Skocz do zawartości

Ford USA - najgorsze samochody na rynku


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Sześć z 10 najgorszych samochodów na rynku USA jest produkcji Forda:

http://www.autoguide.com/auto-news/2013/06/ford-reliability-is-quality-still-job-1.html

Największe problemy sprawiają dwusprzęglowe skrzynię ktore notorycznie sie rozpadają oraz system MyTouch ktory tez psuje sie bardzo często. A jego uzywalnosc to osobna historia - pisałem tu kiedys o moich przeżyciach z tym systemem - normalnie horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sześć z 10 najgorszych samochodów na rynku USA jest produkcji Forda:

> http://www.autoguide.com/auto-news/2013/06/ford-reliability-is-quality-still-job-1.html

> Największe problemy sprawiają dwusprzęglowe skrzynię ktore notorycznie sie rozpadają oraz system

> MyTouch ktory tez psuje sie bardzo często. A jego uzywalnosc to osobna historia - pisałem tu

> kiedys o moich przeżyciach z tym systemem - normalnie horror.

Cięcie kosztów? produkcja w Chinach?

Jak widac ta bylejakośc to swiatowa plaga i powinno sie cos z tym zrobic. Powinny istniec instytucje kontrolujace jakosc wyrobów i nakładające surowe kary za wypuszczanie bubli. Pozostawienie tej sprawy wolnemu rynkowi i konkurencji jak widac jest błedne, bo jak wszyscy producenci sie umówia że robia byle jak to klient nie ma wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cięcie kosztów? produkcja w Chinach?

> Jak widac ta bylejakośc to swiatowa plaga i powinno sie cos z tym zrobic. Powinny istniec

> instytucje kontrolujace jakosc wyrobów i nakładające surowe kary za wypuszczanie bubli.

ale Ty pleciesz bez sensu facepalm[1].gif

w artykule jest podana prawdopodobna przyczyna - duża ilość wprowadzanych jednocześnie zmian. Przy takiej ilości zmian jest trudno zapanować nad jakością.

Quote:


For a little perspective the company launched 25 new vehicles and 31 different powertrains in 2012.


Podany jest też przykład Toyoty która rzadko jest liderem we wprowadzaniu znacznych innowacji. Konserwatywne podejście skutkuje lepszym dopracowaniem produktów.

> Pozostawienie tej sprawy wolnemu rynkowi i konkurencji jak widac jest błedne, bo jak wszyscy

> producenci sie umówia że robia byle jak to klient nie ma wyboru

w takim razie ciekawe dlaczego samochody produkowane w gospodarkach wolnorynkowych mają dużo lepszą jakość niż te z gospodarek socjalistycznych? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Ty pleciesz bez sensu

> w artykule jest podana prawdopodobna przyczyna - duża ilość wprowadzanych jednocześnie zmian. Przy

> takiej ilości zmian jest trudno zapanować nad jakością.

No fakt, nie doczytałem jeszcze blush.gif

Ale kto wymyslił taką ilośc jednoczesnych zmian? Doświadczeni inzynierowie czy księgowi i młodzi gniewni?

> Quote:

> For a little perspective the company launched 25 new vehicles and 31 different powertrains in

> 2012.

> Podany jest też przykład Toyoty która rzadko jest liderem we wprowadzaniu znacznych innowacji.

> Konserwatywne podejście skutkuje lepszym dopracowaniem produktów.

I slusznie.

> w takim razie ciekawe dlaczego samochody produkowane w gospodarkach wolnorynkowych mają dużo lepszą

> jakość niż te z gospodarek socjalistycznych?

Gdzie Ty masz jeszcze gospodarki socjalistyczne? yikes.gif Ja znam tylko Kubę i Koreę PN, ale tam się samochodów nie produkuje. Tylko łata starocie sprzez 50 lat (Kuba) zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford to prekursor i symbol masówki. Chyba byłoby nietaktem, żeby okazał się najlepszy.

Wg mnie nie tylko w USA. W Polsce Ford też jest supermarketowym produktem flotowym, w którym liczy się tylko cena bo trzeba pobić Opla i Skodę. W salonach nikt nie zachwala wielowahaczowego zawieszenia tylko pyta "ile pan chce tych Focusów?" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sześć z 10 najgorszych samochodów na rynku USA jest produkcji Forda:

> http://www.autoguide.com/auto-news/2013/06/ford-reliability-is-quality-still-job-1.html

> Największe problemy sprawiają dwusprzęglowe skrzynię ktore notorycznie sie rozpadają oraz system

> MyTouch ktory tez psuje sie bardzo często. A jego uzywalnosc to osobna historia - pisałem tu

> kiedys o moich przeżyciach z tym systemem - normalnie horror.

Potwierdzam. MyFordTouch (MFT) to totalna porażka. Nie ma nic gorszego, jak brnięcie przez Microsoftowskie menu. Oni chyba mają zatrudnionych urodzonych złośliwców, co w ten sposób odgrywają się na klientach.

Za tydzień drugie podejście do naprawy. Przy poprzedniej stwierdzono, że już jest ok, ale że mam monitorować działanie systemu (??? zlosnik2.gif).

26 czerwca mam zamiar pojechać na spotkanie z przedstawicielem Forda (w ramach tzw. Ford Clinic) i posłuchać ew. włączyć się w dyskusję, podając już nie kilkanaście a kilkadziesiąt momentów, kiedy ten system po prostu zawiódł moje minimalne oczekiwania, nie wspominając o oczekiwaniach typu: przemodelowanie tego dziadostwa tak, aby zaczęło być intuicyjnie łatwe w obsłudze.

"Awarii z rebootem" było już kilka.

Aż dziwne, bo ich Windows 7 jest w miarę stabilny, nie pamiętam, kiedy mi się jakiś program zawiesił... Ale MFT to inna historia żyjąca własnym życiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. MyFordTouch (MFT) to totalna porażka. Nie ma nic gorszego, jak brnięcie przez

> Microsoftowskie menu. Oni chyba mają zatrudnionych urodzonych złośliwców, co w ten sposób

> odgrywają się na klientach.

Czy Twój też ma taki bajer że klawisz "Answer" przy odbieraniu telefonu nie reaguje i stukasz w ekran kilkukrotnie a jak już zareaguje to w tym samym miejscu pojawia się "Disconnect" który akurat reaguje od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Twój też ma taki bajer że klawisz "Answer" przy odbieraniu telefonu nie reaguje i stukasz w

> ekran kilkukrotnie a jak już zareaguje to w tym samym miejscu pojawia się "Disconnect" który

> akurat reaguje od razu?

Nieee. To akurat działa bez problemu. Poza tym są klawisze przy kierownicy, choć tu żeby zrobić głośniej/ciszej trzeba 2 razy nacisnąć.

Wkurza jednak np. to, że źle czyta GPSa - jeżdżę po stawach, rzekach, jeziorach, na przełaj przez domy, podwórka...

To naprawdę słaby punkt w ofercie Fordo$ofta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieee. To akurat działa bez problemu.

W Lincolnie którym jeździłem to był największy problem. A drugim była dotykowa regulacja głośności która działała zupełnie przypadkowo.

> Wkurza jednak np. to, że źle czyta GPSa - jeżdżę po stawach, rzekach, jeziorach, na przełaj przez

> domy, podwórka...

Też to zauważyłem - GPS głupiał i to na pustym terenie, nie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.