.

No więc właśnie wyjaśnij jak niby zwiększone ciśnienie ma zatrzymać korozję we wnętrzu butli - do skorodowania potrzeba wody i tlenu - ciśnienie raczej nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc właśnie wyjaśnij jak niby zwiększone ciśnienie ma zatrzymać korozję we wnętrzu butli - do

> skorodowania potrzeba wody i tlenu - ciśnienie raczej nie ma nic do tego.

Ma. Istnieje pojęcie ciśnienia parcjalnego. Jeśli w butli masz powietrze o ciśnieniu 1 atm (czyli 2 atm do próżni) to "stężenie tlenu jest takie samo jak by w butli był gaz z 40% zawartością tlenu o ciśnieniu atmosferycznym więc korozja będzie szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.