Skocz do zawartości

Ile wełny wejdzie za taki wieszak do profili?


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

> No normalna z rolki, będzie w poprzek krokwi.

no to wejdzie ci suma wysokości krokwi i odległości płyty g/k od krokwi. Ta z beli ma duże możliwości ściskania, wiec zwyczajowo daje się więcej żeby wystawała. Stelaż + płyty ją docisną.

edit:

doczytałem, dlaczego w poprzek krokwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wejdzie ci suma wysokości krokwi i odległości płyty g/k od krokwi. Ta z beli ma duże

> możliwości ściskania, wiec zwyczajowo daje się więcej żeby wystawała. Stelaż + płyty ją

> docisną.

> edit:

> doczytałem, dlaczego w poprzek krokwi?

A ja znów słyszałem że się nie ściska wełny, bo to w sumie powietrze izoluje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardziej mi chodziło o to że nawet jak troszkę będzie wystawać to nic się nie stanie jak ją

> ściśniesz. Lepiej ścisnąć niż żeby latało luźno.

Nie zmienia faktu że nie wiem dalej co tam wcisnę smile.gif

27 jest blachy

minus jakieś 3 cm na profil

minus ?? 9 ?? cm na mocowanie do krokwi?

Wtedy by wychodziło 15 cm na wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zmienia faktu że nie wiem dalej co tam wcisnę

> 27 jest blachy

> minus jakieś 3 cm na profil

> minus ?? 9 ?? cm na mocowanie do krokwi?

> Wtedy by wychodziło 15 cm na wełnę.

wpisz w google grafika "izolacja dachu", pooglądaj fotki, pooglądaj filmiki i wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotek się już naoglądałem, ale ja to chciałem informację z doświadczenia.

w styczniu robiliśmy ocieplenie i sufit u kumpla na poddaszu użytkowym. Jakieś 150m^2 powierzchni. Pchaliśmy watę w przestrzenie miedzy krokwie, wata grubości chyba 15cm wiec wchodziły dwie warstwy i lekko wystawały. To co wystawało dociskaliśmy profilami do G/k montowanymi prawie na zero do krokwi. Prawie na zero oznacza tyle że poszczególne profile były poziomowane co przy nierównościach krokwi dawało różne odstępy rzędu 1-2cm. Na profile lepiliśmy folie i na to płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotek się już naoglądałem, ale ja to chciałem informację z doświadczenia.

U m nie poszła wełna między krokwie + w stelaż.

Na skosach po 20cm, sufit 15cm.

Niby mało, ale na strychu jest podłoga, a cały dach ma pełne deskowanie.

Będziesz sam ocieplał? To wiedz, że wełna nieźle gryzie zlosnik.gif

Więc lepiej niech to zrobią fachowcy i dobiorą odpowiednie wieszaki itd. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U m nie poszła wełna między krokwie + w stelaż.

> Na skosach po 20cm, sufit 15cm.

> Niby mało, ale na strychu jest podłoga, a cały dach ma pełne deskowanie.

> Będziesz sam ocieplał? To wiedz, że wełna nieźle gryzie

> Więc lepiej niech to zrobią fachowcy i dobiorą odpowiednie wieszaki itd.

Już mam przestrzeń za garażem za sobą wink.gif niby jestem informatyk ale zdolności manualne jako takie posiadam. Do kręcenia płyt k/g i szpachlowania sobie kogoś załatwię ale reszta w swoim zakresie.

PS. Nie gryzie tylko się kaszle strasznie jak nie masz maski wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U m nie poszła wełna między krokwie + w stelaż.

> Na skosach po 20cm, sufit 15cm.

> Niby mało, ale na strychu jest podłoga, a cały dach ma pełne deskowanie.

> Będziesz sam ocieplał? To wiedz, że wełna nieźle gryzie

> Więc lepiej niech to zrobią fachowcy i dobiorą odpowiednie wieszaki itd.

Docisnales welne do desek? Jak poradziles sobie z odprowadzaniem pary?

Pytam, bo bede pewnie mial zgryza: deskowanie vs. membrana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już mam przestrzeń za garażem za sobą niby jestem informatyk ale zdolności manualne jako takie

> posiadam. Do kręcenia płyt k/g i szpachlowania sobie kogoś załatwię ale reszta w swoim

> zakresie.

Ja też informatyk, a sam zrobiłem całą elektrykę w domu, sam położyłem kostkę wokół domu, na podjeździe i chodniku, sam założyłem trawnik smile.gif

> PS. Nie gryzie tylko się kaszle strasznie jak nie masz maski

Z wełną miałem trochę do czynienia na strychu i mimo maski dusiłem się, a i całe ubranie mnie gryzło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docisnales welne do desek? Jak poradziles sobie z odprowadzaniem pary?

> Pytam, bo bede pewnie mial zgryza: deskowanie vs. membrana...

są już nabite listewki 3 cm, no i krokwia ma 18cm a wełna 15, więc swobodne odprowadzenie pary będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też informatyk, a sam zrobiłem całą elektrykę w domu, sam położyłem kostkę wokół domu, na

> podjeździe i chodniku, sam założyłem trawnik

> Z wełną miałem trochę do czynienia na strychu i mimo maski dusiłem się, a i całe ubranie mnie

> gryzło

To chyba jedyny przypadek że przeciąg to przyjaciel człowieka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docisnales welne do desek? Jak poradziles sobie z odprowadzaniem pary?

Nie dociskałem. Między krokwie 14cm dałem tylko 10cm wełny, więc została wolna przestrzeń miedzy wełną a deskami.

Reszta wełny poszła w stelaż.

Pod to folia paroizolacyjna i płyty karton-gips.

> Pytam, bo bede pewnie mial zgryza: deskowanie vs. membrana...

Ja mam deskowanie, na to pod blachę poszła folia paroprzepuszczalna, wiatroszczelna, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie pany czy niezbędna jest przerwa wentylacyjna miedzy membraną paroprzepuszczalną, a wełną? Na dachu mam blachodachówkę, kontrłaty, łaty i membranę. Jeśli docisnę wełnę do membrany to wentylacja bedzie między membraną a blachą. Słyszałem ze w przypadku braku pełnego deskowania przerwa wentylacyjna nie jest potrzebna i wełna moze dotykać membrany bo wentylacja jest nad nią, ale czy to rozumowanie jest prawidłowe? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robus nie wydzielają, zrób tak:

Masz na dachu blachę jak sądzę, pod blacha na latach powinna być położona folią paro - przepuszczalna, potem dajesz w krowy 1 cm wełny mniej niż krokwa, ten1 cm przestrzeni zostaje między folią a warstwa wełny, potem na krokwy dajesz wieszak es27 długości jakiej chcesz potem ruszto z profili cd30, na to folią paro -izolacyjna. I wtedy kręcisz płytę gipsową. I wsio.

U mnie wełna jest 12 w krokwach i 10 w stelazu. I gra.

Ważne żeby folię paro izolacyjne kłaść na zakladke min 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy już zrobiłeś. Zaleca się ten 1 cm celem wentylacji właśnie. Skoro nie masz pełnego

> deskowania to tragedii nie powinno być jednak jeśli jest możliwość to warto zrobić.

Izolacji jeszcze nie robiłem ale zamierzam się zabrać za to na dniach wink.gif. Membranę mam dokładnie tą KLIK , na stronie producenta niby piszą, że możliwy jest montaż izolacji termicznej do pełnej wysokości krokwi, ale słyszałem właśnie że dobrze byłoby zostawić trochę miejsca na wentylację no i nie wiem jaką metodę zastosować tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Izolacji jeszcze nie robiłem ale zamierzam się zabrać za to na dniach . Membranę mam dokładnie tą

> KLIK , na stronie producenta niby piszą, że możliwy jest montaż izolacji termicznej do pełnej

> wysokości krokwi, ale słyszałem właśnie że dobrze byłoby zostawić trochę miejsca na wentylację

> no i nie wiem jaką metodę zastosować

Ale tak na chlopski rozum sama przerwa nie wstarczy - trzeba te wilgoc jednak na zewnatrz jakos wyprowadzic - masz w konstrukcji dachu to uwzglednione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak na chlopski rozum sama przerwa nie wstarczy - trzeba te wilgoc jednak na zewnatrz jakos

> wyprowadzic - masz w konstrukcji dachu to uwzglednione?

Przeciez tam nie będzie sauny. Wystarczy ten 1 cm, jeśli na poddaszu będzie miał same pomieszczenia suche to skąd parą, a jak będzie miał łazienkę czy kuchnię ti i tak da tam zielona płytę gk a nad płytą jest przecież folią paro izolacyjne. Ten 1cm służy do tego właśnie aby ewentualną wilgoć pochodząca od fachu można było wyciąć na zewnątrz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak na chlopski rozum sama przerwa nie wstarczy - trzeba te wilgoc jednak na zewnatrz jakos

> wyprowadzic - masz w konstrukcji dachu to uwzglednione?

Pod pokryciem dachu powinna być folia paroprzepuszczalna.

Pod ociepleniem folia poroizolacyjna.

W podbitce powinny być otwory wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem przerwa wentylacyjna powstala pomiedzy blacha a membraną. Ujscie powietrza jest przy rynnie i przy kalenicy. Chodzi mi o to czy dawac przerwe pomiedzy membraną a wełną. Folia ma wysoką paroprzepuszczalność a pod wełne oczywiscie takze pojdzie folia paroizolacyjna. No i jestem w kropce tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak na chlopski rozum sama przerwa nie wstarczy - trzeba te wilgoc jednak na zewnatrz jakos

> wyprowadzic - masz w konstrukcji dachu to uwzglednione?

W szczycie dachu pod gąsiorami powinna być przerwa po 10-15 cm na stronę w dekowaniu żeby odprowadzić wilgoć do folii paro-przepuszczalnej i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robus nie wydzielają, zrób tak:

> Masz na dachu blachę jak sądzę, pod blacha na latach powinna być położona folią paro -

> przepuszczalna, potem dajesz w krowy 1 cm wełny mniej niż krokwa, ten1 cm przestrzeni zostaje

> między folią a warstwa wełny, potem na krokwy dajesz wieszak es27 długości jakiej chcesz potem

> ruszto z profili cd30, na to folią paro -izolacyjna. I wtedy kręcisz płytę gipsową. I wsio.

> U mnie wełna jest 12 w krokwach i 10 w stelazu. I gra.

> Ważne żeby folię paro izolacyjne kłaść na zakladke min 30 cm.

Dach mam pokryty dachówką ceramiczną, później folia i pełne deskowanie z płyty OSB. Później nabite listewki 3 cm żeby zrobić szczelinę wentylacyjną. Krokowie mają 18 cm, wełny będzie 15 cm. Jak to zrobić to wiem, pytam tylko ile wełny wcisnę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dach mam pokryty dachówką ceramiczną, później folia i pełne deskowanie z płyty OSB. Później nabite

> listewki 3 cm żeby zrobić szczelinę wentylacyjną. Krokowie mają 18 cm, wełny będzie 15 cm. Jak

> to zrobić to wiem, pytam tylko ile wełny wcisnę

nie widzę problemu, skoro krokwy 18 a wełna 15 więc gdzie leży problem?Aha i wieszak pod ruszto ma być taki:

540x405_wieszak-es-15911.jpg

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie widzę problemu, skoro krokwy 18 a wełna 15 więc gdzie leży problem?Aha i wieszak pod ruszto ma

> być taki:

A ja nie pytałem ile wejdzie między krokwie. I niby dlaczego ma być taki wieszak na skosy? Niby dlaczego nie można wszystkiego zrobić na grzybkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja nie pytałem ile wejdzie między krokwie. I niby dlaczego ma być taki wieszak na skosy? Niby

> dlaczego nie można wszystkiego zrobić na grzybkach?

Wełna między krokwiami jest z reguły grubsza ( u mnie 18 cm). Na krokwie (czyli właśnie w tą przestrzeń między wieszakami) z reguły daje się lepszą wełnę w cieńszej warstwie i ułożoną poziomo ( u mnie 5 cm).Ja robilem początkowo na tym ES, ale grzybki są łatwiejsze i szybsze. Na dodatek łatwo można wyjąć z nich profil i równie szybko włożyć. Dwa domy tak zrobiłem, po 4 latach mam tylko jedno pęknięcie (na łączeniu, zaraz jak siadły ściany działowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak pisalem przerwa wentylacyjna powstala pomiedzy blacha a membraną. Ujscie powietrza jest

> przy rynnie i przy kalenicy. Chodzi mi o to czy dawac przerwe pomiedzy membraną a wełną. Folia

> ma wysoką paroprzepuszczalność a pod wełne oczywiscie takze pojdzie folia paroizolacyjna. No i

> jestem w kropce

W tym rozwiązaniu nie jest potrzebna pustka między wełną a folią wysokoparoprzepuszczalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak pisalem przerwa wentylacyjna powstala pomiedzy blacha a membraną. Ujscie powietrza jest

> przy rynnie i przy kalenicy. Chodzi mi o to czy dawac przerwe pomiedzy membraną a wełną. Folia

> ma wysoką paroprzepuszczalność a pod wełne oczywiscie takze pojdzie folia paroizolacyjna. No i

> jestem w kropce

Przerwa jest wymagana tylko wtedy jak masz pełne deskowanie. Jak nie masz deskowania to folie paro-przepuszczalne są już przystosowane do tego aby przylegać do wełny. No chyba że kupiłeś jakąś syfiastą folię no name wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja nie pytałem ile wejdzie między krokwie. I niby dlaczego ma być taki wieszak na skosy? Niby

> dlaczego nie można wszystkiego zrobić na grzybkach?

Nigdzie nie napisałem, że nie można na grzybkach, jeśli o mnie chodzi wolę esy ,

A odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta: tyle ile dasz radę napchac, ile wlezie, ile Ci się wydaje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdzie nie napisałem, że nie można na grzybkach, jeśli o mnie chodzi wolę esy ,

> A odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta: tyle ile dasz radę napchac, ile wlezie, ile Ci się wydaje

Trochę się to kłóci z tym co wiem o układaniu. Upychanie wełny, a nie zostawianie jej naturalnie rozprężonej chyba jest nie tak jak producent nakazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, aczkolwiek ja mam pełne deskowanie i gont bitumiczny jako pokrycie - i właśnie nie wiem jak

> teraz to wykonać

Tak jak pisałem wcześniej, albo w deskowanu się robi co kilka desek/co płytę osb niewielką szczelinę albo na samej górze przy łączeniu w kalenicy robisz lukę, po 10 cm na jednym i drugim spadzie od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moglibyście dać z dwie fotki z jakimś wykonanym rusztowaniem na tych ES-ach i grzybkach - bo musze

> zrobić u siebie a nie czaje czym się to różni w montażu - bedę bardzo wdzięczny

ES-y wyglądają tak:

wieszak-es-60-125.jpg

Grzybki z kolei tak:

wieszak_grzybkowy.jpg

Tutaj jest fajnie na grzybkach zrobiony montaż

http://www.szyszka-i-dukenukem.mojabudowa.pl/?id=92369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.